Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek starejši $$$ tip… ?

starejši $$$ tip… ?

vsi tisti, ki obsojate ženske-ker so z mnogo starejšimi moškimi in-za vas žal precej premožnimi…ste prepričani, da v taki vezi ne moreta obstajat kemija in ljubezen ????? in – zakaj ?

Jaz nikogar ne obsojam. Bi pa rekel, da se take ocene dajejo na podlagi verjetnosti. Po drugi strani pa denar tudi lahko nastopa kot vzpodbujevalec, samo v teh primerih tudi kemija hitro poide, še posebej, če kopni skupaj z denarjem.

Tudi denar lahko sproži kemijo. Ta kemija pa potem lahko povzroči občutke, ki jih zamenjujemo za ljubezen. Sicer pa nikogar ne obsojam. Ne poznam nobene take zveze in kar na pamet govorit in posploševat se mi zdi nepošteno do teh ljudi in tudi nepotrebno iz moje strani.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Me prav zanima, kakšna je tvoja teoretična razlaaga razlike med “občutki, ki jih zamenjujemo za ljubezen” in ljubeznijo.

zdaj pa hitro knjigo odpri in prepiši.:)

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Jaz verjamem, da obstaja ta kemija, torej je možno da se neka mlada ženska in bogat starejši moški zaljubita in da je ljubezen obojestranska. Vendar menim, da je to redko. Zato ker večina mladih žensk želi varnost ja to itak, ampak želijo tudi kemijo in pravo ljubezen.

Mene pa to, da ima tip denar, prej odbije kot ne. Sem spoznala enega dokaj simpatičnega, nakar se naslednjič dobiva in se on pripelje s strojem za sto in več jurjev evrov. Me je vse minilo. Ne vem, imam pač predsodek, kakšen človek moraš to biti, da toliko keša zmečeš za avto, ljudje po Sloveniji pa ščijejo kri od hudega, pa kaj bodo rekli starši, če pripeljem takšnega človeka domov, sosedje bodo brusili jezike, vsi bodo govorili, da sem z njim samo zato, ker je naloadan …

Sicer pa nesporno velja, da denar pomeni moč, moč je pa privlačna. Tako pač je in je vedno bilo. Ker ne poznam para, da bi se mlado dekle zaljubila v 50 let starega zidarja na minimalcu, bi rekla, da kemija v takih primerih nima toliko opraviti s feromoni kot s stanjem na tekočem računu.

Ja no okay, meni je to malo preveč soditi ljudi samo po tem kakšen avto imajo. Kaj nas pa briga če nekdo kupi za ne vem koliko € luxuzni avto? Prav nič. Kaj pa potem tisti, ki delajo za ne vem 600 na mesec pa vzamejo kredit za nek nov BMW, ki ga potem odplačuje po 7 let vmes pa tolče krompir pa makarone pa ne gre na dopust po 6 let. Saj vemo da je v Sloveniji veliko takih, samo da mu pred bajto stoji nov avto po možnosti višja klasa. Kako pa dejansko živi je pa čisto druga zgodba, samo da se vidi da je na zunaj bogat. Pa da so sosedi ljubosumni.

Ja valda, da mladi ženski ne bo privlačen nek ovenel 50 letnik, pa tudi če ni ovenel tudi če zelo dobro izgleda ima še vedno okoli sebe drugačno energijo kot nek 30 letnik recimo. Samo se dogaja no, je pa redko da se kot sem že rekla mlada ženska noro zaljubi v 50 letnika.

Analitik
21.03.12 17:11

Dekle v teh letih pogosto potrebuje sponzorja in zaščitnika. V ozadju je pogosto neka motnja, ki je v otroštvu nastala med hčerko in očetom. Deklice se zaljubijo v svoje očete in če oče takšno “igro” celo spodbuja in postavi “svojo princesko” nad svojo partnerko potem je rezulatat takšen kot ga vidimo zgoraj. To se ponavadi zgodi, če je mama takšne hčerke “šibkejša”. Ker je takšna “ljubezen” vseeno iluzija in hčerka ne more dobiti “intimnega” odnosa s svojim očetom, išče to zadovoljitev preko likov, ki jo na očeta nezavedno spominjajo.

