Težko do resne partnerke.
Živjo vsem. Imam problem – tudi jaz sem samski (sicer že malo starejši, okoli 30), in mi ne uspe spoznati kakšne povprečne, preproste punce. Kamorkoli se obrnem, je okoli mene. pri teh letih pač, že vse poženjeno ali pa v resnih zvezah. Po raznih žurih in zabavah ne hodim prav veliko, to je blo včasih (če je kaj bilo, roko na srce res malo). In zraven tega mi še kakšna (npr 20 let starejša..) reče da sem prav simpatičen in kako da je čudno da sem sploh sam…Prav rad bi ji povedal kakšne so danes punce, izbirčne, preračunljive (se opravičujem tistim ki niso). ampak se zadržim. Kako naj fant dobi punco, če je bolj miren in malce zadržan ? Naj mi to kdo pove, ki se spozna na stvar. To, da punce iščejo takšne mi prosim ne govorite ker SKORAJ vse iščejo frajerje ki so vedno glavne zvezde, velike face, v središču pozornosti,…ne bom našteval naprej!
_________________
Frajerje iščejo tam nekje do 30. leta, nekatere nehajo že prej, druge pa jih iščejo tudi celo življenje. V resnici pa si vse želijo le enega, ki mu bodo lahko zaupale. Miren ali pa nemiren, to sploh ni pomembno. Človek je lahko navzven zelo miren, v notranjosti pa zelo nemiren, ko se ga spozna. Tudi vsak, ki ne deluje miren, še ni “frajer”.
Za začetek bi se lahko znebil predstave, da vse ženske iščejo nekoga, ki je kot pav in mora vedno biti v središču pozornosti, da se ves svet le vrti okrog njega…to je kratkomalo bedarija. Ne se obešati na to, kaj pravijo druge, ker to nima veze s tvojim problemom, raje pri sebi premisli kakšno punco si želiš, kje so vzroki ali razlogi, da je aktivno ne iščeš…v življenju bolj malo stvari pride na pladnju, se je potrebno kaj več angažirati ne pa le čakati in čakati…iz takšne moke ni kruha. Če si mnenja, da si preveč zadržan potem pa naredi kaj za to, da boš manj, že negativno, slabšalno razmišljanje o sebi te ovira, da bi se premaknil, spremenil. Ženske smo preračunljive, izbirčne – zdaj ne vem ali to govoriš na suho, ali si to dal skozi? Tudi fantje, moški znate biti preračunljivi, ni to le domena žensk…..morda ti pa manjka tega? Saj preračunljivost ni nujno povsem slaba lastnost, raje to izberi kakor da boš pestoval osamljenost v nedogled oz če sploh si osamljen, ne imeti dekleta zgolj zato ker ti to veleva okolica, ali ker se tako pričakuje glede na tvoja leta…če pa gre za iskreno željo, potrebo potem pa kar pogumno, daj nekaj akcije od seb; če ne tvegaš boš s tem kjer si in kar imaš ostal.
No, 35-letnice pa verjetno že so (oziroma če pri teh letih niso kolikor toliko prisebne, ne bodo nikoli). Sicer pa, kaj pričakuješ od forumašev, če si pa že vnaprej odločil, kakšne so pač danes ženske … Da jih bomo mi šli spreminjat?
Matjažko pa itak zatripa, samo da kje prebere 20 let, in mu vso kri posrka iz možganov, da sploh ne zna več prav prebrat … Avtor omenja 20 let starejše od njega, ne 20-letnic.
Avtorja razumem. Je pač najbrž en tak neopazen, nezanimiv moški brez posebnih hobijev in zanimanj. Taki tipi se ponavadi hitro poročijo, ker se tudi ustrezne ženske ponavadi hitro poročijo. Ti si ta vlak zamudil.
Jaz ti svetujem, da se osredotočiš na ločenke, v bistvu je to edino, kar ti ostane, saj mlajših nočeš.
Če malo prelistaš pogovore minulih dni boš našel (zanesljiv) recept:
Prineseš srce na pladnju v katerega ti potem ena zabode (nekaj pač) in okoli zgradi varen (zaporniški) zid.
