Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Šepetati konjem…….

Šepetati konjem…….

Ljudje zelo pogosto delamo tisto, kar se ne izplača.

Karkoli si že razložil, konj se je samo odzval. Če bi znal razmišljat, bi ga našutiral že kdaj prej in ušel k sosedom, pri katerih bi videl, da se konjem bolje godi.

Vsi mi se “le” odzivamo na odzive iz okolja in če te nekdo garba slej ko prej brcneš. Tudi konj bi pobegnil in se ne vračal več, če bi bilo garbanja toliko, da ne bi več zdržal. Ima na žalost (ali srečo?) neko višjo toleranco, ki se nam mogoče ne zdi razumna, pa vendar.

A ti se ne odzivaš na to kar se ti dogaja okoli tebe in se potem ravnaš tako, da se ti na nek način splača? 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


A ne bi tudi temu rekla, da se je samo odzval?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vsi mi se “le” odzivamo na odzive iz okolja in če te nekdo garba slej ko prej brcneš. Tudi konj bi pobegnil in se ne vračal več, če bi bilo garbanja toliko, da ne bi več zdržal. Ima na žalost (ali srečo?) neko višjo toleranco, ki se nam mogoče ne zdi razumna, pa vendar.

A ti se ne odzivaš na to kar se ti dogaja okoli tebe in se potem ravnaš tako, da se ti na nek način splača? ;)[/quote]

Seveda se. Ampak ne živim samo tako, da se zgolj odzivam.
Po nekih teorijah je res tako, da počnemo vse, kar se nam tako ali drugače splača, pa magari če je to samo priprava za nebesa. Drugi govorijo o karmi, pa o energiji, pa o … No, po mojem tako zelo preračunljivi vendarle nismo, po drugi strani pa seveda nekateri so – izrazito.

Pa dejansko poznaš primer, da bi mučena žival zbežala od lastnika? Bi morali v kakšno zavetišče vprašati.


A ne bi tudi temu rekla, da se je samo odzval?[/quote]

Ne. Ko izbiraš med možnosti, to ni več odziv, ampak razmislek. Ne vem, če ti ločiš med refleksom, posnemanjem in učenjem (snov srednje šole).

V zavetišču ne vedo nič, ker jim živali ne znajo povedat na njim razumljiv način, zakaj so se znašle tam. 😉

Polno je primerov, ko živali pobegnejo, ampak praviloma pobegnejo le toliko kolikor se jim splača.
Nap. pes, ki ga spustijo s ketne in odide postavat, lasnik ga čez čas kliče in psa ni od nikoder. Lasnik je jezen, ker ga ni in ko pride, ga natepe. Pes dojame, da ko pride k lastniku je tepen zato se mu drugič, ko ga kdo kliče ne splača prit blizu, teka okoli na varni razdalji, da ne bi dobi spet batine za katere sploh ne ve zakaj jih je takrat dobil. Le poveže udarce z osebo. Dobi pa vseeno še hrano zato se mu ne splača pobegnit kam dlje v širni svet. Pobegne le toliko, da se izogne neprijetnostim.
A smo ljudje kaj drugačni?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

No, malo drugačni pa le smo in to ni nujno vedno samo pozitivno (še manj pa, da bi se zaradi tega smeli imeti za kaj več – kakšni zavzeti verniki bi me tukaj sicer po prstih).

V zavetiščih se tudi odzivajo na prijave zaradi mučenja živali. Ne vem, res si ne bi upala trditi, da pes od doma odtava, ker mu je pri gospodarju prehudo. Poznam čisto preveč kroničnih potepuhov, ki jim doma ni ravno fletno, pa se vseeno vrnejo (če se le znajo).
Bi si pa želela, da bi bile živali sposobne tega, namesto da prenašajo trpinčenje.

Dvomim, da smo v svojem bistvu kaj bistveno drugačni, smo bili predolgo živali, da bi lahko bili sedaj kar naenkrat ljudje….

