panika
Dejstvo je, da izbira tako žival, kot človek. Le, da človek ima veliko več pogojev, pri čemer pa zelo pogosto sam sebe “nategne” pri izbiri in iskanju “najboljšega”, ker pogosto ne išče najboljšega partnerja, ampak dolgo časa išče predvsem sebe. 🙂 Smešno, ampak resnično.
[/quote]
Ja, je problem pri rodovniških psih, ko se “nočejo” združit. Ampak, kolikor vem, je drugi poskus navadno uspešen :))) Medtem ko paradoksalno se vaški cucki nažigajo vse povprek.
@Marko: ti kar glej oddaje in se terotično izpopolnjuj o tem, jaz bom pa medtem živela in se učila iz izkušenj. pfff sami filozofi
@One: ja, teško je razumet določene resnice, sploh če ne živiš v skladu z njimi. Ne opaziš pa, da si sam tisti, ki romanticira življenje (omajgad I’m gonna said again) domačih mačk. Tešško ti je v življenju …
@grabi me: da ne bo pomote. Nisem proti temu, da se ženska sama odloči, s kom in kdaj bo imela otroka. Ni mi pa kul, da se išče partnerja izključno v ta namen, reproduciranje. Ker če ti je toliko do otrok, ga imaš lahko tudi sama. Sama si tudi želim imeti otroke, pa vendar ta želja vznikne (ali pa ne) šele v nekem partnerstvu. Povedano drugače. Pomembnejše mi je imet kvalitetno partnerstvo. Ne bo nič hudega, če otrok ne bo. Ali pa bodo iz njegovega prejšnjega razmerja. Nisem v vsakem razmerju začutila te želje. Kakorkoli, nič ni narobe s teboj, samo ne imej veze iz napačnih vzrokov.
Ne vem, sm mislila, da sm dovolj razumljivo napisala, da bi rada imela najprej partnerja, ki me bo ljubil in obratno….otrok je pač naravna posledica nekega ljubečega odnosa. Otroka sama ne bi imela, da bi mu že v štartu odvzela pravico do očeta….nism toliko sebična…
Upam, da sm bila zdaj dovolj jasna…
Ja, je problem pri rodovniških psih, ko se “nočejo” združit. Ampak, kolikor vem, je drugi poskus navadno uspešen :))) Medtem ko paradoksalno se vaški cucki nažigajo vse povprek.[/quote]
Gonitev traja pri psici nekje tri tedne, vendar je samo nekaj dni res “pravih” in v teh dneh bo skoraj sigurno “hotela dati”, prej in potem ponavadi ne, čeprav pes kaže precej volje cel ta čas (in še malo zraven za vsak slučaj) :-)) Rodovniški ali nerodovniški pri tem ni pomembno.
Point je bil v tem, da naj se parijo zgolj rodovniški in da je problem neuspešnega naskoka viden pri njih, medtem ko se “vaški cucki” naskakujejo “prosto po prešernu”, kar je treba preprečevat, ampak je očitno bila kamuflaža slabo postavljena. Anatomsko pa res nima veze rodovnik/nerodovnik.[/quote]
Rodovniški psi so genetsko precej bolj “deformirani”, hitreje obolevajo in podobno.
Aha, praviš torej, da so vse tiste oddaje na Animal planet zmanipulirane. Levinje in levi so pa najeti igralci in igrajo po scenariju. No, ti se kar uči iz izkušenj. Saj se vsi. 🙂
Point je bil v tem, da naj se parijo zgolj rodovniški in da je problem neuspešnega naskoka viden pri njih, medtem ko se “vaški cucki” naskakujejo “prosto po prešernu”, kar je treba preprečevat, ampak je očitno bila kamuflaža slabo postavljena. Anatomsko pa res nima veze rodovnik/nerodovnik.[/quote]
Rodovniški psi so genetsko precej bolj “deformirani”, hitreje obolevajo in podobno.[/quote]
To je samo še eden od mitov, ki je nastal zaradi tega, ker je glede rodovniških več informacij o obolevanju, medtem ko jih za nerodovniške krepko primanjkuje. Geni pa ne sprašujejo po rodovniku.
