Sindikalne demonstracije
slovnsko gospodasrstvo hira zaradi nesposobnosti menedžmenta ki zna ustvarjati dodano vrednost zgolj z ceneno delovno silo, zaradi lenobe in neproduktivnosti slovenskih delavcev, ki delajo po načelu, ne moreš me tako slabo plačati kot lahko malo naredim, zaradi požrešnosti javnega sektorja, ki ne dosega delovne obveznosti vsaj 40 ur an teden, previsokih davkov in razbohotene sive ekonomije….semolič, šrtukelj in podobna zalega pa zgolj ribarijo v kalnem skuoaj z sprego delodajalcev in paliujo rajo med sabo….deli in vladaj..oz skregaj in vladaj
O kakšnih reformah ti govoriš? Ni vse reforma. Divji posegi v socialne pravice niso nobena reforma. Naj protestirajo sindikati, samo še to nam je ostalo. Tisto vstajniško gibanje je bilo itak le muha nekajdnevnica. :)))[/quote]
Se vidi da delaš v JU ja ja :)))
O kakšnih reformah ti govoriš? Ni vse reforma. Divji posegi v socialne pravice niso nobena reforma. Naj protestirajo sindikati, samo še to nam je ostalo. Tisto vstajniško gibanje je bilo itak le muha nekajdnevnica. :)))[/quote]
Se vidi da delaš v JU ja ja :)))[/quote]
Slovensko gospodarstvo hira zaradi drugih vzrokov in ne zaradi sindikatov. Sam vidiš, kakšne težave so z bankami, pa tam sindikati niso imeli nič zraven. Podjetja so vodili nastavljeni in nesposobni ljudje.
O kakšnih reformah ti govoriš? Ni vse reforma. Divji posegi v socialne pravice niso nobena reforma. Naj protestirajo sindikati, samo še to nam je ostalo. Tisto vstajniško gibanje je bilo itak le muha nekajdnevnica. :)))[/quote]
plačana malica in prevoz, ogromno dopusta … pozimi pretopli, poleti prehladni prostori … a to so socialne pravice — po kateri mednarodni smernici česa že????
“država” še največ prišpara, če javni sektor štajka ☺ (glej preje našteto) ☺
Se vidi da delaš v JU ja ja :)))[/quote]
Slovensko gospodarstvo hira zaradi drugih vzrokov in ne zaradi sindikatov. Sam vidiš, kakšne težave so z bankami, pa tam sindikati niso imeli nič zraven. Podjetja so vodili nastavljeni in nesposobni ljudje.[/quote]
To se strijnam ampak sindikati so itak proti privatizaciji. Sindikati pa so blokirali Pahorjeve reforme, če jih ne bi morda ne bi bili tam kjer smo in sedaj bi jih spet banda proletarska :))
Slovensko gospodarstvo hira zaradi drugih vzrokov in ne zaradi sindikatov. Sam vidiš, kakšne težave so z bankami, pa tam sindikati niso imeli nič zraven. Podjetja so vodili nastavljeni in nesposobni ljudje.[/quote]
To se strijnam ampak sindikati so itak proti privatizaciji. Sindikati pa so blokirali Pahorjeve reforme, če jih ne bi morda ne bi bili tam kjer smo in sedaj bi jih spet banda proletarska :))[/quote]
Seba111, kaj pa, če boš spoznal luštno sindikalistko? :))))
guda una ☺
sicer so sindikalistke težka konkurenca profesionalkam … namesto plačila hočejo udeležbo na demonstracijah … v prvih vrstah, da se vidi kakšen “komad” je upecala ☺
To se strijnam ampak sindikati so itak proti privatizaciji. Sindikati pa so blokirali Pahorjeve reforme, če jih ne bi morda ne bi bili tam kjer smo in sedaj bi jih spet banda proletarska :))[/quote]
Seba111, kaj pa, če boš spoznal luštno sindikalistko? :))))[/quote]
Antilopa to bi bila pa potem sindikalna sabotaža :))
