Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Večna tema…moški! :)

Večna tema…moški! :)


Vsak problem v odnosu je treba reševati na obeh straneh, saj sta oba prispevala svoj delež k določeni situaciji.
Mislim, da avtorica s svojim nezrelim odzivanjem, ki večkrat spominja na otroka, partnerju nezavedno sporoča, da lahko on igra svojo vlogo očeta. Da lahko kriči na njo in se dela pametnejšega, kot pa v resnici je.

Seveda to ni tako očitno, saj je temo odprla ženska, ki želi sebe prikazati kot žrtev, njega pa kot nasilenža. Kar daje zavajajočo predstavo, da je pri njej vse OK, problem pa je le on. Vendar, kot pravim, morata oba delati na tem, da spremenita svoje obnašanje, če hočeta, da se ta vzorec ne bo ponavljal in celo poglabljal.


A ni bolje, če se odzovemo samozavestno ?
Res to vedno ni možno…To razumem.

Meni pa ni všeč energija določenih ljudi tukaj, način pisanja in se jim bom v prihodnje izogibala v komentarjih.

Meni se tudi zdi, da si prehitro dovoliš biti užaljena in je škoda, ker v osnovi si s tem sama “vlečeš najkrajšo” ter potem vse deluje nekoliko manj samozavestno.

Meni se ni treba odzivati samozavestno, meni je samo to važno da ne zadržujem negativnih čustev v sebi Robi. In če se čutim napadeno od nekoga in prizadeto bom to osebi tudi jasno in glasno povedala v obraz če je le možno. Ker ne smem zadrževati emocij v sebi drugače zbolim.

Ne jaz sem zelo senzibilna in občutliva duša, in ne smem emocij užaljenosti potem hraniti v sebi a veš. Moram se prazniti nenehno to tudi v reali počnem. In ta neiskrenost mene boli pri ljudeh. Tudi tukaj sem jo začutila, ne bom žalila teh ljudi ker niso še na določenih nivojih razumevanja. V prihodnje jih bom dala na ignore.

Mene jezi neiskrenost določenih na tem forumu, meni že mami pravi da sem jaz zelo dobra oseba iskreno-naivna.

No ja hvala bogu da karma deluje.

Škoda k me ne dojemate:) No ja v prihodnje se bom s samo parimi posvetovala tukaj, ostali pa ignore in good luck.


S tem se izogibaš, da se kaj novega naučiš o sebi. Upam, da se tega zavedaš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne jaz začutim kdo je slab in negativen zame in ne bom tiščala v take osebe ki me samo prizadenejo.

Hotel sem povedati samo to, da se je možno naučiti ne zadrževati negativnih čustev v sebi tudi če ne reagiramo maščevalno in/ali užaljeno.


A misliš, da ti si dosegla najvišjo stopnjo razumevanja? S svojim užaljenih nastopom te vsekakor ne vidim tako. Pa ne vzamei tega za slabo, pač pa kot nasvet. Če ti nekdo povzroča negativne občutke, se vedno lahko vprašaš, zakaj so nastali. Za svoje občutke smo vedno sami odgovorni. Dvema osebama lahko rečeš, da sta bedak. Eden se bo počutil skrajno užaljeno in neumno in slabo, drugi pa se bo samo nasmehnil in prepoznal stisko v osebi, ki je žaljivko izrekla. To je dokaz, da smo mi tisti, ki si zadajamo bolečine, čeprav drugi k temu pripomorejo. V resnici nam pomagajo, da se o sebi kaj naučimo. Pogosto smo užaljeni, ko drugih ne razumemo ali pa, ko jih napačno razumemo zaradi tega, ker ne verjamemo vase in potem raje verjamemo tistim negativnim občutkom, ki se v nas pojavijo. Ti občutki pa so vedno odraz naše preteklosti oziroma preteklih izkušenj, ki jih še nismo predelali.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz trenutno ne znam drugače kot da bruham svojo jezo in žalost na takšne neiskrene ljudi, ki jih začutim v dno njihove duše da se lažejo. In to me razburi.


