Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Zakaj imajo otroke?

Zakaj imajo otroke?

Tole se pa meni ne zdi nič primitivnega, če nekdo vpraša nekaj kar se njemu zdi logično/normalno. Saj če si tako odločen pač poveš svoj razlog (če želiš, če ne pa tudi nekaj pove o tebi 😉 in res ne vem kaj je tu primitivnega.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


To si pa napisala ravno tako, kot da ženska nima nobene besede pri tem, kdo in če ji bo sploh naredil otroka. A misliš, da te ženske ne vejo, kako se naredi otroka in ne razmišljajo o tem, ko se podajajo v spolne odnose? Jaz bi prej rekel, da ženska spočne otroka iz tega razloga, da tipa “obdrži”, čeprav v vsakem od obeh primerov gre za neodgovorno dejanje. Na eni strani pri ženski, ki tako “primitivno” razmišlja, na drugi pa pri tipu, ki se spušča v nezaščiten odnos z nekom, brez da prej oba razčistita glede želja in skupne prihodnosti. Seveda pa se težava pri tem ne začne. Težava nastane že v neiskrenosti, ko se takšni pogovori sploh začnejo. Na eni strani imamo v takih odnos navadno osebo, ki je neiskrena, na drugi pa osebo, ki je lahkoverna.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


To si pa napisala ravno tako, kot da ženska nima nobene besede pri tem, kdo in če ji bo sploh naredil otroka. A misliš, da te ženske ne vejo, kako se naredi otroka in ne razmišljajo o tem, ko se podajajo v spolne odnose? Jaz bi prej rekel, da ženska spočne otroka iz tega razloga, da tipa “obdrži”, čeprav v vsakem od obeh primerov gre za neodgovorno dejanje. Na eni strani pri ženski, ki tako “primitivno” razmišlja, na drugi pa pri tipu, ki se spušča v nezaščiten odnos z nekom, brez da prej oba razčistita glede želja in skupne prihodnosti. Seveda pa se težava pri tem ne začne. Težava nastane že v neiskrenosti, ko se takšni pogovori sploh začnejo. Na eni strani imamo v takih odnos navadno osebo, ki je neiskrena, na drugi pa osebo, ki je lahkoverna.[/quote]

Saj meni se je tudi dolgo časa zdelo tako, kot si opisal ti.
Potem sem pa bila v takem poklicu, kjer srečuješ najrazličnejše ljudi … Precejšen odsek naše družbe je sto let za leseno žlico. In ženske zatirane kot v časih, ko niti volivne pravice niso imele.


Seveda imaš, pa če si to priznaš ali ne. Moraš pa se zavedati da ta želja ni “zavestna”. Reprodukcija v naravi nikoli ni funkcionirala na tak način da bi si bik zavestno rekel “aha, želim si da se moji geni širijo naprej-torej moram naskočiti čim več krav”, podobno je pri ljudeh. Menda ne misliš da ljudje čutimo privlačnost, si želimo seksa in bližine nekoga nasprotnega spola iz čistega naključja?[/quote]

Ali želji, ki ni zavestna, sploh lahko rečemo želja?

Ja, jaz povem svoj razlog in moj razlog je preprost. Si jih ne želim. Potem pa sledijo vrtanja in psihoanalize to je pa čudno. Ni dovolj kratek in jedernat odgovor? Tudi poli salame ne jem, če me kdo vpraša, povem, da mi okus ni dober in je preprosto ne maram. Pa so eni zadovoljni, drugi pa vrtajo in vrtajo zakaj mi ni okus dober.

Tole se pa meni ne zdi nič primitivnega, če nekdo vpraša nekaj kar se njemu zdi logično/normalno. Saj če si tako odločen pač poveš svoj razlog (če želiš, če ne pa tudi nekaj pove o tebi 😉 in res ne vem kaj je tu primitivnega.[/quote]

Tole se pa meni ne zdi nič primitivnega, če nekdo vpraša nekaj kar se njemu zdi logično/normalno. Saj če si tako odločen pač poveš svoj razlog (če želiš, če ne pa tudi nekaj pove o tebi 😉 in res ne vem kaj je tu primitivnega.[/quote]

Primitivno v smislu prvinsko. Itak pa nisem napisala, da je primitivno to spraševati. Napisala sem, da na postavljanje takšnih vprašanj vplivajo naši primitivni – lepše prvinski – goni.

