Kraja Sintal
emmmm … malo zoprno je, da bodo morali “minus” notri prinesti vsi zaposleni. Gre za zasebno podjetje … ne pa ze kakšen Merkur, Mercator, šolski zavod, muzej, galerijo, ministrstvo, državno banko (NLB; NKBM) … kjer izgubo pokrivajo iz davkov državljanov ☺
to je kot, da bi tebi iz denarnice sunil € .. ne pa, da bi pobral denarnico na pločniku.
emmmm x2: Če je zasebno podjetje, to krije lastnik in ne zaposleni. Ker si pa predstavljam, da je lastnik zavarovan za takšne primere, verjetno bo plačala zavarovalnica.
Zavarovalnica je pa precej podobna Merkurju, Mercatorju, NLB-ju, …[/quote]
piševa o povsem različnem.
pač ne bo kakšnih priboljškov, delovna obleka se zamenjala kakšno leto kasneje, …
emmmm x2: Če je zasebno podjetje, to krije lastnik in ne zaposleni. Ker si pa predstavljam, da je lastnik zavarovan za takšne primere, verjetno bo plačala zavarovalnica.
Zavarovalnica je pa precej podobna Merkurju, Mercatorju, NLB-ju, …[/quote]
piševa o povsem različnem.
pač ne bo kakšnih priboljškov, delovna obleka se zamenjala kakšno leto kasneje, …[/quote]
Okay. My mistake 🙂
Pa od kje vam take bedarije servirajo! Popay, 400 do 500€ je manj kot minimalc in če bi blo res bi že zdavnaj šli na inšpekcijo . Delam v Sintalu že leto in pol, pa še nikoli ni blo na plačilki manj od šesto neto pa še plus malica in prevos ponavadi nanese okoli 800€. In še regres sem dobil 860€, pa vse ure plačajo, fak je samo v tem, da nam dajo samo nekaj malega nadur delat. Čisto nekaj drugega ko v moji prejšni službi, kjer so nas nategovali ko…
Pa od kje vam take bedarije servirajo! Popay, 400 do 500€ je manj kot minimalc in če bi blo res bi že zdavnaj šli na inšpekcijo . Delam v Sintalu že leto in pol, pa še nikoli ni blo na plačilki manj od šesto neto pa še plus malica in prevos ponavadi nanese okoli 800€. In še regres sem dobil 860€, pa vse ure plačajo, fak je samo v tem, da nam dajo samo nekaj malega nadur delat. Čisto nekaj drugega ko v moji prejšni službi, kjer so nas nategovali ko…[/quote]
Ma nemoj, pol pa ti slabo poznaš svoje sodelavce, osebno poznam enega, ki ima 600€ z vožnjo vred in malico in z samo nočnimi šihti, to je 160 do 180 ur na mesec. Mi je pa rekel, da na nekaterih delavnih mestih eni več dobijo, odvisen koliko daje tista firma, ki jiih najame. Tako mimogrede so prisotni v naši firmi že od pamtiveka in vsi, ki sem jih poznal so krepko več kot eno leto in pol delali v Sintal-u.
Aja, pa tist gor, ki piše o 800€˘, jp….. z 240 urami na mesec, je pa res, da jim regres redno plačujejo.
Mi je pa prav všeč, da berem nekoga, za spremembo, ki je zadovoljen kar se plač tiče v tej firmi.
pa ti generiraj posel, delovna mesta, redna plačila … jebat ga — eni deljo posel eni delajo delo eni pa so javni sektor še kakšni pa socialni podpiranci.
po 10 – 15 letih se vsakdo najde tam, kamor paše kot “potencial / kapaciteta” … malo poguglaj kako zgleda pri naftaših v Zalivu, če si kitajec, indijec, pakistanec …
sploh pa – namesto da bi folk izgubljal čas na forumih bi se lahko učil, delal bižuterijo, pletel košare — ampak za to je potrebna samodisciplina, volja, … hoteti!!
Se čist strinjam s tvojo filozofijo in pogledom na sceno , tukej kjer sva midva trenutno,……….. ni kruha. Socializem je šel pač rakom žvižgat, ampak tukej smo spet pri teh naših tajkunih in meneđerjih, ki se grejo dons velke biznismene o katerih se niti ne splača več pisat. Je pač tako, da so države na zahodu bolj socialne postale in pravičen do delavcev, kot te, ki so prej bile socialistične.
Ampak, kot ti praviš, noben nobenmu ne drži pištolo na glavi, da je tam kjer je. Vsak je sam svoje sreče kovač.
ojej … M Tacher je rekla nekaj v smislu, da socializma zmanjka takrat kot TUJEGA denarja.
o ponesrečenem lastninjenu (aka tajkunih) ne bova prišla kmalu skupaj (ob tem je namreč mnogo ljudi zaslužilo, ko se jo odkupilo njihove certifikate, delnice … in ji zapravilo za UVOŽENE dobrine (avtomobile, počitnice ..) — nihče pa ni šel “zraven” v odkup s svojim denarjem.
Koliko je severu / zahodu “sociale” — ja dosti za naše pojme … ampak tam se za lastnika posla vsakdo pretegne — mi pa tistim (npr. Sintal) oporekamo .. kar oni delajo skladno z zakonodajo.
Da imam o slabo zakonodajo in nizke plače so pa kriv i javni sektor in sindikati!!
A se je kateri sindikat kdaj pogajal za npr. minimalca 1.500€???
Hudič je drugej – ne pri tistih, de plačujejo plače
Ni kej dodat, dobro ti to analiziraš, tako tečerjevo kot certifikate, da o stanovanjih po Jazbinškovem zakunu ne govorimo, nakar pridemo na firme in bivše vodilne, ki so lepo spisali zakone po svoje, sledi pa zadolževanje do grla na zahodu. To o 1500e plače so pa itak samo mokre sanje, glede na situacijo bomo vsi še veseli s Sintal-vo varijanto. Bilo pa prošlo, gremo novim zmagam(porazom) naproti. Predvidevam, da si iz Nm, pa si kdaj pomisli, če se Rovoz ustavi, kakšna prizemljitev bi to bila za celo Slo., ampak o tom potom. Se srečamo na sex temah, hehe.
M.Tacher in G.Bush sta postavila temelje tej krizi, ki smo ji priča danes, ravno ona je potolkla sindikate, ki so se upirali in so takrat želeli sistem zapeljat v neko drugo smer pa jim žal ni uspelo…. :/ Mi smo si predstavljali, da bomo s tem, ko se bomo osamosvojili postali (nekoč) enakopravni del zahodne družbe, a zahodni kapitalistični družbi to ni interes in nam je ponudila, da smo lahko njeni hlapčki in to so naši politični bebčki z navdušenjem sprejeli v zameno, da so sami v lastne žepe pobasali nekoč skupno družbeno premoženje in oropali narod ter ga naredili za hlapce….. :/
Tudi če dobijo te tatiče in jih strpajo v arest, upam vsaj, da so dobro skrili ta denar, ker v času, ki ga bodo preživeli v zapahi z običajnim delom ne bodo prislužili takega kupčka in ko bodo prosti jim bo kupček ostal….. :/
H. je kradla umrlim pa je menda dobila 2leti 😉
Forum je zaprt za komentiranje.