Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Spam podjetja na zaposlitvenih portalih

Spam podjetja na zaposlitvenih portalih

Hitenje vodi v napake pri tipkanju. Če bo kaj nejasno, kar napišite in prejeli boste odgovor.

Jaz tudi opažam glede teh oglasov, da skoraj nikjer ni navedeno ime podjetja. Sploh tam, kjer so prisotne agencije. Potem kličeš na agencijo za informacije, da sploh veš, za katero podjetje se gre.

Katastrofa!

Norca se delajo!

Še tisti, ki so zaposleni iščejo dodatno delo. Tega je polno po fb, kjer iščejo dodatno delo, ker s takimi mezdami, ne morejo preživeti niti sami  niti svojo družino.

Zavod pa, mimo gleda…se štemplja in vleče plačo. Zakaj sploh imamo ZZRS? Za statistiko? Koliko je prijavljenih na zavodu? To lahko dela par ljudi, ne pa tisoče. Nikomur se niso našli zaposlitve. Za javna dela zelo težko prideš. Zakaj sploh to bajto placujemo?

Da ne govorimo o tem, da bi morali biti za razgovore plačljivi potni stroški, magari po nekem pavšalu, ki ga dobijo vsi enakega, ne glede na to ali je kandidat iz centra Ljubljane ali pa iz najbolj oddaljene točke pokrajine, da ne bi bilo diskriminiranacije na podlagi kraja kje nekdo živi, hkrati pa bi delodajalec res razmislil, koga povabiti, ne da jih povabi 30 in da so razgovori kratki, nezainteresirani izpraševalci in kandidati kot po tekočem traku in da ljudje pridejo na tak razgovor iz nekje daleč.

Če si prijavljen na zavodu, ta krije stroške prevoza za razgovore.

Odgovor na objavo uporabnika
Lumpur, 07.05.2025 ob 13:07

Vsak dan spremljam portale z oglasi za delo že več let in opažam, da določena podjetja razpisujejo vedno ista delovna mesta mesec za mesecem.

Ali ne zaposlijo nikogar ali pa imajo zaradi takih in drugačnih razlogov ogromno fluktuacijo zaposlenih. Dvomim, da je toliko ljudi nesposobnih, ponavadi je to znak za toksično okolje in neke notranje probleme.

Moje mnenje – takšno početje bi moralo biti kaznivo in velika fluktuacija (zaposlovanje in odpuščanje po poskusni dobi, slabi pogoji dela) ali neizbira nikogar bi morala biti po določenem času kazniva, ker se s tem zavaja ljudi. Ali bi morala vsa podjetja povrniti potne stroške za razgovore, nekateri imajo po več krogov razgovorov in imaš ogromno vožnje za to, da ti na koncu rečejo, da te ne vzamejo ali pa še to ne. Tudi dvomim, da je to v skladu z GDPR, ker se na polno zbira osebne podatke od ljudi.

Bodite torej pozorni na podjetja, ki sem jih jaz opazil, da do daske ponavljajo oglase in menjavajo datume objave oglasa, da izpade svež oglas:

– Pek Automotive Logatec – objavlja vedno iste oglase

– Ekosistem Plus

– Media Plus

….. prosim dodajte še druga podjetja, ki bi pasala v spam seznam.

Ne poznam teh podjetij niti nisem bil na razgovoru pri njih, bi pa bil smiselen seznam, da si ljudje prihranijo pot in trud in so pozorni in previdni.

 

Podoben primer je METRO, MANA prodajalne, kjer zaposlujejo samo za poskusno dobo, potem pa zaposlenega odslovijo in najdejo novo žrtev.

Samo stran od MANE in Metro d.d…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6564, 07.05.2025 ob 13:43

Res ne vem ali kadrovike s cest pobirajo ali so pa neke kozmetičarke s strici na položajih?

Tako kadrovica zna zJ… celo firmo, če jim se ni jasno.

Dobro si to napisal, kadrovniki so zgodba zase. Sploh razne dobro postlane luštne pičkice, ki delajo po 4 do 5 ur na dan, ter se afnajo.

Ena od teh je Lea Šajn, pa je samo ena od vsaj tisočih.

Pri zaposlovanju ni enakih možnosti. So samo poznanstva in poznanstva. Sposobnost nikogar ne zanima oziroma jo uporabijo celo proti tebi.