Starejši moški v tem primeru kot oče pogosto ne izživi očetovskega lika, zato najpogosteje najde osebo, ki potrebuje njegovo zaščito in pozornost, išče svojo “princesko”. To mu hkrati tudi daje občutek, da je pomemben, da je sposoben, zopet potenten. To je še bolj pogosto v primerih, ko oče ni zelo prisoten pri vzgoji svojih otrok, ali ker nima svojih otrok; ali ker je preveč zaposlen in ni poglobil odnosa s partnerko, ali ker mu partnerka ni dovolila, da bi bil v večji meri aktiven pri vzoji, ker ni odobravala njegovega pogleda na vzgojo ipd. Pogosto si moški najdejo mlajše ljubice zaradi statusa, ali zaradi v zakonu neizživete potrebe oz. omejevanj (npr. razni fetiši, spolne igrice). To jim da občutek moči in živosti.

Me prav zanima, kakšna je tvoja teoretična razlaaga razlike med “občutki, ki jih zamenjujemo za ljubezen” in ljubeznijo.

zdaj pa hitro knjigo odpri in prepiši.:)[/quote]
Jaz ti lahko to povem iz glave, ampak se bojim, da te ne bo prepričalo. V kateri knjigi torej to piše? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz jih ne obsojam, samo pomilujem. Si mislim, kako bo to izgledalo čez 10 ali 20 let.
Si ne predstavlam 50-letnice z 70-letnikom, pa da bi klapalo, razen po čudežu.

Jaz jih ne obsojam, samo pomilujem. Si mislim, kako bo to izgledalo čez 10 ali 20 let.
Si ne predstavlam 50-letnice z 70-letnikom, pa da bi klapalo, razen po čudežu.[/quote]
Kdo pa pravi, da bi tak dolgo trajalo? Če enkrat pridejo tak daleč, potem bo tud takrat klapalo. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz jih ne obsojam, samo pomilujem. Si mislim, kako bo to izgledalo čez 10 ali 20 let.
Si ne predstavlam 50-letnice z 70-letnikom, pa da bi klapalo, razen po čudežu.[/quote]
Kdo pa pravi, da bi tak dolgo trajalo? Če enkrat pridejo tak daleč, potem bo tud takrat klapalo. ;)[/quote]

Saj to mislim, te veze so primerne za avanturo, tek na kratke proge, ne pa za ustvarjanje družine in neke trdnejše veze. Tam si nas pa vseeno večina želi, da bi “držalo”.
Za zabavo brez obveznosti in če je zadovoljstvo obojestransko, pa naj, zakaj pa ne?
Glede kemije pa, verjetno nekaj že mora biti, čeprav ni nujno, da vedno. Ampak vse se začne, ko se poliže med. Pa takrat?
Pri svojih skoraj 50 vem, da z enim 70 letnikom ne bi zdržala. Saj jih poznam, čile in poskočne za svoja leta, ampak to ni za skupaj.
In ko enkrat pridejo tako daleč, kot ti praviš, ti povem, da se dostikrat šele takrat začne katastrofa. To je tako, kot da bi bila oženjena s svojim fotrom, po službi bi čepela doma, ga negovala, pedenala, hodila z njim okoli dohtarjev, nikamor se mu ne bi dalo, z zabav bi odrinila že ob 9h, najkasneje ob 10h. Kakšna potovanja po svetu v lastni režiji itd. Mlinski kamen okoli vratu.
Da ne govorim o družbi, to je druga generacija!

Nobena moja prijateljica o kakšnem 60-letniku noče niti slišati. Vse, ki so začele novo vezo imajo tam največ do 4 leta starejšega izbranca. Pač, to pride z leti in spoznanji, mlajše pa tega še ne vedo.


Kdo pa pravi, da bi tak dolgo trajalo? Če enkrat pridejo tak daleč, potem bo tud takrat klapalo. ;)[/quote]

Saj to mislim, te veze so primerne za avanturo, tek na kratke proge, ne pa za ustvarjanje družine in neke trdnejše veze. Tam si nas pa vseeno večina želi, da bi “držalo”.
Za zabavo brez obveznosti in če je zadovoljstvo obojestransko, pa naj, zakaj pa ne?
Glede kemije pa, verjetno nekaj že mora biti, čeprav ni nujno, da vedno. Ampak vse se začne, ko se poliže med. Pa takrat?
Pri svojih skoraj 50 vem, da z enim 70 letnikom ne bi zdržala. Saj jih poznam, čile in poskočne za svoja leta, ampak to ni za skupaj.
In ko enkrat pridejo tako daleč, kot ti praviš, ti povem, da se dostikrat šele takrat začne katastrofa. To je tako, kot da bi bila oženjena s svojim fotrom, po službi bi čepela doma, ga negovala, pedenala, hodila z njim okoli dohtarjev, nikamor se mu ne bi dalo, z zabav bi odrinila že ob 9h, najkasneje ob 10h. Kakšna potovanja po svetu v lastni režiji itd. Mlinski kamen okoli vratu.
Da ne govorim o družbi, to je druga generacija!

