Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek miške

miške

V Sloveniji je ogromno mišk. Še tam, kjer jih včasih ni bilo, jih je sedaj ogromno. Vsepovsod so luknje. Kjerkoli si, ti švigne in preseneti.

Ali je narava sama poskrbela za ravnovesje v naravi? Ali so hudo škodljive, jih je potrebno iztrebiti?

drugo leto pa bo leto klopov in verjetno tudi kač, ker se bo v naravi postavljalo ravnovesje. Upam, da ljudje ne nastavljajo preveč strupov, ker bodo nastradale tudi mačke in še kdo.

moram priznati, da sem letos videl le morda eno miško pa grem pogosto na sprehod ob njivi, cesti. Tako da pri nas potem verjetno ni lukenj iz katerih bi lahko švigale. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Danes bi skoraj eno povozil. Še dobro da ne vozim hitro 🙂 Sam me je tudi ona opazila in malo zmanjšala hitrost. So kar previdne, skoraj kot miške 🙂

Hvala, ker ne voziš hitro. :)))


Mislim, da je človek še vseeno bolj škodljiv za naravo, kot miške.
Bo treba človeka iztrebit ?

Miške sem srečala le na enem koncu in to res v tropih:)). Drugače se jim izogibam in se držim bolj betonske džungle:)).

Miši so se res namnožile…

Zadnjič sem jih opazil celo na Šmarni Gori, Rašici. Na Bledu jih je bil cel trop na travniku pri hotelu Vila Bled. In vse to sredi dneva…

Zaradi povečane populacije miši se je povečalo tudi število primerov mišje mrzlice, zato previdnost ni odveč!


Mislim, da je človek še vseeno bolj škodljiv za naravo, kot miške.
Bo treba človeka iztrebit ?[/quote]
razlage, da je človek škodljiv za naravo so iz trte izvite ter predstavljajo zgolj sebično plat človeka ki jih daje, razmišjanja o iztrebitvi človeka pa že mejijo na sovražni govor?… mišja populacija se je v letošnjem letu razmnožila preko vseh mej in je povzročila ogromno škodo v kmetijstvu, razlog za tak porast miši se lahko išče v mili zimi ter pomnjkanju naravnih sovražnikov miši, lahka dostopnost hrane za kar smo odgovorni ljudje ter opustitev deratizacije, ki ni zakonska obveza…resnična razsežnost povečanja mišje populacije so bo pokazala v prihodnjih tednih ko bodo začele miši siliti v naše domove

Advokat, uničevalni učinki, ki so rezultat človeškega dela, so škodljivi za naravo. Kaj si zatiskaš oči? Prihodnje generacije bodo podedovale izropan in osiromašen planet. Zato je v večini odgovoren človek, družba. To smo MI.

Advokat, človek je zelo sebično bitje. Po moje še najbolj med vsemi živečimi vrstami na tem planetu. Pripravljen je uničit in podret cel gozd, da bo tam lahko postavil svoj hotel in služil velike denarje, katerega bo potem porabljal za stvari, ki jih ne potrebuje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


