Kje ste aktivne ženske?
Od kod ti ta informacija, da ga je več? Kaj pa če ga je manj?
Včasih ni obstajal med.over.net in ljudje niso mogli kar tako izvedeti, kaj se dogaja v postelji nekoga drugega, ter se zamisliti nad tem. V družbi pa se o varanju tudi niso pogovarjali, ker je bila tabu tema.[/quote]
Sklepam na podlagi tega, da je bilo tudi več strahu pred nasiljem. Saj moški niso bili tako požensščeni in mirni, če so izvedeli, da jih ženska vara.
Saj ravno zato me čudi, da nadpovprečni Dejter, dobi same podpovprečne :).
Robi, včasih je bilo več varanja s starni moških kot danes. Včasih doma niso dobili kar so rabili pa so šli kam drugam. Danes pa se lahko ločijo.
Bi pa verjela, da ženske več varajo kot nekoč. Včasih si tega skoraj niso upale naredit, zaradi nasilja, ki ga omenjaš. Danes pa se tega ne bojijo :).
Zdaj boš rekel, da so morali nekoč varajoči moški tudi k ženskam, torej, da so tudi ženske varale :). Ja, k ženskam, samo verjento je k eni hodilo več moških :). Pa včasih je bilo ženski kaj takega tudi zaradi slabših možnosti kontracepcije to težje prikriti.
Sicer pa, če gledaš kak film ali bereš knjige kako je včasih gospoda živela: recimo pravica prve noči za graščaka ali pa on številne ljubice, žensko pa doma. Kako je bilo pri revežih pa ne vem, verjetno ne ravno tako :).
Hkrati pa berem, da vsak najde sebi primernega…Torej povprečni povprečnega, nadpovrečni nadpovprečnega…:)[/quote]
Na tvojem mestu ne bi v tem iskal tolažbe, ker mogoče pa si imel ob sebi sam takšne, ki nimajo svojega mnenja oziroma ga ne upajo izrazit v strahu, da ne bodo sprejete, da bodo tipa razjezile ali kaj podobnega. Pa to ne pomeni, da je kaj narobe s tabo, morda samo s tvojimi prepričanji o ženskah, svetu, sebi.
Še ena stvar, ki je danes sigurno boljša za ženske:
Moški, ne vsi, ampak nekateri pa ja, imajo ženske za enakovredne, včasih je bila ženska kot neka moževa last recimo.
Pa danes moški znajo pokazat svojo ‘žensko’ plat, torej nežnost, prijaznost… in jih ne bodo imeli za mevžo.
Danes ni nič nenavadnega, če moški kuha, pere, v glavnem pomaga gospodinjit. Nič ni čudno, če recimo previja otroka, ga vzgaja.
Sicer me pri današnjih moških moti to, da je vse težje najti takega, ki zna kaj postorit okrog hiše pa, da tudi, če ima diplomo, doktorat, da mu ni pod častjo delat ‘nižjih’ del, ampak če skupaj vse potegnem, bi rekla, da imamo danes ženske dosti boljšo izbiro kot recimo pred 100 leti.
Ne vem sicer po cem si zakljucila, da gre za podpovprecno punco. Mislim, da sem jo na kratko ze opisal. Ne le, da se ima sama za oh in sploh, tako bi jo opisal se marsikdo, ki jo nekoliko slabse pozna.
Tudi meni se je prva dva meseca zdela okay. Ni za luno, brihtna, sposobna, nekdanja plesalka, atraktivna, … in, kot receno, ne pricakuje, da kar nekaj placujem, kar na prvih par dejtih vecina od mene sicer pricakuje. Saj me je kaj zmotilo, ampak v novi vezi, ko se se ne poznas, ni to nic cudnega. Ljudje smo pac razlicni. Sele s casom se je pokazalo koliko je ura…
Pa ne razumem zakaj si jo pustil, kakor sem jaz lahko razbrala, sta si zelo podobna. Od punce pričakuješ, da je sposobna, vse njene šibkosti obrneš njej v minus, celo to, da ima manj kondicije kot ti ji prišteješ na listo minusov, namesto da bi upošteval njeno žensko fiziologijo. Saj o tem veš vse, kajne.
Zanimivo je, da ko najdeš punco, ki je točno taka kot ti sposobna, brezkompromisna, brez empatije se pa pritožujš.
