Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek ZDA se vračajo v srednji vek

ZDA se vračajo v srednji vek

Odgovor na objavo uporabnika
Kreteni neizobraženi, 08.09.2025 ob 20:30

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3393, 08.09.2025 ob 16:46

Odgovor na objavo uporabnika
o kontracepciji, 08.09.2025 ob 14:13

V srednjem veku niso poznali kontracepcije. Danes jo poznajo in je na voljo. Raje se vprasajte, zakaj je ne uporabljajo.

Če bi bila pri vsem tem težava “samo” v kontracepciji, bi bil to še najmanjši problem.

Gre za fetuse, ki v maternici odmrejo. Mi tukaj v Evropi temu rečemo spontani splav, kar pa je vseeno treba bolnišnično sčistit, nemalokrat kirurško, da ženska ne umre. Tam pa tega ne počnejo. Si morš mislit?

Ženska ki si je želela otroka pa je revež umrl v njej, reskira svoje življenje, ker ji leta 2025 medicina noče ( ne ne more!!) pomagat. WTF!!!!!

Pejdi v ZDA in naredi kakšen protest, kaj nami težiš!

Ali pa se gre za dejstvo da je Trump preusmeril denar drugam in zdaj so bedniki nevladniki jezni ker ne dobijo dovolj denarja direkt iz ZDA? Čas je že bil da vam se odvzame lahek denar za širjenje tuje propagande, laži, zavajanja. Pejdi v ZDA! Vsi vi ki tle jokate zaradi denarja!

Nima nič s tam da vas skrbi človeško življenje ker potem bi rekli da ste proti splav ker tudi nerojeni imajo pravice a ne!? Kdo njih zastopa?  Si kdaj pogledala kako poteka en splav in kako živega, zdravega otroka v maternico dobesedno otrgajo in ga živega režejo da bi ga dali ven!? Nisi! Ker normalna oseba ne bi nikoli zagovarjala tega! Namerno povzročitev bolečin in najbolj kriminalni umor samo zaradi tega ker si je neka neuravnovešena ženska predomislila. To da uporabljate neke zgodbice vam je samo paravan za vaše gnusno početje!

In imam zdravnike v družini in zelo dobro vem kaj govorim!

Sem tudi jaz za splav v upanju da vas takih kot vas berem tle čim manj v prihodnosti!

Ne seri, idiot. Samo totalni bedak lahko piše takšne neumnosti in naseda fundamentalistični verski propagandi. Kako mar je tem verskim blaznežem za človekovo življenje se pokaže v realnem življenju. Poserjejo se nanj. Njim je važno le, da bo cerkev upravljala z ženskimi maternicami. Moškim, ki so tako nerazgledani, da podležejo tej religiozni propagandi, se še oprosti. Ampak taksne ženske si pa ne zaslužijo, da so se stoletja njihove prednice borile za enakopravnost. Bi jih bilo treba poslati za kakšno leto med afganistanke, da bi znale ceniti, kaj so jim priborile. In da bi se začele zavedati, da ni nič samoumevno.

Odgovor na objavo uporabnika
vsak zakaj ima svoj zato, 08.09.2025 ob 21:00

Če pridejo na oblast zaostali primitivci, je vse  mogoče. Zadnjič je eden od njih v parlamentu razlagal, da je treba iz učnega programa spolne vzgoje v šolah odstraniti poglavje o “privolitvi v spolno odnos”. Menda pubertetniški hormonsko obremenjeni  junci ne rabijo vedeti, da morajo punca privoliti v seks…

__________

Glavni vzroki za smrt dojenckov do enega leta, za kar so zagnali paniko v Mississipiju so prirojene malformacije, prenizka porodna teza, prezgoden porod in SIDS (za kar so glavni rizicni faktorji nepravilen polozaj dojencok med spanjem, kajenje starsev pred in po porodu in prevec obleceni dojencki).

V Indiani pa prirojene malformacije 1,44/ 1000 porodov, prenizka teza ali prezgodnji porod 1,22/1000 porodov, za kar kot rizicne faktorje navajajo complikacije med nosecnostjo, stres, morbidna debelost in kajenje, temu sledi SIDS (smrt v zibki) z 0,55 otroka na 1000 zivo rojenih.

Kaksno zvezo imajo te smrti s tem ce v soli predavajo o “privolitvi v spolni odnos”?

 

 

 

 

Popolnoma nobene. Pa tudi ne vem od kod ti ta ideja, od mene ne.

A zakaj kaj gre v  Indiani? Za splošno republikanski politiko direktno usmerjeno proti ženskam. Tebi se zdi čisto smiselno, da se to poglavje NAČRTNO izpusti?  Zakaj? Kaj dobrega sledi iz tega?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 08.09.2025 ob 21:15

Popolnoma nobene. Pa tudi ne vem od kod ti ta ideja, od mene ne.