Vem in se popolnoma strinjam s tem, da ni dobro zadrževati negativnih čustev.

Sicer pa ni bilo to bistvo, kar sem želel poudariti, ampak se sprašujem, zakaj se odzvati negativno ?
S tem, ko se izogneš ljudem do katerih čutiš odpor, se res zaščitiš pred tistimi. Ne moreš pa se pred nadaljnimi, saj s tem, ko se zapiraš pred ljudmi, ne postajaš nič bolj odporna in samozavestna.
Prav tako pa v tebi ni zaradi tega umikanja nič manj negativnih čustev. Še vedno je v tebi občutek, da se moraš nekomu umikati, da ne spadaš v to okolje..To je tisto, zaradi česar si zbolela in ne zaradi neizražanja odpora.
Zato si dobila občutek, da si ena nežna in občutljiva duša..In če želiš preiti na višji nivo in v sebi začutiti mir in ljubezen, se bo morala tvoja duša osvoboditi tega občutka odtujenosti. Šele potem boš spoznala zakaj si sploh na zemlji. Brez tega spoznanja, pa se boš vračala znova in znova na isto preizkušnjo.

Ma ne mi Marko delati psihoanalize, ker vem kam pes taco moli in se mi ne ljubi o tem razpredat. Vem ko začutim človeka in me zjezi ko sem jaz iskrena in razodenem svojo ranjeno dušo tista oseba se pa poščije nanjo in zakamuflira in se zlaže..in jaz to zavoham in takim bo moja pojava vedno klofuta v obraz.

Da nadaljujem… se pravi, če so te v prekllosti, predvsem otroštvu, dalj časa poniževali z “neumnežem”, boš tudi kasneje na te zbadljivke veliko bolj občutljiv. Dokler ne boš razčistil vzroka, zakaj so te zbadali in ali so bile obtožbe upravičene, resnične. Ko spoznaš, da niso bile, se očistiš označbe neumneža in lahko začneš delat na tem, da si v resnici pametna in sposobna oseba. Če pa se izogibaš delu na sebi, pa do tega spoznanja nikoli ne prideš in vedno se boš počutil neumnega, tudi če bo nekdo kaj rekel v šali, bomo mi to vzeli zelo resno in takega človeka celo zasovražili.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

V redu je da v sebi ne držimo čustev (najsibodo dobra ali slaba), toda niso vedno okliščine primerne, da jih spravljamom na plano, v mnogih poklicih oz pri delu z ljudmi se je še kako pomembno znati “držati nazaj” in ne dati iz sebe tistega kar recimo mislimo, da drugemu človeku gre. Meni je najbolj zanesljiv filter za sproščanje nakopičenega negativizma “nabranega” iz okolice šport, šport in še 1x šport. Tu na forumu včasih komu rečem zabijem nazaj, v realnem življenju pa probam biti bolj toleranantna do podobnih zadev. Mnogo bolje je odreagirati razumsko kakor čustveno, deluješ potem mnogo bolj stabilna, sproščena in uravnovešena oseba 🙂

Zakaj pa te ne bi bralci dojemali? A to posplošuješ po sebi, ker drugih ne dojemaš ali le izražaš kritiko, da bi te mi lahko ŠE bolj dojemali kakor te?

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Če želiš odregirati vedno razumsko, je potrebno razumeti, zakaj in kako nastajajo vsa ta čustva. Z razumevanjem se lahko znebimo večine ali pa vseh negativnih občutkov, kar pomeni, da ostane več prostora za pozitivne in ti se pojavljajo vse pogosteje, tudi v okoliščinah, kjer bi nekoč stisnili rep med noge ali pa popenili. To je čar vsega tega razumevanja, ki se mu lahko tudi reče sprejemanje samega sebe.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


S čim pa ti opravičuješ to, da mene napadaš ?

