drago je
smešni ste, 12.09.2025 ob 21:12
Po mestu je dobesedno vsak peti k ga srečaš wolt 😀
Res so ljudje lačni ja 😀
Izven mesta pa ceste nabite pleha in to niti približno poceni pleha. Najti avto starejši od 15 let na cesti je že umetnost.
Pa dostavne službe vprašajte koliko paketov vsak dan dostavijo revnim slovencem. Sumim da ne naročate kruh in mleko 🙂 Te iste dostavne službe ne dobijo ljudi za razvažat ta vaš šit. Mogoč se tega lotite. Pa bo za jest.
Povprečna starost avta v Sloveniji je 11,3 leta.
V trgovinah so zato, ker si za potovanja in izlete ne morejo privoščiti. Še vedno je manj drago, če pohajaš po trgovinah kot če si doma cel dan. Pozimi se grejejo, pozimi hladijo na račun trgovin, ne porabijo elektrike, ne vode ne nič… Mi je rekla gospa iz sosednje Italije, da ima kg pašte za cel teden..
Hrana je nesramno draga in pametno je, če lahko vsaj delno sam kaj pridelaš in si prilagodiš jedilnik, da kupuješ čim manj. Dobro je treba gledati kje je najbolj ugodno in samo tam kupovati. Mi že dolgo ne kupujemo v Sloveniji, ker so cene absurdne. Mila, kreme, sveče, čistila, čaje.. ogromno reči pripravljamo sami doma z osnovnimi sestavinami, ki jih kupimo na veliko in so zato bolj ugodne. Ko vidim košček kruha za 4 eur na polici, me prime sveta jeza. 4 eur?! Niti polovica štruce..sej niso normalni. S 4 kg moke spečem altroke tisti košček..
Sem prepričana, da bodo tudi ta novi Samsungov pametni telefon dobro prodajali
Cena? Sitnica, samo dobra dva jurja.
Pa ni samo ta za tako ceno.
Ampak je “must have” za marsikoga.
Ja, so ljudje, ki komaj vežejo od plače do plače, a kolikor vidim in berem, jih je bistveno več takih, ki zapravljajo, tudi za stvari, ki so precenjene.
To da ljudje kupujejo stvari ki niso nujno potrebne, ni odraz bogastva, ampak nesmotrnega ravnanja z denarjem. Zapravljajo ker ne vidijo drugega cilja. Naši najemniki kupijo otroku čist vsako neumnost ki se prodaja . Na dopust bodo šli v najdražjo mobilno hiško na Hrvaškem . Naši otroci so živeli v pomanjkanju , če jih primerjam z najemniki. En voziček, par oblačil, nekaj igrač.pa smo lastniki nepremičnin, nimamo kreditov .v V primerjavi z najemniki smo premozni. Ampak kupimo kar res rabimo , ne zapravljamo za neumnosti . Kuham doma, ker znam kuhati. Ne visimo po gostilnah
cazimi, 12.09.2025 ob 21:55
V trgovinah so zato, ker si za potovanja in izlete ne morejo privoščiti. Še vedno je manj drago, če pohajaš po trgovinah kot če si doma cel dan. Pozimi se grejejo, pozimi hladijo na račun trgovin, ne porabijo elektrike, ne vode ne nič… Mi je rekla gospa iz sosednje Italije, da ima kg pašte za cel teden..
Hrana je nesramno draga in pametno je, če lahko vsaj delno sam kaj pridelaš in si prilagodiš jedilnik, da kupuješ čim manj. Dobro je treba gledati kje je najbolj ugodno in samo tam kupovati. Mi že dolgo ne kupujemo v Sloveniji, ker so cene absurdne. Mila, kreme, sveče, čistila, čaje.. ogromno reči pripravljamo sami doma z osnovnimi sestavinami, ki jih kupimo na veliko in so zato bolj ugodne. Ko vidim košček kruha za 4 eur na polici, me prime sveta jeza. 4 eur?! Niti polovica štruce..sej niso normalni. S 4 kg moke spečem altroke tisti košček..
