Kraja Sintal
Ni se slučajno ravno preko državnih podjetij pokradlo največ denarja.
In ravno politika je omogočila, da so se delili ogromni krediti brez kritja.
Seveda lahko tudi nek podjetnik izropa svoje podjetje. Vendar bo naredil veliko manjšo škodo, kot pa, če se preko nekih subvencij in kreditiranja, v privat žepe pretaka milijone proračunskega denarja.
In tako se je življenje za trenutno nepremišljenost spremenilo do konca življenja.
Takih revežev, ki nimajo za plačat položnic , ki živijo na robu, je v RS ogromno.
Kako bi bilo, če bi človek vzel 500 eur in s temi evri plačal položnico za mamo?
Ampak človek ne živi samo za danes. Ko se prične oglašati vest…
Moj moto je vedno bil, da tujega nočem, svojega ne dam. In v življenju sem veliko delala s tujim denarjem in nikoli me ni zamikalo, da bi ga vzela.
Danes živim kot rastlina, saj si kaj dosti ne morem privoščit. Zato pa se izobražujem na internetu.
Gledam kraje, ki jih ne bom v resnici nikoli videla, le še vonj mi manjka, saj ima vsak kraj svojega .
Ja, gospod je sicer nekaj posebnega. Pravijo, da enkrat ni nobenkrat. Pa upajmo, da se bo ta odiseja končala na ne preveč boleč način.
Ma kaj je posebnega. Nič posebnega ni. En lolek, ki si je za 14 dni domišljal, da je nad zakonom. Če je že naredil, kar je, bi moral z denarjem speezdit v tople kraje in tam pod lažno identiteto živet do konca svojih dni. Pol bi bil Đek. Tako kot ni vsakemu usojeno biti jebach, ni vsakemu usojeno biti uspešen lopov. Če nimaš jajc za to, za koji kuratz probaš? Zato, da dobiš par let ričeta na Dobu?
Sem si že rekla, da se mi res ne da spet to …., potem sem pa prebrala tole
Potem nehaj prebirat ekonomistične teorije. In beri raje kaj socialne psihologije, sociologije in kaj o mehanizmih motivacije … Plačne razlike se ne utemeljuje “racionalno”. utemeljuje se jih na osnovi delovanja človekove psihologije.
Če bereš napačno literaturo, pa res nismo mi krivi 😉
Nihče te ne sili, da postani bogat. Vsi bomo nadvse zadovoljni, če boš maksimalno ustvarjalen (za naše dobro) in zraven ostal in (upamo, da v neki zelo daljni prihodnosti tudi) umrl reven. Nihče ti ne bo tega preprečil. In če bi kdo slučajno poskusil, me kar pokliči, da nepridiprava naženem…
Da ne bo slučajno še več kot pa Hilda in podobni ta pravi lopovi in izkoriščevalci, ki so uničili tisoče delovnih mest.
Ampak problem je, ker te plačne razlike niso določene na podlagi realnega doprinosa in učinkovitosti delavca.
Na primer včasih se je v JU na veliko napredovalo. Zadnja leta pa nič. Zato je prišlo do tega, da imajo starejši veliko večjo plačo, ker so včasih napredovali, kot pa nekdo, ki se danes trudi in ustvari več kot pa tisti, ki ima večjo plačo.
Matjažko ti si res en čuden patron..deluješ kao da se hočeš malo pošaliti,potem ti pa vrže eno zlobo in negativo ven..celo prikrito žališ se mi zdi..pa kaj si tolko negativen moški? Nimaš ženske in si zato jezen nase in na vse?
Oprosti če sem začutila da si hudo zloben človek.Ne bi te imela za znanca.Prijatelja še manj.
Ne potrebujem liposukcije in odlično se počutim.Imam čudovito službo in družino.Samo dobre volje sem danes,poskusi se malo pošaliti in ne žaliti.
paa si se ti torej v zavaljenem možakarju videl,da si zloben? Možno da si takšen videti ne vem..Saj midva nisva o tem danes klepetala..prav lep dan je in nisem užaljena..Le ti si se nekako našel v “Tem možakrju ” od zadnjič in ne moreš pozabiti..
Nisem imela namena tebe žaliti z zavaljenim debeluhom.Sam si se tokrat..
Ha, kako malo je treba, da se človek zave učinkovitosti lastne eksistence. Najprej piše o izgorelosti, pritiskih na šihtu, vse to pospremljeno še z mezdo, ki ne ustreza vrednosti vseh obremenitev… Človek se vpraša o smislu, dokler se od nekod ne vzame provokator,ki javno podvomi v upravičenost obstoja obravnavane oseba in kar naenkrat se človek zave svoje prave vrednosti, vse naokrog prepričuje o svojem idealu bivanja, o svojem odličnem počutju, čudoviti službi, očarljivem dedcu iz čarobnega zakona, o babi, ki je iz rok, o otrocih, ki so briljantni odličnjaki in šampioni mnogih prostovoljnih aktivnosti, avto ne dela problemov, bajta stoji na zavidljivi lokaciji… Bodimo hvaležni zlonamernim kritikom, ki nas pravzaprav vzpodbujajo v prepričanjih, kako izredni smo…
Ampak problem je, ker te plačne razlike niso določene na podlagi realnega doprinosa in učinkovitosti delavca.
Na primer včasih se je v JU na veliko napredovalo. Zadnja leta pa nič. Zato je prišlo do tega, da imajo starejši veliko večjo plačo, ker so včasih napredovali, kot pa nekdo, ki se danes trudi in ustvari več kot pa tisti, ki ima večjo plačo.[/quote]
Robi, plačni sistem v JU upravi je postavil Virant. O njegovih političnih sposobnostih lahko razpravljamo, o njegovih strokovnih sposobnostih pri postavljanju plačnih sistemov pa je škoda besed… V resnih državah postavljajo plačni sistem v JU vrhunski profesorji. In z vrhunski mislim v samem svetovnem vrhu (in ne najboljše, kar premore naša deželica…) in ki imajo izkušnje pri postavljanju takšnih sistemov v velikih strukturah – praviloma tudi podjetjih, ne zgolj v javnem sektorju.
Forum je zaprt za komentiranje.