Ne vem sicer po cem si zakljucila, da gre za podpovprecno punco. Mislim, da sem jo na kratko ze opisal. Ne le, da se ima sama za oh in sploh, tako bi jo opisal se marsikdo, ki jo nekoliko slabse pozna.
Tudi meni se je prva dva meseca zdela okay. Ni za luno, brihtna, sposobna, nekdanja plesalka, atraktivna, … in, kot receno, ne pricakuje, da kar nekaj placujem, kar na prvih par dejtih vecina od mene sicer pricakuje. Saj me je kaj zmotilo, ampak v novi vezi, ko se se ne poznas, ni to nic cudnega. Ljudje smo pac razlicni. Sele s casom se je pokazalo koliko je ura…[/quote]…in ura je pokazala na povprečnost?
Ali je še vedno kazala na nadpovprečnost in si ti zamudil…….
Počasi si postal pametnejši od samega sebe 😉
Vidim v čem je problem.
Tvoj sistem vrednotenja. Kar si naštel o njej kot nadpovprečno, se mi niti malo ne zdi nadpovprečno :).
Si pa recimo omenil vreščanje ali kako že v avtu. Ti povprečna ženska ne počne.
Jaz imam občutek, da je nadpovprečna le glede videza. Ostale stvari, ki si jih naštel se mi ne zdi nič posebnega. Glede kondicije je očitno sploh zelo podpovprečna.
Če je ženska samo nadpovprečno lepa, še ne pomeni, da je v celoti nekaj posebnega. Gledat je potrebno vse.
Lastnosti, ki si jih naštel pri njej, ki naj bi te navdušile, niso nič posebnega, razen lepote, ki ti verjamem, da je bila res nadpovprečna (ali pa je bila le nadpovprečno urejena in naličena, ker glede na to, da nič ne giba, telo že ni bilo kaj ekstra izoblikovano).
Ne vem sicer po cem si zakljucila, da gre za podpovprecno punco. Mislim, da sem jo na kratko ze opisal. Ne le, da se ima sama za oh in sploh, tako bi jo opisal se marsikdo, ki jo nekoliko slabse pozna.
Tudi meni se je prva dva meseca zdela okay. Ni za luno, brihtna, sposobna, nekdanja plesalka, atraktivna, … in, kot receno, ne pricakuje, da kar nekaj placujem, kar na prvih par dejtih vecina od mene sicer pricakuje. Saj me je kaj zmotilo, ampak v novi vezi, ko se se ne poznas, ni to nic cudnega. Ljudje smo pac razlicni. Sele s casom se je pokazalo koliko je ura…[/quote]
@Hja, in kako sem sedaj jaz brez empatije?? In brezkompromisen? Ti pove kaka sportnica je bila, kako fit je. Do hriba gresta po cesti. Vse je okay. Pocasi krene navzgor. Pravi, da je v redu. Cez 5 minut pa se ustavi, da se ji je stemnilo, pocivava 15 minut, jo tolazim, itd. Saj pravim, vse ste neke “aktivne”, samo ce ostane pri besedah, v praksi pa…
@On: Ne vem za ostale, ampak jaz o nobeni ne razmisljam, v smislu pod/nad-povprecnosti. Sploh pa bi lahko npr. miss Slovenije, ce je lesena v kuhinji, brez kondicije, ali kaj ze, prav tako govorili, da je podpovprecna. Ampak 99.99% Slovencev jo bo se vedno videlo kot… Tudi Jenifer Lopez je baje naporne zenska, pa jih ni dosti, ki se bodo strinjali, da je zaradi tega podpovprecna.
In dva meseca si porabil, da si ugotovil, da ne more 10minut hodit v hrib :)?
Kako ne razmišljaš o pod in nadpovprečnih, če pa ves čas govoriš, da nobena ni na tvojem nivoju?
Jaz sem iz tega sklepala, da se imaš za nadpovprečnega in da ni nobenega take na tem nivoju.
Miss, Slovenije. Pa menda ne misliš, da nas 99,99% misli, da je kaj posebnega? Veš kaj si povprečni ljudje mislimo o misicah? Da niso posebej lepe, da je na ulici veliko lepših (in jaz poznam ženske, ki so daleč lepše od marsikatere misice pa jim na kraj pameti ne pade se prijavit na tako tekmovanje) in da niso posebej bistre. Sicer boš rekel, da je to ženska nevoščljivost. Pa bom takole rekla. Tudi mister Slovenije se mi ne zdi kaj posebnega. Vizuelno poznam več bolj privlačnih moških, značajsko ga ne poznam, po pameti pa se tudi ni prav nič izkazal, vsaj na tistem kvizu, kjer je sodeloval, ni kazal neke bistrine ali pa je imel tako tremo :).