človek je del narave, majhen del, drži , da je trenutni vpliv človeka na naravo v razmerju majhnega dela, ki ga človek predstavlja zelo velik in se tudi kaže v t.i. uničevanju narave kot ga omenjaš, pozabljaš pa, da tudi narava sama razpolaga z precej uničevalnimi silami ki krepko presegajo čoveške ( potresi, vulkanski izbruhi, orkani, suše, epidemije itd..)..torej je človeško početje povsem naravno in v skladu z naravnimi zakoni , ki favorizirajo obstoj najbolj prilagodljivega in najuspešnejšega v danem trenutku in v tem trenutku zemljine zgodovine je to pač človek, kako dolgo bo to še trajalo ne ve nihče, ne bo pa trajalo “večno”. Namreč v zemljini zgodovini se ponavljajo cikli vzponov in propadov vrst, po vsaki kataklizmi si je zemlja opomogla in zopet postavila na vrh vrsto ki je je bila v danem trenutku najbolj prilagodljiva…cca 70000 let nazaj je prišlo do super izbruha na sumatri (vulkan Toba), ki je skoraj izbrisal človeško populacijo oz močno zaustavil evolucijo človeka…nadalje, četudi človeštvo opustoši zemljo in s tem povzroči lastno izumrtje( kar je malo verjetno) se pozablja na regenerativno sposobnost planeta, ki recimo par tisoč let po izumrtju ljudi ne bo kazal nobenih znakov človeške prisotnosti..če parafriziram reklamo od ene zavarovalnice..”kot da se ni nič zgodilo”..v tem kontekstu je skrb za okolje sebično in zgolj favoriziranje ene dominantne vrste na planetu in zatiranje možnosti, da z evolucijo postane dominantna kakšna druga živalska vrst ( najverjetneje kateri od primatov)…


in ti živiš kje? v zemljanki? brez avtomobila? brez mobitela? računalnik vsekakor imaš…
in sam sebe dojemaš kot sebičnega človeka? v vseh pogledih?

Advokat, če bo prišlo do tektonskih premikov celin, potem seveda nimamo kaj. Tudi morebitne ponovne ledene dobe ne bomo preprečili. Pomembna je osveščenost in družbeno odgovornost do okolja, prispevek celotnega človeštva. Ker na določene pojave lahko vplivamo in do tega ne bi smeli biti brezbrižni ter se obnašati kot da smo bogovi.

Ne moreš se zanašati na to, da nas čaka enak konec kot dinozavre:).


Se strinjam, da je človek del narave in da je naše početje povsem naravno…Je pa takšno razmišljanje zato neodgovorno in to je tisto, kar ga dela sebičnega.
Lahko delamo kar nam je volja, saj je itak vse naravno…Narava pa bo se že odločila in nas kaznovala, ko nas bo imela dovolj. 🙂
In to je zame neodgovorno razmišljanje.


ni vprašanje če, ampak kdaj, dejstvo je, da bo prišlo do izbruha v Yellowstonu, izbruh ki bo izbrisal ZDA ( na žalost Talibanov to še ne bo kar jutri),…to dajem samo kot primer, da ima zemlaj svoje načrte ki so izzven človekovega vpliva , predvsem pa je važno dejstvo, da človek ne more povzročit zemljii nič kaj posebno hudega …. glede družeben odgovornosti je pa tako, težava je predvsem v tem, da se število ljudi neprestano veča in da se bo v prihodnje začelo biti boje za osnovne vire( predvsem vodo), težava je prenaseljenost in družbeno odgovorno bi bilo da bi se ta trend ustavil, kar pomeni omejitev razplojevanja ljudi in držati populacijo na sprjemljivi ravni


Se strinjam, da je človek del narave in da je naše početje povsem naravno…Je pa takšno razmišljanje zato neodgovorno in to je tisto, kar ga dela sebičnega.
Lahko delamo kar nam je volja, saj je itak vse naravno…Narava pa bo se že odločila in nas kaznovala, ko nas bo imela dovolj. 🙂
In to je zame neodgovorno razmišljanje.[/quote]
sebično je da človeštvo grabi naravne vire zgolj in samo zase in za razvoj svoje vrste, s tem onemogoča evolucijski razvoj drugih vrst, sebično je, da človek zgolj in samo sebi daje primat nad drugimi vrstami in jim s tem krati pravice..dejstvo pa je, da je vse to v skladu z naravo, tudi početje kar nam je volja…pozabljaš pa na samoregulativo, da je vsako ekscesno ravnanje dolgoročno kaznovano, tudi človeško bo prej ali slej..s tem se strinjava oba

Advokat, tvoje pisanje je neodgovorno in sicer v prvi vrsti zato, ker si se vdal v usodo. Navsezadnje bomo vsi nekoč umrli, torej zakaj bi se po tvoje trudili in karkoli ustvarjali? Aja, še družini in otrokom naj bi se odrekli, da bomo umrli v miru, imeli svoj prostor pod soncem za umiranje.

