Sem nora jaz, ali je nor on? al kaj tretjega?
Ne vem, kaj bi rada prebrala, mene so učili, da o tistih,ki niso prisotni, ni lepo grdo govoriti, posebno še, če za to ni razloga. O ‘njem’ si napisala samo , da se ti spletnih klepetalnicah ni hotel vedno pogovarjati s tabo, da te je blokiral pri gmailchatu, pa te ni znal odblokirat (ok, nisem čisto prepričana, če si bila ti) in zdaj je imel zeleno lučko, pa se ti ni javil inpotem poslal sporočilo, ki je bilo mogoče celo dejansko samodejno izpisano, da je bil nedosegljiv.
Ti si pa v petih oz 4 dneh z večkot 20 posti naredila celo študijo o tem, da je on sigurno nor , nesramen, neznačajen…in zdaj smo to še mi. Poveličuješ Robija, pa ne veš, da v drugih temah piše nekaj v tem stilu, da človek v danem trenutku dobi to, kar si zasluži (ok to zdaj piše en drug uporabnik, ampak Robi…se z njim vdano strinja,naj me popravi,če se motim), podcenjuješ dokazan učinek pričakovanja…no v družboslovju je težko kaj dokazat, tega je menda možno, nevrotično ponavljaš, da si tisti tvoj tip s tvojimi čustvi hrani svoj ego, pri čemer pa te on ne klika, samo pač ne pleše tako kot ti igraš, iz česar se da sklepat, da on ne želi, da si ti svoj nevrotičen ego hraniš z njim…torej ponuja ti možnost, da se celo pozdraviš.
Odgovor na tvoje vprašanje je, da za to, da bi bil on nor, ni dovolj podatkov, možno je kaj tretjega, vedno več indicev pa kaže na to, kar ti ni všeč.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ok, ok, počas. Tole o klikanju nisem nič pisala, da me ne klika. O tem sploh pisala nisem. Pisala sem samo o tistem sporočilu o nedosegljivosti. Kar se pa tiče klikanja… on me dejasnko klika skoz kadar je prijavljen. Potem pa očitno on želi, da kliknem jaz njega vendar se ne javi zato, da bi ga jaz spraševala zakaj ne in kaj je narobe, da se ne oglasi (to je bilo že dokazano in je celo sam povedal, da je spraševal eno drugo punco s tem namenom). Torej s tem, ko se ne javi želi pozornost.
Robija čisto nič ne poveličujem, tudi njegov odgovor mi sicer ni všeč bi lahko rekla, ga je pa povedal na lep način.
Ta tip me ni blokiral, blokiral je nekoga drugega. Je pa rekel ja, da me je tudi blokiral, vendar sem videla, da me sploh ni, res da ga v tistem času, ko naj bi me imel blokirano ni bilo na levi strani na klepetu, ko pa sem pogledala med stike je imel zeleno lučko, torej me ni blokiral ampak samo dal ‘ne prikaži nikol na klepetu’. Torej spet laž, da me je blokiral, ker me ni me je lahko še vedno videl kdaj sem gor jaz.
Kar se pa tiče klepetalnic na spletu, sem pa rekla to, da je menjal nicke (tudi mene klikal z drugimi nicki, kolegico kliknil z drugim nickom in ji pisal kako bi seksal z njo, kaj ji dela… ona je to copy/pastala in mi poslala) ni mu pa odgovarjala, ker je bil preveč pornografski, vulgaren… Upravitelj klepetalnice je potrdil, da je bil to on in da menja nicke.
Malo je pozna ura pa ne razumem čisto…a je problem to, da je to pisal kolegici, tebi pa ne ali je problem to, da je to samo pisal? al kaj tretjega?