Nobena moja prijateljica o kakšnem 60-letniku noče niti slišati. Vse, ki so začele novo vezo imajo tam največ do 4 leta starejšega izbranca. Pač, to pride z leti in spoznanji, mlajše pa tega še ne vedo.[/quote]

Če imaš nekoga rad, ti ni nič težko, da bi sedaj imel v naprej računico, saj v konmčni fazi vsakdo lahko zboli. Dobro, neke velike razlike v letih, to je drugo. Sicer pa 50-letnice na kakšne zabave? Verjetno tam tudi ne plešete tvista, kot takrat, ko ste imele 30? :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Saj to mislim, te veze so primerne za avanturo, tek na kratke proge, ne pa za ustvarjanje družine in neke trdnejše veze. Tam si nas pa vseeno večina želi, da bi “držalo”.
Za zabavo brez obveznosti in če je zadovoljstvo obojestransko, pa naj, zakaj pa ne?
Glede kemije pa, verjetno nekaj že mora biti, čeprav ni nujno, da vedno. Ampak vse se začne, ko se poliže med. Pa takrat?
Pri svojih skoraj 50 vem, da z enim 70 letnikom ne bi zdržala. Saj jih poznam, čile in poskočne za svoja leta, ampak to ni za skupaj.
In ko enkrat pridejo tako daleč, kot ti praviš, ti povem, da se dostikrat šele takrat začne katastrofa. To je tako, kot da bi bila oženjena s svojim fotrom, po službi bi čepela doma, ga negovala, pedenala, hodila z njim okoli dohtarjev, nikamor se mu ne bi dalo, z zabav bi odrinila že ob 9h, najkasneje ob 10h. Kakšna potovanja po svetu v lastni režiji itd. Mlinski kamen okoli vratu.
Da ne govorim o družbi, to je druga generacija!

Nobena moja prijateljica o kakšnem 60-letniku noče niti slišati. Vse, ki so začele novo vezo imajo tam največ do 4 leta starejšega izbranca. Pač, to pride z leti in spoznanji, mlajše pa tega še ne vedo.[/quote]

Če imaš nekoga rad, ti ni nič težko, da bi sedaj imel v naprej računico, saj v konmčni fazi vsakdo lahko zboli. Dobro, neke velike razlike v letih, to je drugo. Sicer pa 50-letnice na kakšne zabave? Verjetno tam tudi ne plešete tvista, kot takrat, ko ste imele 30? :)))[/quote]

Tvista nikoli nisem plesala, drugače pa kot 50 letnica delam veliko stvari, ki jih včasih nisem mogla, ali zaradi majhnih otrok, družine ali zaradi pomankanja časa in financ, ustvarjanja kariere, zidanja hiše itd..
Dejansko je to obdobje za uživanje. Otroci so odrasli, imaš določen standard, predvsem pa več časa, da se spet lahko več posvetiš partnerju, hobijem in uživanju življenja.
Povej mi, kako naj se s 70-letnikom vsedem na motor in obredem pol Evrope? Kako naj ga vlečem v afriško puščavo? Kako naj ga spravim na kolesarsko turo? Bo šel menoj na enourni tek? Bo sposoben 12 ur hoditi po velemestu in uživati? Bo ponočeval na zabavi do 2h ali 3h, ali bo ob 10h rinil domov? itd.. Saj vem, da verjetno obstojajo tudi takšni 70-letniki, samo jaz jih ne poznam in močno dvomim, da jih je prav dosti. Vidiš, jaz pa vse to delam.
Tega si kot mlada nisem mogla privoščiti, sedaj si končno lahko. Tudi zato, ker imam partnerja mojih let. S 70-letnikom pa dvomim in tu potem ne pomaga več noben denar, če ni moči, volje, zdravja, veselja…..

Glede zdravja se seveda strinjam, vsakdo lahko zboli. Samo bolan 30-letnik je bolj čudež, ravno tako, kot je čudež popolnoma zdrav 70-letnik. Povprašaj malo zdravnike, pa da vdiš, kaj ti bodo povedali oni.
Strinjam se tudi s tem, če imaš nekoga rad, ti nič ni težko in ljubezen ni računica. Vsaj moralo bi biti tako. Meni se je življenje pač obrnilo tako, sedaj uživam, zato mi je že predstava, da bi bila sedaj ob nekem starčku grozljiva. Morda bi bilo drugače, če bi si že v štartu našla toliko starejšega partnerja, tega pa res ne vem.