Seveda ima zemlja svoje načrte, malo ji celo pomagamo, da bo kaj uresničila veliko hitreje. Ampak že od kar obstaja, se ustvarjajo novi in novi scenariji. Tudi skozi evolucijo prihaja do sprememb pri genskih lastnostih človeka. Vse se spreminja, prihodnost je v večini neznana ali plod špekulacij.

Najbolje, da se usedem po turško in čakam:). Še prej stopim do banke:).


Se strinjam, da je človek del narave in da je naše početje povsem naravno…Je pa takšno razmišljanje zato neodgovorno in to je tisto, kar ga dela sebičnega.
Lahko delamo kar nam je volja, saj je itak vse naravno…Narava pa bo se že odločila in nas kaznovala, ko nas bo imela dovolj. 🙂
In to je zame neodgovorno razmišljanje.[/quote]
sebično je da človeštvo grabi naravne vire zgolj in samo zase in za razvoj svoje vrste, s tem onemogoča evolucijski razvoj drugih vrst, sebično je, da človek zgolj in samo sebi daje primat nad drugimi vrstami in jim s tem krati pravice..dejstvo pa je, da je vse to v skladu z naravo, tudi početje kar nam je volja…pozabljaš pa na samoregulativo, da je vsako ekscesno ravnanje dolgoročno kaznovano, tudi človeško bo prej ali slej..s tem se strinjava oba[/quote]

Človek se razlikuje od drugih vrst v tem, da ima visoko razvite možgane in je sposoben abstraktnega razmišljanja. Gre za civilizacijski napredek, ti pa vidiš v vsakem sodobnem koraku slabe namene in krčenje prostora drugim živečim bitjem. Potem pa pejmo nazaj v votline:).

Tudi če Zemljo “uničimo”, so še drugi planeti :))

goldfish,
moje pisanje ni nikakakor vdaja v usodo, je zgolj naštevanje dejstev , zemlji ni nič hudega četudi bomo izcedili iz nje zadnjo kapljo nafte in …in zastrupili zadnjo reko na njej..v tisočih letih po našem izumrtju ne bo sledu več o zastruplanju, škodo delamo zgolj in samo sebi ter drugim vrstam, ker si jemljemo ekskluzivno pravico po črpanju naravnih virov in s tem uničujemo druge vrste..ni težava v tem da uničimo sebe( to je naša legitimna pravica), problem je da uničimo druge vrste, od kod nam pravica? od kod tebi pravica da razglasiš človeka za nespornega vladarja na podlagi dejstva da imamo visoko razvite možgane? jih mar druge vrste nimajo? in kako veš da živali ( sesalci) nimajo zmožnsoti abstraktnega razmišljanja?
civilazicijski napredek kot ga ti imenuješ ne sme biti pravica da zasužnjimo žival in jim onemogočamo njihov razvoj?

Ti si itak že z Marsa, baje:).


seveda so in življenje na njih, težava je razdalja oz to kako jih doseči

Res je letos več miši.
Nača mačka se je poredila 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Verjamem v znanost, v pridobivanje in nadgradnjo novih spoznanj o naravi, o nas samih. Seveda imajo druge vrste pravico do bivanja, vprašanje pa je, če enakovrednega:). S tem ne poveličujem človeško raso, samo upoštevam dejstvo, da velja za vse enako pravilo: boj za obstanek in preživetje. Najbrž ni iz trte zvito dejstvo, da smo sesalci najuspešnejši in najvišje razviti. Človeško bitje ima duhovne dimenzije, sposobnost doživljanja, vrednotenja in predvsem zavest o sebi. Prepričaj me, da mravljica doživlja enako:).

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close