Imam sploh šanse, da koga najdem preden shujšam?
Work in progress 🙂 Ti si pa res faca…. Temo nasloviš z:
Imam sploh šanse, da koga najdem preden shujšam?
In potem ti pišejo zakaj imaš šanse in zakaj jih nimaš in kako lahko hujšaš, ko si ravno omenila da to nameravaš naredit. Sedaj pa vidimo da si le rabila nekaj novih receptov, ker ti košta po starem ne tekne več tako kot nekoč.
Sedaj rabi samo še ena napisat kakšen recept kako zapecat nekoga, ki bo uresničil tvoje spolne fantazije in svet bo popoln, ker ti si itak že samo še nekaj motečih dejavnikov v okolju popraviš pa bo……
No, še nekaj sladkega in zdravega 🙂
Oh god krivokljun lol, hvala bogu da bo kmalu cajt za kosilo:)) mene tele slike totalno zlakotnijo.
Work in progress – Vmes ko hujšaš lahko konzumiraš tudi zeleni čaj pomaga precej pri uravnovešanju stvari med hujšanjem. In pa sigurno si že slišala za Acai-jagode. Pridelujejo jih v Južni Ameriki izgledajo kot borovnice samo da Acai Berries rastejo na drevesu, in so precej popularen dodatek pri hujšanju in prehrani. Lahko si prebereš o njih kako delujejo v kombinaciji z zelenim čajem (če ne boš razumela vsega v angleščini me pa vprašaj, ker sem jst pisala):
http://green-tea-faq.com/acai-berry-green-tea-%e2%80%93-loosing-weight.html
Krizo?
Krizo česa? Kg?
Ne vem o čem govoriš ker imam že 25let iste kile (+-5kg), če pa sprašuješ kaj o kilah po karakterju tu bi pa lahko kakšno rekla 😉 :))) in ko boš te kile “skidala”, kar so ti mnogi nerazumneži namigovali skozi celo temo, se bo tudi kakšen fant pojavil in te želel, bil srečen s tabo kakršnakoli že si/boš.
Samo ti tega nočeš slišat ali razumet da tvoje telo odseva tvoje razmišljanje in ko boš to spremenila si boš všeč. Do takrat pa lahko o kakšnem partnerski ljubezni samo sanjaš bi pa bilo možno da začneš kakšno posestniško-lastniško razmerje in se niti ne boš zavedala v kaj se podajaš. 😉
Napisala si tole:
In potem še tole:Pod prvo so ti pisali kar si vprašala (karkoli so razumeli iz tvojih vprašanj) iz lastnih izkušenj in ko ti te nijihove izkušnje niso nič povedale si “skričala” še drugi del….
Kdo tu koga ne razume? :/
Naj še dodam, da si napisala, da se gibaš xy ur na dan.
To da se gibaš in pri tem ne spraviš utripa “na obrate” in ga tam držiš dalj časa, večkrat na dan, pri tem pa še zmanjšaš vnos kalorij-hrane v telo, NE moreš zdravo shujšat, ker če se “preskromno” gibaš (malo čofotaš v bazenu) telo raje porabi “nepoterbne” beljakovine iz mišic (ki itak niso dovolj obremenjene in ih kao ne rabi 😉 kot pa da bi načenjalo zaloge energije v špehu. Hujšanje (porabljanje tolšče) je zahteven proces (ketoza), ki se ga telo loti v skrajni sili. Ti pa teh razmer z novimi recepti o pripravi hrane ne boš dosegla, žal ne gre to tako. Pa vse spoštovane dekletom, ki se trudijo v tej smeri.
In vse spoštovane tebi za tvoj trud, nekatere debele bunke niti tega ne upajo naredit, da bi se začele pogovarjat o tem, da je to “težava”.