Ja točno seveda 🙂 🙂
Kakšen odgovor bi ti pa bil všeč? Koliko ste stari vi sploh? Bližje 15 ali bližje 40?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Katenjka…..Zame niso besede le en kup črk, ki jih nekdo napiše. Berem med vrsticami in mi je pomembno, kaj oseba čuti in doživlja, ko izraža neke besede. Poskušam biti eno s tisto osebo in doživljati tisto, pa čeprav je možno besede razlagati na ogromno načinov. Rad uporabljam intuicijo.
Čutil sem, da je “razočarana” že tako ali tako slabe volje in se čuti izkoriščana od tistega tipa. V njej je že dovolj obsojanja, saj se drugače ne bi spraševala kdo je nor. Zato bi še s svojim obsojanjem le dolival olja na ogenj.
Glej, pozabi na ta njegov “odziv”. Če je tvoj prijatelj, ga pokliči na telefon ali pa mu pošlji sms. Pusti te on-line zadeve, ker včasih malo čudno delujejo. Če želiš od njega pozornost, pa je ne dobiš, potem je verjetno ne dobiš z razlogom. Tip pač ni toliko zainteresiran, kot si ti želiš. Lahko mu iskreno poveš, kaj od njega želiš, lahko pa “čakaš”, da bo pogruntal, kar pa mogoče ne bo hitro ali pa mogoče ne bo nikoli.
Če veš, da te je skenslal z razlogom, potem je na tebi, ali boš ta njegov odnos podpirala še naprej ali pa ga boš prekinila za vedno.
Prijaznosti ne narekuje točno vsaka situacija.
Če prijaznost služi namenu, da ohranjaš nevtralno pozicijo z vsemi, da si ne nakoplješ sovražnikov, potem je to politična poteza, ki izključuje značajnost, saj ne poveš tega, kar si misliš, ampak tisto, kar ti bolj koristi, oz. se ne opredeljuješ. Potem 2. vloga t. i. “prijaznosti” je lahko, če si kdo želi, da bi bil všečen vsem, spet služi ta prijaznost kot krinka samovšečnemu značaju v želji, da bi bili od vseh “sprejet”, mogoče celo hvaljen, da bi dobival komplimente, izogiba pa se vsakršni kritiki, ki ruši njegov “ugled”.
Katenjka…..Zame niso besede le en kup črk, ki jih nekdo napiše. Berem med vrsticami in mi je pomembno, kaj oseba čuti in doživlja, ko izraža neke besede. Poskušam biti eno s tisto osebo in doživljati tisto, pa čeprav je možno besede razlagati na ogromno načinov. Rad uporabljam intuicijo.
Čutil sem, da je “razočarana” že tako ali tako slabe volje in se čuti izkoriščana od tistega tipa. V njej je že dovolj obsojanja, saj se drugače ne bi spraševala kdo je nor. Zato bi še s svojim obsojanjem le dolival olja na ogenj.[/quote]
Robi…jaz se vedno postavim na stan šibkejšega, verjetno zato, ker sem taka tudi sama, pa se nihče ne postavi zame 🙂 🙂 pa sem prav razmišljala, če naj se postavim na nejno stran. Ampak, čisto nič ji ne bi pomagala s tem.
Seveda z razlogom, a ne Marko, ti si pisal o tistem, da človek v danem trenutku dobi tisto, kar si zasluži in potrebuje. Od zadaj je neskončen red, determiniranost, popolnost…preko tega tipa Bog deluje na avtorico, to je njena domača naloga, da bo nehala s chati in maili in cyber sexom. Zdaj očitno še ne zmore, zato ji je pa poslal enega podobnega malo zblojenega človeka na pot.
A sem prav napisala?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Menda nimaš občutka, da smo vsi proti tebi ?
Če se v vsem ne strinjava, še to ne pomeni, da sem proti tebi ali da te ne maram.[/quote]
Kako da ne, midva sva se itak zarotila, Ronka pa ne more potegniti z žensko, ker je pač ženska, ker ve, kakšne so ženske. :)))
Ja Katenjka, nekako tako deluje Življenje. Prekinjanje ponvaljajočih vzorcev lahko prekinemo le sami, če želimo.
