Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Spam podjetja na zaposlitvenih portalih

Spam podjetja na zaposlitvenih portalih

Posodobljen seznam podjetij, ki redno lažejo o iskanju kadra: 

Sprva je dobro prebrati oglase. Danes imamo razpise, v katerih podjetja odkrito navajajo zahteve po podrobnih osebnih podatkih, hkrati pa recimo niso sposobni smiselno ubesediti delovnega mesta, osebenega dohodka itd.

GDPR natančno navaja, da mora biti navedena oseba, ki obdeluje osebne podatke. Iz tega izhaja da 99% slovenskega trga dela krši veljavno zakonodajo! Ker imamo oblast, ki uvaja mehka mamila kot pravico, je nesmiselno pričakovati, da se bo kdo lotil tega področja, zato se redno poroča stanje evropskim inštitucijam, ki se pa za razliko od naših ukvarjajo z lažmi in prevarami na trgu dela v Sloveniji. Majhni koraki so že doseženi (zahteva po navedbi osebnega dohodka itd.). Mogoče pa le uspejo prizadevanja.

Levji delež lažnih delovnih mest gre pripisati portalom Optius, Moje Delo ipd., ki sodelujejo pri ustvarjanju fiktivnega trga dela.

Podjetja, v katera ne vlagajte časa in truda:

    JYSK (čudaško kadrovanje, ki nima ne repa ne glave, še manj pa strokovnosti.)
    Prohuman (izrazito nestrokovno kadrovanje)
    Spar (nestrokovno kadrovanje, slabi delovni pogoji in izjemna fluktuacija kadra predstavljajo pomembna izziva za podjetje.)
    DPD (izrazito nestrokovno kadrovanje)
    Animapet
    Mercator (nestrokovno kadrovanje, slabi delovni pogoji in izjemna fluktuacija kadra predstavljajo pomembna izziva za podjetje.)
    Avtotehna VIS (izrazito nestrokovno kadrovanje)
    Bauhaus
    Blender Group (spreminjajo trg dela v farso)
    Companywall (spreminjajo trg dela v farso)
    E-vino (predsodki, dvojna merila)
    Fotona d.o.o. (spreminjajo trg dela v farso)
    Agencija Migral
    Ambasada ZDA Ljubljana
    Trenkwalder (izrazito nestrokovno kadrovanje)
    Eurosender (spreminjajo trg dela v farso)
    Be Helathy d.o.o. (spreminjajo trg dela v farso)
    KEFO
    Kariera (izrazito nestrokovno kadrovanje)
    Landisgyr (v preteklosti več fiktivnih razpisov, podjetje prekinilo sodelovanje v Sloveniji)
    Harvey Norman (izrazito nestrokovno kadrovanje)
    RUTAR (podjetje, ki je imelo več oglasov za vodjo, kot je zaposlenih v podjetju)
    Webtasy (Domenca) (spreminjajo trg dela v farso)
    Zavas (izrazito nestrokovno kadrovanje)
    Gaia Naturelle (Farsa)
    Prohuman d.o.o. EX NATON (spreminjajo trg dela v farso)
    Ikea
    Yasenska d.o.o. (čudaško “podjetje)
    Orbico
    PharmaHemp d.o.o.
    Mimovrste (sum na sporne prakse v povezavi z obdelavo osebnih podatkov)
    Vegitransport
    Pipadriatic
    PJU
    DSO Bežigrad (nestrokovna obdelava možnosti za kadrovske okrepitve)
    Grip Trgovina
    Manal d.o.o.
    TEhrol
    Lindstorm (globko nestrokovno kadrovanje)
    MediaOrbis
    IPO Group (spreminjajo trg dela v farso)
    Mladinska knjiga založba d.d. (fiktivni razpisi, nestrokovno kadrovanje)
    Optius (fiktivni razpisi v vlogi delodajalca)
    Planet Solar (nestrokovno kadrovanje)
    Be Helathy d.o.o. (spreminjajo trg dela v farso)
    Agado (nestrokovno kadrovanje)
    Aloha d.o.o.
    Admiral
    Adittec (nestrokovno kadrovanje)
    Europapier
    Guardiaris d.o.o. (fiktivni razpisi)
    GLS (absolutno neresno kadrovanje v vseh pogledih)
    Stoja Trade
    PharmaHemp d.o.o.
    Projektos d.o.o.

Katera podjetja sodijo na takpen seznam?

Podjetje, ki:

– nimajo navedenih kontaktnih podatkov osebe, ki obdeluje prijave
– silijo kandidate, da vnašajo osebne podatke v tuje portale in ATS sisteme, a pri tem ni navedeno kdo bo videl vaše osebne podatke, kje in kako so shranjeni itd. 99% slovenskih podjetij krši veljavno zakonodajo!
– ne odpisuje na prijave kandidatov
– od kandidatov izsiljujejo določanje osebnega dohodka, namesto, da oni določijo osebni dohodek! Gre za prakso iz strahopetnosti, nekorektnosti in splošnega pomanjkanja profesionalizma na slovenskem trgu dela.

… še podjetij, kamor ne pošiljajte prijav.

Poudarek: Ne pošiljajte prijav podjetjem, ki v zaposlitvenih oglasih kandidate naslavljajo s TI. Tikanje ne sodi v profesionalno okolje, ampak je primerno pozneje, ko se sodelovanja začnejo. Že način objav delovnih mest priča hudo nizkim standardom v Sloveniji, hkrati tikanje znižuje vaša pogajalska izhodišča, če sploh pride do intervjuja.

