Moški iščejo gospodinje?
Sem že pisala v sosednji temi spodnji komentar. Pa bi tule odprla temo, ki je tisti sorodna.
Med samskimi moškim večkrat naletim na take, ki pričakujejo od ženske, da jim bo kuhala, prala, v glavnem gospodinjila. Potem pa jih vprašam kaj bodo oni nudili v zameno za te usluge in potem je problem. Eni rečejo ljubezen. Torej rabijo gospodinjo oni dajo v zameno pa ljubezen.
Kaj bi ženska z moškim, ki že naprej pove, da išče žensko, ki mu bo vse gospodinjila? Ni bolje, da je samska in ima poln manj gospodinjskih del?
Res ostajajo sami taki samski, ki rabijo le gospodinjo? In kaj v zameno dobi ženska?
No kot sem že napisala: bolje samska z ljubimcem kot gospodinja nekomu :).
Seveda ne mislim, da ste vsi moški enaki. Jaz samo opisujem nekaj primerkov na katere sem naletela.
Ob tejle temi sem se pa nasmejala.
Bom drugače vprašala? Zakaj bi v tem času sploh rabila moža?
Samska sem in je prav fino: plačo porabim zase in svoje stroške, delam kar hočem, nabavljam kar hočem, športam kolikor hočem, potujem kolikor zmorem. V glavnem vse fajn.
Če bi imela pa dedca in otroke: pa bi ta dedec pričakoval, da bi kuhala, prala, čistila za vsemi (zdaj to počnem samo zase), časa za športanje ne bi bilo, za potovanja tudi ne, dedec bi težil, če ne bi bilo kaj ok skuhano in oprano. Le kaj mi bo tako življenje?
Ni bolje biti samska kot pa imeti tako življenje? Samska in imeti ljubimca :).
Samska bom dokler ne bom našla moškega, ki ne išče gospodinje. Ker takega ne rabim. Bolje samska kot s tipom, ki ima žensko zato, da mu je gospodinja. Od takega odnosa ženske nimamo nič.
Smiselno je biti v razmerju oz. s partnerjem skupaj živeti, če vsak pol naredita po stanovanju/hiši. Imeti pa nekoga, ki samo čaka, da mu ženska opere, skuha in tako naprej je pa samo v korist njemu, njej pa ne.
Bolje sam živet in imet ljubimca :).
In potem se ztadovoljiš z odgovorom? Jaz bi vprašal naprej, kaj za njega je ljubezen (če bi bil ženska seveda), kako jo kaže? In tako naprej, dokler se ni bi ujel v lastno zanko.
zakaj rabiš
Takšni moški iščejo mamo v partnerki, da “skrbi” za njih.
Biti samski na dolgi rok ni dobro, to zna vsak, ker ni naravno, da smo sami. O sebi se največ naučimo v odnosu z drugim.
Po kakšni logiki vsi moški, na katere si naletela, iščejo gospodinje? Mogoče nezavedno sama izbiraš/pritegneš takšne moške, ker je bil tvoj oče tak?
To povsem razumem. Ampak včasih je lahko prav zabavno opazovat, kako se kdo ujame. In s tem mu lahko tudi pomagaš, da spozna kaj novega o sebi.
1. ugotovitev: se strinjam.
2. ugotovitev: Delno se strinjam. Delno pa ne. BOlje samska kot gospodinja. Bolje v dobri vezi kot samska.
3. Ugotovitev oz. tvoje vprašanje: Odgovor je ne.
4. MOja ugotovitev: ti si že dolgo samski :).
Takšni moški iščejo mamo v partnerki, da “skrbi” za njih.
Biti samski na dolgi rok ni dobro, to zna vsak, ker ni naravno, da smo sami. O sebi se največ naučimo v odnosu z drugim.
Po kakšni logiki vsi moški, na katere si naletela, iščejo gospodinje? Mogoče nezavedno sama izbiraš/pritegneš takšne moške, ker je bil tvoj oče tak?[/quote]
Kakorkdo, jaz raje debatiram s tistimi s katerimi se ujamem. Oz. tudi, če se ne ujamem oz. ne strinjam, pa so vseeno ok, imajo vseeno zanimiva mnenja, s takimi se tudi da kaj predebatirat.
Recimo tale mašprou, zakaj bi se ukvarjala z njim in se mu trudila pomagat? Bolje debatirat z ljudmi, ki so bolj zanimivi.