Odgovor na objavo uporabnika
DebelaKrota, 07.05.2025 ob 15:49

Petrol in GEN-i, nateguni brez primere!

Za Petrol se žal moram strinjat, nenehno oglasi za eno in isto prodajno mesto, pa nikogar potem ne zaposlijo.

Odličen zapis Disciplina!!!!

Sem prav z veseljem prebral.

A ste pomislili da bi mogoče za začetek ustanovili kako FB skupino?

Hvala in lp

Odgovor na objavo uporabnika
Rovtar_, 08.08.2025 ob 15:48

Dodajam še Komunalo Ptuj…vsake 3 mesece na novo en in isti oglas za kemijskega tehnologa…niti ne odpišejo pa nič,..ne zaposlijo nikogar, iščejo pa skoz!

Na seznam neresnih dodajam še AMZS.

Ogromno išče tudi KIA. Non stop . Tudi tam nekaj ne štima. Jaz mislim nekaj drugega, sem iskalka trenutno, iščejo zelo ozko , točno določen kader, od konkurence ali pa nekega čudežnega prodajnika. Proaktiv plus pa prodajajo po domovih sesalce in zmeraj iscejo. Jaz sem nad gospodarstvom skoraj obupala, sedaj še bolj javljam na ministrstva

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8765, 08.08.2025 ob 19:07

Norca se delajo!

Še tisti, ki so zaposleni iščejo dodatno delo. Tega je polno po fb, kjer iščejo dodatno delo, ker s takimi mezdami, ne morejo preživeti niti sami  niti svojo družino.

Zavod pa, mimo gleda…se štemplja in vleče plačo. Zakaj sploh imamo ZZRS? Za statistiko? Koliko je prijavljenih na zavodu? To lahko dela par ljudi, ne pa tisoče. Nikomur se niso našli zaposlitve. Za javna dela zelo težko prideš. Zakaj sploh to bajto placujemo?

Tako je zavod za zaposlovanje je sam sebi namen, tam so zaposleni tisti z dobrimi zvezami.

Meni ZRSZ še nikoli ni našel zaposlitve, pač pa sem si jo vedno sama, s trkanjem od vrat do vrat.

Oni na zavodu potem samo kljukico zraven narišejo in se trepljajo po prsih, češ še enega smo dali ven iz evidence brezposelnih….

Bravo res…

.

itak, zavod ni tam da ti službo išče.. mogoče te napoti na neko bedno mesto pod tvojo izobrazbo.. mene je, eno samo napotnico haha..

ma veliko imaš teh oglasov v prazno, nekateri nabirajo podatke, drugi preverjajo trg dela, tretji pa morajo upravičiti svoje mesto, pa dajejo lažne oglase.. ali pa oglase, kjer je nekdo že izbran, pa morajo še koga povabit..

in ja, sem doživela tako to, da če se ne javimo niste izbrani kot če vas pokličemo, ste izbrani..

po dveh mesecih poskusne že dobila za nedoločen čas.. druga, ki je prišla takoj za mano pa ni naredila poskusnega in je niso vzeli.. je pa imela smolo, ker so jo z mano primerjal, jaz pa rekorderka v učenju novih stvari spet, ma čisto vedno mi to rečejo. slaba stran tega pa je, da te zelo hitro smatrajo kot da si tam že leta in leta pa tudi izkoriščajo tvojo pridnost, sposobnost itd.. tko da.. so plusi in minusi..

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna416, 08.08.2025 ob 20:25

Ogromno išče tudi KIA. Non stop . Tudi tam nekaj ne štima. Jaz mislim nekaj drugega, sem iskalka trenutno, iščejo zelo ozko , točno določen kader, od konkurence ali pa nekega čudežnega prodajnika. Proaktiv plus pa prodajajo po domovih sesalce in zmeraj iscejo. Jaz sem nad gospodarstvom skoraj obupala, sedaj še bolj javljam na ministrstva

Javljaš se na ministrstva, ker je tako dober občutek, ko dobiš vabilo na razgovor, kajne? Tam boš šele razočarana, ko boš ugotovila, da so razgovori vse, do česar boš prišla.

Odgovor na objavo uporabnika
prelepo, 08.08.2025 ob 21:03

Javljaš se na ministrstva, ker je tako dober občutek, ko dobiš vabilo na razgovor, kajne? Tam boš šele razočarana, ko boš ugotovila, da so razgovori vse, do česar boš prišla.

