Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek miške

miške


potem to pomeni da mačko stradate in si primer za prijavo, drugače bi vedel da mačke lovijo miši, jedo jih samo v primeru da nimajo druge hrane na razpolago


seveda so in življenje na njih, težava je razdalja oz to kako jih doseči[/quote]

Zato mamo pa tisto abstrakcijo al’ kaj je že? Da rešujemo take probleme :))


Mogoče pa je zaradi pomanjkanja njeno telo začelo varčevat. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


seveda so in življenje na njih, težava je razdalja oz to kako jih doseči[/quote]

Aja?:) Si videl to življenje s teleskopom za začetnike?


Mogoče pa je zaradi pomanjkanja njeno telo začelo varčevat. ;)[/quote]

Kako varčevat? A ne vidiš, da si mačka dela zaloge za hude čase, ki še prihajajo:). No, razen če bo drugo leto prešaltala na kače:).

Verjamem v znanost, v pridobivanje in nadgradnjo novih spoznanj o naravi, o nas samih. Seveda imajo druge vrste pravico do bivanja, vprašanje pa je, če enakovrednega:). S tem ne poveličujem človeško raso, samo upoštevam dejstvo, da velja za vse enako pravilo: boj za obstanek in preživetje. Najbrž ni iz trte zvito dejstvo, da smo sesalci najuspešnejši in najvišje razviti. Človeško bitje ima duhovne dimenzije, sposobnost doživljanja, vrednotenja in predvsem zavest o sebi. Prepričaj me, da mravljica doživlja enako:).[/quote]

preričaj me ti, da mravljica nima zavesti? in duhovne dimenzije?

Verjamem v znanost, v pridobivanje in nadgradnjo novih spoznanj o naravi, o nas samih. Seveda imajo druge vrste pravico do bivanja, vprašanje pa je, če enakovrednega:). S tem ne poveličujem človeško raso, samo upoštevam dejstvo, da velja za vse enako pravilo: boj za obstanek in preživetje. Najbrž ni iz trte zvito dejstvo, da smo sesalci najuspešnejši in najvišje razviti. Človeško bitje ima duhovne dimenzije, sposobnost doživljanja, vrednotenja in predvsem zavest o sebi. Prepričaj me, da mravljica doživlja enako:).[/quote]

preričaj me ti, da mravljica nima zavesti? in duhovne dimenzije?[/quote]

To ni pošteno, ker na vprašanje se ne odgovarja z vprašanjem:). Glej, čisto enostavno…še nobena mravljica mi tega ni prišla povedat, torej sklepam, da sploh ne ve, da lahko abstraktno razmišlja:).


potem to pomeni da mačko stradate in si primer za prijavo, drugače bi vedel da mačke lovijo miši, jedo jih samo v primeru da nimajo druge hrane na razpolago[/quote]
Če se je mačka poredila, potem verjetno res ne strada. To, da lovi miši, je pa, hmm, naravno? Al misliš, da ji je muka pri tem?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


potem to pomeni da mačko stradate in si primer za prijavo, drugače bi vedel da mačke lovijo miši, jedo jih samo v primeru da nimajo druge hrane na razpolago[/quote]
Če se je mačka poredila, potem verjetno res ne strada. To, da lovi miši, je pa, hmm, naravno? Al misliš, da ji je muka pri tem?[/quote]

Naravno bi bilo, da bi jih ulovila in pohrustala. Današnje mačke in mačkoni pa lovijo kadar jim je res dolgčas ter se zgolj poigravajo z nič hudega slutečo miško:). Na koncu ti jo prinesejo še pokazat, češ kakšen huuud ulov:).

Tud to delajo, tiste miši, ki jih pa pojejo, ti pa pokažejo potem, ko se pokakajo. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Če se je mačka poredila, potem verjetno res ne strada. To, da lovi miši, je pa, hmm, naravno? Al misliš, da ji je muka pri tem?[/quote]

Naravno bi bilo, da bi jih ulovila in pohrustala. Današnje mačke in mačkoni pa lovijo kadar jim je res dolgčas ter se zgolj poigravajo z nič hudega slutečo miško:). Na koncu ti jo prinesejo še pokazat, češ kakšen huuud ulov:).[/quote]
Za nagrado pa potem pričakujejo hrano iz konzerve. :))

Naravno bi bilo, da bi jih ulovila in pohrustala. Današnje mačke in mačkoni pa lovijo kadar jim je res dolgčas ter se zgolj poigravajo z nič hudega slutečo miško:). Na koncu ti jo prinesejo še pokazat, češ kakšen huuud ulov:).[/quote]
Za nagrado pa potem pričakujejo hrano iz konzerve. :))[/quote]

Jaaaaa, lososa iz konzerve:)). Kako ti lepo ravnaš z živalmi, tko pristno in naravno:).

A res al kaj?:)) Od kdaj so mačke opustile zakopavanje svojih lastnih iztrebkov?:) So postale moderne ali zgolj razmišljajo abstraktno:).