Dater, ti v bistvu rabiš žensko-terminatorja. Žensko, ki ima za žensko nadpovprečne fizične sposobnosti. Le takšna se bo namreč lahko s tabo kosala pri fizičnih aktivnostih.
Primer je recimo tista gospa Pulko, ki je z motorjem prepotovala svet. To so takšne ženske. Ali pa kakšne zagrizene plezalke, kolesarke.
Če ti je ta aspekt razmerja najpomembnejši, namreč, da se ženska lahko v športu kosa s tabo, potem moraš iskati prvenstveno po tem kriteriju, ostale pa zanemariti. Ne pa da med povprečnimi ženskami, ki hodijo na aerobiko in v fitnes iščeš eno, ki bo kondicijsko na tvojem nivoju. Je ne boš našel.
@Hja, in kako sem sedaj jaz brez empatije?? In brezkompromisen? Ti pove kaka sportnica je bila, kako fit je. Do hriba gresta po cesti. Vse je okay. Pocasi krene navzgor. Pravi, da je v redu. Cez 5 minut pa se ustavi, da se ji je stemnilo, pocivava 15 minut, jo tolazim, itd. Saj pravim, vse ste neke “aktivne”, samo ce ostane pri besedah, v praksi pa…
quote]
Na tak način govoriš oz. tudi razmišljaš o ženskah in kakor vidim tudi o življenju. Se vidi skozi tvoje pisanje.
@Hja, poglej malo 30-letnice? ~50% ji gre na univerzo. Koliko jih konca dve fakulteti? Koliko jih zivi samih, popolnoma samostojno zivljenje? Kolikor se jih trudi, da bi v zivljenju se kaj vec same dosegle, kot 8-4 sluzbo? Koliko jih je zares postavnih? Koliko je med njimi “lustnih”? Mislim, res se ne mislim pretegniti z branjenjem punce, ki sem jo pustil, ampak je dalec od neke luzerke.
Ce se prav spomnim, sem ravno na mon-u za punco, ki “moji” v nastetem niti konkurirati ne more, pred dnevi prebral hude “slavospeve”. Ne, ne o karakterju. O tem nismo nic vedeli. Ze to da zivi sama, faks, sluzba. S tem se, kao, menda ze uvrstila med kaj-pa-vem, kvalitetne.
Od kod ti ta informacija, da ga je več? Kaj pa če ga je manj?
Včasih ni obstajal med.over.net in ljudje niso mogli kar tako izvedeti, kaj se dogaja v postelji nekoga drugega, ter se zamisliti nad tem. V družbi pa se o varanju tudi niso pogovarjali, ker je bila tabu tema.[/quote]
Sklepam na podlagi tega, da je bilo tudi več strahu pred nasiljem. Saj moški niso bili tako požensščeni in mirni, če so izvedeli, da jih ženska vara.[/quote]
Robi, kaj si želel povedati? Poženščen moški je tisti, ki si ne upa fizično lotiti ženske, če rani njegov ponos s tem, da ga prevara? Kako naj bi obratno po tvojem mnenju reagirala ženska, ki je prevarana? Potrpela, saj je to v ‘moški naravi’?
Dater, danes je problem v tem, da preveč žensk konča fakulteto, premalo je pa tistih, ki so obrtnice.
Žensk veliko več konča faks kot moških. Če smo že ravno pri dveh fakultetah. A velja tudi, če diplomira na enem faksu, doktorira pa na drugem? Recimo en je družboslovni, drug naravoslovni faks? Takih je veliko.
Več žensk živi samih kot moških, ti kaj neradi zapustijo domače gnezdo.
Kaj bi morale doseči? Če dosežeš službo s katero si zadovoljen je to super. Ni nek dosežek, če ždiš v službi od 8ih do 18ih. To pomeni slabo organizacijo dela, da ne znaš v 8 urah dovolj naredit :).
