Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek POZITIVIZEM

POZITIVIZEM

Krivokljun, ni se tema izrodila. Le kaže se kdo je pozitiven in kdo malo manj… ali pa nič. 🙂

Kakorkoli, veliko lepega in manj lepega je v življenju. Še vedno pa ohranjam pozitiven pogled na življenje in iščem dobro v ljudeh. In tako, kot je nekdo zapisal; nasmeh obrodi nasmeh (čeprav ne vedno).

ps; pa naj zapisanega spet ne tolmači nekdo, da sem zaradi tega naivna. 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

He, he, he temelje za to kaj je prav in kaj narobe si pa dobila kje? ;)[/quote]

Sem jih stresla z rokava:)))

Temelje postavljajo starši, razširjena družina, mediji, šola, druge institucije in družba kot celota. Nikoli ni samo enosmerno, učili smo se od vseh, ki so nam prekrižali pot:). In to nabiranje znanja (nadgradnja) poteka še danes. Včasih je pa potrebno kaj porušiti, da lahko znova gradiš:).[/quote]Težava nastane, ko ti vsi tej vplivi ki si jih naštela ne dajo tega znanja, vedenja, načina razmišljanja, mogoče samokritičnosti, da je treba nekaj zrušit in goniš svojo in vse kar se ne sklada s tem dojemaš kot napad grožnjo pred katero se moraš nujno ubranit. Vsi ti vsiljujejo neko svoje mnenje, te posiljujejo z njim, ti si pa ogrožen, ogrožen je tvoj “prav”…….

Še vedno pa trdim, da starši postavijo prvi temeljni kamen na katerega potem zidaš sam s pomočjo vseh vplivov iz okolja…. 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Oprosti, ampak danes pa nakladaš, da še sebi ne verjameš 🙂

Ne moreš tako enoznačno popredalčkat. Če streš stari vzorec, staro navado, potem ne gre več ta isti vzorec!!!! A ni to logično? Ok, prevzameš pač drugega, so what. Vzorci sami po sebi niso slabi, slabi so tisti, ki nas zaradi svoje okostenele narave držijo nazaj, zavirajo našo rast in se jih raje držimo, kot bi jih ozavestili in postavili na pravo mesto.

In nenazadnje, kako lahko zanikaš nekaj, česar se zavedaš? Bi po tvoje bilo bolje, da vleče iste vzroce še nadaljnih 50 let? To bi bilo pa kaj potem, usoda na kvadrat?


Pa preberi svoj stavek:

Pač sprejmi moje nakladanje, če ga že ne moreš spremeniti. 🙂

Saj se ribica ne zaveda zanikanja in starega vzorca. Pravi le, da je upornica in da je presegla stare vzorce.

O čem smo že govorili?:)) Hja, imam spomin zlate ribice, to pomeni kratkoročen:).

Med sprejemanjem nečesa in strinjanjem ni enačaja. lahko sprejmem neko tvoje mnenje, všeč mi pa ni. In ker smo na takem forumu, bom to tudi izrazila.

Med sprejemanjem nečesa in strinjanjem ni enačaja. lahko sprejmem neko tvoje mnenje, všeč mi pa ni. In ker smo na takem forumu, bom to tudi izrazila.[/quote]Se pravi si sprejela in popredalčkala med “ne všečno”…. 🙂

Krivokljun ti sama sebe prehitevaš oz ti sam sebe prehitevaš ups….. presegel sem vzorce spolov… ali nisem ….. kaj pa vem ta forum zmešan….. :)))) 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Včasih se bojimo spoznati resnico o sebi in jo kar nekaj časa zanikamo. Upam, da krivokljun ni v resnici moški. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko kdo bi to vedel, sploh pa koliko jih piše pod tem imenom in kakšnega spola so… 😀
Lahko to kdo sprejme? 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Meni je vseeno, kdo je kdo:).