Dobit kakšen termin poleti frej je bilo nemogoče. Med šolskimi počitnicami isto. Organizirana potovanja, polna. Letalske karte….včasih dobil kaj zadnji teden, sedaj praktično nemogoče. Hoteli, karte….vse več kot 2x dražje kot par let nazaj….pa vse zabito. Gostilne….vse polno, lokali isto. Ogromno jih še vedno čike vleče. To je 100-200e mesečno za večino kadilcev. Ljudje ves možen šit kupujejo. “pametne ure” k jim kao šteje kdo ve kaj….medtem k visijo na netu. Električna kolesa da se pohvaljo kk pridejo v klance :). Mularija ima toliko sranja da ti slabo rata. Kupe in kupe igrač. Da o cunjah ne začnemo. Trgovine polno nekega “okrasnega” sranja, ki ga folk na veliko očitno kupuje. Trgovine s hrano krčijo del kjer se celo hrana prava prodaja, 80% trgovin je predelan šit ki ga folk z veseljem kupuje. Vsak sranje ima sedaj napisano da je beljakovinsko. Sir beljakovinski. No šit a 😀 Voda….brez kalorij, mislim kul no :). Toliko kot ljudje sedaj zapravljajo niso njihovi predniki niti v enem letu zagonili. Niti imeli toliko šita doma kot ga imajo sedaj ljudje. Razlika je samo v tem da včasih se niste mogli primerjati s celim svetom na ekranu, jasno gledate samo tiste ki jim gre boljš od vas. Včasih ste bli pač zadovoljni če ste imeli boljše čevlje k sosedova micka. Sedaj pa norite ker je tono mick na netu k ma boljše k vi. Ker vi jih tud hočete. Rabite v bistvu pravite. Ker ne ločite več želja od potreb. Dokler jih niste videli na lojzi na netu sploh vedeli niste da jih rabite.
Lačen v sloveniji pač nihče ni. Razen če se je sam tja pripeljal. Da na internetu jamraš da si lačen pa pove vse o vaši priviligirani situaciji, katere sploh niste več zmožni prepoznati. Ste pregloboko razvajeni.
Anonimna541, 12.09.2025 ob 20:53
Ne gre za to da podpihujemo anti Golob propagando. Meni se zdi da je res draginja, da ljudje kupujejo cenejše izdelke . Tudi gospodarska rast pada, napoved so spet znižali. Se enkrat, nisem anti Golob, ampak zdi se mi res iluzorno, da imate občutek, da ljudje trošijo. Precej manj kot so . Seveda se kupuje, ker moraš imeti obutev, oblačila, jesti moramo, ampak kupuje se cenejše stvari.
Zato je mek poln, navada da mora bit avto največ pet let star, norija z dragimi phoni, trend bit vsak prpst čas na dopustu, elektro kolesa cvetijo..
Ne vem, v kaksnih krogih se gibljes ti: jaz osebno ne poznam ljudi, ki ustrezajo tem tvojim kriterijem.
To da ljudje kupujejo stvari ki niso nujno potrebne, ni odraz bogastva, ampak nesmotrnega ravnanja z denarjem. Zapravljajo ker ne vidijo drugega cilja. Naši najemniki kupijo otroku čist vsako neumnost ki se prodaja . Na dopust bodo šli v najdražjo mobilno hiško na Hrvaškem . Naši otroci so živeli v pomanjkanju , če jih primerjam z najemniki. En voziček, par oblačil, nekaj igrač.pa smo lastniki nepremičnin, nimamo kreditov .v V primerjavi z najemniki smo premozni. Ampak kupimo kar res rabimo , ne zapravljamo za neumnosti . Kuham doma, ker znam kuhati. Ne visimo po gostilnah
Smo imeli podobne najemnike. Za najemnino jim je pa zmanjkalo, zato smo se poslovili. Taki se ne bodo nikoli naucili, kako se ravna z denarjem, zato bodo vecni najemniki. Dokler hodijo v sluzbo bodo nekako krpali, ko se bodo upokojili, bodo pa lakoto tolkli, in vprasanje je, ce bodo imeli dovolj denarja za najem sobice.
Najprej kupujete tadrago verzijo izdelka, ker mislite, da če ste to videli v reklami in je drago, da je kvalitetno, potem pa javkate, da se je vse podražilo. Bučmani.
Najbolj so dokazali, da se spoznajo na kvaliteto pa tisti, ki so kupovali Eurospinove praške prepakirane v Ariel škatle in niso opazili nobene težave 😀
Cene so šle pretirano v nebo.
Včeraj sem prav, ker sem imela čas pregledala cene artiklov.
Mleko alpsko 1.68, nedavno 1.35
Pasteta gavrilovic 1.60, nazadnje, ko sem pogledala ceno pred nedavnim 0.98.
Da ne govorimo o kruhu, sirih in salamah, ter zelenjavi.
Ja preveč odstopa in preveč hitro se draži. Plače pa ostajajo iste.