Dobro Faja, ti živiš kot 20 letnica. Z nekom si zato, ker ti je ob njem prijetno, ne zato, ker si preračunljiv. In tebi je ob tvojem fajn zato, ker si z njim izpolnjuješ svoje želje, kar je bistveno in ne zato, ker ni 20 let starejši od tebe. Vse 50 letnice pa tudi ne živijo takšnega sloga, kot ga ti in verjamem, da se imajo lahko ena s svojim 70 letnikom prav tako fajn, kot ti s svojim. Vse je odvisno od želja, ki jih imamo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No, meni se ne zdi, da bi bilo to nekaj tako strašno izjemnega, kar počne faja. Mogoče edino motor, ker to pa niti za vse 30-letnike in 30-letnice ni. Čeprav seveda drži tudi to, da vse abahamovke ne živijo tako. Ma kaj abrahamovke, tudi pol mlajše so že ta prave “razočarane gospodinje”.

No, če ne hodiš po zabavah in se furaš z motorjem, še ne pomeni, da si razočaran. Lahko je tudi obratno. Po načinu življenja je “nevarno” sklepat o zadovoljstvu, ki ga nekdo nosi s sabo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Za kakšno pri 50 je morda tudi 70-letnik primeren, ker ne zmanjka tem za pogovor. Pri teh letih morda že pozabi, da sta se isto že najmanj petkrat pogovarjala. :-))))

Ne vem, meni so najboljši vrstniki pa tja do nekje 10 let plusa 🙂

Če tako realno pogledaš, je za kakšne bogataše zelo malo verjetno, da bodo zvesti … Sploh za kakšne bogatunske dediče, ki so imeli vse v življenju prinešeno na pladnju in jim je vse samoumevno… Denar jim predstavlja moč in sredstvo izsiljevanja v smislu “če ti kaj ne paše, lahko greš”.

Alexis, to je res, ampak, kot povsod, se tudi tu najdejo izjeme. Človeka pa itak lahko oceniš, šele ko ga dobro spoznaš. Takrat vidiš, če mu lahko zaupaš, ali ne. Če bi na podlagi predskodkov in posploševanja ocenjevali ljudi, potem nikoli ne bi našli nikogar ustreznega zase.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Poznam kar nekaj takih okrog in čez 70 let, ki so zelo vitalni in nič ne pozabljajo, nekateri danes pri teh letih še delajo (profesorji, zdravniki …..)

Poznam pa tudi nekaj takih okrog 50 ali še manj, pa so zaradi bolezni vse pozabili.:) žalostno 🙁

Nisem mislila za vse, se strinjam, da so izjeme 🙂

Erazem B. Pintar se je naenkrat ustalil, bogsigavedi, zakaj 🙂 Aja proti 50-im drvi ali je celo že haha.

Seveda je potrebno prenesti s predsodki, preden dobro spoznaš človeka … Ni dobro povezovati vsakega življenjega stila z osebnostjo in sposobnosti človeka ter njegovimi vrednotami. Tako glede premoženja, kot ličenja in visokih pet 🙂

Seveda Alexis, enako je pri petkah in ličenju. Saj to smo ves čas poudarjali tudi v tisti debati. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Faja

1 uro teka? Pred čem bežiš in zakaj vsi ti ekstremni adrenalinski športi? Da poženejo spet mladostniško kri po žilah? To je tako kot pri nekaterih moških – kriza srednjih let. Ko so naenkrat 40, 50, se pokažejo očitni znaki staranja, ki se jih ustrašijo kot hudič križa, ko vidijo različne telesne spremembe, zato hočejo vsa ta dejstva potisniti nekam na stran, tako da si recimo umislijo nov avto, hodijo na vse mogoče fitnes centre in športne klube, seveda kjer se zbirajo pretežno mladi ljudje. In kot piko na i rabijo eno precej mlajšo dekle kot ulitmativni dokaz njihove “vitalnosti”, potrditev, da so mladostni in fizično ter spolno aktivni kot 30-letniki, torej še vedno “pravi kerlci”, ki z lahkoto parirajo mladeničem.

Strah pred staranjem, pred menopavzo, pred nezaželjeno vlogo babice? SKratka pri 50 se lahko na glavo obrnemo, ne moremo biti več konkurenčni mladim v fizičnem smislu, ker vsako obdobje ima svoje psihološke in fiziološke naravne zakonitosti.

“Sisco-girl” pri 50? :)))

Si ločena, a ne? Koliko je mlajši ljubimec, se pravi 20 let? 😀
Moraš se dokazati pred njim, da te ja ne bo imel za “staro”… ;)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close