Seksualna preteklost partnerjev
Berem teme, kjer se eni zgražate nad tisitmi, ki so imele več partnerjev (zgražanja nad moškimi ni slutiti). Eni nikoli ne bi bili z žensko, ki je imela toliko in toliko moških pred vami…
Pa se mi postavlja vprašanje. Kako pa veste koliko partnerjev je imel vaš partner pred vami? A preden seksate z njim, sprašujete vse o njegovi preteklosti? Pa ste prepričani, da potem po pravici pove, ko ga tako zaslišujete?
Kaj dejansko vprašate s kolikimi je seksal, kolikrat in tako naprej?
Jaz svojega tega ne bi mogla spraševat. Vesela sem, če kaj pove, silim pa nikoli. Na kraj pameti mi ne pride ga zasliševat s kolikimi je seksal.
On tudi nikoli mene ne sprašuje.
Drugi se te sprašujete?
Kaka vpašanaja so vam še primerna?
Saj je že bilo ugotovoljeno, da seksualna preteklost drugih bremeni predvsem tiste, ki je sami nimajo. Zakaj jih tako bremeni tuja preteklost je pa drugo vprašanje na katerega obstaja več odgovorov. Glede na to, da je po njihovo pestrejša preteklost nekaj slabega, je lahko odgovor v čisto navadni nevoščljivosti, zavrtosti ali pa kar kombinaciji obojega in s tem ko o preteklosti drugih govorijo kot o nečem slabem, poskušajo prikriti oz. opravičevati lastne slabosti.
Sem že nekajkrat napisal in bom še enkrat: pred časom (morda še vedno) se je v določenih krogih zelo popularizirala t.im. “čistost” do poroke. Najbolj zagreti pristaši so ponavadi bili tisti, ki so imeli precejšnje težave z navezovanjem stikov z nasprotnim spolom.
Že to, da te zanima kaj se pogovarjam je lahko sporno….. 😉
Sploh pa, če si zaupata “vse” zakaj naj bi bilo to izjema? Zakaj naj bi bila to neprimerna tema?
Saj je logično, da če se dva spoznata pri tridesetih nap, da imata za sabo (praviloma) že nekaj izkušenj. A potem je treba tudi vse slike bivših uničit in zavreč spominke, izbrisat spomine nanje, jih ne omenjat nikoli in nikdar za nobeno ceno?
Kje je tu zaupanje? :/
Ja, Boom, se strinjam. Glede na teme tule na čveku pa imam občutek, da je kar veliko takih, ki pred prvim seksom, partnerja zaslišijo do dna.
Ne znam si predstavljat kako zgledajo ti zmenki, da človeka tako zaslišuješ in od kje taka potreba po zasliševanju.
Postavljajo eni taka vprašanja že kar na začetku? Verjamem, da jih večina vprašanih zbeži, še preden pride do česa resnega.
Potem pa kdo pravi,da bo nekdo sploh povedal resnico? Če nekdo take zadeve sprašuje, potem je jasno, da mu je potrebno povedat čim manjšo številko. Torej kaj to pomaga spraševalcu, če ga pa vprašani nalaže?
Pri seksu se ne ve ali je nekdo 100x z eno osebo seksal, ali 10x z 10imi.
Klepetulja, a to narediš na prvem, drugem, tretjem zmenku? Kaj pa, če je številka previsoka, potem je konec in ne pride do seksa?
Kaj, če se ti zlaže, ker je prepričan v to, da ga sprašuješ zato, da bi ugotovila ali jih je bilo preveč ali premalo?
Nič nimam proti, če sam kaj pove, nikoli pa ne silim v seksualno preteklost drugih ljudi. Sploh pa ne v kake detajle. Če bi pa sam začel razlagat kake detajle o drugih ženskah pa pot pod noge, ker bi tudi o meni razlagal naprej.
No, pa bom jaz odgvoorila na tvoja vprašanja.
No, reciva takole: eno je, će se podaš v one-night stand, kjer nimaš pojma o tem, s kom si. Druga stvar je, če se odnos razvija po neki bolj klasični poti. Ključni del spoznavanja je seveda tudi ugotavljanje vrednot in seks je s tem precej povezan. Beseda lahko nanese tudi na to, ali pa ne. Ampak bi lagala, če bi rekla, da pri spoznavanju po klasični poti nisem imela dokaj dobre predstave o seksualnih navadah potencialnega spolnega partnerja. Iz razlogov ki jih tu ne nameravam navajati, imam dobro izostren občutek, na koga se lahko zanesem in na koga ne. Tako da se nikoli ne ubadam, ali po pravici pove ali ne, tudi nikoli nisem nikogar zasliševala. Enostavno zaupam svojemu občutku..
Ne, saj nisem kriminalist… in me res ne zanima, da bi ga zasliševala.
Ko z nekom dlje hodiš, ni nobeno vprašanje neprimerno, če ti je njegov odgovor pomemben in če ga znaš zastaviti na sprejemljiv način – vsaj meni se tako zdi.
Če se mi človek zlaže (njegov razlog mi ni pomemben), to pomeni, da ne bova imela dobrega odnosa. V mojem svetu ni prostora za laži. Lahko se odloči za resnico, ali pa gre po svoji poti laži.
Robi potem pa drugače razmišljaj. Si z žensko, ki ji sedaj zaupaš in verjameš, da stvari ostanejo med vama. Potem gresta narazen, mogoče te celo prevara in potem temu ta novemu razlaga vse vajine težave. Potem gresta tudi ona dva narazen pa ona spet novemu razlaga, on bivši svoji novi razlaga… kako se ti to zdi?
sSe ti zdi prav, da se vajine sedanje intimnosti potem nekoč širijo naokrog?
Robi, take stvari namreč nekatere ženske/moški okrog razlagajo. Ženske znajo biti prav grozne kaj vse govorijo o moških in res take intimne podatke. Ubogi njihovi bivši. To včasih slišiš kar tako mimogrede (nimam takih prijateljic, ki bi se tako obnašale, da ne bo pomote). Ne dvomim, da moški podobno počno, nekateri seveda.
Nekaj je pa tudi takih, ki se svoje preteklosti sramujejo, zato neradi o njej govorijo, posledično pa tudi sprašujejo ne kaj veliko.
Forum je zaprt za komentiranje.