Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Seksualna preteklost partnerjev

Seksualna preteklost partnerjev

Berem teme, kjer se eni zgražate nad tisitmi, ki so imele več partnerjev (zgražanja nad moškimi ni slutiti). Eni nikoli ne bi bili z žensko, ki je imela toliko in toliko moških pred vami…

Pa se mi postavlja vprašanje. Kako pa veste koliko partnerjev je imel vaš partner pred vami? A preden seksate z njim, sprašujete vse o njegovi preteklosti? Pa ste prepričani, da potem po pravici pove, ko ga tako zaslišujete?
Kaj dejansko vprašate s kolikimi je seksal, kolikrat in tako naprej?
Jaz svojega tega ne bi mogla spraševat. Vesela sem, če kaj pove, silim pa nikoli. Na kraj pameti mi ne pride ga zasliševat s kolikimi je seksal.
On tudi nikoli mene ne sprašuje.
Drugi se te sprašujete?
Kaka vpašanaja so vam še primerna?

Ne sprašuješ partnerja, nas pa….. hmmmm
Se ti zdi to v tem kontekstu primerno? 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Kje si videl, da te sprašujem po številu spolrnih partnerjev?

Nikoli nisem in nikoli ne bom spraševal takšne, vsaj zame neumnosti.

Saj je že bilo ugotovoljeno, da seksualna preteklost drugih bremeni predvsem tiste, ki je sami nimajo. Zakaj jih tako bremeni tuja preteklost je pa drugo vprašanje na katerega obstaja več odgovorov. Glede na to, da je po njihovo pestrejša preteklost nekaj slabega, je lahko odgovor v čisto navadni nevoščljivosti, zavrtosti ali pa kar kombinaciji obojega in s tem ko o preteklosti drugih govorijo kot o nečem slabem, poskušajo prikriti oz. opravičevati lastne slabosti.

Sem že nekajkrat napisal in bom še enkrat: pred časom (morda še vedno) se je v določenih krogih zelo popularizirala t.im. “čistost” do poroke. Najbolj zagreti pristaši so ponavadi bili tisti, ki so imeli precejšnje težave z navezovanjem stikov z nasprotnim spolom.

Že to, da te zanima kaj se pogovarjam je lahko sporno….. 😉

Sploh pa, če si zaupata “vse” zakaj naj bi bilo to izjema? Zakaj naj bi bila to neprimerna tema?
Saj je logično, da če se dva spoznata pri tridesetih nap, da imata za sabo (praviloma) že nekaj izkušenj. A potem je treba tudi vse slike bivših uničit in zavreč spominke, izbrisat spomine nanje, jih ne omenjat nikoli in nikdar za nobeno ceno?
Kje je tu zaupanje? :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ja, Boom, se strinjam. Glede na teme tule na čveku pa imam občutek, da je kar veliko takih, ki pred prvim seksom, partnerja zaslišijo do dna.
Ne znam si predstavljat kako zgledajo ti zmenki, da človeka tako zaslišuješ in od kje taka potreba po zasliševanju.
Postavljajo eni taka vprašanja že kar na začetku? Verjamem, da jih večina vprašanih zbeži, še preden pride do česa resnega.
Potem pa kdo pravi,da bo nekdo sploh povedal resnico? Če nekdo take zadeve sprašuje, potem je jasno, da mu je potrebno povedat čim manjšo številko. Torej kaj to pomaga spraševalcu, če ga pa vprašani nalaže?
Pri seksu se ne ve ali je nekdo 100x z eno osebo seksal, ali 10x z 10imi.

On_, glede na to, da z osebo še nisi seksal, bi težko rekli, da si res vse zaupata.
Ko pa enkrat že seksata pa je prepozno za zvonit po toči, če potem zveš, da je ona imela 15 moških pred tabo in da si 16.

Nekaj On si pa spregledal. Ne pišem, da ne sme govoriti, ampak, da ga jaz ne zaslišujem in obratno.

To je ena od stvari, ki me pač zanima. Tako kot vprašam, kam hodi na dopust in katero jed ima najraje, vprašam tudi, koliko ljudi je bilo pred mano. Da bi vedela številko njegovih čevljev, ne pa tega, s koliko puncami (in fanti) je seksal? A ni to mal čudna cenzura?

Klepetulja, a to narediš na prvem, drugem, tretjem zmenku? Kaj pa, če je številka previsoka, potem je konec in ne pride do seksa?
Kaj, če se ti zlaže, ker je prepričan v to, da ga sprašuješ zato, da bi ugotovila ali jih je bilo preveč ali premalo?
Nič nimam proti, če sam kaj pove, nikoli pa ne silim v seksualno preteklost drugih ljudi. Sploh pa ne v kake detajle. Če bi pa sam začel razlagat kake detajle o drugih ženskah pa pot pod noge, ker bi tudi o meni razlagal naprej.