Meni je vseeno, kdo je kdo:).[/quote]

“Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.” Eleanor Roosevelt

:)))
Kaj si tole misel “posvojila” predno si napisala tole: Se mi je zdelo, da je rigiden = On_… ali ti le pride včasih prav, se pa ne strinjaš z njo? 😉

Velike ideje so sestavljene iz (malih) ljudi. (On_) :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

:)))
Kaj si tole misel “posvojila” predno si napisala tole: Se mi je zdelo, da je rigiden = On_… ali ti le pride včasih prav, se pa ne strinjaš z njo? 😉

Velike ideje so sestavljene iz (malih) ljudi. (On_) :))))[/quote]

Ne manipuliraj s pomeni, izraz ima točno določen pomen in kdo je tisti, ki je mene kot virtualno osebo začel razcepljat na prafaktorje in celo podvomil v moj spol? Nisi bil edini. Medtem ko je bila debata o ž/m vlogah in družbenih konstruktih. Ja, vem, vam tipom se ne da razpravljat o tem, ker ste pač tradicionalisti (vsaj tule na forumu), ni pa treba potem “obrnit plošče” in se spravit na človeka.

Zdaj pa že dlakocepiš. Dobro veš, da On- ni podvomil v tvoj spol, ampak vsak novi, ki pride na forum, pa te zamenja očitno z nekim razlogom. In ti se zaradi tega potem razburjaš, kot da ne poznaš razloga. ccc. 🙂


Ta primer dobro kaže, kako si nezavedno izbiramo in določamo situacije, da lahko izrazimo tisto, kar nosimo v sebi.
Če se kdo hoče razburjati, bo se velikokrat, po “naključju” znašel v takšnih situacijah, kjer se bo lahko razburjal. 🙂
Ali pa, če kdo sovraži ženske, bo našel le takšne, ki bodo vredne njegovega sovraštva.
Seveda to deluje tudi v pozitivnem smislu…..Tu se spet spomnim na tisto ogledalo..Če se smejiš, se bo nam tudi ogledalo smejalo.

:)))
Kaj si tole misel “posvojila” predno si napisala tole: Se mi je zdelo, da je rigiden = On_… ali ti le pride včasih prav, se pa ne strinjaš z njo? 😉

Velike ideje so sestavljene iz (malih) ljudi. (On_) :))))[/quote]

Ne manipuliraj s pomeni, izraz ima točno določen pomen in kdo je tisti, ki je mene kot virtualno osebo začel razcepljat na prafaktorje in celo podvomil v moj spol?[/quote]

Vsi novinci dvomijo v tvoj spol. Menda zato ,ker je Krivokljun ptiček, Krivokljunka pa ptičica. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Važno da je se tema o POZITIVIZMU zopet izrodila. Pa kaj čmo, vsako tele ima svoje veselje.

Saj, če bi moski111 “lahko” pisal tudi v soboto in zvečer, bi že poskrel, da bi temo pozitivno naravnal…

Tako pa žal, škoda se je s tem obremenjevat, da se je ena tema izrodila, treba je gledat POZITIVNO na to, in vsi smo veseli, ne samo “moški” :))))))))))

Poglej se v ogledalo in videl boš svojo dušo.

Dovolim si biti nesposobna.

Zavedam se, da to kar sem se naučila in kar čutim ni nujno res.

Vsak/a, ki ga/jo srečam, je moje ogledalo, ki mi pomaga bolje spoznati sebe!

Zaupam svojemu notranjemu glasu, vedno sem varen/a!

V vsakem trenutku izražam lastno resnico!

Božanska ljubezen prepravlja mojo zavest z zdravjem.Vsaka celica mojega telesa je napolnjena z lučjo.

Biti vedno prisoten, ne pomeni biti najboljši.

Če si tako potrt in obupan, da misliš, da je vsega konec se motiš. Na koncu bo vse dobro. Zato vztrajaj! Če še ni dobro, ni konec!

Vse se dogaja tako, kakor je prav.

Pogum je vodilo v življenju – premagovanje strahu pa največja zmaga.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!
ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!
ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!
ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!
ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!
ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!
ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!
ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!
ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!
ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!
ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!
ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!
ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!
ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

:)))
Kaj si tole misel “posvojila” predno si napisala tole: Se mi je zdelo, da je rigiden = On_… ali ti le pride včasih prav, se pa ne strinjaš z njo? 😉

Velike ideje so sestavljene iz (malih) ljudi. (On_) :))))[/quote]

