Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ‘Silent treatment’

‘Silent treatment’

Ni naletela na napacnega, je pa naletela na nekoga, ki so mu mar edino njegove potrebe. Lahko se ona mece ob tla, on ne bo spremenil svojega ravnanja, ker nje ni v njegovem zornem kotu. Gleda njo, vidi sebe, ker hodi naokrog z zrcalom, na katerem je pripopana njegova slika.


točno to — babnica bi sedaj rada, da je drugače, ker ji je čas potekel, da bi še kje kaj fasala ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Avtorica se želi prikazati kot žrtev in to ji včasih tudi uspe. In to ji odgovarja, pa čeprav ni zadovoljna.
Zato ga ima rada, da je lahko ob njem dosegla to, kar v resnici je.

Kot zrtev se obcutimo, dokler ostajamo v nemoci, dokler ne spraskamo nazaj vse svoje moci, ki je spolzela v trajanju odnosa. Pac ta odnos ni zdrav.

Ja pa moc se skriva v izrazeni jezi, da se ji ob vseh ponizanjih godi krivica in da ji res ni treba se naprej spilat dobre bejbe, ki vse pozre in ga ima neskoncno rada.


o zdravju in počutju … heh
smo pa različni .. tudi mazohisti in sadisti … ki jim določen tretma ustreza, da uživajo

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Dobro bejbo se špila le pred drugimi. V tem primeru na internetu. Tako kot on špila dobrega moža pred drugimi. 🙂
Nista se našla slučajno.

3 wentilni, oboji vztrajajo on the road to hell. O zdravju in zdravi pameti, zakaj bi nekdo hotel tja, pa ne bi razpravljala. Za samo osebnost cloveka je to pogubno.


Res je. A ne moreš kar zbrisati tega kar si in postati drug človek.


Vsi hodimo naokrog z zrcalom. Eni se le ne zavedajo, da je le to njihov partner.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Dobro bejbo se špila le pred drugimi. V tem primeru na internetu. Tako kot on špila dobrega moža pred drugimi. 🙂
Nista se našla slučajno.[/quote]

Pac to je zapuscina, drugacno zivljenje se zacne, ko dobimo nazaj zavedanje, da nam tega ni vec treba ponavljat, da se lahko naucimo se cesa drugega, kar pa je stvar nekega odnosa. Ce se je nekdo naucil biti zrtev v nekem odnosu, se lahko v drugem tega oduci. Samo dovoljenje mora dobit-ni ti vec tega treba.

NM-3w, ti kaksne volje za spremembo sebe nimas. Tvojih zalitev imam pa ze poln kufer!!!!!!! Evo, ti jih posiljam po kablu!!!


ne verjamem v črno bele slike. vsak zakaj ima svoj zato.
Res je komunikacija najbolj pomembna. Velikokrat človek utihne, ker ima za to razlog, ne pa, da želi nekoga namenoma prizadeti. Poleg tega vstopamo v odnose vsak s svojimi travmami ali mogoče čustvenimi pretresi, ki nam onemogočajo daljše obdobje, da bi lahko normalno komunicirali.
doo doo očitno v reali nima pravega zaupnika, ker drugače ne bi iskala odgovorov tukaj. Če lahko realni osebi zaupaš svoje probleme, je to že polovica rešitve. Ker je čisto nekaj drugega, če lahko daš negativne stvari ven iz sebe in da te je nekdo pripravljen poslušat.

Partner bi se moral s tabo pogovarjati (če bi te imel vsaj malo rad in te ne bi mučil s čustveno neozivnostjo oz. hladnostjo, molkom, s katerim te morda kaznuje, morda zato, ker si z njim, morda se ne obnašaš “pravilno”, morda se te je naveličal in ga moti že sama tvoja navzočnost, morda se kuja, morda…)! Sploh ni pomembno, zakaj je takšen. Mislim, da te on sploh noče v svoji bližini, zakaj vztrajaš s takšnim človekom? Ker ga ljubiš? Ne verjamem, saj si napisala, da si spoznala njegov pravi obraz za vso tisto zlagano razkošno fasado, katero prikazuje nazven in se šopiri, za masko pa čustvena in vsebinska ubožnost. Torej ti ne ljubiš tega človeka, ampak to, kaj in kako se predstavlja, ljubiš filmskega igralca, njegovo vlogo.