Drugače mi pa ženska tvojih kg in z nekoliko višjo postavo (175cm) ne deluje debela, če ima kaj mišic seveda 😉 :)))
Nisem vsega brala, ampak tudi jaz avtorice ne razumem, o kaki krizi govori, po moje je problem oziroma to kar piše, nerealno, sumim, da stvari prikrojuje, toliko da ne rečem da laže. Če je pisala, da preteče 10 km v enem kosu, da torej vmes ne rabi upočasniti na hojo, (alipa tudi če) naj samo to vsak dan počne, tek sam po sebi deluje na telo, no saj sama ve kako, in ne razumem o kaki krizi in iskanju pomoči pri forumašicah, ki tega ne počnejo in ne poznajo, ona tu išče?? Dalje, če bi res vsak dan pretekla 10 km, in ne to ni neko grozovito ukvarjanje s športom (niti beg od samskosti ali kot nekateri moški to interpretirajo!), bi tudi izgubila odvečne kilograme.
Nekje sem zasledila, da bi pri 40ih rada imela postavo, ki je nikoli ni imela, ker je bila vedno bolj buckasta, to se mi zdi nerealno in nevrotično totalno,.. sploh ne razumem, kako pride ženska pri teh letih na tako idejo, ampak saj ne vem no, tudi jaz neumnosti pišem, tako da… bom nehala…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Jaz mislim da ona kljub temu da športa in se giba kot je že sama priznala, da se težko upre sladoledu sploh sedaj poleti. Tako, da saj je rekla da bo zmanjšala sladkarije, pač sladoleda žal sedaj ne bo smela jesti pogosto. Tudi če veliko nekdo športa pa vseeno poje enako kot prej ali pa poje dosti sladkarij teža ne bo šla dol, mogoče bo taka oseba dobila nekaj mišične mase ampak rezultat glede teže bo enak. Vnos kalorij mora biti manjši od porabe, edino tako bo šla teža dol. Kalorijska redukcija se temu reče, in to je edina stvar, ki deluje pri hujšanju + seveda še zmerna vadba, ni treba pretiravati sploh na začetku že ene 15-20 min na sobnem kolesu zadostuje dnevno.
Aja Katenjka drugače pa saj ženska pri 40 ni neka stara mama še. Vsak človek lahko iz svojega telesa naredi svašta in svega. In to brez kirurga, se lahko postave zelo lepo preoblikujejo, res je pa tukaj potrebno delo in disciplina. Se pa da vse, zato ni nič trapastega če ima nekdo vizijo o sebi ker Thought creates, to kar si ti zamisliš, sanjaš…s tem misli in energijo usmerjaš in vesolje ti pošlje potem situacije, ljudi.., ki ti pomagajo do uresničitve tega kar si si zamislil. Zato je potrebno sanjati tudi velike stvari, pa kaj potem če se nam drugi smejijo, naj se.
To si pa tako lepo napisala, da sem ostala brez besed. Si se pomirila in videla, da nismo tako grozna drušna tule? ;))
Morda bo Work in progress pomagalo, morda ne, ampak jaz se počutim ful suho, ko tečem. Skoraj breztežna sem. In to takrat, ko presežem mejo “umrla bom, če pretečem še teh 50m”. Nič čudnega, da mi je kolegica, navdušena tekačica, nekoč davno nazaj izjavila, da je tek kot seks. Valjda sem se ji smejala. No, ko enkrat doživiš te občutke, veš, da ni prav nič pretiravala.
Aja pa nisem ful suha. Še suha ne. ;))
Princess, ljudje smo zelo različni, čeprav so te razlike menda v manj kot % (odstotku) DNK, se, lahko rečem bistveno razlikujemo v fizičnem, psihičnem, mentalnem, intelektualnem, če hočeš, smislu… To, kar imaš ti, predvidevam, nek jojo efekt, da se lahko zrediš za 20 kil in potem shujšaš in to pri tvoji kilaži, to pri vseh enostavno ni kar tako možno. Dalje, telo samo teži k neki konstantni teži (masi), četudi mu mi s prenažiranjem oz. stradanjem vsiljujemo svoje.
