Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kraja Sintal

Kraja Sintal


Ampak problem je, ker te plačne razlike niso določene na podlagi realnega doprinosa in učinkovitosti delavca.
Na primer včasih se je v JU na veliko napredovalo. Zadnja leta pa nič. Zato je prišlo do tega, da imajo starejši veliko večjo plačo, ker so včasih napredovali, kot pa nekdo, ki se danes trudi in ustvari več kot pa tisti, ki ima večjo plačo.[/quote]

Robi, plačni sistem v JU upravi je postavil Virant. O njegovih političnih sposobnostih lahko razpravljamo, o njegovih strokovnih sposobnostih pri postavljanju plačnih sistemov pa je škoda besed… V resnih državah postavljajo plačni sistem v JU vrhunski profesorji. In z vrhunski mislim v samem svetovnem vrhu (in ne najboljše, kar premore naša deželica…) in ki imajo izkušnje pri postavljanju takšnih sistemov v velikih strukturah – praviloma tudi podjetjih, ne zgolj v javnem sektorju.
[/quote]

Drži, Virant je s svojim ministrovanjem pred leti, ko je imel čez ministrstvo za javno upravo spravil v življenje novo sistemizacijo DM v JS in prirejenih pripadajočih novih plačnih razredov, ki že lep čas JS pošteno tepejo. Kljub temu, da ima doktorat iz javne uprave ne vidi dalje od svojega nosu, oz to kar se pogovarja danes ne zna presoditi vpliva na jutri. Kot politik ni vreden zaupanja, ve se da je on podpise ukradel….le kaj še skriva – bo že čas pokazal.
No, da ne bo pomote – noben slovenski politik ni vreden zaupanja 🙂 tudi tisti naši, ki se šetajo po Bruslju so ignorantsko parazitske hijene vredne linča.
Akademikov ne bi postavljala na mesto, kjer se definirajo plačni razredi, njihovo mesto je v šolah, nekateri niti tega niso vredni.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Pa niso zdaj vsa napredovanja že kar nekaj časa zamrznjena…?

Tisti ki dobi 800 evrov v sintalu ima ziher 200 nadur,če to komu paše mu paše,ampak če delaš tolk nadur si utrujen,nezbran, ja pa taki delajo nočne in spijo in če jih dobijo jim noben nič ne nardi ,ker delajo nadure za mizrne fičenke in si uničuje zdravje. Če imaš 40 let delovne dobe dobiš zajamčen osebni dohodek z dodatkom na minulo delo 97 evrov je 567 evrov neto . To je 174 h dela . Če nekdo ki nima dodatka na leta dobi popolnoma isto plačo,a to je za koga normalno? Žalostno! Edina pohvala je da res točno izplačujejo dohodek ! Toliko o tistih ki pišejo hvale.Za malico pa 50 evrov bonov 25 sintal 25 merkator ,pa se tako draga je trgovina v sintalu da te kap. recimo eno alpsko mleko 1.20 .to je za bogatune ne za reveže ki kupuje mleko za 59 centov. Pa z boni položnice ne more plačat ne v sintalu ,ne v merkaturju!

pri sintalu sem zaposlen 32 let prej varnost moste.moja mesečna plaća za 180 ur od tega već kot 90 noćnih je 700 eu od tega 25 merkatorjev bon + 25 sintalov bon.za to delovno dobo me pripada še 20 dni dopusta.


a je to dobro ali slabo?
če je dobro pohvali ☺
če je slabo – zamenjaj delodajalca ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close