To je to, potem te samo še vrti kot jagnje na ražnju in ti ji moraš bit hvaležen…… 😉 :)))
Ferbčna, na naravo se nima smisla jeziti. 30-letnik ima lahko komot 20-letnico. Obratno pa je precej bolj nenaravno, če je velika razlika v letih, zato tudi večja verjetnost, da zveza razpade, če bi recimo iskal mamo v punci.[/quote]Matematično gledano gre pa lažje 30 v 60 kot 60 v trideset…..
Sem namenoma dal večjo razliko, da bo bolj nazorno…… 😉
Že sam nick, ki si ga izbral je ponesrečen!
Ferbčna, na naravo se nima smisla jeziti. 30-letnik ima lahko komot 20-letnico. Obratno pa je precej bolj nenaravno, če je velika razlika v letih, zato tudi večja verjetnost, da zveza razpade, če bi recimo iskal mamo v punci.[/quote]
Matjažko, razmišljaš preveč drvoseško. Tvoj ozki pogled ne dopušča odstopanj. Poglej, samo jaz poznam vsaj deset parov, kjer je ženska do 12 let starejša, torej od 5 let do 9 več od partnerja itd. Imajo otroke in so videt zadovoljni kot vsak povprečen par. Poznam ene, ki so 50 let skupaj, pa je ona 10 let starejša, torej je ljubezen največja magija, ki premaga vse razlike. Naj bi bilo lažje, če je vse normalno, torej punca mlajša, ampak je to res, ali so važnejše druge stvari?
Ferbčna, na naravo se nima smisla jeziti. 30-letnik ima lahko komot 20-letnico. Obratno pa je precej bolj nenaravno, če je velika razlika v letih, zato tudi večja verjetnost, da zveza razpade, če bi recimo iskal mamo v punci.[/quote]
Nisi šel še enkrat prebrat a ne.[/quote]Ferbčna s precizno natančnostjo nekdanje učiteljice. Prav imaš, avtor omenja 20 let starejše, predvidevam, da bi toleriral katerokoli v razponu 20 let , +- 10 let od sebe, ker bi to še bilo družbeno sprejemljivo, a ne da?
Zakaj bi res imel punco, kolega? Da bi imel koga peljat na tortico na bled ccccc Da ne bi bil sam, ker to je tako grozno, da si sam? Da bi imel otroke, ker se to spodobi, ker si že toliko star?
Ko boš imel punco, se boš spraševal točno to, kar ti zgoraj piše Spider.
Če se ne boš zaljubil v eno in ona v tebe… pa četudi se boš… bo isto. Ker si dolgočasno pragmatičen v svojih predvidevanjih.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Če malo prelistaš pogovore minulih dni boš našel (zanesljiv) recept:
Prineseš srce na pladnju v katerega ti potem ena zabode (nekaj pač) in okoli zgradi varen (zaporniški) zid.
To je to, potem te samo še vrti kot jagnje na ražnju in ti ji moraš bit hvaležen…… 😉 :)))[/quote]
On_
tu pa res upam, da je šlo za čisto šalo/zafrkancijo. Ker če je v napisanem kanček resnosti oz. res to pripisuješ nam, ženskam, potem moraš bit pa kar precej ranjena duša.
Če malo prelistaš pogovore minulih dni boš našel (zanesljiv) recept:
Prineseš srce na pladnju v katerega ti potem ena zabode (nekaj pač) in okoli zgradi varen (zaporniški) zid.
To je to, potem te samo še vrti kot jagnje na ražnju in ti ji moraš bit hvaležen…… 😉 :)))[/quote]
On_
tu pa res upam, da je šlo za čisto šalo/zafrkancijo. Ker če je v napisanem kanček resnosti oz. res to pripisuješ nam, ženskam, potem moraš bit pa kar precej ranjena duša.[/quote]V vsaki šali je tudi nekaj resnice…. tega ne moreš oporekati. 🙂
Koliko je česa, to je pa stvar percepcije vsakega posameznika 😉
On_
tu pa res upam, da je šlo za čisto šalo/zafrkancijo. Ker če je v napisanem kanček resnosti oz. res to pripisuješ nam, ženskam, potem moraš bit pa kar precej ranjena duša.[/quote]V vsaki šali je tudi nekaj resnice…. tega ne moreš oporekati. 🙂
Koliko je česa, to je pa stvar percepcije vsakega posameznika ;)[/quote]
Jaz nisem izpostavila nas, ki beremo, ampak tebe, ki si to pisal.
