Sindikalne demonstracije
Kaj nas jebe:
– preobširen in neučinkovit javni sektor
– neučinkovito gospodarstvo
– previsoki davki na izplačane plače
– previsoka pričakovanja državljanov glede “socialne države”
Slovenija crkuje, počasi, na obroke, pravega konsezna glede reform ni. vstajniki namreč mislijo, da so rešitev še višji davki in še več sociale.
Mislim, da nas bol jebe to, da nihče ne podpre nobene dobre rešitve, če ni od “naših”. Podpre se pa vsaka od katere kaj kapne v “naš/moj” žep….
Govorim o tistih, ki imajo škarje in platno (ki ga zmanjkuje…)
In potem?[/quote]
In potem dati priložnost poštenejšim. Če pa ne bodo pošteni, pa jih obesiti na trgu, tako, kot bi bilo treba trenutno mafijsko oblast.[/quote]
Problem je tudi mentaliteta ljudi. Pri naših sosedih ne bo vsak samo čakal, da bo tebe (davkoplačevalce) oz. državo ogoljufal. Tudi če se nekomu ponudi potencialna možnost, da krade/goljufa/okorišča na račun drugih, kejr je 100% prepričan, da jih bo odnesel nekaznovano, tega enostavno ne bo storil. Kaj pa pri nas??? Seveda so v vsakem žitu žižki, ampak pri nas jih je nedvomno več – in to se iz generacije v generacijo prenaša. Pred letom 1918, smo bili Slovenci nedvomno bolj pošteni, ker smo kulturno gravitirali na sever, zdaj po 100 letih pa…
In potem dati priložnost poštenejšim. Če pa ne bodo pošteni, pa jih obesiti na trgu, tako, kot bi bilo treba trenutno mafijsko oblast.[/quote]
Problem je tudi mentaliteta ljudi. Pri naših sosedih ne bo vsak samo čakal, da bo tebe (davkoplačevalce) oz. državo ogoljufal. Tudi če se nekomu ponudi potencialna možnost, da krade/goljufa/okorišča na račun drugih, kejr je 100% prepričan, da jih bo odnesel nekaznovano, tega enostavno ne bo storil. Kaj pa pri nas??? Seveda so v vsakem žitu žižki, ampak pri nas jih je nedvomno več – in to se iz generacije v generacijo prenaša. Pred letom 1918, smo bili Slovenci nedvomno bolj pošteni, ker smo kulturno gravitirali na sever, zdaj po 100 letih pa…[/quote]
…pri naših SEVERNIH sosedih….
Forum je zaprt za komentiranje.