Prej potreba.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tole se pa meni ne zdi nič primitivnega, če nekdo vpraša nekaj kar se njemu zdi logično/normalno. Saj če si tako odločen pač poveš svoj razlog (če želiš, če ne pa tudi nekaj pove o tebi 😉 in res ne vem kaj je tu primitivnega.[/quote][/quote]
Jup, samo da tebe nebo noben napadal zaradi tega tu gor. Mi moški smo pa že takoj otročji, smrkavci, nedorasli, ki smo s punco samo zaradi tega, da si na njej praznemo jajca, da so vse to posledice (???), ki izvirajo iz našega otroštva, ker smo bili preveč razvajeni. In zaradi tega sem tudi manj razgledan in inteligenten kot nekdo, ki si želi imet otroka, saj otrok je pa ja nekaj svetega. Ženske pa itak dajmo kovat v zvezde, saj jim moški tako in tako nismo kos. Mi nimamo čustev, imamo samo k*rac pa jajca, ki si jih spraznimo takrat, ko se nam zahoče. Pa kok smo šele ogabni in obupani kadar gledamo porniče, ženske na drugi strani če počnejo enako pa ravno nasprotno – še bolj opazne in zaželjene. En kup phaggotov tle gor, ki se bunijo za ekranom, ocenjujejo življenja ljudi, o katerih nimajo pojma o pojmu. Da greš pa že tok daleč, da govoriš nekomu kakšno otroštvo je imel, kar tako brez kerekoli podlage je pa že too much in my opinon. Tip cel dan ždi za računalnikom pa bere knjige, potem ti pa gre razpredat o izkušnjah. Ja pa jade. Eni ste tok inteligentni, da vam že škodi. Na forumu cel car, ko pa prestopi prag hiše se mu pa vsi smejijo kašn kekec je.

Jaz zase priznam, velikokrat za nekoga rečem nekaj kar bi kasneje težko dokazal. Ampak come on, kako naj verjamem nekomu da ima punco, ali pa da je poročen, če pa piše na forumu 10 ur na dan ? Pa to je praktično nemogoče. Jaz ko sem bil v razmerju me sploh ni bilo doma, kaj šele da bi visel na MONu in se ubadal z ljubezenskimi težavami drugih lol

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Mimogrede, pri tem ocenjevanju si daleč v ospredju prav ti. Poznaš življenje posameznikov, veš kako živijo, veš kaj jim manjka, več že lažejo, pravzaprav vse o “njih” veš. Le zakaj te moti nekaj, kar sam tako rad počneš? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Lej sorry Marko, če sem te prizadel. Takšno je pač moje mnenje kar se dogaja tu gor.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

V bistvu me nisi prizadel. Ampak sem samo povedal svoje opažanje.
Jaz ti verjamem, da ko si bil v zvezi, si bil samo zunaj. Ampak, a res verjameš, da vsi živijo, razmišljajo in se obnašajo v podobnih situacijah, tako ko se ti? Si nismo malo bolj različni? Že samo na tem forumu se vidi, kako zelo različne poglede imamo na določene stvari. Sklepat, kako drugi živijo, samo po sebi jn svojem načinu življenja pač ni najbolj realno no.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sej bi rd razumel, samo kot vidiš mi ne uspeva ravno najbolje. Nevem kakšno razmerje vi to furate. A to poteka samo preko wirelessa al kako ?

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Umori med žvalmi so veliko bolj pogosti kot med ljudmi. Veliko veliko bolj (to seveda ne nasprotuje načelu samoohranitve, da boš bolje razumela predlagam da si kaj prebrereš o tem ker jst tukajle ne morem napisati cele knjige). Recimo v nekem dokumentarcu sem zasledil da 75% levjih samcev v naravi umre nasilne smrti. OK, najbrž čisto vsi ne umrejo ker jih pokonča drug lev (ampak kaka druga žival) in si potem lahko misliš da to ni umor znotraj vrste; ampak vseeno je tudi umorjenih znotraj vrste zaradi teritorija, samic, hrane ipd. precej več kot pri ljudeh, kjer je to -vsaj v Sloveniji krepko pod 1%, verjetno celo pod 0.1%. Samomori živali prav tako obstajajo, je pa najbrž res da jih Slovenci tukaj premagamo, ker smo pač ena izmed vodilnih sil.