Zelo drži…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno852, 08.08.2025 ob 20:05

Odličen zapis Disciplina!!!!

Sem prav z veseljem prebral.

A ste pomislili da bi mogoče za začetek ustanovili kako FB skupino?

Hvala in lp

Facebook skupina je bila, a je bila odstranjena, ker so bile prijave. Dovolimo si ugibati, da s strani agencij in kadrovskih pisarn ter portalov Optius in Moje delo, NI PA TEGA MOČ DOKAZATI in trditi z gotovostjo, zato vas prosim, da NE vzamete informacije kot 100% resnične – zgolj predvidevanja. Skupini je bilo ime Iniciativa za resnična delovna mesta – druga skupina je bila STOP Socialnemu dampingu.

Obe sta izbrisani, samo dva člana naše ekipe uporabljajo facebook, 3 ne, ker se ni dobro izpostavljati z našim delom. Pošiljamo prijave na razpise in delamo bazo podatkov (datum, naziv delovnega mesta, podjetje) in statistiko odgovorov, zavrnitev, spornih praks itd.

Ideja je konec leta (projekt je aktiven že 18 mesecev) objaviti cel seznam podjetij, za katera je moč trditi, da zavajajo, lažejo in zlorabljajo zaupanje ljudi.

Zaradi nature problematike in popolnega ignoriranja prijav na inšpektorate, bo raziskava objavljena anonimno, a je lokacijo in način objave ta hip preuranjeno omenjati. Bo pa javno dostopno.

Informacije so resnično skrb zbujajoče.

Nekatera podjetja niso odpisala tudi na več 10 prijav. Raziskava ni kar eno nagajanje, temveč gre za psihološko in sociolško, predvsem pa analitično podkrepljen pristop ob upoštevanju tako ATS sistemov, kot povprečnih kadovskih metod.

V SLoveniji se pred javnostjo skriva številne reči:

– Dejanska brezposelnost
– Resnični razlogi za uvoz delovne sile (socialni damping)
– Resnični osebni dohodki (laganje skozi statistiko)
– Popolno ignoriranje celih zakonskih členov
– Kršitve pravic delavcev že pri pripravi pogodb
– Zavajanje in neresnične navedbe (laži) s strani delodajalcev
– Kršitve ustnih in pisnih dogovorov
– Preseganje smiselnosti stavka “po navodilih nadrejenega”, saj dela ne smejo presegati pogodbeno določenih okvirjev delovnega mesta
– Kršitve pravic neizbranih kandidatov
– Nepravilno določeni osebni dohodki, ki onemogočajo izračun odpravnin itd. (vključevanje vseh dodatkov v osnovno plačo ipd. Tega NE PODPISUJTE!!!!)

Skratka, Slovenija ima veliko težav. Predvsem pa veliko, veliko mrtvih črk v zakonih, ki se jih nihče ne drži in nihče jih ne preverja.

Klasični primer zavajanja/laži s strani delodajalca:

RAZGOVOR: Plača za to delovno mesto je 1450 BURO (pozabite tistih 2500 bruto, ker je 2500 bruto za manj kot 10% zaposlenih)
POGODBA NA DAN PODPISA (ste v težjih okoliščinah, brez zaposlitve, tik pred podpisom): Plača 1277, ostalo variablni znesek/pogojno ob 100% prisotnosti – Ali si lahko privoščite zavrnitev podpisa?

RAZGOVOR: Delovni čas je od ponedeljka do petka, sobote in prazniki prosti
REALNO STANJE NA DELOVNEM MESTU: Delovne sobote, pogosta podaljševanja, izgovor – pomanjkanje delovne sile (kar je načrtno za nižanje stroškov dela na vaš račun)

RAZGOVOR: Možnost izobraževanja
REALNOST: Tudi po 10 letih nikakršne ponudbe za izobraževanje

Potem so tukaj še neumnosti v stilu “kaj vam ponujamo” in vam v oglasu v sekciji njihove “ponudbe” navajajo:

Reden osebni dohodek (to je zakonsko obvezujoče!!! To ni nikakršna “prednost”)
Regres (zakonsko obvezujoče)

Odgovor na objavo uporabnika
Disciplina, 08.08.2025 ob 22:20

Facebook skupina je bila, a je bila odstranjena, ker so bile prijave. Dovolimo si ugibati, da s strani agencij in kadrovskih pisarn ter portalov Optius in Moje delo, NI PA TEGA MOČ DOKAZATI in trditi z gotovostjo, zato vas prosim, da NE vzamete informacije kot 100% resnične – zgolj predvidevanja. Skupini je bilo ime Iniciativa za resnična delovna mesta – druga skupina je bila STOP Socialnemu dampingu.

