Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ali vedno vodi moško- žensko prijateljstvo v sex

ali vedno vodi moško- žensko prijateljstvo v sex


Zato pa je to v kaj ženska verjame, odvisno od njene privlačnosti. Če je ženska privlačna, bo verjela, da prijateljstvo ni možno. Čeprav tudi tiste manj privlačne, pogosto pridejo do podobnega zaključka. :)[/quote]Mislim da ni to tako. Za prijatelja si še bolj kot za partnerja izbereš nekoga, s komer si si blizu, (ker tu pač ni fizične privlačnosti oz zaslepljenosti, na podlagi česar se navadno parčkamo), torej se spoprijatlejita dva (ne glede na spol)ki sta podobnih stališč, da torej oba razmišljata da je prijateljstvo med različnima spoloma možno, ne glede na to, ali sta si privlačna ali ne. Gre za neko ideologijo oz predstavo o odnosih kot takih.
In seveda taka prijateljstava obstajajo, so pa verjetno bolj izjema kot pravilo, ker je ena od značilnih lastnosti, ki nas razločuje in vpliva na naše razmišljanje, doživljanje in obnašanje, ravno spol.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

da babnico porajtam mi mora ali nastaviti ali pa vsakič častiti kar spijem. simpl.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

To pomeni, da prijateljstva sklepamo na podlagi spolne privlačnosti, če nas je strah, da bi se meja začela tanjšati. Pravo prijateljstvo nima seksualnega predznaka, saj nisi z nekom prijatelj za to, da bi ga rad spravil v posteljo.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Pa kje za vraga je Margi? Kdo jo je nagnal:( Upam da uživa nekje na obali:))


Ja, ona uživa. 🙂


Jaz tudi mislim, da to ni tako. 🙂
Ne glede na to, če sta dva partnerja ali samo prijatelja, je nujna določena privlačnost ter skupni interesi.
Vse je odvisno od tega, kaj iščemo. Kdor je v vezi in že ima partnerja, tisti bo prej iskal le prijatelja. Samski, ki si želijo intimne bližine, pa samo s prijateljstvom ne bodo zadovoljni.

Poenostavljeno se s tem strinjam, v bistvu se pa ne. Ni nujno da res vsak rabi partnerja in to, čemur praviš intimna bližina. Sploh pa ne verjamem, da to kar preslikaš iz prijateljstva. Rabimo pa vsi nek občutek sprejetosti in razumljenosti.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Problem je v nas moških, ker se nam lahko tudi čez več mesecev, včasih tudi let, prebudijo čustva do vas, še največkrat pa pride do tega že na samem začetku. Na žalost je ogromno tipov, ki si ne upajo povedat prijateljici, da jih ta privlači, ker se bojijo, da bi s tem razdrli prijateljstvo. No to je en razlog, drug bi pa lahko bil pa tudi, da o tem molčijo do konca življenja, ker so pač pomehkuženi, pa že samo zaradi tega za večino žensk neprivlačni. Medtem ko nekateri čakajo v vrsti in se sprašujejo kdaj se bo ženska začela zanimat za njih, se drzni, samozavestni moški dajejo dol z njimi. Btw, še tole, če se gre pa res za tok fenomenalno prijateljico, s katero si niti predstavljati ne moreš kako bi izgledalo tvoje življenje brez nje, potem pa to definitivno ni prijateljica, slej kot prej boš začel sanjariti kako bi potekal seks z njo.[/quote]
Čisto slučajno našel še en lep primer tega kar sem pisal zadnjič :

http://med.over.net/forum5/read.php?17,701949

Nasmejte se ! :>

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Pa ravno tebi je to tako smešno:). Ti si tipičen primat oz. prvak z izrazitim lovskim nagonom. Ampak saj veš…moški lovite, ženske izbiramo:). Moški kot poosebljeni petelinčki:). Kikiriki:).
Glede t.i. nemočnih srnic…saj veš, da tega že zdavnaj ni več. Ženske imamo svojo vlogo in mesto v družbi. Nobenega upogibanja, prepogibanja, izvajanja neutemeljenih pokorščin in podobno. Še vedno smo pa ranljivejši del človeštva in to je tisto, kar ženske dela posebne:). Nežne, prijazne, hudomušne, nagajive…:).[/quote]

Znaš z lokom streljati? Vraga znaš.. :)))

