Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek slovenska glasba

slovenska glasba

Ja saj zato sem vprašala glede govedraske muske in staršev:) Mojedva je tudi hvala bogu nista poslušala, poslušata tudi tuje izvajalce. Samo eno obdobje smo živeli s fotrovimi starci, in takrat je bilo tega full in je bilo zoprno pa še naglas sta dajala to musko.

Ko js slišim govedarsko musko je kot da me božjast useka, prav počutim se da zbolevam. To je zame totalno brezdušna muska kot neko natepavanje. Imela sem pa sosedo, istih let kot jaz, ki se mi je prav smilila, njena starca sta bila pa živa kmetavzarja. To so pa imeli govedarsko musko stalno in njo je bilo zelo sram in je trpela.

[right][/right]
Niti ne, z mat si lahko zavrtima vinilko Pink Floydov, fotr pa kakšne Led Zeppelin, ZZ Top ali kaj podobnega 🙂 Je pa res, da mojega priljubljenega jazza nekak ne preneseta.


@kikica21
: točno to: topli večeri, hladno pivo in dobra muzika!

Oh how great:), Js imam isto še ful vinilnih plošč od fotra pa mami, sem si jih k sebi prinesla. Z njunim dovoljenjem. Samo nimam gramofona. Tudi od pink floydov je ene par plošč pa donna summer pa še in še sploh te izvajalci iz 70 let, takrat ko sta moja starca odraščala.


Jaz je isto ne prenašam.

Še enga slovenskega komada se spomnim, ki mi je bil še kar všeč od Katje Fašink. Sicer glas ima ona res povprečen, ampak komad ji je takrat naredil SoulGreg, ta tip je pa kar talentiran. Pa video je dosti hud za slovenske razmere Evo ga: http://www.youtube.com/watch?v=s92eTCclFtc


Škoda, super občutek, ko si zvečer utrujen od celodnevnega dela/športa/skrbi, si zavrtiš eno ploščo s tistim značilnim prasketanjem, zraven natočiš kozarec boljšega piva ali čaja in…relax 🙂


Gramofoni se še vedno dajo kupiti.

Ja to vem sedaj imajo te moderne gramofone. Vedno če grem v Bing Bang pozabim pogledati kje jih imajo pa koliko stanejo. Sta imela starša nek stari gramofon s tisto troblo na vrhu še, samo ne dela več.

Vlado Kreslin, Iztok Mlakar…

Evo, ker sem se glih martičkala gor :))
[youtube]cqB7_9nXUKU[/youtube]

Pomežikni soncu in naredi nekaj zase 😉
[youtube]BwiagTYvW14[/youtube]

Ojej, tole Belo Teraso si že cel vikend pojem, ker sem si bolj “na izi” vzel in se šetal po mestu, bral knjigo ob Ljubljanci, itd. 🙂

Meni pa danes, lahko bi duet vsekala 😀

Meni pa danes, lahko bi duet vsekala :D[/quote]
Kaj praviš, bi kr v dvoglasnem kanonu poskusla? 🙂

Meni pa danes, lahko bi duet vsekala :D[/quote]
Kaj praviš, bi kr v dvoglasnem kanonu poskusla? :)[/quote]

Lahko tud v kvartah al pa kvintah 😀

Moje teoretično znanje glasbe se pri dvoglasnem kanonu konča, vse ostalo pa lahko poskusva, če boš prej pokazala na primeru 🙂 Baje si kr hitro “gor pridem” v čem je fora 🙂

Če maš posluh, pol si sploh ni kaj gor prit :)) Bom začela nudit inštrukcije 😀

Če maš posluh, pol si sploh ni kaj gor prit :)) Bom začela nudit inštrukcije :D[/quote]
Ne, niti približno nimam posluha. Pa to ni samokritika, le realno stanje 🙂 Ko sem to odkril, sem se pač specializiral za poslušanje in tudi precej obvladam poslušanje 🙂 Lahko mi pa ti kaj profi zapoješ in te bom profi poslušal.