Nam se je v zadnjih petih letih dohodek na osebo krepko dvignil, ampak dvignile so se tudi vse cene.
Ko objavljajo stopnje inflacije in podrazitev, meni to nic ne pomeni, ker na mojo denarnico neka znj pocenitev nic ne vpliva, precej pa vplivajo poloznice in hrana in za to danes porabimo precej vec kot pred korono.
Imam sreco, da sem uhrna in trmasta, da ne dam vec, kot je nujno potrebno, tako da se vedno drzim vajeti v svojih rokah in kot sem ze rekla, dohodki so se nam povisali in ni nam hudo, ampak generalno je danes standard precej nizji kot pred petimi leti, ce bi ostali na enakem dohodku, ne vem, kako bi ziveli.
Tu ste ljudje prav posebni. Delam v avto salonu. Skoraj noben avto ni kupljen z gotovino , to pomeni da bi nakazali celotno kupnino. Večina 95% je na kredit, leasing. Počitnice so na obroke. Nakup nepremičnine je na kredit. Ljudje so zelo zapufani. Navzven lahko delujejo ljudje premožni,sedijo v lokalu, pa grejo v trgovino, lepo so oblečeni (danes si poceni lepo oblečen , če imaš malo smisla) . Avto star 7 let prestižne znamke je cenejši kot najcenejši nov avto. Pa še vedno zgleda. Plače so enake, bolj slabe, povprečna plača je 1650 EUR, ampak marsikdo jo ne dosega, povprečje dvignejo managerji z ekstremnimi prihodki. Jaz imam 1100 neto plače, če je zelo dobra stimulacija, dobim še kakšnih 100 več. Imam fakulteto. Sodelavec nima za nov zobni impant, je škrbast, moški star 40 let, ki hodi v službo, dela. Meni se niti malo ne zdi , da bi ljudje imeli denar. Tisti ki imajo denar, navzven tega niti ne kažejo. Delujejo prej revni kot bogati. Včasih pride kakšen par v salon , nič posebnega urejen, pa kupijo avto z najboljšo opremo in brez kredita. Sčasoma sem se naučila prepoznati take kupce. Delam in živim v Ljubljani. Veliko je blefa.
Ljudje trošijo obenem kaj preživijo. Vse se draži, plače stagnirajo. Folk kljub delu komaj shaja. Zato z nakupom ustvari začasbo zadovoljstvo, nadzor nad absurdno situacijo. Pobegneš pred realnostjo, kupi da malo “živi”, okolje ima svoja pričakovanja. Manipulira z nami skozi virtualni svet. Vse te smernice, če to maš si kao uspešn-tut če hladilnik ni poln. Kupujejo, da ne izstopajo. Obročni nakupi so posledice, ker nam delo ne prinese garantno udobja in folk se slepo zadolžuje.
Misel dneva: hvala za poln hladilnik, udobn dom, stabil prihodek, umirjen um, ki je predvsem realn in ne pogoltn. Hb nism oseba, ki bi rabla se predozirat s šopingom vseh barv snow monkey bidonov, sam zato, da bo kolekcija polna. Zase vidim, da mam več kot cenim in res je, ko mi nekdo piše da sm v nekem okolju-očitno ja.. v mojem okolju ne vidim hudega pomanjkanja, prej preseravanje. In v takem okolju je tut izziv bit realn.
Lepo soboto vsem
Nihče ni lačen. Med lakoto in minusom na računu je dolga pot. So pa zaposleni ljudje zakreditirani, večina živi od plače do plače. Sedaj so bile šolske potrebščine za kupiti, vsi jamrajo pri nas v službi, koliko to stane.Pa pridejo zvezki, torbica, copati , učbeniki 300 eur. Zaradi tega nihče ni lačen, se pa ta izdatek pozna na računu družine. 300 eur, kar res ni nek denar. Po avtu ne moreš soditi, ker lahko so kupili novega, z veliko dodatne opreme ali pa starega 8 let, ki stane manj kot novi najcenejši Kis. Veliko je starejših avtomobilov, ki delujejo čist v redu , ampak so zjahane kante. So tudi novejši, vozijo jih zelo mladi, z nič delovne dobe, preprodajalci drog. Moje sodelavke imajo čistilke, njim morajo plačati, ampak komaj čakajo na novo plačo, ker so krepko v minusu. Namesto da bi same pospravile, so raje fine, hkrati pa plačajo čistilki več, kot same zaslužijo. Vsako tele ima svojo logiko
Forum je zaprt za komentiranje.