Šepetati konjem…….
Sprašujem se, kaj je to za ene besede “obsolutno popolen”?
Ne najdem in ne najdem teh dveh besed v SSKJ :))))))))))))))))))))))[/quote]
srce … tukaj smo na netu tudi primerki, ki od SSKJ vemo samo to, da so to neke kratice, kdaj smo tudi videli, da gre za nek slovar … pišemo in govorimo pa “materin jezik” – ne slovnično uokvirjen … pa misli pišemo tako kot znamo ne pa, kot bi kdo želel. Konec koncev se tudi hitrostnih omejitev ne držimo striktno … pa ob “prekršku” reskiramo svoj težko prisluženi denar … če razumeš bistvo ☺
znaš ti tole napisati v poplni nemščini (pa je za vsak dan zelo uporaben nasvet)
zikenendištraseiberkverennurvendasampelgrunist??
ali pa brez gugla na izust povedati kaj je tole:
taumathavakangihangakoamateauvatahituripukivakangaharinukipokajhevetanatahi??
Sprašujem se, kaj je to za ene besede “obsolutno popolen”?
Ne najdem in ne najdem teh dveh besed v SSKJ :))))))))))))))))))))))[/quote]
srce … tukaj smo na netu tudi primerki, ki od SSKJ vemo samo to, da so to neke kratice, kdaj smo tudi videli, da gre za nek slovar … pišemo in govorimo pa “materin jezik” – ne slovnično uokvirjen … pa misli pišemo tako kot znamo ne pa, kot bi kdo želel. Konec koncev se tudi hitrostnih omejitev ne držimo striktno … pa ob “prekršku” reskiramo svoj težko prisluženi denar … če razumeš bistvo ☺[/quote]
Ne me nagovarjati s “srce”, kot drugo tvoj problem, da ne zmoreš voziti po predpisih, verjetno tudi večkrat alkoholiziran, čemu filaš proračun z baje težko prisluženim denarjem pri sebi razčisti 😛
Si predstavljam, da o konjih nimaš veliko pojma, v Montani pa tudi nisi bil …[/quote]
spremeni si “predstavljanje” — na kmetih smo mulci jahali konje že z cca 9+ leti
Si predstavljam, da o konjih nimaš veliko pojma, v Montani pa tudi nisi bil …[/quote]
spremeni si “predstavljanje” — na kmetih smo mulci jahali konje že z cca 9+ leti[/quote]
No, pol bi pa moral vedet, da delat s konji pomenio 90 % časa pucat hlev, odnašat gnoj, čistit konje, rihtat slamo, žaganje, oves in milijon takih in drugačnih dodatkov,čistit opremo … med poletjem tudi kopat, lakirat nohte 😀 (konjem seveda, ne tvoje), nanašat lepljivo svinjarijo za odganjat muhe, pa avanture s podkovanji, da ne govorimo o veterinarjih, obiskih klinike, pa seveda pleskanje hleva, ipd.
Tako da ta ideal moškega, ki šepeta konjem, je en “hard working man” 🙂 in ne vem, zakaj bi se ga otepali … a ni bolje kot tisti, ki preživi dneve pred internetom in peca naivne bejbe? ali pa gleda fusbal, potem smučanje, potem formulo, potem košarko in bog ne daj, da bi pozabili na rokomet in košarko? 😀
spremeni si “predstavljanje” — na kmetih smo mulci jahali konje že z cca 9+ leti[/quote]
No, pol bi pa moral vedet, da delat s konji pomenio 90 % časa pucat hlev, odnašat gnoj, čistit konje, rihtat slamo, žaganje, oves in milijon takih in drugačnih dodatkov,čistit opremo … med poletjem tudi kopat, lakirat nohte 😀 (konjem seveda, ne tvoje), nanašat lepljivo svinjarijo za odganjat muhe, pa avanture s podkovanji, da ne govorimo o veterinarjih, obiskih klinike, pa seveda pleskanje hleva, ipd.
Tako da ta ideal moškega, ki šepeta konjem, je en “hard working man” 🙂 in ne vem, zakaj bi se ga otepali … a ni bolje kot tisti, ki preživi dneve pred internetom in peca naivne bejbe? ali pa gleda fusbal, potem smučanje, potem formulo, potem košarko in bog ne daj, da bi pozabili na rokomet in košarko? :D[/quote]
MKOW
po Prešernovo:
Zvestó srce in delavno ročico
za doto, ki je nima miljonarka,
bi bil dobil z izvoljeno devico;
Edina sporna zadeva pri vsej tej debati je, da nekdo, ki ni gledal filma podaja komentarje. Kako ceneno in razsipno je šele to! O kredibilnosti za ocenjevanje nivoja ljudi pa raje ne bi… ker je preveč očitno.:)))
spremeni si “predstavljanje” — na kmetih smo mulci jahali konje že z cca 9+ leti[/quote]No, pol bi pa moral vedet, da delat s konji pomenio 90 % časa pucat hlev, odnašat gnoj, čistit konje, rihtat slamo, žaganje, oves in milijon takih in drugačnih dodatkov,čistit opremo … med poletjem tudi kopat, lakirat nohte 😀 (konjem seveda, ne tvoje), nanašat lepljivo svinjarijo za odganjat muhe, pa avanture s podkovanji, da ne govorimo o veterinarjih, obiskih klinike, pa seveda pleskanje hleva, ipd.
Tako da ta ideal moškega, ki šepeta konjem, je en “hard working man” 🙂 in ne vem, zakaj bi se ga otepali … a ni bolje kot tisti, ki preživi dneve pred internetom in peca naivne bejbe? ali pa gleda fusbal, potem smučanje, potem formulo, potem košarko in bog ne daj, da bi pozabili na rokomet in košarko? :D[/quote]Pandora vse to in še več je treba naredit, če želiš imet konja pa vendar vse to ni še NIČ v razumevanju teh živali v smislu komuniciranja z njimi. Tega pa žal ne obvlada veliko ljudi.
