Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek zakahj nam nabijajo nove in nove davke

zakahj nam nabijajo nove in nove davke

Odgovor na objavo uporabnika
Mene ni, 03.09.2025 ob 23:41

Ker so volilci to hoteli. Sicer je pa Golob rekel, če komu ne paše, naj odpre podjetje v tujini. On bi tudi…

On ima skrite bančne račune v davčnih oazah, ki jih skriva pred FURS-om. Če kdo verjame, da jih nima je zelo naiven.

Je kdo tak, ki verjame da nima skritih bančnih računov v davčnih oazah? Je res kdo tak?

Naj se oglasi.

Katere nove davke plačujete?

Ta kazen  sosedske pomoči je malo starejši kot sedanja vlada. Sicer pa kletarji & , katere davke ste začeli vi na novo plačevati zadnja 3 leta? Zapišite tudi kdaj vam je šlo lepše kot danes? Ravno včeraj smo slišali kako se poštena NSI  financira.

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 05.09.2025 ob 06:44

Katere nove davke plačujete?

 

Še dodaten seznam davčnih golobčkov za Neregistrirane :))

Obremenitve za solidarno prihodnosti

Dvig zadnje davčne lestvice na 50%

Dodatno zavarovanje je postalo obvezno, ki ga ni mogoče izklopiti

Večje obremenitve normiranih SPjev

Dvig davka na dobiček za podjetja

Dvig davka od oddajanja stanovanj

Za 2025, dodatno:

Dvig RTV prispevka za 10%

Dvig obveznega dodatnega zavarovanja iz 35€ na 37.x€

Dvig plačne mase za cca 1.4 MILJARDE €

Ustavili so letne dvige splošne olajšave dohodninske lestvice

Seveda ne uravnavajo davčne lestvice z inflacijo, ampak uravnavajo pa prispevke in vse ostalo z inflacijo. Dvojna obdavčitev.

V planu je še davek na nepremičnine in pa sprememba omrežniskega sistema, ki bo dodatno obremenila prebivalstvo.

Zato, ker hočejo lagodno živeti, in za  nekaj drugega niso  sposobni. Pametnemu popolnoma dovolj!

Odgovor na objavo uporabnika
mamka Miška, 05.09.2025 ob 06:57

Ta kazen  sosedske pomoči je malo starejši kot sedanja vlada. Sicer pa kletarji & , katere davke ste začeli vi na novo plačevati zadnja 3 leta? Zapišite tudi kdaj vam je šlo lepše kot danes? Ravno včeraj smo slišali kako se poštena NSI  financira.

 

 

Zaslepljenost ti škodi, raje pleši.

Res, katere nove davke plačujete?

Odgovor na objavo uporabnika
ti povem, 02.09.2025 ob 14:14

Odgovor na objavo uporabnika
nič ne vem, ker sem zabit, 02.09.2025 ob 13:55

ker firme in obrtniki prirejajo bilance. Inšpektorji pa nesposobni ali jim pa namerno gledajo skozi prste. Z novimi davki je najlažje napolnit (najbolj enostavno je) kasico prasico.

A ti povem zakaj? Zato, ker je nekje treba dobit tiste 4 miljarde, ki poniknejo s plenjenjem države in korupcijo. Zato!!

Res smo ubogi bedni slovenceljni 🙁

 

Tocno zato!

Z davki filamo apetite vseh predsesnikiv, ministrov, sekretarjev in raznih funkcionarjev, potem oa se vseh njihovih bliznjih in daljnih!

Denarja je dovolj za vse, davkov je cez glavo dovolj, samo denar se razporeja po raznih zepih, namesto tistemu, cemur je namenjen!

In vsi mi bi lahko zelo lepo ziveli, ce bi se denar razporedil posteno!

Poglej kile od Nike iz i8m in Nike  iz GSM pa ti bo jasno.

Zakaj novi davki in višji davki? Zato, ker drugega ne znajo in ker vse ostalo vzame preveč napora in konec koncev nekdo mora financirati korupcijo, lopovščino, nepotizem, klientelizem, razsipnost… To pa je najbolj enostavno tako, da navijaš davke in vzameš srednjemu razredu. To je šele začetek. Za drugi mandat imata Golob in Boštjančič pripravljene nove pakete za obdavčenje.

 

 

V Sloveniji nič ali skoraj nič davka ne plačajo velike firme z sedežem v tujini. Googel v Sloveniji ni plačal še nič davka, še ddv ne. Pa Microsoft, Coca -Cola,   kar poglejte imajo podjetja z 500 zaposlenimi, pa so plačali manj davka kot vulkanizer na koncu ulice.

Ne pozabit na 30% davek prek inflacije, ki jo je Golob ustvaril z dvigom plač javnemu sektorju in drugim privilegiranim prejemnikom javnih sredstev, zato so hrana in nepremičnine vedno dražje.

Je pa res, da ta davek plačujejo samo neto vplačniki v proračun, njim se pod Golobom plače niso dvignile za 30%.

Če nočete novih in višjih davkov potem na naslednjih volitvah ne boste volili Svobodo, Levico, SD, Vesno, Prebiliča, župansko stranko!

Če tega ne razumete potem ne jokajte, ko boste vi in vaši otroci, vnuki imeli manj.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 08.09.2025 ob 09:38

V Sloveniji nič ali skoraj nič davka ne plačajo velike firme z sedežem v tujini. Googel v Sloveniji ni plačal še nič davka, še ddv ne. Pa Microsoft, Coca -Cola,   kar poglejte imajo podjetja z 500 zaposlenimi, pa so plačali manj davka kot vulkanizer na koncu ulice.

To seveda ni res, tuje multinacionalke plačujejo DDV enako kot vsi, davka na dobiček pa ne plačujejo niti v svoji matični državi na Karibih, zakaj bi ga potem v Sloveniji?

Predvsem pa dajejo delovna mesta, ki ustvarjajo dodano vrednost in plačujejo najvišje prispevke na svetu na ta delovna mesta, tako da če neka firma daje kruh 500 ljudem in njihovim družinam, ne da bi za to rabila denar drugih ljudi, se jim je treba samo zahvaliti.

Pri nas ni veliko tujih firm, greš samo npr. v Bratislavo in vidiš, da je tam na tisoče tujih korporacij, ki dajejo Slovakom dobro plačane službe, plačujejo najemnine, kupujejo stvari, skratka tudi zaradi njih nas nekoč revnejše države prehitevajo v vseh ozirih.

Ker so se otresli socialistične poškodovanosti in cenijo podjetništvo, cenijo ekonomsko svobodo in zdravo konkurenco, medtem ko mi še vedno verjamemo v državna podjetja, monopole in centralno planiranje, čeprav na lastne oči vidimo, da niti ena taka firma ni učinkovita in uspešna in da povsod pride do korupcije.

Zato so davki tako visoki, ker državno ne deluje, državna firma naredi Yugota za ceno treh Golfov, pa še to ga moraš 5 let čakat, da prideš na vrsto.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close