Jaz sem bila pa prepričana, da se kaj ukvarjaš z glasbo, mislim da ne poznam kakšnega neglasbenika ki mu je všeč jazz 🙂

Hehe, a si že slišala kdaj za tisto delitev človeških možganov – da so nekateri ljudje bolj umetniški tip, drugi pa znanstven. Nekaj v stilu te slike:

<img decoding="async" src="http://shrani.si/t/30/mf/3CHGYv0O/right-left-brain-red.jpg"/>[img]http://shrani.si/t/30/mf/3CHGYv0O/right-left-brain-red.jpg[/img]

No, jaz sem nekako mešan 🙂 Glede na izobrazbo/delo/ustvarjanje čisto znanstven, natančen, “urejen”, “I know exactly who I am”, praktičen – medtem ko na čutni ravni bolj na desni: I am imagination, art, poetry, I feel, I sense, I am taste, itd. 🙂

Torej moj “output” je čisto znanstven, “input” pa bolj “zasanjan” 😀 Pač boljše od obeh svetov.

Super komad.

Sicer pa se jaz vedno poistovetim s tem besedilom:
http://www.youtube.com/watch?v=T6RccXh5APw

Pa še skromen si ful 😀 Joke. Jaz se ne poznam tako dobro. Pomoje smo pa vsi mešanica, pač en svet malo prevladuje 🙂

Pa še skromen si ful 😀 Joke. Jaz se ne poznam tako dobro. Pomoje smo pa vsi mešanica, pač en svet malo prevladuje :)[/quote]
Ups, mogoče bi moral jasneje napisati, da tisti komentar “boljše od obeh svetov” ni neka splošna trditev (ali primerjanje z drugimi), ampak tako se vidim oz. je le moje zadovoljstvo s sabo (npr: pač nimam problemov s tem, da ne znam peti ali slikati in se mi zdi takšna kombinacija tudi dobra). Veš kaj mislim? Niti se mi ne zdi toliko vprašanje skromnosti kot pa, da se poznam z vsemi slabostmi in dobrimi stranmi ter tudi sprejemam 🙂

Evo, da ne bo čist offtopic, tole si pa danes pojem:
http://youtu.be/s-LntmK2c4Y

Razumem, je bil samo hec 🙂 Jaz se nekak bolj zavedam svojih slabosti, se tud več ukvarjam z njimi, v želji da jih izboljšam, se ne nekaj slepim. Dobre lastnosti pa so pogosto potisnjene nekam na stran…Ne vem zakaj se jih tako malo zavedam. No, ne razmišljam o njih, ponavadi. E to bo to. Primerjati se z drugim, je pa pomoje najslabša stvar, ki jo lahko narediš. Če bi se, bi bila verjetno precej zafrustrirana 🙂


Dej komentiraj še mojo priloženo pesem v prejšnjem komentarju, da ne bova čisto zašla iz teme 🙂

Še en nasvet. Žensko še posebej lepo naredi ravno zavedanje sebe, poznavanje svojih atributov (ok, tu nimam v mislih tistih, ki izkoriščajo globoke dekolteje, ampak bolj osebnostne atribute) in da se sprejmejo. Delo na slabostih je super, ampak ne pozabi na svoje dobre lastnosti, ne boj se jih pokazati, ne skrivaj se za to opevano skromnostjo in predvsem delaj na sebi zaradi sebe same in boš zmagala 🙂 Evo, za domačo nalogo razmisli o vseh svojih dobrih lastnosti, si jih mogoče zapiši, vsekakor pa jih uporabljaj 🙂 Evo, mojih pet minut.

To je neka himna ljubljančankam, jaz pa nisem ljubljančanka :)))

Joj, sem prestara za domače naloge :)) Je pa dobra ideja, bom načrtno razmislila. In pol se bom pohvalila. No, to ni res. Ena mojih dobrih lastnosti je, da se ne hvalim 😀

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close