Če malo karikiram, ti kot oseba bi bila zadovoljna (le) s tako oskrbo kot si jo zgoraj opisala?
Pri vas je predvsem pomembno (za razumevanje, za vaš odnos), da vsako leto prepleskate “štalco” v kateri živite? 😉 :))
Pa predno se kdo spotakne v to, da živali ne razmišljajo, da ne premorejo (vsaj) osnovnega logičnega razmišljanja (in še mnogo česa 😉 naj si pogleda tole:
[youtube]LkdjfzW2zqA[/youtube]
Njegovo “šepetanje” nekako ni bilo dobro sprejeto, ker je konj “neumen”? 🙂
tako konji kot psi …. in druge cirkuške, paradne živali nimajo logičnega razmišljanja (nekaj znanstveniki poizkušajo za tjulne v smeri logike ??? )
Vse kar konj naredi je, da to “zna” že po naravi (motorika, refleksi, …) . Od človeka pa je odvisno ali to prepozna in na nek način izzove “delovanje” ob določenem/zahtevanem trenutku.
Za ljudi pa so razne “predstave”, vaje …. zanimive zato, ker sami česa takšnega pač nismo “zmožni”.
Samo čudim se ljudem, da npr. “dresiranemu” konju ploskajo … namesto dreserju, ki je ljudem bliže ☺
Včasih gledam, če je kje kakšna opica z nožem v roki, da bo koga skalpirala in si s skalpom pokrila svojo golo rit ☺
tako konji kot psi …. in druge cirkuške, paradne živali nimajo logičnega razmišljanja (nekaj znanstveniki poizkušajo za tjulne v smeri logike ??? )
Vse kar konj naredi je, da to “zna” že po naravi (motorika, refleksi, …) . Od človeka pa je odvisno ali to prepozna in na nek način izzove “delovanje” ob določenem/zahtevanem trenutku.
Za ljudi pa so razne “predstave”, vaje …. zanimive zato, ker sami česa takšnega pač nismo “zmožni”.
Samo čudim se ljudem, da npr. “dresiranemu” konju ploskajo … namesto dreserju, ki je ljudem bliže ☺
Včasih gledam, če je kje kakšna opica z nožem v roki, da bo koga skalpirala in si s skalpom pokrila svojo golo rit ☺[/quote]Čemu potem pripisuješ tisto brco v fris, naključju? :/
Ti kaj več kot farbal in kidal štalo nisi imel stika z živalmi….. :/
To si se naučil kot kaka cirkuška žival, ono drugo bi ti lahko bilo dano, v zibelko položeno pa so te sojenice zgrešile ali so pa bile bolj škrte…. 😉
tako konji kot psi …. in druge cirkuške, paradne živali nimajo logičnega razmišljanja (nekaj znanstveniki poizkušajo za tjulne v smeri logike ??? )
Vse kar konj naredi je, da to “zna” že po naravi (motorika, refleksi, …) . Od človeka pa je odvisno ali to prepozna in na nek način izzove “delovanje” ob določenem/zahtevanem trenutku.
Za ljudi pa so razne “predstave”, vaje …. zanimive zato, ker sami česa takšnega pač nismo “zmožni”.
Samo čudim se ljudem, da npr. “dresiranemu” konju ploskajo … namesto dreserju, ki je ljudem bliže ☺
Včasih gledam, če je kje kakšna opica z nožem v roki, da bo koga skalpirala in si s skalpom pokrila svojo golo rit ☺[/quote]Čemu potem pripisuješ tisto brco v fris, naključju? :/
Ti kaj več kot farbal in kidal štalo nisi imel stika z živalmi….. :/
To si se naučil kot kaka cirkuška žival, ono drugo bi ti lahko bilo dano, v zibelko položeno pa so te sojenice zgrešile ali so pa bile bolj škrte…. ;)[/quote]
še dobro da ti obstojaš … da ja zvem
On, a tistega slavnega konja, ki je znal računati, poznaš? Nahecal je celo svojega lastnika, da zna računati, tako bister je bil. V resnici je znal pa samo dobro opazovati in je po odzivu lastnika ali koga v publiki videl, da je že ustrezno mnogokrat udaril s kopitom v tla in je prenehal.
Samo da bi pa ta konj namerno brcnil lastnika v glavo, pa dvomim. Mislim, da gre za čisto normalen obrambni refleks. Živali so “preračunljive”, ko se jim to splača (to pa vedo, ker jih tako naučimo), ne ko so ogrožene.
A ljudje delamo tudi nekaj kar se nam ne izplača? 😉
Mogoče samo takrat, ko smo zdresirani kot cirkuške živali….. 😉
Tegale konjička so zapregli v nek težak dlod in ko so ga pognali je potegnil nato pa skapiral, da je tovor pretežak zanj in je nehal vleči. Njegov “šepetalec” ga je pa klub temu priganjal dalje, ni videl v njem nekega razumnega bitja, le žival, ki jo lahko garbaš, da dela tisto kar ti želiš. Konjiček se ni strinjal in mu je to s poskakovanjem tudi pokazal a je gimpec vse grožnje spregledal dokler ni gobil eno krepko na umazan gob*c…..
Če si bila kdaj s konji in videla kdaj in kako brcajo bi lahko videla, kako natančni so s svojimi kopiti, če le želijo 😉 Se strinjam, da bi ga lahko brcnil tudi kam drugam. Tale je nameril v glavo. Bova morala še večkrat ponovit vajo, da boš dojel?
“Čar” dresure je v ponavljanju 😉
Forum je zaprt za komentiranje.