Kdaj se “zresnijo”
Zvestoba res ni pogoj za dober zakon. Zvestoba je posledica dobrega zakona. Pogoji so pa v vlaganju v odnos. Teh pogojev pa ne pozna vsak. Zakaj je temu tako, vidimo (vsaj nekateri) na tem forumu v tem, kašna prepričanja ljudje živijo. Da se sploh ne čudim, da je tako, kot je.
Spider, nekaj razčistiva. A ti verjameš, da se to vsakemu paru slej kot prej zgodi? Če pa se mu ne zgodi, potem ni izvedel? Sta to edini opciji v tvojem “pisanem” svetu? :)[/quote]
3 vprašanja ti zastavu v enem komentarju hahahaha
V teoriji se lepo sliši, praksa pa je bolj neprizanesljiva. Če greš v igro “all in”, ti ne ostane popolnoma nič več, ko izgubiš.[/quote]
Za “materialne” potrebščine za preživetje obstajajo predporočne pogodbe in pdoobni mehanizmi. Za “emocionalne” potrebšćine pa če nisi pripravljen iti “all in”, nimaš najmanjše šanse, da uspe…
V teoriji se lepo sliši, praksa pa je bolj neprizanesljiva. Če greš v igro “all in”, ti ne ostane popolnoma nič več, ko izgubiš.[/quote]
Za “materialne” potrebščine za preživetje obstajajo predporočne pogodbe in pdoobni mehanizmi. Za “emocionalne” potrebšćine pa če nisi pripravljen iti “all in”, nimaš najmanjše šanse, da uspe…[/quote]
FYI, predporočne pogodbe nimajo veljave. Tudi drugi mehanizmi niso vedno učinkoviti. Tudi “emocionalni all in” ne prinaša nujno rezultatov. Imaš pa menda šanso 🙂 🙂 :P.
Zakaj je zate pomembno, kaj jaz verjamem in kaj ne, si notranje negotov?[/quote]
Zato, da vidim, če ima sploh smisel debatirat o čem drugem s teboj.
V teoriji se lepo sliši, praksa pa je bolj neprizanesljiva. Če greš v igro “all in”, ti ne ostane popolnoma nič več, ko izgubiš.[/quote]
Za “materialne” potrebščine za preživetje obstajajo predporočne pogodbe in pdoobni mehanizmi. Za “emocionalne” potrebšćine pa če nisi pripravljen iti “all in”, nimaš najmanjše šanse, da uspe…[/quote]
Kolko sem na zadnje slišal, v Sloveniji NI MOGOČE skleniti poročne ali predporočne pogodbe…
Človekova osnovna potreba je voda in hrana, ter pogojno seks. Vse ostalo je izmišljeno, pa če si ti priznaš ali ne.[/quote]
Kakšen pesimizem in zoženje človeškega smisla na gole fiziološke potrebe.
Če bi zgolj to gnalo ljudi, nekatere že, ampak zdaleč ne vse, potem ne bi bilo kulture in ne civilizacijskega napredka.
Mogoče bi se pa tu našlo še kaj drugega zraven spati na toplem, jesti, ptii in seksati?
http://sl.wikipedia.org/wiki/Slika:Maslow%27s_Hierarchy_of_Needs.svg
http://hr.wikipedia.org/wiki/Maslowljeva_teorija_hijerarhija_potreba
Človekova osnovna potreba je voda in hrana, ter pogojno seks. Vse ostalo je izmišljeno, pa če si ti priznaš ali ne.[/quote]
Kakšen pesimizem in zoženje človeškega smisla na gole fiziološke potrebe.
Če bi zgolj to gnalo ljudi, nekatere že, ampak zdaleč ne vse, potem ne bi bilo kulture in ne civilizacijskega napredka.
Mogoče bi se pa tu našlo še kaj drugega zraven spati na toplem, jesti, ptii in seksati?
http://sl.wikipedia.org/wiki/Slika:Maslow%27s_Hierarchy_of_Needs.svg
http://hr.wikipedia.org/wiki/Maslowljeva_teorija_hijerarhija_potreba%5B/quote%5D
najbpolj nujno se je usrat. pol uscat. pol pa jajca popraskat.
Ker ženske nimajo jajc imajo pa čustvene potrebe.
Kakšen pesimizem in zoženje človeškega smisla na gole fiziološke potrebe.
Če bi zgolj to gnalo ljudi, nekatere že, ampak zdaleč ne vse, potem ne bi bilo kulture in ne civilizacijskega napredka.
Mogoče bi se pa tu našlo še kaj drugega zraven spati na toplem, jesti, ptii in seksati?
http://sl.wikipedia.org/wiki/Slika:Maslow%27s_Hierarchy_of_Needs.svg
http://hr.wikipedia.org/wiki/Maslowljeva_teorija_hijerarhija_potreba%5B/quote%5D
Govorimo o OSNOVNIH potrebah..
Markotu tole pač ni jasno kaj je osnovna potreba in kaj ne…
7 let je še premalo da bi se to naučil haha bo moral dat še kaj druga skozi kot forum!
Spider, ko so osnovne potrebe izpolnjene, človeki išče naslednje, torej občutek varnosti in tako naprej, navzgor. Vsaj po Maslowovi teoriji. Na vsak način jih išče. Težva je, da nekateri iščejo na napačnih koncih, na napačen način. Ampak tudi slepa kura zrno najde. 🙂
Super, da te veseli. Čeprav ne vem, kaj si želel povedat s temi osnovnimi potrebami. :))
občutek varnosti =/= monogama veza ampak sredstva za preživetje…
no ajde je lahko monogama veza ČE pač tebi tvoj plačuje preživetje da se počutiš varno in pisariš po forumu…
Jaz se o zvestobi dvajset let sploh nisem spraševala. Brezmejno zaupala. Dobesedno.
Pa so mi po polomu svetovali: “Vedno moraš biti na preži in ne slepo zaupati. Ti, ti, ti…”
Klinc pa taka zveza, kjer moraš biti na preži. Nočem.[/quote]
To sta dva ekstrema. Slepo zaupanje na enis trani in igranje CIE na drugi. Obstaja milijon vmesnih poti. Jaz npr. vprašam…
Jaz se o zvestobi dvajset let sploh nisem spraševala. Brezmejno zaupala. Dobesedno.
Pa so mi po polomu svetovali: “Vedno moraš biti na preži in ne slepo zaupati. Ti, ti, ti…”
Klinc pa taka zveza, kjer moraš biti na preži. Nočem.[/quote]To sta dva ekstrema. Slepo zaupanje na enis trani in igranje CIE na drugi. Obstaja milijon vmesnih poti. Jaz npr. vprašam…[/quote]Jst tut.
Sm fprašal: me varaš? Je rekla: ne.
No dobr pol sva opravila s tem.
In sedaj mirno spim…… 😉 :)))))))))))
Forum je zaprt za komentiranje.