[img]http://huntdrop.com/uploads/drops/something-about-a-girl-shooting-a-bow.jpeg[/img][/quote]

wauuuuu


Ne razumem te. Pišeš, da med njima ni fizične privlačnosti, potem, pa da je možno prijateljstvo, ne glede na to, ali sta si privlačna, ali ne. Sej ne rabiš it seksat z nekom, da boš vidla v njem kaj več kot prijatelja, gre se predvsem za to kaj se dogaja v tvoji glavi. Že, če si samo enkrat pomislila, kako bi potekal seks z njim oz. kako bi bilo, če bi bila v zvezi, si že šla čez mejo prijateljstva. Pri prijateljicah npr. ne boš nikoli imela takšnih pomislekov, tako da…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Poenostavljeno se s tem strinjam, v bistvu se pa ne. Ni nujno da res vsak rabi partnerja in to, čemur praviš intimna bližina. Sploh pa ne verjamem, da to kar preslikaš iz prijateljstva. Rabimo pa vsi nek občutek sprejetosti in razumljenosti.[/quote]
Saj pa ne pravim, da je nujno, da vsak rabi partnerja. Zato pa poudarjam, da je odvisno od tega kaj iščemo in kako smo naravnani.
Čeprav tudi tisti razočarani, ki se želijo zavarovati pred dodatnimi razočaranji, sebe prepričujejo, da ne bodo iskali partnerja, nekje v sebi še vedno čutijo željo po intimnosti. Saj ta potreba ne izgine zaradi razočaranih odnosov.

Poenostavljeno se s tem strinjam, v bistvu se pa ne. Ni nujno da res vsak rabi partnerja in to, čemur praviš intimna bližina. Sploh pa ne verjamem, da to kar preslikaš iz prijateljstva. Rabimo pa vsi nek občutek sprejetosti in razumljenosti.[/quote]
Saj pa ne pravim, da je nujno, da vsak rabi partnerja. Zato pa poudarjam, da je odvisno od tega kaj iščemo in kako smo naravnani.
Čeprav tudi tisti razočarani, ki se želijo zavarovati pred dodatnimi razočaranji, sebe prepričujejo, da ne bodo iskali partnerja, nekje v sebi še vedno čutijo željo po intimnosti. Saj ta potreba ne izgine zaradi razočaranih odnosov.[/quote]
ta potreba je popolnoma fizične narave, in jo je težko zatreti, potreba po spolnosti, intimna bližina , za tercijalke….če bi se družba bila sposobna ( mentalno) premakniti iz okorele monogamnosti k svobodni spolnosti brz obveznosti bi bila veliko manj napeta ter bolj sproščena, bolj prijazna, bolj ustvarjalna itd….tako pa večno nepotešeni ljudje delajo pizdarije med nami..

Pri prijateljevanju ne čutiš želje po intimnosti, ker sicer se moraš odločiti – ali zatajiti te vzgibe, prekiniti, nadaljevati v smer partnrstva. Med moškim in žensko hitro vstopijo feromoni, en pogled, gib preveč in sta oba pečena. Ko si prideš z nekom tako blizu, da poveš najbolj osebne teme, razgrneš svojo ranljivost, se počutiš varno in sprejeto…hja, se lahko vžge:).

Naj zveni še tako grobo, ampak resnica je ta, da je nepotešena ženska zatežena.
Nekvaliteten seks seveda ne poteši. Važno je, da je kvaliteta.
Dogaja pa se tudi poročenim ženskam, da nimajo kvalitete na tem področju.
Ne vem pa kakšni so nepotešeni moški? Agresivni, napadalni, zagrenjeni ali pa so to preprosto tisti, ki sovražno govorijo o ženskah?

Pri prijateljevanju ne čutiš želje po intimnosti, ker sicer se moraš odločiti – ali zatajiti te vzgibe, prekiniti, nadaljevati v smer partnrstva. Med moškim in žensko hitro vstopijo feromoni, en pogled, gib preveč in sta oba pečena. Ko si prideš z nekom tako blizu, da poveš najbolj osebne teme, razgrneš svojo ranljivost, se počutiš varno in sprejeto…hja, se lahko vžge:).[/quote]
Ja, če izhajamo iz trenutnega stanja dokler je odnos le prijateljski.:) Se pa velikokrat takšen prijateljski odnos lahko nadaljuje v intimnega, če na obeh straneh obstajajo pogoji in interesi. Veliko je oglasov, kjer kdo išče prijatelja za druženje, če pa bo še kaj več, pa bo tudi prav..Ali pa primer, ki ga je dal Sadni….
Zato pri prijateljevanju lahko začutiš željo po intimnosti..Seveda pa to potem več ni prijateljevanje. 🙂

To je del našega spolnega nagona oziroma potrebe po razmnoževanju. Težnja vsakega živega bitja, da obstaja in se ohranja.

robi iz tvojega posta potem sledi da si seksal zgolj in samo takrat ko si se uvajal ter ko si delal na otrocih? potem pa si dal obrt stran, ker ljudje imamo spolni nagon zgolj in samo za razmnoževanje, brez potrebe po fizični in psihični zadovoljitvi? robi še ti tega v svoji preproščini ne verjameš))

A ne govori Robi o spolnem nagonu na splošno? Ve se kaj to je in zakaj je. Če verjameš ali ne, človeku je bilo to prvenstveno dano zaradi razmnoževanja ne zaradi orgazmiranja.

