Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kraja Sintal

Kraja Sintal

Jaz pa tipu privoscim 🙂 Poglejte kolk nas vsi lupjo pa se sprehajo svobodni kot pticki.

emmmm … malo zoprno je, da bodo morali “minus” notri prinesti vsi zaposleni. Gre za zasebno podjetje … ne pa ze kakšen Merkur, Mercator, šolski zavod, muzej, galerijo, ministrstvo, državno banko (NLB; NKBM) … kjer izgubo pokrivajo iz davkov državljanov ☺
to je kot, da bi tebi iz denarnice sunil € .. ne pa, da bi pobral denarnico na pločniku.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Itak da bo placal folk. No ce ze placujemo za “naso elito” bomo pa se za cloveka ki je cel zivjenje trdo delal za par ficnikov.

V Sintal-u imajo delavci 400 do 500€ plače in to z nočnimi šihti ,pa je ,možakar rekel…. dost imam, grem v trezor po ene par vreč.


To je izkoriščanje in če se človek počuti izkoriščan, bo izkoristil še druge in svoj položaj in zmožnosti…..

emmmm x2: Če je zasebno podjetje, to krije lastnik in ne zaposleni. Ker si pa predstavljam, da je lastnik zavarovan za takšne primere, verjetno bo plačala zavarovalnica.

Zavarovalnica je pa precej podobna Merkurju, Mercatorju, NLB-ju, …

Ja, meni se je to tudi od vedno zdelo logično. Ne morejo varovat denarja ljudje, ki jih plačuješ eno mizerijo in komaj shajajo…

Ja, meni se je to tudi od vedno zdelo logično. Ne morejo varovat denarja ljudje, ki jih plačuješ eno mizerijo in komaj shajajo…[/quote]
Ja. Nekaj takega, kot če lačnemu pustiš, da ti varuje vsebino hladilnika. 🙂

emmmm x2: Če je zasebno podjetje, to krije lastnik in ne zaposleni. Ker si pa predstavljam, da je lastnik zavarovan za takšne primere, verjetno bo plačala zavarovalnica.

Zavarovalnica je pa precej podobna Merkurju, Mercatorju, NLB-ju, …[/quote]
piševa o povsem različnem.
pač ne bo kakšnih priboljškov, delovna obleka se zamenjala kakšno leto kasneje, …

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

emmmm x2: Če je zasebno podjetje, to krije lastnik in ne zaposleni. Ker si pa predstavljam, da je lastnik zavarovan za takšne primere, verjetno bo plačala zavarovalnica.

Zavarovalnica je pa precej podobna Merkurju, Mercatorju, NLB-ju, …[/quote]
piševa o povsem različnem.
pač ne bo kakšnih priboljškov, delovna obleka se zamenjala kakšno leto kasneje, …[/quote]

Okay. My mistake 🙂

Sintalovci pa res nimajo 400-500€ plače na mesec. Imam kolega, ki dela za Sintal in ima od 800€ plače naprej. Že res da se dela ogromno nadur, cele vikende,…ampak njega to ne moti. Mu je bolj všeč, da dela po cel dan, nekaj dni skupaj in je potem 2-3 dni frej.

Čisto nič mu ne zamerim.

Slabe informacije imas 🙂

bolje redno 500€ plače (četudi z vikendi, nadurami) kot 350€ sociale.
Si vsaj med ljudmi, ki delajo (OK stojijo, sedijo …)

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

ne eno in ne drugo ni za preživet:)

Pa od kje vam take bedarije servirajo! Popay, 400 do 500€ je manj kot minimalc in če bi blo res bi že zdavnaj šli na inšpekcijo . Delam v Sintalu že leto in pol, pa še nikoli ni blo na plačilki manj od šesto neto pa še plus malica in prevos ponavadi nanese okoli 800€. In še regres sem dobil 860€, pa vse ure plačajo, fak je samo v tem, da nam dajo samo nekaj malega nadur delat. Čisto nekaj drugega ko v moji prejšni službi, kjer so nas nategovali ko…

Pa od kje vam take bedarije servirajo! Popay, 400 do 500€ je manj kot minimalc in če bi blo res bi že zdavnaj šli na inšpekcijo . Delam v Sintalu že leto in pol, pa še nikoli ni blo na plačilki manj od šesto neto pa še plus malica in prevos ponavadi nanese okoli 800€. In še regres sem dobil 860€, pa vse ure plačajo, fak je samo v tem, da nam dajo samo nekaj malega nadur delat. Čisto nekaj drugega ko v moji prejšni službi, kjer so nas nategovali ko…[/quote]

Ma nemoj, pol pa ti slabo poznaš svoje sodelavce, osebno poznam enega, ki ima 600€ z vožnjo vred in malico in z samo nočnimi šihti, to je 160 do 180 ur na mesec. Mi je pa rekel, da na nekaterih delavnih mestih eni več dobijo, odvisen koliko daje tista firma, ki jiih najame. Tako mimogrede so prisotni v naši firmi že od pamtiveka in vsi, ki sem jih poznal so krepko več kot eno leto in pol delali v Sintal-u.
Aja, pa tist gor, ki piše o 800€˘, jp….. z 240 urami na mesec, je pa res, da jim regres redno plačujejo.
Mi je pa prav všeč, da berem nekoga, za spremembo, ki je zadovoljen kar se plač tiče v tej firmi.