Ne drži, samoohranitveni nagon je najmočnejši nagon. Saj zakaj bi se pa žival ubila? Ker bi padla v depresijo? :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Dokumentarci povečini prikazujejo mejne primere, zanimivosti, izjeme. Seveda, konkretno pri velikih mačkah tudi samci pojejo mladiče od drugega, (če ne zbluzijo preveč). Sicer je patvoja teza, ki si jo zgoraj napisal, in je po marku spet nisem prav razumela, napačna. Želje po biti starš ni možno vedno enačiti s privlačnostjo do nasprotnega spola. Imaš homoseksualce, ki si želijo biti starši, imaš aseksualne ljudi, ki si želijo biti starši. In imaš, v skladu z boomovo teorijo o popredmetenju (predlagam, da jo naštudiraš, je prilično kratka, opisal jo je v nekaj sporočilih tukaj), ženske, ki si bolj želijo postati matere kot njihovi partnerji in tu je menda ves vir konflika v moško -ženskih odnosih. (po tej teoriji!)
In sicer nasplošno imaš ženske, ki si želijo otroke, ki v vzgoji otrok ne vidijo tolikšnega odrekanja in preračunavanja, koliko otroci stanejo, ali kazni za seks, kot jo vidijo nekateri moški (mislim da med drugimi tudi on_ ).
Aja še tole, homoseksualnost in aseksualnost sta poznani tudi pri živalih, samomor pa ne, res pa je, da se živali, v kolikor imajo to možnost, prostoživeče, rade kam zavlečejo in tam umrejo.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Tule bi pa rabil malo podnapisov… :/
Praviš, da v otrocih vidim kazen za seks?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Tule bi pa rabil malo podnapisov… :/
Praviš, da v otrocih vidim kazen za seks?[/quote]Mogoče ne ti osebno, ampak mislim da si napačno razlagaš tisti antropološki koncept vzgajanja “prav” in “fajn”. Da moraš po tem, ko si punci napravil otroka, kar je bilo fajn, zdaj še narediti prav in z njo ostati skupaj, sovzgajati otroka in pozabiti nase, ker s tem zapostavljaš svoje želje. To je pač zgrešeno; če ne želiš- ne zmoreš vzgajati otrok, bi bilo edino prav, da jih nimaš, (razen, če se vnaprej tako dogovorita, da bo ona sama, ) ne pa da jih imaš in se potem nekaj žrtvuješ za neki prav. To je velika odgovornost, breme pravzaprav, že v samem začetku stigmatizirati ubogo bitjece s tem, da si pa zdaj moral pozabiti na vse fajn v življenju, in isto je to nesreča punci, ko bi se lahko veselila, da je postala mati, pa se mora soočati s tvojim trpljenjem. Za neke višje cilje kot je rojstvo novega grešnika ccc–
Kako najti tej teoriji (popredmetenja) skupni imenovalec, da je lahko isto kar je fajn, hkrati prav, pa ne bi vedela. Se mi zdi pač sploh neumno ločevati.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Tule bi pa rabil malo podnapisov… :/
Praviš, da v otrocih vidim kazen za seks?[/quote]Mogoče ne ti osebno, ampak mislim da si napačno razlagaš tisti antropološki koncept vzgajanja “prav” in “fajn”. Da moraš po tem, ko si punci napravil otroka, kar je bilo fajn, zdaj še narediti prav in z njo ostati skupaj, sovzgajati otroka in pozabiti nase, ker s tem zapostavljaš svoje želje. To je pač zgrešeno; če ne želiš- ne zmoreš vzgajati otrok, bi bilo edino prav, da jih nimaš, (razen, če se vnaprej tako dogovorita, da bo ona sama, ) ne pa da jih imaš in se potem nekaj žrtvuješ za neki prav. To je velika odgovornost, breme pravzaprav, že v samem začetku stigmatizirati ubogo bitjece s tem, da si pa zdaj moral pozabiti na vse fajn v življenju, in isto je to nesreča punci, ko bi se lahko veselila, da je postala mati, pa se mora soočati s tvojim trpljenjem. Za neke višje cilje kot je rojstvo novega grešnika ccc–
Kako najti tej teoriji (popredmetenja) skupni imenovalec, da je lahko isto kar je fajn, hkrati prav, pa ne bi vedela. Se mi zdi pač sploh neumno ločevati.[/quote]

Katenjka, če dovoliš bi te malo dopolnila – tudi nekatere ženske gledajo na morebitnega otroka kot na “kazen za seks”, niso izključno le moški takšnega mišljenja.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Če bi ti povedala, kaj sem že sama doživela, ker še nimam otrok, mi ne bi verjel (pa si jih želim imeti). Od očitkov, da naj pohitim, ker mi biološka ura že tiktaka, do tega, da si poiščem tipa, ki naj mi naredi otroka, četudi ne bova skupaj (očitno jih ne zanima kako bi bilo otroku brez očeta), do tega, da verjetno nimam materinskega čuta. Skratka, tega mi praviloma niso rekle druge ženske direktno, sem pa to izvedela od drugih, ki jim zaupam in vem, da si tega ne bi izmislili.