Rodovniški psi so genetsko precej bolj “deformirani”, hitreje obolevajo in podobno.[/quote]
To je samo še eden od mitov, ki je nastal zaradi tega, ker je glede rodovniških več informacij o obolevanju, medtem ko jih za nerodovniške krepko primanjkuje. Geni pa ne sprašujejo po rodovniku.[/quote]
H genski raznolikosti teži narava, to ni nobena skrivnost. Bolj so sorodstveno povezani, hitreje prideje do izraza razne gentske pomanjkljivosti…
Pri rodovniških pseh, je velikokrat problem zdravja, ker imajo premalo ‘pasje’ življenje. Lastniki jih nemalokrat preveč zavijajo v vato in ne razvijejo prave odpornosti.
… vendar tudi prednosti. Lahko pa tudi tako vprašam: kdo ti pa garantira, da ni tudi v sorodu večina cuckov v neki vasi, ki se prosto po prešernu naskakujejo.[/quote]
Kakšna je prednost incesta? Večja je sorodstvena povezanost, manjša je genetska raznolikost. Če imaš doma 2 mačka, ki sta iz istega legla, se ne bosta parila med sabo.
Kaj pa je to drugega, če mu noče dat? Ali ni to kompliciranje? :-))))[/quote]
To pasje kompliciranje ni primerljivo z nekaterimi ženskami, ki zaradi kompliciranja več let ostanejo na suhem. :)[/quote]
Ja, to nekaj komplicirajo, raje bi dale vsakemu trotlu, ki jim pomežikne. Boš imel drugič več sreče. 😀 :))))
… vendar tudi prednosti. Lahko pa tudi tako vprašam: kdo ti pa garantira, da ni tudi v sorodu večina cuckov v neki vasi, ki se prosto po prešernu naskakujejo.[/quote]
Kakšna je prednost incesta? Večja je sorodstvena povezanost, manjša je genetska raznolikost. Če imaš doma 2 mačka, ki sta iz istega legla, se ne bosta parila med sabo.[/quote]
Line breeding ter inbreeding so metode, ki jih regularno uporabljajo marsikje, kjer se ukvarjajo z reprodukcijo, z namenom utrjevanja in izboljševanja določenih lastnosti (predvsem prva. Druga se res bolj kot ne opušča). Žal pa je tako, da se s temi metodami utrjujejo in “izboljšujejo” tako dobre kot slabe lastnosti, zato z uporabo teh metodam ni za pretiravati ter je za to potrebno precej znanja, izkušenj ter informacij.
Kako je pri mačkih, ne vem. Možno je, da se to dogaja, vendar verjetno, če oba tudi živita v istem okolju. Vsekakor pa dvomim, da se ravno tako med sabo zavohajo recimo stari starši in vnuki ali pa bratranci in sestrične. Pri psih pa mislim, da ni takih problemov (vsaj jaz še nisem slišal).
Nič bat zame Krivokljun, bom že.
V bistvu niti ne vem (mislim si pa svoje) kaj želiš povedat s temi tvojimi izpadi v vsaki temi kjer se javiš. Najprej še celo nekaj argumentiraš, potem še drugi predstavijo svoje argumente in takrat se tebi ustavi. Namesto, da bi podala kak dodaten atgument začneš z nizkimi udarci in zapadeš v stanje omajgad I’m gonna said again . :(((
Ko se ljudje ne strinjajo s tabo dobivajo raznorazne pridevnike in poveličuješ svoj način življenja, kot edinega “zveličavnega” in pravilnega vsi ostali so pa itak totalni piiiiiip, tako iz vsake teme s tvojimi prispevki obvezno rata neko “vojno stanje” in vsi postanejo tvoji sovražniki, ki si upajo komentirat tvoj komentar, ki mnogokrat zgreši bistvo začetne teme.