S takšnimi primerki je najbolje “potihoma” končati, kar pomeni, da brez njegove vednosti spakiraš kovčke in odideš. Enako tudi ostani neozivna, če bi te hotel poklicati ali spet kako drugače s tabo manipulirati, tako da za nobeno ceno ne odgovoriš oz. se ne odzoveš na nobene kontakte, čeprav te verjento sploh ne bo kontaktiral ali terjal pojasnila, saj mu ni mar zate. Če pa bi te nadlegoval, pa samo reci ,da si spoznala drugega.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Razlaga, zakaj se nam nekaj dogaja, ponavadi izhaja iz otroštva. Mogoče je kdo od staršev ravnal na tak način. Z molkom kaznoval, želel nekoga pokoriti. In potem avtomatsko mislimo, da se nam dogaja isto.

Ženske so zelo velikokrat prizadete, ko imajo občutek, da jih želi nekdo samo izkoristiti. posebej kdo, ki je zelo inteligenten in ve na kakšno struno more pritisniti, na katero pade “ženska narava”. To je posebej očitno takrat, ko vsa komunikacija poteka naskrivaj, ko moški ni pripravljen ženske v javnosti niti pozdraviti.

“svobodnjaki” ne pričakujejo, da mora biti odnos moški – ženska ravno povezan z partnerstvom v vsem pomenu. Obstaja marsikaj drugega.

Kakšna razlika med prvim postom in pet dni kasneje…

Potrpi, samo malo ti še manjka. Potem boš pa z zobmi pregriznila verigo, s katero si se (sama) priklenila na tega svojega Fritzla. Samo – saj veš kako to gre – vstati moraš in priznati: jaz sem odvisnik,…

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Se strinjam.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Vsi smo odvisniki, eden bolj, eden manj. Nič nam ne pomaga jeza, da bi kar z zobmi pregriznili verige, s katerimi smo ujeti. Tudi nima smisla se jeziti na “Fritzla”, ki nam je dan, da vidimo svojo realnost. Kajti tudi on ima svojo realnost in svoje verige, in svoje strahove.
Odvisnosti se je treba lotiti čisto drugače. Vsak človek ima svojo pot iz odvisnosti, vsakemu človeku so dane svoje možnosti, da pride v svobodo, da spozna ljubezen, ki osvobaja.
Znati moramo samo prepoznati, kje imamo odprta vrata, moramo si resnično želeti spremembe, moramo biti odkriti do sebe in do drugih, najti moramo zaupanje.
Ko padeš v luknjo, potrebuješ nekoga, da ti poda vrv. Potrebuješ nekoga, ki te ima rad. Nekoga, ki nas ne obsoja, ki nas razume, ki ve za naše “grehe” in nas vseeno sprejema.

Vsi smo odvisniki, eden bolj, eden manj. Nič nam ne pomaga jeza, da bi kar z zobmi pregriznili verige, s katerimi smo ujeti. Tudi nima smisla se jeziti na “Fritzla”, ki nam je dan, da vidimo svojo realnost. Kajti tudi on ima svojo realnost in svoje verige, in svoje strahove.
Odvisnosti se je treba lotiti čisto drugače. Vsak človek ima svojo pot iz odvisnosti, vsakemu človeku so dane svoje možnosti, da pride v svobodo, da spozna ljubezen, ki osvobaja.
Znati moramo samo prepoznati, kje imamo odprta vrata, moramo si resnično želeti spremembe, moramo biti odkriti do sebe in do drugih, najti moramo zaupanje.
Ko padeš v luknjo, potrebuješ nekoga, da ti poda vrv. Potrebuješ nekoga, ki te ima rad. Nekoga, ki nas ne obsoja, ki nas razume, ki ve za naše “grehe” in nas vseeno sprejema.[/quote]

Kakšen je pa to zdaj šmorn?

Vsak človek pride na svobodo tako, da se znebi verig. Zdaj pa, ali jih pretrga, pregrizne… kakorkoli.
Ta ženska je odvisna od tega odnosa, njegovo zavračanje pa potrebuje kot pijanec alkohol. Če bi toliko energije vložila v medicinske raziskave kolikor jo je v dotičnega gospoda, bi do sedaj našla zdravilo za raka. Ko jo bo srečala pamet, bo še dolgo hodila po svetu in kričala na ves glas Je suis libre. Od same sreče, ker se ga je znebila. To upam trditi!