ampak s pištolo na čelu pa v nobeni privat firmi ne prisiljujejo ljudi, da so tam.
še celo sami pridejo na redno plačo … kakršnakoli že pač je

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Hja s tem je pa tako Nm-3w, na žalost smo lahko vsi veseli, ki imamo službo, da jo sploh imamo, pač ponudbe je več kakor povprašanja po delovni sili in tako bo ostalo še kar nekaj časa, dokler pač ne bo kakšne industrijske revolucije, če pa tega ne bo, pa kuda koji mili moji.


pa ti generiraj posel, delovna mesta, redna plačila … jebat ga — eni deljo posel eni delajo delo eni pa so javni sektor še kakšni pa socialni podpiranci.
po 10 – 15 letih se vsakdo najde tam, kamor paše kot “potencial / kapaciteta” … malo poguglaj kako zgleda pri naftaših v Zalivu, če si kitajec, indijec, pakistanec …

sploh pa – namesto da bi folk izgubljal čas na forumih bi se lahko učil, delal bižuterijo, pletel košare — ampak za to je potrebna samodisciplina, volja, … hoteti!!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Se čist strinjam s tvojo filozofijo in pogledom na sceno , tukej kjer sva midva trenutno,……….. ni kruha. Socializem je šel pač rakom žvižgat, ampak tukej smo spet pri teh naših tajkunih in meneđerjih, ki se grejo dons velke biznismene o katerih se niti ne splača več pisat. Je pač tako, da so države na zahodu bolj socialne postale in pravičen do delavcev, kot te, ki so prej bile socialistične.
Ampak, kot ti praviš, noben nobenmu ne drži pištolo na glavi, da je tam kjer je. Vsak je sam svoje sreče kovač.


ojej … M Tacher je rekla nekaj v smislu, da socializma zmanjka takrat kot TUJEGA denarja.
o ponesrečenem lastninjenu (aka tajkunih) ne bova prišla kmalu skupaj (ob tem je namreč mnogo ljudi zaslužilo, ko se jo odkupilo njihove certifikate, delnice … in ji zapravilo za UVOŽENE dobrine (avtomobile, počitnice ..) — nihče pa ni šel “zraven” v odkup s svojim denarjem.

Koliko je severu / zahodu “sociale” — ja dosti za naše pojme … ampak tam se za lastnika posla vsakdo pretegne — mi pa tistim (npr. Sintal) oporekamo .. kar oni delajo skladno z zakonodajo.
Da imam o slabo zakonodajo in nizke plače so pa kriv i javni sektor in sindikati!!
A se je kateri sindikat kdaj pogajal za npr. minimalca 1.500€???
Hudič je drugej – ne pri tistih, de plačujejo plače

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Ni kej dodat, dobro ti to analiziraš, tako tečerjevo kot certifikate, da o stanovanjih po Jazbinškovem zakunu ne govorimo, nakar pridemo na firme in bivše vodilne, ki so lepo spisali zakone po svoje, sledi pa zadolževanje do grla na zahodu. To o 1500e plače so pa itak samo mokre sanje, glede na situacijo bomo vsi še veseli s Sintal-vo varijanto. Bilo pa prošlo, gremo novim zmagam(porazom) naproti. Predvidevam, da si iz Nm, pa si kdaj pomisli, če se Rovoz ustavi, kakšna prizemljitev bi to bila za celo Slo., ampak o tom potom. Se srečamo na sex temah, hehe.


nope moj nick nima blage zveze z geografijo.
ta hip sem 650 km zračne črte od SVN prestolnice — takorekoč izvozni artikel 🙂

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

M.Tacher in G.Bush sta postavila temelje tej krizi, ki smo ji priča danes, ravno ona je potolkla sindikate, ki so se upirali in so takrat želeli sistem zapeljat v neko drugo smer pa jim žal ni uspelo…. :/ Mi smo si predstavljali, da bomo s tem, ko se bomo osamosvojili postali (nekoč) enakopravni del zahodne družbe, a zahodni kapitalistični družbi to ni interes in nam je ponudila, da smo lahko njeni hlapčki in to so naši politični bebčki z navdušenjem sprejeli v zameno, da so sami v lastne žepe pobasali nekoč skupno družbeno premoženje in oropali narod ter ga naredili za hlapce….. :/

Tudi če dobijo te tatiče in jih strpajo v arest, upam vsaj, da so dobro skrili ta denar, ker v času, ki ga bodo preživeli v zapahi z običajnim delom ne bodo prislužili takega kupčka in ko bodo prosti jim bo kupček ostal….. :/
H. je kradla umrlim pa je menda dobila 2leti 😉

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close