Tebe ne zanima kaj je bil moj point pisanja in kaj sem napisal, ampak le (spet) neko izživljanje[/quote]

In, kje ti vidiš napad? Če že, potem napadam mnenje, torej napisano. Pač ne berem vsakega posta posebej, saj sem napisala, da sem naknadno videla. Pa kaj potem? Gre zgolj za mnenje. Tvoje, moje, njeno, njegovo. Se boš obregnil v vsak moj post, kjer bom citirala tvoje pisanje?

Še enkrat in zadnjič za vse: odreagiram na napisane besede. Resnica je pa itak subjetivna stvar. Ne zanima me, kakšni ste v resnici, ali ste super osebe ali psihiči al bogati al revni kot cerkvene miši, to je za potrebe neke virtualne konverzacije povsem nepotrebno. Hvala.

Robi nočem iti v detajle, ti imaš vprintano znanje iz drugih planetov. Ti veš da smo stareedi drugačni od zemeljskih duš, in smo zelo občutljivi na njihov način komunikacije. Oni nas potem začnejo dojemati kot grobe zato ker se mi samo hočemo zaščititi. Vendar et-duše čutimo zemeljske in čutimo kaj skrivajo v sebi in to nas prizadane, prizadane nas tudi to da tako pogrešamo svoj originalni dom, zemlja je zelo kruta za nas. In trpimo tu.

In narava moje duše je povezana s tem, ne morem mimo tega. Se pa strinjam da nisem zemeljsko dovolj podkovana in sem iskreno-naivna ker nisem še toliko past lajfov preživela na zemlji. Vem da ni pametno se razodevati na internetu pred tujci svojo dušo, sliko itd…potem postaneš lahka tarča, ranljiv. Matjazko in podobni pametno tu gor skrivajo svoja privat življenja ker vedo da bi jih drugi potem napadli. Se zavedam da se moram te lekcije še naučiti. Po drugi strani sem pa zaradi iskrenosti in naivnosti tudi precej blagoslovljena z dobrimi ljudmi ki so okoli mene in mi veliko pomagajo.

Princess’, kakšna je pa razlika med tvojo dušo, ki je na zemlji in zemeljskimi dušami? Napisala si namreč, da stareedi drugačni od zemeljskih duš (karkoli že to pomeni v tvojem svetu, v mojem je to le bujna domišljija). A ni tvoja duša tudi zemeljska, če si na Zemlji? Zakaj misliš, da je kaj več? In, kako prepoznaš stareeda in kako sami spoznajo, da so, kar so? Zakaj je sploh pomembno, od kod je tvoja duša? Kako ti poznavanje tega koristi na tem našem planetu?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Bolj kot nekaj skrivaš, bolj postaja tisto očitno.


Pač v tistem, kjer mi očitaš, kako lahko zagovarjam nesramno obnašanje…Dobil sem občutek, da smatraš, da sem sam takšen.
Seveda pa nisem zdaj užaljen, pa ti nič ne zamerim. 🙂

O tem zelo dobro piše dr. Michael Newton…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Marko starseedov je trenutno na zemlji ogromno mogoče si tudi ti eden izmed njih. Razlika med et-dušo in zemeljsko dušo je v tem da je et duša preživela večji del prejšnjih življenj na drugih planetih, vesoljskih ladjah običajno na višjih dimenzijah in imajo drugačno znanje kot zemeljske duše. zemeljski so pa večji del past lajfov preživeli tu na zemlji. Vendar to ne pomeni da smo sedaj starseedi več vredni kakor zemeljski, starseedi smo volunterji tukaj na zemlji da zemljanom posredujemo naše znanje v zameno pa dobimo zemeljsko znanje ČUSTVA. Zemlja je planet kjer se je treba naučiti prizemljevati čustva. Baje naj bi bile et-duše edina bilka še da se zemlja in človeštvo pomaknejo na višji nivo bivanja. Ker bitja ki so posejala zemljo ne smejo kršiti pravila vmešavanja zato so tukaj starseedi da naj bi pomagali zemlji in zemeljskim dušam preiti v 4, 5 dimenzijo bivanja. To je dimenzija kjer ni vojn, bolezni, obstaja telepatija, high tech bivanje.