Še nekaj, tega mislim da ni nihče napisal, debelost, (buckanost) je lahko simpatična, lahkopa je enostavno grda. Podobno kot če je človek(ne glede na spol) presuh, je lahko graciozen, nežen ali pa grd, celo grob. Kaj je pri njej, ne vem, Očitno gre za nesprejemanje, nerealne predstave glede ljubezni in v bistu nevrotičnost. Nasvetov torej en rabi, ona išče čarobni napoj, da se bo v tem prehodnem obdobju lahko gledala, ko se tušira ali gre plavat. Če se res ukvarjaš s športom, ko že vztrajaš (ni napisala, da išče voljo za to, očitno jo ima.. no saj tu dvomim v resničnost tega, kar piše), se enostavno znebiš depresivnih misli glede prav vsega, ne samo nesprejemanja svojega telesa. No kot piše krivokljunčica. Mah bom nehala…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Mislim, da o krizi zaradi samskosti. Saj je že kar nekaj časa samska.
Kolikor sam razumem avtorico, išče predvsem tolažbo in neko pozitivno vzpodbudo, ki bi ji dala zagotovilo, da bo še prej, preden bo shujšala, dobila tipa. Takšnega zagotovila pa ji seveda nihče ne more dati. Samo upanje. To je vse.
Ja Krivokljun lepo da ti je bil všeč moj post. 🙂 Ja itak da mi tukaj ni slaba drušna, je kar kull:)
Katenjka – Mislim gre se za to da ima avtorica neko vizijo o sebi v glavi in jo hoče uresničiti. Drugače ja imaš prav jaz sem 2 krat shujšala za 20kg in sedaj fizično gledano ni bilo težko shujšati, psihično pa ja je bilo naporno. Ker to je sprememba življenja in razmišljanja in jaz mislim da nobeno hujšanje ni lahko, tudi pri ljudeh kot sem jaz ko nam ščitnica dela normalno in hujšaš dokaj hitro. Pri mojem hujšanju je bilo tako da obakrat mi je bila precejšnja muka zadnjih 5 kg dol spravit, takrat je šlo malo bolj počasi, verjetno zato ker so se še celice krčile.
Zadnje kile grejo vedno počasneje, to je narava hujšanja, da odvečni kilogrami, dobljeni s hitrim rejenjem, sami padejo dol (na tak način se redijo na primer maratonski plavalci), težko pa je hujšati v tisto, kar imaš že dlje časa, in je telesu že “lastno”. Celice se vedno krčijo, ker izgubljajo maščobno tkivo, ne vem, kaj si tu mislila, pač tvoj kostum, v katerega se je inkarnirala duša, se malo preoblači…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ja in vprašanje koliko časa bodo tvoji še zdržali glede na to da primankuje CO2 v tvojem kevdru:)
Ok, ampak resno, možgani spadajo tudi h kostumu-telesu, imajo neko kapaciteto seveda, ampak telo brez duše je kot lutka, robot z omejeno funkcijo. Zato pa obstajajo ljudje, ki so super inteligentni za zemeljske razmere ampak imajo recimo nula morale, ne vedo kaj je prav in kaj ne, so nasilni itd…Duša je itak vse, mozak je samo del kostuma.
CO2?? 😀 Sploh veš, kako ta plin nastaja?
Problem je, če je mozek samo del kostima, ker njegova funkcija je še kako pomembna![/quote]
Naša princeska je skromna, ona bi bila že s CO2 v zaprtem kevdru zadovoljna :))). Kdo pa še razmišlja o O2 v teh kriznih časih. Ti si pa res čuden. :)[/quote]
Potem bi hitro prešla v druge dimenzije, zapustivši telo tukaj, še hitreje pa s pomočjo CO2 brez dvojke na koncu. 😀
Blondinkam pol oprostim. 😀
S presnovo (“gorenjem”) se izloča CO2, rastline pa ga spet vežejo s pomočjo fotosinteze in vode v sladkorje in kot strasnki produkt proizvedejo O2. Pri vrenju mošta je navarno, če je klet zaprta oz. ni cirkulacije zraka, da se onesvestimo, tukaj pa so glive kvasovke tiste, ki se hranijo z glukozo in proizvajajo alkohol. Zastrupitev z ogljikovim monoksidom pa je nevaren pri zaprti garaži, če je avto prižgan dlje časa.
Forum je zaprt za komentiranje.