Zdaj pa utihnem.
V vsaki šali je tudi nekaj resnice…. tega ne moreš oporekati. 🙂
Koliko je česa, to je pa stvar percepcije vsakega posameznika ;)[/quote]
Jaz nisem izpostavila nas, ki beremo, ampak tebe, ki si to pisal. [/quote]Kdo pa v taki “borbi” pride skozi brez “srčnih ran”? Najdi mi koga, prosim 😉
Vprašanje je samo kako jih kdo prenaša….
Škoda :/
Pa menda ni prevroče?
Vsaj ne bi smelo biti za tako izkušeno borko….. :)))
Spet smo pri izhodišču, zakaj bi ti sploh imel žensko? Če si očitno tako brez domišljije, da sploh ne veš, kaj bi ji rekel na začetku?
Največji problem samemu sebi si ti sam, ne ženske. Očitno si človek brez nekih posebnih zanimanj, ti bi pač imel žensko, eno pač, samo da je preprosta, karkoli že to pomeni, najraje kr eno, ki bi pač prišla mimo, verjetno?
Lepo prosim za dodatno obrazložitev. Kako si pa to lahko pripisala avtorju oz. kaj točno si želela povedat, ker res ne razumem.[/quote]
Glej it, na svetu je ogromno samskih, večina ne po svoji želji ali izbiri. Še več jih je v pa nefunkcionalnih zvezah, za te sem še bolj prepričana, da ne po svoji želji, ampak oni pa so že po svoji izbiri. In naš kolega išče točno to. Pri čemer dela pragmatične sklepe, da takih (povprečnih in preprostih) ni, mislim noro, največ je takih, kot je on, ki ne vejo kaj hočejo in se sparčkajo, da ne bi bili sami oz ker so drugi sparčkani in da jim ne bi kdo tega spodnašal.
Sicer pragmatičnost kot taka, čeprav suhoparna in pusta in zoprna, je včasih nujna, da nas prizemlji in ne zavaja, recimo da bi iskal in se poniževal pred neko izjemno punco in sanjaril, da bosta z njo živela nebesa… naj si najde punco, kot piše spider, ko bo vedel, zakaj sploh bi jo imel in naj se zaljubi v njo, ne pa kr eno, ki bo prišla mimo.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Misel tedna, katenjka.
No, to pa jaz nisem brala iz njegovega posta. To zakonitost.
Pravzaprav se mi je post zdel zelo resničen. Post moškega, ki se sprašuje, gleda v sebe in razmišlja o sebi. O tem kdo je in kaj bi rad. Glej, to ni še nič narobe, ali vredno graje ali karkoli, zaradi česar ste se zapičili v to, jaz sem že leta v odnosu, pa se še vedno sprašujem o sebi, razmišljam o sebi in v sebi najdem kup dvomov, nasprotij, in tako naprej in tako naprej… Pa zaradi tega ne morem rečt, da ne vem kaj bi rada oz. kaj in zakaj bi nekaj rada imela (od partnerja) in če tega nimam, kar prekinit odnos (vsaj do takrat, dokler se mi to ne skristalizira). Kar želim povedat je to, da se naše želje, pričakovanje in pogledi na partnerja kot človeka in na partnerstvo spreminjajo. Kar itak veš. Danes napr., bom lahko vsa cartasta okoli njega se smukala, jutri pa tožila, kakšen smisel še obstaja, da ostajava v odnosu. Kar itak spet veš. 😉
Kakorkoli, jaz pozdravljam razmišljanje, iskanje in poglede v sebe. Pozdravljam tudi samokritiko in neko skromnost v človeku. In tako sem avtorja začutila jaz.
Forum je zaprt za komentiranje.