– Workforce
– razni prevajalci in posredniki
– Eleclerc (padec standardov, kadrovanje je nestrokovno, slaba obravnava kakovostnega kadra)
– Euroton (neresno kadrovanje)
– Pošta Slovenije (nestrokovno kadrovanje, objava oglasov za strašenje že zaposlenih, huda fluktuacija kadra, kar priča slabim pogojem)

Bravo Disciplina!!! Naj se še bolj glasno govori o tem!!

Bravo Disciplina! Ni presenečenje, ker na splošno ni spoštovanja do delavcev. Preverite čim več podjetij.

Tisti, ki ne verjamete v spam oglase, pošljite življenjepis in se pustite presenetiti.

Ali mogoče kdo ve, zakaj na FB oglasih za delo na Gen-i veliko ljudi da znak: ?

Kakšna je fluktuacija?

Spar res dosti  išče v upravi, tudi v trgovini je veliko fluktuacije. V upravi pa iščejo predvsem mlade začetnike.

Odgovor na objavo uporabnika
Disciplina, 12.08.2025 ob 13:03

… še podjetij, kamor ne pošiljajte prijav.

Poudarek: Ne pošiljajte prijav podjetjem, ki v zaposlitvenih oglasih kandidate naslavljajo s TI. Tikanje ne sodi v profesionalno okolje, ampak je primerno pozneje, ko se sodelovanja začnejo. Že način objav delovnih mest priča hudo nizkim standardom v Sloveniji, hkrati tikanje znižuje vaša pogajalska izhodišča, če sploh pride do intervjuja.

– Workforce
– razni prevajalci in posredniki
– Eleclerc (padec standardov, kadrovanje je nestrokovno, slaba obravnava kakovostnega kadra)
– Euroton (neresno kadrovanje)
– Pošta Slovenije (nestrokovno kadrovanje, objava oglasov za strašenje že zaposlenih, huda fluktuacija kadra, kar priča slabim pogojem)

Workforce me ni niti enkrat po vabil na razgovor. Čudna agencija. Ustrezala sem v vseh kriterijih, dostikrat sem izpolnjevala še višje. Imam občutek da ene firme kar objavljajo oglase, pa iščejo nek specifičen profil. Če ne najdejo, pa ponavljajo in ponavljajo oglase. Seveda nikomur ne dajo odgovor, le oglase ponavljajo v nedogled

Poslala na Gen-i ker sem ustrezala razpisu v vseh točkah, povabljena n razgovor, zelo nezainteresiran odnos, na zelo tanki meji z nesramnostjo. Potem sem čez 1 mesec ali 2 dobila, da nisem izbrana. So na razgovoru rekli, da kljub temu, da ustrezam, ni to noben garant, da bom izbrana, ker dajo priložnost vsem ?

Potem so pa ponovili razpis, torej je bil fiktivni razpis ali pa so izbirali diskriminatorno (na podlagi spola ali kaj takega).

Odgovor na objavo uporabnika
Nina202, 14.09.2025 ob 09:51

Poslala na Gen-i ker sem ustrezala razpisu v vseh točkah, povabljena n razgovor, zelo nezainteresiran odnos, na zelo tanki meji z nesramnostjo. Potem sem čez 1 mesec ali 2 dobila, da nisem izbrana. So na razgovoru rekli, da kljub temu, da ustrezam, ni to noben garant, da bom izbrana, ker dajo priložnost vsem ?

Nezainteresiran in nesramen odnos pomeni samo to, da jim je odveč, da si se prijavila.

Odgovor na objavo uporabnika
Giga172, 14.09.2025 ob 09:15

Spar res dosti  išče v upravi, tudi v trgovini je veliko fluktuacije. V upravi pa iščejo predvsem mlade začetnike.

Samo, da jim daje minimalne plače v upravi. Direktor nesramen ko kurac, idiot, ko razpišejo kaj strokovnega in zahtevnega ponavadi nimajo pojma, ne znajo predstavit, kaka vprašanja jih presenetijo, ker nimajo pojma. Sicer kadrovska je super, nimam kaj, ampak ostali pa minimalac al pa mal več, pa un njihov regres dva jurja non stop poudarjajo. Bil na treh krogih za delovno mesto, ki ga obvladam, v tretjem izredno razočaran nad odnosom do mene kot kandidata… Nestrokovni, neposlovni idiot od izvršnega direktorja, ki misli, kaj je…Fuj ! Nikoli več !

Odgovor na objavo uporabnika
pajo42, 14.09.2025 ob 11:20

Samo, da jim daje minimalne plače v upravi. Direktor nesramen ko kurac, idiot, ko razpišejo kaj strokovnega in zahtevnega ponavadi nimajo pojma, ne znajo predstavit, kaka vprašanja jih presenetijo, ker nimajo pojma. Sicer kadrovska je super, nimam kaj, ampak ostali pa minimalac al pa mal več, pa un njihov regres dva jurja non stop poudarjajo. Bil na treh krogih za delovno mesto, ki ga obvladam, v tretjem izredno razočaran nad odnosom do mene kot kandidata… Nestrokovni, neposlovni idiot od izvršnega direktorja, ki misli, kaj je…Fuj ! Nikoli več !

Hočeš rečt, da se strokovna delovna mesta v upravi plačujejo malo nad minimalcem?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close