Obe sta izbrisani, samo dva člana naše ekipe uporabljajo facebook, 3 ne, ker se ni dobro izpostavljati z našim delom. Pošiljamo prijave na razpise in delamo bazo podatkov (datum, naziv delovnega mesta, podjetje) in statistiko odgovorov, zavrnitev, spornih praks itd.

Ideja je konec leta (projekt je aktiven že 18 mesecev) objaviti cel seznam podjetij, za katera je moč trditi, da zavajajo, lažejo in zlorabljajo zaupanje ljudi.

Zaradi nature problematike in popolnega ignoriranja prijav na inšpektorate, bo raziskava objavljena anonimno, a je lokacijo in način objave ta hip preuranjeno omenjati. Bo pa javno dostopno.

Informacije so resnično skrb zbujajoče.

Nekatera podjetja niso odpisala tudi na več 10 prijav. Raziskava ni kar eno nagajanje, temveč gre za psihološko in sociolško, predvsem pa analitično podkrepljen pristop ob upoštevanju tako ATS sistemov, kot povprečnih kadovskih metod.

V SLoveniji se pred javnostjo skriva številne reči:

– Dejanska brezposelnost
– Resnični razlogi za uvoz delovne sile (socialni damping)
– Resnični osebni dohodki (laganje skozi statistiko)
– Popolno ignoriranje celih zakonskih členov
– Kršitve pravic delavcev že pri pripravi pogodb
– Zavajanje in neresnične navedbe (laži) s strani delodajalcev
– Kršitve ustnih in pisnih dogovorov
– Preseganje smiselnosti stavka “po navodilih nadrejenega”, saj dela ne smejo presegati pogodbeno določenih okvirjev delovnega mesta
– Kršitve pravic neizbranih kandidatov
– Nepravilno določeni osebni dohodki, ki onemogočajo izračun odpravnin itd. (vključevanje vseh dodatkov v osnovno plačo ipd. Tega NE PODPISUJTE!!!!)

Skratka, Slovenija ima veliko težav. Predvsem pa veliko, veliko mrtvih črk v zakonih, ki se jih nihče ne drži in nihče jih ne preverja.

Dodajam:

– nespoštljiv odnos in nedovoljena vprašanja na razgovorih

Pomembno je, da veste, da niste sami in da veste, da se dela resnično obsežna baza informacij, ki bo šokirala Slovenijo, ko se objavi.

Kaj vse bo objavljeno 31.12.2025?

Sporne pogodbe dane v podpis kandidaom in kandidatkam (brez predhodnega predloga pogodbe na vpogled oz. z močnim zamikom), direktne kršitve zakonodaje (in pojasnjeni členi posameznih kršitve), seznam fiktivnih delovnih mest in podjetja, ki so jih objavljala. FIKTIVNO DELOVNO MESTO POMENI KRAJO OSEBNIH PODATKOV OZ. PRIDOBIVANJE OSEBNIH PODATKOV Z ZAVAJANJEM.

Ker predvidevamo, da se bo zgodil odpor s strani spodletelih in povsem nestrokovnih kadrovskih pisarn, tam zaposlenih, povsem nekompetentnih oseb (pretežno dam), bomo na vlado naslovili prošnjo, da se glede na razpise preverja prijave v zdravstveno zavarovanje in tako utemelji, da so rezultati raziskave neresnični.

Prepirčani smo, da bodo številna podjetja jasno razkrita, ko se pokaže stanje, da je od več deset razpisov ISTEGA PODJETJA v obdobju dveh let sklenjeno zgolj eno ali dva delovna razmerja.

Povsem odkrito in javno lahko napovemo, da se bo trud usmerilo tudi v konkretne raziskava na področju kršenja zakonodaje iz naslova GDPR (kdo, kako in zakaj je obdeloval podatke kandidatov in kandidtak).

Ne, niste napačno zaznali! V Sloveniji ni zgolj nekaj lažnih prostih delovnih mest, temveč VEČINA!

Potem so tukaj še druge zaznane sporne prakse, ki so širši javnosti neznane, a vse ob svojem času.