A zakaj kaj gre v  Indiani? Za splošno republikanski politiko direktno usmerjeno proti ženskam. Tebi se zdi čisto smiselno, da se to poglavje NAČRTNO izpusti?  Zakaj? Kaj dobrega sledi iz tega?

 

 

 

Kaksna republikanska politika proti zenskam, ce otroci na prvem mestu umirajo zaradi deformacij, razvad svojih starsev in SIDSa, ki je dostikrat tudi posledica dejanj starsev.

Zakaj imajo toliko deformiranih otrok? Zaradi politike republikancev?

Odgovor na objavo uporabnika
zakaj895, 08.09.2025 ob 21:20

 

Kaksna republikanska politika proti zenskam, ce otroci na prvem mestu umirajo zaradi deformacij, razvad svojih starsev in SIDSa, ki je dostikrat tudi posledica dejanj starsev.

Zakaj imajo toliko deformiranih otrok? Zaradi politike republikancev?

Dobr, a se nalašč delaš neumnega?

Smrtnost dojenčkov je en problem, umik poglavja o privolitvi pa drug problem, med sabo nista povezana.

Kaj ti je?

Aja Zakaj imajo toliko deformiranih in mrtvih? Pa jasno, da zaradi politike republikancev. To so ravno zaradi dolgoletne vlade republikancev najrevnejše, najbolj zaostale, najmanj izobražene, v vsem zadaj za ostalimi, največ mladoletnih mater, najvišja smrtnost ne samo otrok, ampak tudi porodnic….

Ampak ja, glavno da bo biblija obvezna  v šolah….

ZDA gre dobro, tudi texasu, naš zvezdnik Dončič je prav užival v Dallasu, in sedaj v Los Angelesu. Pravtako ostali naši športniki, zdravniki, obrtniki…ki tam delujejo. Saj morajo ZDA meje varovati, da ne pride preveč tujcev v državo. Čudno ,da se vsem ne mudi na Kitajsko ali v Indijo.

V ZDA je v Charlotte, NC, na hitri mestni zeleznici crnec po imenu Decarlos Dejuan Brown, ki je bil ze 14 krat obsojen, med drugim tudi za oborozeni rop, zaklal in ubil ukrajinsko begunko v ZDA, Irino Zarutsko. Vse je posnela varnostna kamera. O tem je bil tudi clanek na wiki, a so ga umaknili na zahtevo enega od urednikov. Za crnca so odprli Go Fund Me racun za njegovo obrambo z besedami: vVse pomaga v boju proti rasizmu in predsodkom proti nasim ljudem. Hvala, ker nam pomagate, da se borimo proti tej skorumpirani narativi. V dveh urah so zbrali 68000 dolarjev. Zaradi lazi je prislo do takega ogorcenja, da so racun zaprli.

To je ta vasa Amerika.

Aja Zakaj imajo toliko deformiranih in mrtvih? Pa jasno, da zaradi politike republikancev. To so ravno zaradi dolgoletne vlade republikancev najrevnejše, najbolj zaostale, najmanj izobražene, v vsem zadaj za ostalimi, največ mladoletnih mater, najvišja smrtnost ne samo otrok, ampak tudi porodnic….

Ampak ja, glavno da bo biblija obvezna  v šolah….

 

Ja, seveda za deformirane otroke so krivi republikanci. Dobro, da jih imajo, da je vsaj kdo za kaj kriv. In od kje si biblijo privlekla? Se vam res ze tako frklja v glavi od vasega sovrastva, zdaj se biblijo oznacujete kot faktor za deformirtane otroke? Sicer, ko bi vsaj biblijo brali, ze ze ne cesa bolj pametnega, bi mogoce postali celo pismeni, saj je vsaka vaja za branje dobra.  V ZDA je osnovna sola zastonj do 19 ali 20 leta, ce dijaki obiskujejo srednjo solo. Se z avtobusom jih peljejo v solo. Obvezno izobrazevanje je do 16. ali 17. leta. Kaj jih torej ovira, da solo zapustijo predcasno in se podajo v drogo in kriminal?

Pa ne mi rečt da se to dogaja na Z.

Saj ni res pa je. Prav tako temnopolta sodnica (magistrate) Teresa Stokes je morilca Browna 14 krat poslala na zdravljenje v Pinnacle Recovery Centre za zdravljenje njegovih dosevnih motenj. Kdo je solastnik in direktor tega centra? Taista sodinica, ki ga je 14 krat poslala v center. Pokvarjeno do obisti.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close