Če je nekdo zadovoljen kot medicinska sestra, ki dela na več izmen pa nima fakultete, je zame to super dosežek. Ne vem kako ti meriš dosežke? Očitno po številu listin. Zato sem ti pa tako povedala, da je na tone diplomantk, končajo en faks, drugega, doktorirajo… preveč. Premalo pa je žensk (in moških), ki bi bili obrtniki, delali v poklicih.
Meni osebno je pri moškemu dosežek ali to, da je doktoriral in dela v njemu všečni službi na inštitutu ali pa, če je mizar, ki dela odlično pohištvo in je zadovoljen s svojo službo. Oba sta veliko dosegla.
Iščeš postavno, zapleteš pa se s tako, ki ne more 10minut hodit? To ne gre skupaj. Postavna ženska je po mojem tista, ki ima lepo izoblikovano telo, za to je pa potreben šport.
Bolj te berem, bolj mi je jasno. Izbiraš le na podlagi videza in če je ta oh in sploh, je potem zate prava in po dveh mesecih ugotoviš, da pa ni tako zelo prava :). Sploh glede na to, da msiliš, da imamo povprečneži misice za nadpovprečne. Ne, nimajo jih. Pa mistrov tudi ne. Smo se ženske menile glede mistrov pa je vskaa rekla takega pa že ne.
Pravijo, da hote ali nehote sčasoma vedno bolj prevzemaš obnašanje in mišljene okolja, v katerem se giblješ. Že s tem, ko se mu prilagajaš, tvoje misli zaposlujejo odločitve in dejanja drugih. Zato ni vseeno, kakšne forume bereš, s kakšnimi ljudmi se družiš. Obstajajo sicer posamezniki, ki se trudijo spremeniti raven razmišljanja, saj je drugačen svet možen. Vedo, ker ga živijo.
Joj dater, idealen moški. Kje se skrivate taki moški?
Jaz sem končala doktorat, sem alpinistka, sem triatlonka, ironmana še nisem sprobala, polovičko ironmana pa že. Iščem družbo pravega popolnega dedca. Pa ga ne najdem.
Grem plavat, naredim 5km na jezeru, vsak tip odneha že pri 2 km. Končno en, ki mu take stvari niso problem. Saj ti niso?
Jaz pa mislim, da izbira na podlagi “kriterijev družbe”.
Zunanji izgled, šola, stanovanje, hobiji…itd,itd
Ni (še) pogruntal da za uspešno partnerstvo rabiš nekaj drugega kot te pa družba, šola… prepričuje. Tega kar rabi (še) ne premore v zadostni meri, ni edini, se pa “izobražuje”…. 😉
Ko sem hodil v šolo in sem dobil slabo oceno sem se doma izgovoril na smotanega učitelja…. 😉
Če upoštevam dejstvo, da vsk najde sebi primernega, potem to pomeni, če eden o sebi misli, da je oh in sploh, potem podobno o sebi misli drugi.
Kdor je zahteven do sebe, bo tudi do drugega..A hkrati je za takšne značilno, da so redko kdaj zadovoljni s sabo, ker vedno težijo k popolnosti, ki pa je nikoli ne dosežejo. Ker ni stvar v samih dejanjih ali lepoti nekoga drugega, ampak v tem, da starši nikoli niso bili zadovoljni z nami, ne glede na to, kako smo se potrudili.
Rešitev je v tem, da se nehamo truditi in iskati napake,
Se malo pa bom prebral, da je fiktivna 30-letna nekdanja miss Slovenije, s prepotovanim svetom, magisterijem, 3 firmami in 2 miljonoma na bancnem racunu, mozem in dvema otrokoma navadna podpovprecna “kmetica”. Malo bolje se bo treba v “ogledalo” pogledati. 😉
Ze ta odnos do misic, ki tako niso moj tip, da njihov izgled ni nic, ker se na cesti tudi na boljse kdaj da videt, dosti pove. Vsaka miss Slovenije je po izgledu se vedno dalec od 90% ostalih. Malo realnosti res ne skodi. V Sloveniji je res greh v cem izstopati. Solski sistem je naredil svoje…
Par zadnjih postov so ciste provokacije. Ampak jaz se ne mislim na tak nivo spuscat. 😉
Ja, ampak, kdor ves čas krivi druge za svoje slabe “rezultate”, ne bo nikoli prišel do tega spoznanja.
Forum je zaprt za komentiranje.