Matjazko, to da se človek postavi v kožo “žrtve” in ga poskuša razumet, še ne pomeni, da želi vsem ugajat in da ne upa povedat tega, kar misli. To lahko pomeni samo to, da je človek razumevajoč in razume ostale. Če človeka v takšni situaciji, ko ga razumeš potem napadeš s kritiko, mu v istem trenutku daš vedet, da ga v resnici ne razumeš in se bo podzavestno uprl kritiki s povratno kritiko. Če torej želiš resnično nekomu pomagat, ga moraš najprej razumet in mu na njemu primeren način povedat, kako bi ti sam ravnal v podobni situaciji. Ker vsak človek je individum zase in vsak v neke situaciji reagira drugače. Naj potem sama oceni in razmisli, če bi se njej tako dejanje zdelo primerno. Človek lažje jasno razmišlja, ko nima občutka da je napaden ali kritiziran, posebej če ni samozavesten.
Marko
Napad ni kritika, je treba ločiti med kritiko in kritizerstvom. Kritika nima namena spodkopati integritete osebnosti človeka. Zrel človek mora znati sprejeti tudi kritiko – in če jo jemlje kot napad na svojo osebnost, bo temu tudi priemrna obramna drža in protinapad.
Menda nimaš občutka, da smo vsi proti tebi ?
Če se v vsem ne strinjava, še to ne pomeni, da sem proti tebi ali da te ne maram.[/quote]
Ne, malo sem se šalila…oz. stvar se sploh ni nanašala na ta forum.
Mislila sem prilično cinično, samo v tem primeru se ta tvoj način razmišljanja potrjuje 🙂 🙂
S tem se pa strinjam, samo težko je razumet človeka, ki ima v osnovi neke predstave rahlo zblojene.
Sicer pa Matjažko, pogumen si, da kritiziraš svojega menda še edinega preostalega uagovornika na tem forumu…
Ronka bo že potegnila z mano, boš še videl ti posledice.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Malo je pozna ura pa ne razumem čisto…a je problem to, da je to pisal kolegici, tebi pa ne ali je problem to, da je to samo pisal? al kaj tretjega?
Ja točno seveda 🙂 🙂
Kakšen odgovor bi ti pa bil všeč? Koliko ste stari vi sploh? Bližje 15 ali bližje 40?[/quote]
Gre za to, da je dejstvo, da on mene preko drugih nickov zalezuje. Da klika MOJE kolegice, ki nimajo nič z njim in jim piše vulgarnosti. Gre za to, da če bi bil tip tako super duper fajn kot ga vi poveličujete, mene pa kritizirate, tega ne bi delal. Gre za to, kot sem že rekla, da govori eno, dela pa drugo. In, da je potem užaljen, ker se ga pogrunta in krivi mene, da on pa ni tak.
Nekdo je napisal, da se grem jaz cyber seks ali nekaj v tem smislu. Spet ne znate brat. Niti jaz, niti moja kolegica se nisva šle cyber seksa, kot sem rekla ona niti odgovarjala ni na tisto. To se je šel le on. Midve pa sva ta njegov monolog nato shranile za dokaz. Sorry, ampak če me imate tako ali tako za 15 letnico, je on pedofil. Verjetno nisem niti polnoletna, ane? Torej je še vedno pedofil.
Ja, moje mnenje je, da me je skenslal z razlogom. No, ni me skenslal, določene stvari dela z razlogom, ampak on potem to zanika.
In draga katenjka, VSAK človek dobi v danem trenutku tisto kar si zasluži, pa naj bo dobro ali slabo. Prej ali slej se vse povrne.
In katenjka, zakaj vse vzameš tako dobesedno in zakaj bi rada vse vedela do pikice natančno? Rekla sem, da BI LAHKO REKLA, da mi Robijev odgovor ni bil všeč. bi lahko rekla, ampak kaj če mi na nek način je bil všeč predvsem zato, ker ga je lepo povedal? Lep način je del odgovora.
