slovenska glasba
Sicer sem zelo pozno odkril Kreslina, ampak mi vseeno sede nekaj njegovih komadov:
– Prva pesem predvsem zato, ker se mu je pridružila še Severa (ženska ima neko posebno energijo): http://youtu.be/-VQLYoUkC6M
– Tale njegova pesem mi je zaradi besedila, ki je tako življenjsko: http://youtu.be/c507PdRnkog
– Ne vem, verjetno asociacija na park za LJ gradom, kjer je luštno: http://youtu.be/Q1LIDKgS9yM
Mislim, da glasbe ne bi smeli deliti na dobro in slabo, ker ima vsak pač svoj okus in kriterij, ampak na tako ki nam je všeč in tako ki nam ni, pa lahko kvečjemu na kvalitetno in nekvalitetno. Vsekakor je glasba, ki jo napišejo ter zaigrajo in odpojejo eni izkušeni, po možnosti šolani glasbeniki (pa ni važna zvrst) neprimerno bolj kvalitetna kot npr. en turbofolk narejen na sintiču in računalniško obdelan.
Mislim pa da bi morali bolj ceniti govejo musko. Vsaj nekatero. No da razložim, sama poslušam dve skrajnosti, klasiko in metal, vendar mi tudi druge zvrsti ugajajo, če je seveda kvaliteta (Adele, Amy Winehouse, Queen;Freddie Mercury-zame najboljši pevec vseh časov, itd. itd.). Kar se tiče goveje, je sicer ne prenašam najbolje, jo pa spoštujem v kolikor je (spet) kvalitetna. Lojze Slak je bil prav car, njegove pesmi poznajo vse generacije ne glede na to kaj kdo posluša, torej so narejene kot je treba. Pa na rock otočec s Slakom še dolgo ne bomo pozabili.
X factor je pa itak kar neki.
Kaj se pa samo o dekletih govori? Eh, kaj pa Magnifico, Demolition Group… Stari mački Predin, Kreslin, Lovšin… BFM, Siddharta, Dan D so vsi že dosegli svoj višek, kar se za njih nebo ponovilo. Nekaj slovenskega repa je po lirikalni zmožnosti fantov boljšega od katerekoli slovenske glasbe. Doša, Emkej, Ali. Elvis Jackson se pojavljajo v tujini. DJi tudi niso slabi. Umek je svetovno poznan, Gramatik je šel srečo iskat v ZDA, ker ga v Sloveniji niso jebali 5%, pa je tam uspel in sedaj vrti po celem svetu.
Gal Gjurin, Hamo. Lahko rečem, da se je tudi Plestenjakov na stara leta izboljšal!
Toliko je ene kvalitetne slovenske glasbe, ampak je škoda, da se le ta redko prebije na lestvice radia Salomon, Aktual, 1 ipd., kjer se sama šara vrti.
Kaj se pa samo o dekletih govori?
Eh, kaj pa Magnifico, Demolition Group… Stari mački Predin, Kreslin, Lovšin… BFM, Siddharta, Dan D so vsi že dosegli svoj višek, kar se za njih nebo ponovilo.
Nekaj slovenskega repa je po lirikalni zmožnosti fantov boljšega od katerekoli slovenske glasbe. Doša, Emkej, Ali.
Elvis Jackson se pojavljajo v tujini.
DJi tudi niso slabi. Umek je svetovno poznan, Gramatik je šel srečo iskat v ZDA, ker ga v Sloveniji niso jebali 5%, pa je tam uspel in sedaj vrti po celem svetu.
Gal Gjurin, Hamo. Lahko rečem, da se je tudi Plestenjakov na stara leta izboljšal!
Toliko je ene kvalitetne slovenske glasbe, ampak je škoda, da se le ta redko prebije na lestvice radia Salomon, Aktual, 1 ipd., kjer se sama šara vrti.
Forum je zaprt za komentiranje.