Rabim žensko, ki je močna – pomen??
Pa saj razumeš, ti imaš menda še več empatije kot jaz… poglej, če hribov še od daleč ni videl, ne more vedeti, kaj sploh so, a ne… Saj veš, ni imel možnosti izbire, vse kar pozna, je pač ravnina, pusta in enolična v vse smeri… ne tako kot midve, ki gledava pohorje odkar pomniva, vsaka s svoje strani , a ne… in veva, da je to samo začetek, da si spočiješ oči pa malo razbremeniš leče, da ne postaneš kratkoviden 🙂 🙂 Kar vprašaj ga, če dobro vidi, glede na to, koliko je za računalnikom… aja samo danes ga pa res ni.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Hja, in če dedca ni? Potem pa naj doma čaka :)?
Ha, ha, dedec, ki ga bi bilo potrebno nesti 🙂
Pa ne no… to je pa res neumno. Pa Matjaž sam nekje bluzi tam po ptujskem polju, ko menda hodi po gobe?? misli, da si iz prlekije, pa da te bo srečal kje…[/quote]
Pa ja no…Res škoda, če gre ženska sama…:)
Da lahko dedca neseš gor, če se zmatra…:)[/quote]
Robi, vzel si mi besede z jezika. V trenutku, ko začne tip žensko “prepričevat”, da je ničvredna, se ji prižgejo rdeče lučke. Naj jih upošteva in se postavi zase, ne pa da mu dovoli zganjat nasilje tja do fizičnega. Poniževanje je že nasilje. Res pa je, da ko ga prvič doživi, ga težje prepozna, posebej, če je v takšnih in podobnih pogojih živela v svoji primarni družini. Ampak to so izkušnje iz katerih se moramo vsi učiti. Vsi se učimo iz trpljenja takšnega in drugačnega. Daleč od tega, da bi na svetu trpele samo ženske.
To že.
Vendar pa se dva ne najdeta slučajno v nekem odnosu.
Tvoj primer o mačehi, to zelo dobro prikaže.
Sem bolj pristaš determinizma in ne naključnosti.[/quote]
Bolj težka je družinska prtljaga (vzorci slabih odnosov v primarni družini), manjša je naključnost, saj ta oblika “determinizma” stremi k ponavljanju dogodkov iz primarne družine. Imaš ženske, kjer jo je 1. moški pretepal, potem si zabiča, da takšnega več nikoli ne bo izbrala, ampak potem jo 2. moški spet pretepa in 3….. Nekaj jo vedno nezavedno pritegne k takšnim moškim, isto taki nasilneži s svojimi “radarčki” najdejo sebi ustrezne ženske, da “pašeta skupaj” in podoživita vrtiljak čustev iz primarne družine[/quote]
To je bolj kot ne napacna propaganda. Ja se zgodi tudi to, vendar je to, sodec po statistiki (tistih, ki se ukvarjajo z zrtvami kaznivih dejanj), to redko. Je pa zelo pogosto, da se zenska vrne k nasilnezu, ker se ji ta opravici in jo preprica in obicajno imajo skupaj ze otroke. Od teh primerov, ko zenska nasilneza vzame nazaj, je velikokrat vzrok tudi financno stanje, obicajno skupaj s prej nastetimi pogoji.
Forum je zaprt za komentiranje.