Res pa je da govorimo drugačen jezik, se sporazumevamo na drugačne načine, to bi pa kot ljudje lahko razumeli pa žal premnogokrat ne….. 🙁

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Film ima malo zgrešen naslov. Ponavadi so ženske tiste, ki šepetajo konjem, samo da se v trenutku šepetanje velikokrat ne zavedajo, da je dotični v bistvu – konj.

Eh, sem bila prepričana, da bom videla napisano – osel ali mezeg.

Eh, sem bila prepričana, da bom videla napisano – osel ali mezeg.[/quote]To je potem ,ko jih enopar zamenja…… in skoči iz konja na magarca….. 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


A ne bi tudi temu rekla, da se je samo odzval?[/quote]

Ne. Ko izbiraš med možnosti, to ni več odziv, ampak razmislek. Ne vem, če ti ločiš med refleksom, posnemanjem in učenjem (snov srednje šole).[/quote]
Mislim, da ločim. Še vedno pa mislim, da tudi ko se odločaš med dvema opcijama, se na koncu odzoveš z eno opcijo. Saj tudi konj je imel dve opciji. Ali da vleče hlod naprej in trpi bolečine ali pa brcne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj tudi konj je želel “lastniku” najprej v konjskem jeziku z glasom povedat, da naj raje neha s palico, ker pa ga ta ni razumel, mu je povedal še v drugem jeziku. In nič drugače ni pri ljudeh. Če te nekdo začne pretepat, ker mu ne “potegneš”, ga boš slej ali prej mahnila s čim po butari. Refleksno. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dobro jutro! Pomagajte mi prosim: nisem še spila kave do konca in učke mi še spijo. A sem jaz na žensko/moškem čveku al sem po nesreči zašla na kak veterinarski forum?

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Ti se samo na štiri postavi in bo vse ok…. 😉
Tudi kofeta ne boš rabila 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ti se samo na štiri postavi in bo vse ok…. 😉
Tudi kofeta ne boš rabila :D[/quote]Tu naj te opozorim, da če čez dva dni ne bo boljše greš v klavnico…. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ti se samo na štiri postavi in bo vse ok…. 😉
Tudi kofeta ne boš rabila :D[/quote]Tu naj te opozorim, da če čez dva dni ne bo boljše greš v klavnico…. :/[/quote]

Ne boš se me znebil dragi On_, pridem spet k tebi v kakšni pašteti.

Saj veš, kaj je rekel Gavrilović, ko je pometal po klavnici: pa-šteta je sve ovo baciti… :)))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

No, pol bi pa moral vedet, da delat s konji pomenio 90 % časa pucat hlev, odnašat gnoj, čistit konje, rihtat slamo, žaganje, oves in milijon takih in drugačnih dodatkov,čistit opremo … med poletjem tudi kopat, lakirat nohte 😀 (konjem seveda, ne tvoje), nanašat lepljivo svinjarijo za odganjat muhe, pa avanture s podkovanji, da ne govorimo o veterinarjih, obiskih klinike, pa seveda pleskanje hleva, ipd.

Tako da ta ideal moškega, ki šepeta konjem, je en “hard working man” 🙂 in ne vem, zakaj bi se ga otepali … a ni bolje kot tisti, ki preživi dneve pred internetom in peca naivne bejbe? ali pa gleda fusbal, potem smučanje, potem formulo, potem košarko in bog ne daj, da bi pozabili na rokomet in košarko? :D[/quote]Pandora vse to in še več je treba naredit, če želiš imet konja pa vendar vse to ni še NIČ v razumevanju teh živali v smislu komuniciranja z njimi. Tega pa žal ne obvlada veliko ljudi.
Če malo karikiram, ti kot oseba bi bila zadovoljna (le) s tako oskrbo kot si jo zgoraj opisala?
Pri vas je predvsem pomembno (za razumevanje, za vaš odnos), da vsako leto prepleskate “štalco” v kateri živite? 😉 :))