Koliko kdo seksa ali ne pa je odvisno še od žnj drugih faktorjev. Ampak če bi se moški ravnal samo po nagonu, kot kakšna žival, bi bil kot tam en sosedov cucek in naskočil vsako samičko, ženska pa bi se v času ovulacije prav tako nastavila vsakemu cucku.

A ne govori Robi o spolnem nagonu na splošno? Ve se kaj to je in zakaj je. Če verjameš ali ne, človeku je bilo to prvenstveno dano zaradi razmnoževanja ne zaradi orgazmiranja.

Koliko kdo seksa ali ne pa je odvisno še od žnj drugih faktorjev. Ampak če bi se moški ravnal samo po nagonu, kot kakšna žival, bi bil kot tam en sosedov cucek in naskočil vsako samičko, ženska pa bi se v času ovulacije prav tako nastavila vsakemu cucku.[/quote]

Kar ne bi bilo slabo… o tem pa je nekdo malo višje tudi pisal. Nepotešenost se odraža na najbolj čuden način…

A ne govori Robi o spolnem nagonu na splošno? Ve se kaj to je in zakaj je. Če verjameš ali ne, človeku je bilo to prvenstveno dano zaradi razmnoževanja ne zaradi orgazmiranja.

Koliko kdo seksa ali ne pa je odvisno še od žnj drugih faktorjev. Ampak če bi se moški ravnal samo po nagonu, kot kakšna žival, bi bil kot tam en sosedov cucek in naskočil vsako samičko, ženska pa bi se v času ovulacije prav tako nastavila vsakemu cucku.[/quote]
na splošno ali ne, nima veze…spolni nagon je v nas…spolna sla niha z leti in količino hormonov…razmnoževanje pa je stvar evolucije in ne človeka in kot tako je eden od postulatov definicije živega….razmnoževanje ni bilo dano le človeku, tudi evgleni in parameciju…ki tudi imata spolni nagon…verjetno pa ne premeoreta spolne sle?….tudi oragzmirajo druge živalske vrste , tudi uživajo pri tem….to nam je vse dano, tako smo…seveda se pa nekateri trudijo v prijateljstvu zatreti to svojo polno slo ali pa je dejansko nimajo ker jih prijatelj ne privlači…
pa še nekaj je….obstajajo moški ki bi naskočili vsako žensko….potentni moški…in ženske jih zavohate pa če ti to verjemše ali ne…..lahko krotiš svoj zavedni um…ne moreš pa svojih receptorjev v nosu….in ja marsikatera ženska nastavi takemu moškemu( pa sploh ne ve zakaj—ve pa narava)

A ne govori Robi o spolnem nagonu na splošno? Ve se kaj to je in zakaj je. Če verjameš ali ne, človeku je bilo to prvenstveno dano zaradi razmnoževanja ne zaradi orgazmiranja.

Koliko kdo seksa ali ne pa je odvisno še od žnj drugih faktorjev. Ampak če bi se moški ravnal samo po nagonu, kot kakšna žival, bi bil kot tam en sosedov cucek in naskočil vsako samičko, ženska pa bi se v času ovulacije prav tako nastavila vsakemu cucku.[/quote]
Ja, orgazem ter ostale psihične in fizične zadovoljitve, ki so s tem povezane, so le v nas zato, da bi v seksu videli užitek, saj bi drugače življenje propadlo, če ne bi bilo povezano z dovolj močnimi užitki.

Osnovna funkcija spolnega nagona je zato še vedno razmnoževanje, pa čeprav se je človek naučil z njim manipulirati, da lahko užitke doživlja ne glede na to, če ima namen imeti otroke ali ne.
Podobno je pri hrani, kjer človek prav tako manipulira s svojimi potrebami in lahko zadovolji željo po sladkem, pa čeprav ni lačen. 🙂