Če ste brezposelni, ne obupajte in vedite, da je zelo malo verjetno, da ste vi problem. Veliko večja verjetnost je, da ste zgolj ujeti v limbo fiktivnih delovnih mest, pri čemer se postavi vprašanje “ALI SE DIREKTORJI SPLOH ZAVEDAJO KAKŠNO ŠKODO JIM DELAJO NESPOSOBNE OSEBE V KADROVSKEM SEKTORJU”?

Slovenija mora začeti tudi spodbujati resne in sposobne ljudi, ki jih ni strah biti avtentičen in iskren, ne pa maščevalno nastopati do ljudi, ki so pogumni stopiti naprej. Zato številni žvižgači dolgo časa delajo anonimno.

Podjetja, ki objavljajo lažna, torej neresnična delovna mesta, kršijo več pravnih predpisov, in sicer tako s področja varstva osebnih podatkov kot tudi kazenskega prava.
1. Kršitev varstva osebnih podatkov
V Republiki Sloveniji je primarna zakonodaja Splošna uredba EU o varstvu podatkov (GDPR) in Zakon o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-2).
Ključne kršitve:
Nezakonita obdelava osebnih podatkov (čl. 5, 6 in 13 GDPR) – pridobivanje podatkov brez zakonite pravne podlage.
Zavajanje posameznika glede namena zbiranja podatkov (kršitev načela zakonitosti, poštenosti in preglednosti – čl. 5(1)(a) GDPR).
Posredovanje ali prodaja osebnih podatkov tretjim osebam brez privolitve (čl. 6 in 7 GDPR).
Sankcije: upravne globe do 20 milijonov EUR ali do 4 % letnega svetovnega prometa podjetja (čl. 83 GDPR).
2. Kršitev kazenskih določb
Po Kazenskem zakoniku (KZ-1):
Zloraba osebnih podatkov (čl. 143 KZ-1) – pridobivanje, posredovanje ali uporaba osebnih podatkov brez podlage.
Goljufija (čl. 211 KZ-1) – lažno prikazovanje dejanskih okoliščin (izmišljeno delovno mesto) z namenom pridobitve protipravne premoženjske koristi.
Neupravičeno zbiranje osebnih podatkov (čl. 143 in 144 KZ-1) – še posebej, če gre za obsežno ali sistematično zbiranje.
3. Morebitne dodatne kršitve
Zakon o varstvu potrošnikov (ZVPot) – zavajajoče poslovne prakse (če se osebe obravnava kot potrošnike).
Zakon o delovnih razmerjih (ZDR-1) – v primeru zlorabe instituta zaposlovanja.

Ker smo v Sloveniji, je resnične zakonske reči težko dokazovati, a se bomo trudili v tej smeri.

Kdo pa je zaprl skupjne na FB? In kdo se ni strinjal s pisanjem o tem?

Pa kaj potem če so sledile prijave!

Taka skupina bi morala obstajati, ne pa se ukloniti nekim grožnjam!

 

Pa nikar ne objavljaj tega na 31.12.2025.

 

Takrat nihče ne bere in ne gleda TV, ker je še od božiča  družinsko praznovanje in pecivo pečejo in jedo. Nihče se v teh dneh NE UKVARJA V TEH DNEH S POMEMBNOSTMI.

Odlično,

upam, da bo to glavna tema pred volitvami in ne Palestina in 80 let stara grobišča.

Rešitev oglasi bi morali biti plačljivi + da ne pokuriš časa in denarja bi bil v času tehnologije dovolj npr,zoom, telefonski intervju….

Odgovor na objavo uporabnika
Kdo je zaprl skupio na FB?, 09.08.2025 ob 00:26

Kdo pa je zaprl skupjne na FB? In kdo se ni strinjal s pisanjem o tem?

Pa kaj potem če so sledile prijave!

Taka skupina bi morala obstajati, ne pa se ukloniti nekim grožnjam!

 

Pa nikar ne objavljaj tega na 31.12.2025.

 

Takrat nihče ne bere in ne gleda TV, ker je še od božiča  družinsko praznovanje in pecivo pečejo in jedo. Nihče se v teh dneh NE UKVARJA V TEH DNEH S POMEMBNOSTMI.

Toliko prijav je bilo, da je posledično Facebook tisti, ki vas zabblokira, zapre itd. Podobni primeri so, če recimo odprete skupino, kjer bi kritično mislili kakšno drugo problematiko sodobnega časa.

 

 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close