Margot-

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Vsi smo odvisniki, eden bolj, eden manj. Nič nam ne pomaga jeza, da bi kar z zobmi pregriznili verige, s katerimi smo ujeti. Tudi nima smisla se jeziti na “Fritzla”, ki nam je dan, da vidimo svojo realnost. Kajti tudi on ima svojo realnost in svoje verige, in svoje strahove.
Odvisnosti se je treba lotiti čisto drugače. Vsak človek ima svojo pot iz odvisnosti, vsakemu človeku so dane svoje možnosti, da pride v svobodo, da spozna ljubezen, ki osvobaja.
Znati moramo samo prepoznati, kje imamo odprta vrata, moramo si resnično želeti spremembe, moramo biti odkriti do sebe in do drugih, najti moramo zaupanje.
Ko padeš v luknjo, potrebuješ nekoga, da ti poda vrv. Potrebuješ nekoga, ki te ima rad. Nekoga, ki nas ne obsoja, ki nas razume, ki ve za naše “grehe” in nas vseeno sprejema.[/quote]

Kakšen je pa to zdaj šmorn?

Vsak človek pride na svobodo tako, da se znebi verig. Zdaj pa, ali jih pretrga, pregrizne… kakorkoli.
Ta ženska je odvisna od tega odnosa, njegovo zavračanje pa potrebuje kot pijanec alkohol. Če bi toliko energije vložila v medicinske raziskave kolikor jo je v dotičnega gospoda, bi do sedaj našla zdravilo za raka. Ko jo bo srečala pamet, bo še dolgo hodila po svetu in kričala na ves glas Je suis libre. Od same sreče, ker se ga je znebila. To upam trditi!

Margot-[/quote]
To je že res. Vendar vsi smo vsaj malo odvisno od svojih partnerjev. Sicer ne bi ostajali z njimi, ampak bi živeli sami.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kakšen je pa to zdaj šmorn?

Vsak človek pride na svobodo tako, da se znebi verig. Zdaj pa, ali jih pretrga, pregrizne… kakorkoli.
Ta ženska je odvisna od tega odnosa, njegovo zavračanje pa potrebuje kot pijanec alkohol. Če bi toliko energije vložila v medicinske raziskave kolikor jo je v dotičnega gospoda, bi do sedaj našla zdravilo za raka. Ko jo bo srečala pamet, bo še dolgo hodila po svetu in kričala na ves glas Je suis libre. Od same sreče, ker se ga je znebila. To upam trditi!

Margot-[/quote]
To je že res. Vendar vsi smo vsaj malo odvisno od svojih partnerjev. Sicer ne bi ostajali z njimi, ampak bi živeli sami.[/quote]

Nismo, Marko. S partnerji ostajamo, ker jih imamo radi in ker nam je z njimi lepo.
Tisto Ne morem živeti brez tebe ni čisto res, veš… :)) Vsaj zame ne drži.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


To je že res. Vendar vsi smo vsaj malo odvisno od svojih partnerjev. Sicer ne bi ostajali z njimi, ampak bi živeli sami.[/quote]

Nismo, Marko. S partnerji ostajamo, ker jih imamo radi in ker nam je z njimi lepo.
Tisto Ne morem živeti brez tebe ni čisto res, veš… :)) Vsaj zame ne drži.[/quote]

Točno to. In o takšni “svobodi” sem jaz govorila v eni drugi temi.


To je že res. Vendar vsi smo vsaj malo odvisno od svojih partnerjev. Sicer ne bi ostajali z njimi, ampak bi živeli sami.[/quote]

Nismo, Marko. S partnerji ostajamo, ker jih imamo radi in ker nam je z njimi lepo.
Tisto Ne morem živeti brez tebe ni čisto res, veš… :)) Vsaj zame ne drži.[/quote]
Margot se strinjam. Je bistvena razlika ali si z nekom, ker ne moreš drugam in misliš, da moraš biti in si posledično nezadovoljen ali pa si zato, ker te to osrečuje.

Se razume Margot. Z njimi smo, ker smo odvisni predvsem od lepih obcutkov. Ne mores rect, da ne gre za nobeno odvisnost. Tudi avtorici je gotovo tudi kdaj lepo in tudi ona ostaja v odnosu za tiste lepe trenutke. Problem je le, ker je tudi precej slabih. Hocem le rect, da beg ni vedno resitev ampak se je potrebno nauciti prepoznati lastne vzorce, s katerimi tudi sami pripomoremo k tistim slabim trenutkom in jih primermo spremeniti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pa kaj tebi Petra meša v tiste kukije… 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close