Pri prijateljevanju ne čutiš želje po intimnosti, ker sicer se moraš odločiti – ali zatajiti te vzgibe, prekiniti, nadaljevati v smer partnrstva. Med moškim in žensko hitro vstopijo feromoni, en pogled, gib preveč in sta oba pečena. Ko si prideš z nekom tako blizu, da poveš najbolj osebne teme, razgrneš svojo ranljivost, se počutiš varno in sprejeto…hja, se lahko vžge:).[/quote]…. iz česar sledi, da se m in ž naj niti ne pogovarjata oz vsaj ne preveč dolgo, ne “osebne stvari”?
Kako pa tej stvari določiš mejo? Svojemu partnerju jo boš ti postavila s kom se sme in kako dolgo pogovarjat? :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Pri prijateljevanju ne čutiš želje po intimnosti, ker sicer se moraš odločiti – ali zatajiti te vzgibe, prekiniti, nadaljevati v smer partnrstva. Med moškim in žensko hitro vstopijo feromoni, en pogled, gib preveč in sta oba pečena. Ko si prideš z nekom tako blizu, da poveš najbolj osebne teme, razgrneš svojo ranljivost, se počutiš varno in sprejeto…hja, se lahko vžge:).[/quote]…. iz česar sledi, da se m in ž naj niti ne pogovarjata oz vsaj ne preveč dolgo, ne “osebne stvari”?
Kako pa tej stvari določiš mejo? Svojemu partnerju jo boš ti postavila s kom se sme in kako dolgo pogovarjat? :/[/quote]

Seveda se pogovarjam in tudi družim z moškim spolom, samo imam meje, kriterije do kod lahko kdo pride. Po občutku:). Saj to počnemo z vsemi, ker ne želiš z vakomur deliti svoje intime, se odpirati. A ni tko? Kot prvo moraš pridobiti neko obojestransko zaupanje, da sploh začneš graditi odnos. In tega ne dobiš pri vsakem, ki ima pet minut časa:). Tudi ni smiselno.
Partnerstvo, prijateljstvo…temelj je svoboda. Ne moreš, ne smeš omejevati drugih. Lahko se pa odločiš, da ti definicija svobode od nekoga drugega ni všeč in se umakneš.

A po občutku? :))))
To je bolj tako tako. Tudi narkoman ima občutek, da rabi novo dozo… Pa jo res?
Se strinjam, da ne moreš omejevat drugih, ne moreš pa tudi vedno kar odit iz odnosa, ker imaš zgolj tak občutek, da je nekdo prestopil mejo prijateljevanja. In kje sploh meja je? Aja v občutku…… :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

A po občutku? :))))
To je bolj tako tako. Tudi narkoman ima občutek, da rabi novo dozo… Pa jo res?
Se strinjam, da ne moreš omejevat drugih, ne moreš pa tudi vedno kar odit iz odnosa, ker imaš zgolj tak občutek, da je nekdo prestopil mejo prijateljevanja. In kje sploh meja je? Aja v občutku…… :/[/quote]

Seveda po občutku, ker se srečujemo z različnimi ljudmi in le-ti v nas sprožajo drugačne inspiracije, zato ne moreš nikoli reči, da nekaj drži kot pribito. Slediš svojim občutkom tisti hip, svoji intuiciji in si želiš, da bi bilo približno tako kot naj bi bilo:)).
Meje so in niso, enkrat bolj trdne, drugič se začnejo majati. Težko je vedno ostati zvest samemu sebi. Nekje smo bolj načelni, drugje pač po občutku:))). Teorija je znana, v praksi manevriramo.

za seks sploh ni potrebno prijateljstvo … zadosti je minimalna fizična bližina

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

A po občutku? :))))
To je bolj tako tako. Tudi narkoman ima občutek, da rabi novo dozo… Pa jo res?
Se strinjam, da ne moreš omejevat drugih, ne moreš pa tudi vedno kar odit iz odnosa, ker imaš zgolj tak občutek, da je nekdo prestopil mejo prijateljevanja. In kje sploh meja je? Aja v občutku…… :/[/quote]

Seveda po občutku, ker se srečujemo z različnimi ljudmi in le-ti v nas sprožajo drugačne inspiracije, zato ne moreš nikoli reči, da nekaj drži kot pribito. Slediš svojim občutkom tisti hip, svoji intuiciji in si želiš, da bi bilo približno tako kot naj bi bilo:)).
Meje so in niso, enkrat bolj trdne, drugič se začnejo majati. Težko je vedno ostati zvest samemu sebi. Nekje smo bolj načelni, drugje pač po občutku:))). Teorija je znana, v praksi manevriramo.[/quote]Če te prav razumem ti ne želiš z nasprotnim spolom (ljudmi vrednimi zaupanja) (preveč) razpredat o svojih intimnih stvareh, ker se bojiš, da bi lahko nehote prestopila mejo. Ker če človeku “preveč” zaupaš je to lahko nevarno v smislu, da uničiš prijateljstvo.
Potem se takim ljudem raje malo zlažeš, iz preventivnih razlogov, da ohraniš ([sub]zlagano[/sub]) prijateljstvo?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close