A tako kot penzioniste? In potem imamo prepotopni sistem penzionov, ker tale kekec pristane na vsako ponudbo za sodelovanje v vladi, le da ima možnost, da blokira eno pametno pokojninsko reformo.[/quote]
Jaz pravim, da je zadnji čas, da forumaši ustanovimo svojo stranko. Sigurno bomo prišli v parlament, potem pa bomo postavili še ostre pogoje za koalicijo. Smo vseh starosti in profilov, tako da pokrivamo precejšnji del slovenske populacije. Če imajo upokojenci lahko svojo stranko, imamo lahko tudi mi svojo. :))))
A tako kot penzioniste? In potem imamo prepotopni sistem penzionov, ker tale kekec pristane na vsako ponudbo za sodelovanje v vladi, le da ima možnost, da blokira eno pametno pokojninsko reformo.[/quote]
jep ☺
itak smo mentalno poškodovani (vsak bi imel svoje stanovanje / hišo, nihče ne more delati tako malo, kot mora biti plačan, kraja/tat (Sintal) je občudovanja vredna, folk se pusti na.te.go.vati do neskončnosti (neizplačilo plač po več mesecev), kraja je normalna (neplačevanje prispevkov iz plač (denar je od prejemnikov!!! plač) … )
da od maninacija z bankami, krediti, latninjenjem … uničenjem firme, ker se od nizkocenovne štacune dobi “veliko” za parcelo, kjer je bila firma …
skratka: potomci Švercarja Martina Krpana in požigalca Hlapca Jerneja.
aja … pa UDBAškega/ žlahtarskega javnega sektorja.
Če ti ni povšeči sindikalna zaupnica tvoje nekdanje simpatije, še ne pomeni, da so sindikati čisto neuporabni. 🙂
Ampak na žalost so ti sindikati v Sloveniji preveč spolitizirani in ohranili so preveč karakteristik iz bivše države in ne razumejo najbolje svoje vloge v kapitalistični družbi. Kapitalizem potrebuje (dobre) sindikate, ne pa plačance, ki služijo samo temu, da spretno preobračajo javno mnenje v korist ene ali druge poitične opcije. To je sindikalizem po kitajsko. Sindikat recimo po angleško je pa nekaj drugega. To poznam prek staršev še iz časov pred samostojno Slovenijo. Vsi pač niso uživali v sociaistični idili, nekateri soše v času Juge svoje mesto pod soncem iskali v kapitalizmu.
a so sindikalist že kdaj omenili zaplembo premoženja “tajkunom”?
so sindikalisti že kdaj krišpali delodajalca, ki zahteva plačilo “slubžene” obleke?
so sindikalisti sprožili kakšen pravni spor zaradi nerednega izplačila plač, prispevkov???
…..
in koju ku.rac se pogajajo za žaljivega minimalca cca 650€ — naj se pogajajo za minimalca 1200€ neto … gnide za po turško na kol – ker s svojim delovanjem zbijajo ceno uspešnim, propulzivnim … ki ne morejo preko 2.500€ neto na individualni pogodbi.
Naj crkne ta sistem te države … pa gremo z nule ☺
g Semolič ni rezulta ( in zet Štrukelj) … sta posledica … tudi F 21 & Murgelj ☺[/quote]
Popravek: ločeni zet!!![/quote]
enkrat član mafije … vedno član mafije ☺
Lahko imajo demonstracijo, ampak se bojim, da je Slovenija poražena in na tleh, je kot stari jugo na svetovni avtocesti, mimo katerega drvijo še države, kot so Grčija in Hrvaška, mi pa vštric z Čadom in Zimbabvejem počasi naprej.
Kmalu pride trojka, delali bomo do 67. leta, samostojnost smo zapravili. Nesposobni za vodenje, dobri delavci pod normalnim vodstvom, pod Avstrijo bi cveteli, tako smo postali mafijska država. Okradli so nas lastni ljudje, mi smo pa to dopustili s pasivnostjo.
Forum je zaprt za komentiranje.