In to, da se ne sme govorit o človeku, ki ga ni tukaj zraven. Potem več kot polovice tem tukaj ne bi smelo bit, saj je v vsaki drugi temi ‘moj mož’, ‘moj fant’… vendar teh možev in fantev sploh ni tukaj. Torej še enkrat, zakaj sploh obstaja ta forum, če se ne sme govorit o tistih, ki jih ni tukaj? Saj se večinoma, v večini tem govori ravno o tistih, ki jih ni tukaj.
Saj pravim, nekateri najprej razčistite pri sebi, ker je z vami nekaj še bolj narobe kot z mano.
Ja, saj to me pri tebi ne preseneča. No, jaz sem ti odgovoril pa necinično. Cinizem je pač neke vrsta neresnost. Vsakega enkrat doleti. 😉
Zblojene predstave? Kdo pa določi, čigava predstava je bolj zblojena? Ali pa morda samo ti ne razumeš avtorice in je tvoja predstava, po tvoje rečeno, “zblojena”? Ker verjamem, da ona točno ve, kaj se ji je zgodilo.
Težava je v tem, ker ne more sprejet tega, da nekdo, ki ji je všeč, ne reagira tako, kot je pričakovala. Daje mu priložnost še naprej, dokler ji ne bo direktno pokazal, da je ne zanima ali pa da jo zanima. Temu se reče nabiranje izkušenj.
Katenjka
Robi, spet grožnja po življenju, zdaj sta se obe spajdašili, kako se naj fizično ubranim. :))
Katenjka, ti slabo čitaš? Kje sem koga poimensko omenil ali zpsotavil? Pisano je v 3. os. ednine. In kdo bi naj bil ta moj preostali uagovornik? Ti nisi sogovornik, če me ves čas citiraš? 🙂
Sam se že ni šel, ker sta vidve to brali in še celo shranjevali, njemu je bilo to dovolj, vama pa očitno tudi.
No saj. Zato pa, rasti s pomočjoi izkušenj s takim tipom.
Tega jaz nisemnapisala, pač pa da so mene učili, da se ne sme grdo govoriti o človeku, ki ga ni zraven. Sem pa tudi to vzgojno pravilo prekršila, ko sem zgoraj napisala, da je on malo zblojen človek, kaj več pa res ne morem napisat o njem.
Še lepši odgovor imaš, če mene vprašaš, od Marka, samo ne vem, če si pripravljena to upoštevat…nekka rabiš še malo antiterapije, se mi zdi.
Marko, ja saj vem, grešnica sem: samo poglej, če je vsaj nekaj od tega res, potem pač, kot otroka interneta…no sej to smo mi vsi… imata neke težave s komunikacijo no 🙂 🙂
A tebi se pa to zdi bp ??
Zatipkala sem se, mišljen je bil zagovornik, jaz imam na tipkovnici zraven ‘u’ ‘z’ ti pa imaš mogoče ‘s’?? alipa si nezavedno želiš, da bi jaz bila tvoja edina sogovornica 🙂 🙂 a to mogoče 🙂 🙂
Seveda pa pišeš v 3. os. , nekega diplomata se delaš, čeprav je že dolgo znano, da to nisi 🙂 🙂
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Zblojene predstave? Kdo pa določi, čigava predstava je bolj zblojena? Ali pa morda samo ti ne razumeš avtorice in je tvoja predstava, po tvoje rečeno, “zblojena”? Ker verjamem, da ona točno ve, kaj se ji je zgodilo.