No, pa bom jaz odgvoorila na tvoja vprašanja.

No, reciva takole: eno je, će se podaš v one-night stand, kjer nimaš pojma o tem, s kom si. Druga stvar je, če se odnos razvija po neki bolj klasični poti. Ključni del spoznavanja je seveda tudi ugotavljanje vrednot in seks je s tem precej povezan. Beseda lahko nanese tudi na to, ali pa ne. Ampak bi lagala, če bi rekla, da pri spoznavanju po klasični poti nisem imela dokaj dobre predstave o seksualnih navadah potencialnega spolnega partnerja. Iz razlogov ki jih tu ne nameravam navajati, imam dobro izostren občutek, na koga se lahko zanesem in na koga ne. Tako da se nikoli ne ubadam, ali po pravici pove ali ne, tudi nikoli nisem nikogar zasliševala. Enostavno zaupam svojemu občutku..

Ne, saj nisem kriminalist… in me res ne zanima, da bi ga zasliševala.

Ko z nekom dlje hodiš, ni nobeno vprašanje neprimerno, če ti je njegov odgovor pomemben in če ga znaš zastaviti na sprejemljiv način – vsaj meni se tako zdi.


Zgodovina, ali kilometrina je stokrat obdelana tema. Ko berem takšne teme se nikakor ne morem otresti misli, da o tem sprašujejo tisti, ki nimajo samozaupanja.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Če se mi človek zlaže (njegov razlog mi ni pomemben), to pomeni, da ne bova imela dobrega odnosa. V mojem svetu ni prostora za laži. Lahko se odloči za resnico, ali pa gre po svoji poti laži.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Paco, in takih je MON poln, vsaj glede na teme. Sploh moški komentarji kažejo v to smer.

Glede na to, da na tem področju zadnje čase nimam veliko prometa, ti težko točno povem, kdaj pade to vprašanje, mislim, da takrat, ko beseda nanese na seks in preteklost. Ponavadi pa je bilo to kar hitro, ker so tudi fantje firbčni.


Tako zelo te skrbi kaj bodo drugi govorili ali mislili o tebi.


Mislim, da ni toliko pomembna sama številka, kot pa sama oseba in to, kako se z njo razumemo.

Robi, kako bi se tebi dopadlo, če bi tvoja bivša razlagala okrog kako kratkega imaš recimo ali pa kake težave imaš z erekcijo?
Kdor kaj takega razlaga o svojih bivših, zame ni nič prida. Tak človek bo to počel tudi naprej. Stran od njega.

Pa ti znaš ločevati med detajli o sebi in detajli o drugih? Vse se da lepo pogovorit tudi brez pretiranega razkrivanja podrobnosti o drugih ljudeh.


Ne more, ker nimam kratkega in ne težav…:))))

Če nekdo le tebi zaupa izkušnje z bivšimi, še to ne pomeni, da bo to javno razlagal vsem.
Ljudje lahko marsikaj govorijo, tudi tisto, kar ni res. Problem je, če nas je teh govoric strah.

Klepetulja, moj komentar je bil komentar na Robijevega, ko je komentiral, zakaj me tako moti, če nekdo take stvari o meni okrog razlaga.

Robi potem pa drugače razmišljaj. Si z žensko, ki ji sedaj zaupaš in verjameš, da stvari ostanejo med vama. Potem gresta narazen, mogoče te celo prevara in potem temu ta novemu razlaga vse vajine težave. Potem gresta tudi ona dva narazen pa ona spet novemu razlaga, on bivši svoji novi razlaga… kako se ti to zdi?
sSe ti zdi prav, da se vajine sedanje intimnosti potem nekoč širijo naokrog?

Robi, take stvari namreč nekatere ženske/moški okrog razlagajo. Ženske znajo biti prav grozne kaj vse govorijo o moških in res take intimne podatke. Ubogi njihovi bivši. To včasih slišiš kar tako mimogrede (nimam takih prijateljic, ki bi se tako obnašale, da ne bo pomote). Ne dvomim, da moški podobno počno, nekateri seveda.


Nekaj je pa tudi takih, ki se svoje preteklosti sramujejo, zato neradi o njej govorijo, posledično pa tudi sprašujejo ne kaj veliko.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Pol pa najboljše, da bivšega kar ubiješ, da ja ne bo povedal kaj o tebi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close