Pa predno se kdo spotakne v to, da živali ne razmišljajo, da ne premorejo (vsaj) osnovnega logičnega razmišljanja (in še mnogo česa 😉 naj si pogleda tole:

[youtube]LkdjfzW2zqA[/youtube]

Njegovo “šepetanje” nekako ni bilo dobro sprejeto, ker je konj “neumen”? :)[/quote]

To, kar sem napisala je osnova, ki jo razume tudi tisti, ki je konja videl le z daljnogledom. Kako zgradiš odnos z živaljo – ni bil moj namen razlagati.

Kar mi je pa znano, konji niso znani kot posebej bistre živali. Imajo pa slonski spomin. Brcanje je njihov osnovni obrambni refleks. Vse, kar lahko rečem o tem posnetku je zgolj to, da ta oseba nima pojma, kako se stvarem streže, saj se sicer ne bi postavila “Za” konja…


Debata je pristala pri konjih, namesto pri romantični ljubezni.
Verjetno zato, ker so konji za večino bolj realni, kot pa romantična (filmska) ljubezen. 🙂

Pandora ima prav. Lahko sta še ne vem kakšna “prijatelja”, konju nikoli ne stojiš za ritjo. Tudi, ko hočemo konja osedlati gremo na drugo stran vedno mimo glave.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

He he he he. Naravnost smešno ko berem te komentarje. Kako se meščani spoznajo na konje in njihov karakter pa zmogljivosti itd.

Treba se je zavedat, da so živali pametnejše kot mi ljudje. V kolikor ne verjamete lahko preverite pri meni iz prve roke. Sam mam namreč dve kobili v hlevu. Sicer sta mati in hči, če lahko tako rečem. Glede tega da so konji butasti????? Kaj bi pa potem lahko rekli za človeka????

Samo nek stvari na svetu ki jih počnemo kao zdravo ; raam , turna smuka , spartathlon itd ….

Mislim da ga ni konja da bi se tako muču sam sebe. Kvečjemu jih mi ljudje mučimo, ker naj bi bili kao bolj butasti ko mi????


Vedno počnemo le tisto, kar se nam izplača. Pomembna razlika je v širini zavedanja. Ta je najbolj opazna v primerjavi med živalmi in človekom. Človek ob svojih dejanjih zaobjame širši spekter informacij, zato naša dejanja dajo vtis premišljenosti in večje preračunljivosti, kot pa pri živalih.
Tudi ko smo zdresirani kot cirkuške živali, še vedno počnemo to, kar se nam splača, saj sledimo temu programu in program določa odzive ter s tem izpolnjuje razlog, da se splača.
Ne moremo delati nečesa, kar se nam ne splača. Večkrat sicer iz našega zornega kota zgleda, kot da nekdo počne bedarije. Vendar je to le iz našega zornega kota, ne pa iz njegovega lastnega.


To je tudi res. Človeški um je kot orodje. Vsako orodje lahko uporabiš na prijazen ali na neprijazen način. Velikokrat ljudje ne znamo uporabljati svojih sposobnosti in danosti.
In ravno to kaže na omejenost našega zavedanja, da bi lahko predvideli kam nas naša dejanja peljejo in če se nam res vse to splača, kar dandanes počnemo…..

Kaj pa ti veš, kdo je meščan in kdo ne… 🙂 Morda ima pa kdo prav ranč v Montani …

:(((((( se pravi tebi (in Margot) je tu sporno le kje kdo stoji, ko pretepa konja ne dejanje samo? :/
Se pravi če želiš druge garbat se moraš samo postavit v/na pravi položaj, da se tepeni ne doseže s svojo brco……. :/

Zdi se mi da nekateri ne vidite dobro/prav ali stojite predaleč ali je pa daljnogled zapacan z nečim. :/ 🙁

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close