Težava je v tem, ker ne more sprejet tega, da nekdo, ki ji je všeč, ne reagira tako, kot je pričakovala. Daje mu priložnost še naprej, dokler ji ne bo direktno pokazal, da je ne zanima ali pa da jo zanima. Temu se reče nabiranje izkušenj.[/quote]
Evo to je odgovor na mestu. Jaz bi rada, da mi direktno pove tako kot čuti. Ne da govori eno, dela drugo…
glede na to, da hoče, da sem jaz direktna do njega, naj bo še on do mene. Samo ta direktnost, ki jo jaz dam njemu mu samo pokaže moja čustva… o tem sem pa že pisala. Ni treba, da je tako kot jaz pričakujem, samo naj pove to kar čuti, naj bo odkrit, naj se ne skriva… Lahko me tudi, zabije, pohodi, karkoli… samo, da odkrito reče, tako in tako je, konec
Katenjka
Kako to, da si se zapipkala?
Ne več, ker me imaš grdo, včasih si bila prijazna, pa Ronka tudi. 🙁 Imam na srečo Bibitko, ti si itak pregroba, Ronka pa bi me verjetno potegnila pod vodo v potapljaški opremi. 🙂
Hehe, ti šment, si me spregledala. :)))
Glej, pa zakaj moraš to slišat? Lahko da še sam ne ve, lahko da si mu kul kot občasna chat kolegica…
ne vem, zakaj nekatere ženske z vsemi zobmi (razen z modrostnimi, sklepam) renčite v tipa, da vam mora povedat, da…pač…ne.
Pa bodi malo manj direktna do njega…v tem je malo catch tudi no…a še nisi ugotovila?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Katenjka, sam se že ni šel cyber seksa? Kaj sem ga jaz prisilila v to, da je to pisal? S tem, da najprej moja kolegica niti ni vedela, da je to on pod drugim nickom. Shranili smo pa za dokaz, zaradi nicka in to kar je pisal, da je upravitelj chata naprej ukrepal. Kot so na klepetalnici tudi navodila, da se to mora narest.
A zdej, če bo tebe nekdo posilil boš kriva sama ali kaj? ali pa ti bo na internetu nekdo pisal o seksu, boš kriva kar ti? Veš kaj, potemtakim si si kar sama kriva, da jaz pišem kar pišem. Mislim, jaz sem se šla cyber seks pa na začetku sploh nisem vedela, da jo je kliknil, pa to svet ni videl.
Glej, pa zakaj moraš to slišat? Lahko da še sam ne ve, lahko da si mu kul kot občasna chat kolegica…
ne vem, zakaj nekatere ženske z vsemi zobmi (razen z modrostnimi, sklepam) renčite v tipa, da vam mora povedat, da…pač…ne.
Pa bodi malo manj direktna do njega…v tem je malo catch tudi no…a še nisi ugotovila?[/quote]
Oprosti, ampak ti ne razumeš. Jaz ne pričakujem od njega, da bova par ali kaj takega. Pričakujem to, da naredi vsaj tisto kar reče on sam. In že ene četrtič bom ponovila – govori eno, dela pa drugo. Rada bi samo to, da naredi tisto kar reče. Ali pa naj pove direktno in adijo.
No to sta dve ločeni stvari, a ne? Na internetu mi bo nekdo pisal (o seksu) ravno toliko časa kot bom jaz hotela, če mi ne bo do tega, ga ne bom špecala upravitelju klepetalnice ampak bom zaprla okence, a ne…katera klepetalnica pa je to…malo reklame 🙂 🙂
Je pa mogoče sporno, ker res lahko to piše kakemu otroku…samo isto oz. še več lahko naredi tudi preko česa drugega ne samo chata.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Razočarana in kaj boš storila, če on tega ne zmore? Kaj če ne zmore naredit tega kar reče, kaj če je tako nezrel in nepozoren na svoje besede in dejanja, da sploh ne ve in se ne zaveda, da je tako dvoličen? Kaj boš? Tip očitno nima jajc. Zakaj ga želiš spreminjat? Vzameš ga takega kot je, ali pa ga pustiš.
Forum je zaprt za komentiranje.