Tule bi pa rabil malo podnapisov… :/
Praviš, da v otrocih vidim kazen za seks?[/quote]

Tvoja sposobnost intuitivnega medvrstičnega branja peša? 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Katenjka

“žrtvovanje” v “dobro otroka” se temu pogosto reče. Se strinjam, ker nekatere ženske imajo otroke tudi zato, da partnerja vežejo nase, da ga obdržijo, ker on potem zaradi “dolžnosti” ne zapusti ženske. Ravno to je napačno, saj on očetovsko vlogo lahko lahko opravlja neovirano še naprej, tudi če ima drugo žensko, če sta oba pametna in drug drugemu nemečeta polen pod noge – tokrat brez narekovajev za dobro otroka.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Če bi ti povedala, kaj sem že sama doživela, ker še nimam otrok, mi ne bi verjel (pa si jih želim imeti). Od očitkov, da naj pohitim, ker mi biološka ura že tiktaka, do tega, da si poiščem tipa, ki naj mi naredi otroka, četudi ne bova skupaj (očitno jih ne zanima kako bi bilo otroku brez očeta), do tega, da verjetno nimam materinskega čuta. Skratka, tega mi praviloma niso rekle druge ženske direktno, sem pa to izvedela od drugih, ki jim zaupam in vem, da si tega ne bi izmislili.[/quote]
Ne rabiš mi povedat. Dobro vem, kaj ve posluša ženska, ki je v “primernih” letih in še nima otroka. Ampak te očitke jemlješ zelo (preveč) osebno. Če bi vsaj malo bolj razumela te ljudi, bi razumela, da ti nočejo nič slabega in da imajo sami najverjetneje obilico svojih težav in frustracij, ker verjetno bolj slabo prevzemajo odgovornost za svoje odločitve. Nekateri ti želijo, da se bo očitkih slabo počutiš, spet druge samo res zanima, zakaj jih nimaš. Vsem pa je skupno nekaj, to je, da nimajo prav veliko sočutja in tudi sami ne prav veliko razumevanja za sebi drugačne (takšne kot si recimo ti, brez otrok). Razumem pa, da očitkov ni prijetno poslušat. Vsaj dokler vseh teh ljudi ne razumeš in dokler nisi sam vase dovolj prepričan, da je tvoje življenje, takšno kot je, zadovoljivo, ne glede na to, kar drugi pravijo. Večina teh, ki meče te očitke, po moje nima otrok zaradi pristne želje, ki je nastala v njih, pač pa bolj zaradi pričakovanj okolice. Zato tudi sami od tebe pričakujejo, da jim slediš in se jim pridružiš v tej “zgodbi”.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne drži, samoohranitveni nagon je najmočnejši nagon. Saj zakaj bi se pa žival ubila? Ker bi padla v depresijo? :))[/quote]
Eno knjigo Antona Trstenjaka sem prebral, kjer precej zavzeto trdi da živali občasno delajo samomore. Recimo da zaupam Trstenjaku, ker je bil verjetno najbolj priznan slovenski psiholog in ker nimam časa da bi se s samomori ukvarjal več kot se je on.

Ne drži, samoohranitveni nagon je najmočnejši nagon. Saj zakaj bi se pa žival ubila? Ker bi padla v depresijo? :))[/quote]
Eno knjigo Antona Trstenjaka sem prebral, kjer precej zavzeto trdi da živali občasno delajo samomore. Recimo da zaupam Trstenjaku, ker je bil verjetno najbolj priznan slovenski psiholog in ker nimam časa da bi se s samomori ukvarjal več kot se je on.[/quote]

Ah, on meša psihologijo, filozofijo, moralo in teologijo. Malo jemlje od tu, malo do tam, potem preskakuje…. No, saj če te zanima to, je čisto v redu, čeprav se mi je zdel preveč ideološko usmerjen – prokrščansko, predvsem kar se tiče spolnosti, je to razčlenjeval preko krščanske morale. Mogoče je kaj povzemal? Mogoče je kje to bral, saj ena štorija, splošno razširjena dezinformacija – da ti majhni arktični glodalci, postrušniki (lemingi) delajo “množične samomore”. http://www.youtube.com/watch?v=pDqlZjpSJCc
Disney risanka? :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Temu bi se v glasbi reklo variacije na temo. Spet: tega nisem rekel. Je pa tudi možno.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close