Izobrazba > samskost?
lej tvojo razmišljanje je pa tipično za diplomante, ki se dokazujejo zgolj z diplomo ne pa z delavnostjo, znanjem in inovativnostjo…imam diplomo…dajte mi 2 jurja neto, služben avto in nekoga ki mi bo rit zamikal….[/quote]
Še en tipičen obrekljivec, ki je vsem nevoščljiv.
Če te zanima, je bilo moje prvo delo po diplomi delo v sadovnjaku, obiranje jabolk, nadaljevalo se je z delom v skladišču, potem še par takih del. Dve leti takih priložnostih del, da sem našla redno službo. Prijela sem za vsa slabo plačana dela, ker drugegga ni bilo. Ja sedaj pa imam redno službo in dobro plačo. Tako, da požri se od nevoščljivosti.[/quote]
Nekateri smo pa takšna dela opravljali še pred diplomo. Še v osnovni in srednji šoli in na faksu.
Temu se reče pridobivanje delovnih navad, ki tudi intelektualcem pridejo še kako prav v življenju. Dobro je, da vsak človek to osvoji, eni prej drugi pozneje.
Ni rečeno, da ne bi bila samska, če bi vedela kaj moške moti. Lahko veš, kaj moške moti, pa še to ne pomeni, da se zaradi tega spremeniš ali odstraniš tisto, kar jih moti.
Lahko si misliš, da moški ni pravi, če ga na tebi nekaj moti in težiš k temu, da najdeš takšnega, ki te bo sprejel takšno, kakršna si.
Če si bila kdaj v kakšni daljši resni vezi, si menda zvedela kaj moškega moti ali s čim ni zadovoljen….
Na podlagi prebranega menim, da imaš veliko nekih predsodkov in si občutljiva na pripombe.
Pa ne vem, če samovšečne prej dobijo tipa, kot preproste…..Preproste ne komplicirajo in niso tako izbirčne, zato je več možnosti, da se s kom zbližajo.
Itak, da je Ronka, jaz sem se srečal z njo: samo poklicna šola, majhna, debela, brez službe, zanemarjena, neumna. Izobražena ženska ne bi ždela tu gor. Pač sem ji skušal dopovedat, da moški ne maramo grdih, neurejenih žensk pa je bila užaljena. Uredit se bo treba, najti službo, se izobrazit pa bo šlo.
Sploh se ne gre za pljuvanje po izobraženih. Imam ogromno poklicnih stikov s takimi ženskami in lahko rečem da tiste ki so samske in izobražene preprosto ne najdejo svoje ženskosti. Način razmišljanja je isti kot pri moških, ker to prevzamejo iz okolja. Posledično pač moške ne privlačijo in lušne ženske ostajajo večno samske. To je popolnoma naravno pogojeno. Seveda ko jih kdo obletava pa najdejo najmanjšo malenkost da ga skenslajo.
Forum je zaprt za komentiranje.