Za nagrado pa potem pričakujejo hrano iz konzerve. :))[/quote]

Jaaaaa, lososa iz konzerve:)). Kako ti lepo ravnaš z živalmi, tko pristno in naravno:).[/quote]
Nimam domačih živali. 🙂

Jaaaaa, lososa iz konzerve:)). Kako ti lepo ravnaš z živalmi, tko pristno in naravno:).[/quote]
Nimam domačih živali. :)[/quote]

Pol smao blefiraš?:)) No, tudi jaz jih nimam, saj se vidi, a ne:)).


potem to pomeni da mačko stradate in si primer za prijavo, drugače bi vedel da mačke lovijo miši, jedo jih samo v primeru da nimajo druge hrane na razpolago[/quote]Smo ji kupovali konzerve pa nam je bilo po njih slabo…. sedaj naj pa lovi miči, ko jih je dovolj…. 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Se strinjam, da je človek del narave in da je naše početje povsem naravno…Je pa takšno razmišljanje zato neodgovorno in to je tisto, kar ga dela sebičnega.
Lahko delamo kar nam je volja, saj je itak vse naravno…Narava pa bo se že odločila in nas kaznovala, ko nas bo imela dovolj. 🙂
In to je zame neodgovorno razmišljanje.[/quote]
sebično je da človeštvo grabi naravne vire zgolj in samo zase in za razvoj svoje vrste, s tem onemogoča evolucijski razvoj drugih vrst, sebično je, da človek zgolj in samo sebi daje primat nad drugimi vrstami in jim s tem krati pravice..dejstvo pa je, da je vse to v skladu z naravo, tudi početje kar nam je volja…pozabljaš pa na samoregulativo, da je vsako ekscesno ravnanje dolgoročno kaznovano, tudi človeško bo prej ali slej..s tem se strinjava oba[/quote]
To je res.
Ljudje po večini ne vemo, kakšne so naše potrebe. V glavnem hranimo le svoj ego, zato smo sebični.
Zaradi tega potrošimo in pojemo veliko preveč, kot pa v resnici rabimo.

Končno ena pametna tema mačke in miši 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Nimam domačih živali. :)[/quote]

Pol samo blefiraš?:)) No, tudi jaz jih nimam, saj se vidi, a ne:)).[/quote]
Nič ne blefiram..Samo razmišljam abstraktno…Kaj bi bilo, če bi bilo…:)

Zlate ribice pa res ponavadi nimajo domačih živali. 🙂

preričaj me ti, da mravljica nima zavesti? in duhovne dimenzije?[/quote]

To ni pošteno, ker na vprašanje se ne odgovarja z vprašanjem:). Glej, čisto enostavno…še nobena mravljica mi tega ni prišla povedat, torej sklepam, da sploh ne ve, da lahko abstraktno razmišlja:).[/quote]Ah daj no, Ribica veliko mravel je prišlo k tebi in ti prigovarjalo pa si vse pobila k nisi toliko napredna, da bi jih razumela….

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Če bi mravlje bile pametne, bi vedele, da ni varno hoditi okrog Ribice.
Mravlje so sicer še kar pametne in dobro organizirane. Poskrbijo tudi za ranjence. Hkrati pa delujejo trmaste in hodijo tam kjer vedo, da je nevarno. 🙂

Drugače pa obstaja veliko ekosistemov na našem planetu in v njih živi veliko rastlinskih in živalskih vrst. Mnoge med njimi so ključne vrste kar pomeni, da če jih umakneš/uničiš pogoje za njihov obstoj, se zruši cel ekosistem. Lahko pride tudi do vnosa tujerodnih vrst v ekosisteme in tudi s tem nepopravljivo uničiš takšno okolje.
Človek je ena od najbolj invazivnih vrst na našem planetu….. 🙁

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Brez veze. 21.12. bp kmalu.


Če bi mravlje bile pametne, bi vedele, da ni varno hoditi okrog Ribice.
Mravlje so sicer še kar pametne in dobro organizirane. Poskrbijo tudi za ranjence. Hkrati pa delujejo trmaste in hodijo tam kjer vedo, da je nevarno. :)[/quote]Mravlje so hotele razsvetliti Ribico in so se žrtvovale za to, so tvegale pa jih Ribica skoz zavrača, ker jih enostavno ne razume….. 😉 :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Če bi mravlje bile pametne, bi vedele, da ni varno hoditi okrog Ribice.
Mravlje so sicer še kar pametne in dobro organizirane. Poskrbijo tudi za ranjence. Hkrati pa delujejo trmaste in hodijo tam kjer vedo, da je nevarno. :)[/quote]Mravlje so hotele razsvetliti Ribico in so se žrtvovale za to, so tvegale pa jih Ribica skoz zavrača, ker jih enostavno ne razume….. 😉 :)))[/quote]
Zavrača jih, če vdirajo na njen teritorij. 🙂
Mravlje so tudi sebične…Čisto nič jih ne zanima, če nam paše, če nam lezejo po hrani. 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close