Kako spoznaš starseeda prvo po očeh, večina starseedov imamo nezemeljske oči, barvo, obliko. Drugo po tem ker smo starseedi zelo globoki, razmišljujoči, nežni, ker na naših dimenzijah ni vojn tega ne poznamo. Potem vsi starseedi so obsedeni z vesoljem, ko gledamo v nočno nebo se začnemo jokati ker pogrešamo dom. Tretja stvar ne ni važno iz kje prihajaš ker smo vsi ENO, ampak kljub temu večina et-duš tu na zemlji trpimo, ker ne razumemo zemeljskih ker nas oni tudi težko razumejo, naj bi se mi prilagodili njim in stopili na frekvenco zemeljskih duš vendar večina et-duš se izogiba zemeljskim ker jim gredo na živce. Naj bi se pa pominglali z njimi zato ker smo sem prišli da jih učimo in da se učimo emocij.

A kako mi prepoznavanje tega koristi tukaj? To mi koristi zato da sem prepoznala zakaj sem drugačna od ostalih, da vem da nisem nenormalna, da vem od kje izhajajo določeni problemi in da jih lahko zdravim na naravne načine. In da vem da moja duša ni od tukaj ampak da za pravi dom smatram zaenkrat Plejade.


Bolj kot nekaj skrivaš, bolj postaja tisto očitno.


Pač v tistem, kjer mi očitaš, kako lahko zagovarjam nesramno obnašanje…Dobil sem občutek, da smatraš, da sem sam takšen.[/quote]

Saj pravim, tvoje dojemanje je drugačno od mojega in tako dalje. Meni se je tisti tvoj odgovor pač tako bral, tako si ga napisal in potem šele naknadno obrazložil, da si pisal kako to on dojema. V izogib missunderstandingom pač priporočam, da se to že prej pove oz. napiše.

Škoda samo, da si se obregnil samo v nek del mojega posta avtorici, lahko bi videl, da sva dejansko oba dokaj enoznačno napisala, torej da avtorica sama sprejema to igro vlog oče-hči, namesto da bi se postavila zase in rekla Fcuk, ne rabim tega (pametovanja), sama lahko rešim zagato pri predmetu, sama delam faks, pa se ob tem ne rabim počutit slabo.


@Princes
’: pri tebi nimam občutka, da znaš sprejemati iskrenost drugih ljudi, ker jih takoj označiš za žaljive ali za nevoščljive ali pa (najpogosteje uporabljeno), da ti pač nismo dorasli, ker nismo stare duše. Na tak način, kjer sogovornika postaviš v podrejen položaj, pač ni moč spoštljivo komunicirati. In ne moreš pričakovat, da bo vedno drugi tisti, ki bo spravljivo pristopal k nekemu vajinemu kratkemu stiku. Priznaj si, da si ne glede na svoje prepričanje o starseedih, še vedno učljivo bitje, z napakami in da si tudi zmotljiva.

Michaela Newtona sem brala imam doma še 2 njegovi knjigi. Newton je bil poleg Dolores Cannon eden izmed pionirjev regresoterapije.

Ja čisto priznam krivokljunka da se še učim in ne bom odšla iz te Zemeljske šole dokler ne bom vseh testov opravila. Priznam da mi gredo zemeljske duše močno na živce ampak se bom morala spraviti na njihovo frekvenco ker drugače bom ponorela.

Vsi smo tukaj da se učimo starseedi in zemeljski. Dokler se šola Zemlja ne izdela se bomo sem inkarnirali in to lahko traja še nadaljnjih ne vem 100-500 življenj. Itak imamo večnost:) Happy learning.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close