Ne manipuliraj s pomeni, izraz ima točno določen pomen in kdo je tisti, ki je mene kot virtualno osebo začel razcepljat na prafaktorje in celo podvomil v moj spol? Nisi bil edini. Medtem ko je bila debata o ž/m vlogah in družbenih konstruktih. Ja, vem, vam tipom se ne da razpravljat o tem, ker ste pač tradicionalisti (vsaj tule na forumu), ni pa treba potem “obrnit plošče” in se spravit na človeka.[/quote]Eh Krivoklun…..
Veliko pišeš o tek tvojih družbenih konstruktih in kako si jih presegla, ko te pa kdo kaj povpraša, ti da priliko, da pokažeš kaj ti to pomeni v praksi si pa takoj vsa našpičena, se nočeš pogovarjat, je tema brezvezna, ves tvoj pozitivizen izpuhti v trenutku…..
Kako si potem to razlagaš, da si ti presegla družbene konstrukte?
Daj bodi malo bolj pozitivna, sprejmi to, da si se rodila kot ženska, saj ne more bit tako slabo?
Malo več pozitivizma prosim 😉 :)))

Ne manipuliraj s pomeni, izraz ima točno določen pomen in kdo je tisti, ki je mene kot virtualno osebo začel razcepljat na prafaktorje in celo podvomil v moj spol? Nisi bil edini. Medtem ko je bila debata o ž/m vlogah in družbenih konstruktih. Ja, vem, vam tipom se ne da razpravljat o tem, ker ste pač tradicionalisti (vsaj tule na forumu), ni pa treba potem “obrnit plošče” in se spravit na človeka.[/quote]Eh Krivoklun…..
Veliko pišeš o tek tvojih družbenih konstruktih in kako si jih presegla, ko te pa kdo kaj povpraša, ti da priliko, da pokažeš kaj ti to pomeni v praksi si pa takoj vsa našpičena, se nočeš pogovarjat, je tema brezvezna, ves tvoj pozitivizen izpuhti v trenutku…..
Kako si potem to razlagaš, da si ti presegla družbene konstrukte?
Daj bodi malo bolj pozitivna, sprejmi to, da si se rodila kot ženska, saj ne more bit tako slabo?
Malo več pozitivizma prosim 😉 :)))[/quote]

S podje.bavanjem in norčevanjem ne boš iz mene spravil kaj konstruktivnega, sicer pa si ti tisti, ki ni hotel odgovorit na moja vprašanja, torej si ti “partybreaker”. Deal with it.

Že davno sem sem naučila, da ne odpiram očem ljudem, ki so tako zacementirani v svoja prepričanja in brez želje po razširjanju obzorja. Mogoče pa to velja samo za “stare” ljudi? 😀

Se ti zdi, da je tvoje obzorje široko, ko nekoga nahruliš, ker ne prepozna tvojega pravega spola, ki se skriva za moškim imenom? Mislim, resno no…


Ponavadi nam je bolj pomembno, da nekoga nahrulimo, kot pa sam razlog zakaj ga nahrulimo. 🙂

Eh Krivoklun…..
Veliko pišeš o tek tvojih družbenih konstruktih in kako si jih presegla, ko te pa kdo kaj povpraša, ti da priliko, da pokažeš kaj ti to pomeni v praksi si pa takoj vsa našpičena, se nočeš pogovarjat, je tema brezvezna, ves tvoj pozitivizen izpuhti v trenutku…..
Kako si potem to razlagaš, da si ti presegla družbene konstrukte?
Daj bodi malo bolj pozitivna, sprejmi to, da si se rodila kot ženska, saj ne more bit tako slabo?
Malo več pozitivizma prosim 😉 :)))[/quote]

S podje.bavanjem in norčevanjem ne boš iz mene spravil kaj konstruktivnega, sicer pa si ti tisti, ki ni hotel odgovorit na moja vprašanja, torej si ti “partybreaker”. Deal with it.

Že davno sem sem naučila, da ne odpiram očem ljudem, ki so tako zacementirani v svoja prepričanja in brez želje po razširjanju obzorja. Mogoče pa to velja samo za “stare” ljudi? :D[/quote]Če pa človek napiše kaj konstruktivnega pa dobi podje.bavanje in norčevanje od tebe…. 😉

Težko realno oceniš kaj je nekdo mislil s tem kar je napisal, lahko je samo hudomušno zastavil vprašanje, komentar pa ti že skočiš v luft s paro na ušesih, tvoja široka obzorja se skrčijo na eno samo točko… kriv je pa tisti, ki si je upal kaj takšnega napisat nekomu s “širokim obzorjem”…

Nima smisla a ne Krivoklunka? :/

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close