To povsem razumem. Ampak včasih je lahko prav zabavno opazovat, kako se kdo ujame. In s tem mu lahko tudi pomagaš, da spozna kaj novega o sebi.[/quote]
zakaj rabiš
A izbirne opcije so zožene zgolj na dve izbiri: ali to ali ono?
Ali pogojno slabo (samskost) ali popolno slabo (igrati mamico moškemu)?
Torej obstaja samo ena vrsta moških, takšnih, ki te želijo spremeniti v “gospodinjo”?
In zaradi tega razloga je bolje biti samski? 😀
To so izgovori oz. racionalizacije, kako zmanjšati “tesnobnost” pred tem, da ste samske – potem najdete razlog, ker ni “pravih” moških, ker so vsi mamini sineki, ker so vsi dobri oddani, in pa še celo malce bolj nenavadni – da bi delali iz vas gospodnije, ki bi “babo priklenili za štedilnik”. 😀
Saj obstajajo tudi take ženske, ki v osnovi potrebujejo oplojevalca. če pa je pripravljen prevzeti še vlogo očeta, je pa to spet neka dodana vrednost.
Konec koncev pa sem se iz MON-a naučil tudi, da je kuhanje in pranje itak najvišja oblika izražanja ljubezni do moškega, tako da sploh ne vidim kje je potem problem.
Ne, napisala sem tri variante: dobra veza (najbolje), samskost, slaba veza (najslabše). Torej bolje biti ssamka kot v slabi vezi in seveda bolje biti v dobri vezi kot samska.
Ta drugega vprašanja ne razumem.
Ne, ne obstaja samo ena vrsta moških. To sem že v začetku napisala, da ne.
Nisem nikjer pisala, da so vsi mamini sinki, kje si ti prebral? Kje sem pisala, da so vsi dobri oddani? In tako naprej. Citiraj to, če sem res to kje napisala.
Saj obstajajo tudi take ženske, ki v osnovi potrebujejo oplojevalca. če pa je pripravljen prevzeti še vlogo očeta, je pa to spet neka dodana vrednost.
Konec koncev pa sem se iz MON-a naučil tudi, da je kuhanje in pranje itak najvišja oblika izražanja ljubezni do moškega, tako da sploh ne vidim kje je potem problem.[/quote]
Kaj je v tem konec koncev slabega, če žena rada skuha za svojega moškega?
Saj tudi nekateri moški radi kuhamo, v tem ne vidim nič poniževalnega, da bi skuhal kosilo npr.
Če kuhaš z ljubeznijo, da nekoga razveseliš, ti to ne bi smela biti muka.
Ne, hvala, ne rabim opljevalca. Ne sanjam o otrocih.
Ha, ha, najvišja oblika izražanja ljubezni do moškega… to bom pa še s stola padla od smeha.
Saj obstajajo tudi take ženske, ki v osnovi potrebujejo oplojevalca. če pa je pripravljen prevzeti še vlogo očeta, je pa to spet neka dodana vrednost.
Konec koncev pa sem se iz MON-a naučil tudi, da je kuhanje in pranje itak najvišja oblika izražanja ljubezni do moškega, tako da sploh ne vidim kje je potem problem.[/quote]
Konec koncev pa sem se iz MON-a naučil tudi, da je kuhanje in pranje itak najvišja oblika izražanja ljubezni do moškega, tako da sploh ne vidim kje je potem problem.[/quote]
Recimo, toda nekatere kljub temu raje verjamemo, da je to še vedno seks, torej tu tudi ni problema 😉
Možnosti je 1000, edino ti želiš videti 3 variante, razen če imaš izredno slabo mnenje o nas moških (ker ni sreče v ljubezni?), ko nas skušaš ponižati in prikazati v slabi liči, da vsi rabimo “babe”, ki nam bodo prale, kuhale? 😉 Seveda, zato je bolje biti samski, če verjameš…. 😀
Ne vem, kdo je to spisal, ampak sam počnem vse to, v zvezi. Včasih kupim kaj svoji dragi in potem meni ona nazaj. Nabavim, kar hočem in ona nabavi, kar hoče, športava kolikor hočeva in delava kar hočeva. Besedo hočeva zamenjujem z “želiva”. In je prav fajn. Pa da ne povem, kaj vse je prisotno še zraven vsega tega. Huh.
Verjetno imaš prav. Le kdo še danes pomaga neznancem. Še svojim bližnjim včasih težko.
Forum je zaprt za komentiranje.