Nočem se s tabo prerekat, želel sem si le nekaj argumentirane rasprave s tabo pa sem nekako precenil tvoje sposobnosti tovrstne komunikacije. Tudi tisto, da nas je tu večina iz zabave, ker so povečini nekoliko “manj resne teme” (pa ne mislim ravno te, se opravičujem avtorici, upam, da bo vsaj ona zmogla kaj izvleč iz tega “pričkanja”) se ne prime oz. je sogovornik precej hitro užaljen, če si privoščiš nekoliko “provokativno šalo”. Brez podnapisov ne gre, namig, da bi iz oči v oči debata potekala drugače je že žalitev in se upravičeno! skače do plafona……
In še mnogo tega bi lahko naštrikal pa mi je žal punce, da ji obremenjujem nežno srčece….
Kako je ta tema smešna, avtorica ima problem, ker bi rada partnerja pa otroke, med posti pa čitam kako se gonijo mačke pa levi pa psi ipd…ali mi lahko kdo razloži, kako to avtorici teme ta živalska reprodukcija z vključenim incestom pomaga? Hvala 🙂
Vem..Pa kaj naj grem spet zbrisat polovico teme ? :)[/quote]
Ah ne, bi izgubila t.i. “dodano vrednost”, zaradi česar sem se nasmejala in verjamem, da nisem edina 🙂 Vsekakor pa vprašanje, kako avtorici tovrstna debata o živalsem svetu pomaga ostaja odprto in čakam na kreativne domislice ostalih pišočih 🙂
@ON_: lol Ok, saj me res ne poznaš, zato ti na uho prišepnem, da ne jemat mojih postov tako Zelo resno. Včasih namerno potenciram ali vas pustim v napačnem razumevanju. Tudi jaz sem tukaj predvsem zaradi zabave in fajn debaterjev/tem. Resno spoznavanje zahteva resni pristop, torej srečanje v živo. Internet so samo nianse enega človeka. Nikakor ne moreš spoznat človeka zgolj na podlagi njegovih postov, še v živo to terja svoj čas.
Včasih se prav na glas krohotam ob branju katenjkinih prispevkov, ker jih tako zabavno oriše, malo se naredi neumno, vrže kak biserček… Preden sem jo spoznala, se mi je zdela malce zatežena, suhoparna, filozofska tipica.
Tale MŽ čvek mi je poleg vsega dal še distanco do vsega napisanega. Zastonj terapija haha kaj češ še boljšega 😉 Vklopi si ventilatorček, On_ and let all bad thoughts fade away …
Nekateri imajo tudi ljubimce, ki jim šepečejo na ušesa, ko jih izdatno hladi ventilator, da slučajno ne pregorijo od vročih besed…. :DProsim.
Hvala za vprašanje.
Kako se mačke in psi gonijo, v detaljih koitusa, res nima nobene zveze z avtorico in njeno težavo, temo ki jo je odprla. Vedar prvi vtis vara.
Tema z vsemi stranpotmi ji lahko pomaga pri tem kako se ne rešuje težav v partnerstvu, ko nekdo hoče argumentirano razpravo, drugi pa na podane argumente preveč čustveno reagira in potem se zadeva razvije do tega, da razbiješ vse krožnike in kozarce nisi pa nič bližje k rešitvi začetnega problema. V bistvu na koncu ne veš več zakaj in kako se je sploh konfilkt začel…….
Rešitev je pa čisto enostavna:
ona ti nekaj prišepne na uho, on si pa prižge ventilator, da ne pregori…. 😉
Je pa še ena druga možnost,
sam en mejhen poljub mi dej in vse bo tko kot prej…….
:)))))
Sem v isti situaciji kot ti, če ti je to v tolažbo….Če si zainteresirana za kakšno nadaljno komunikacijo, moj mail je r_rto@yahoo.de….lp Robert
Forum je zaprt za komentiranje.