seksulja
Meni izraz seksulja sploh ni napačen, žaljiv ali celo poniževalen, prej nagajiv…gre za žensko vredno greha in ne vidim nič spornega ko je katera tako označena 🙂 žaljiv za tiste, katere tega nikoli ne slišijo….morda.
Seksulja je pojem, ki po moji predstavi opisuje predvsem človekovo zunanjost in ga zato na nek način razvrednoti kot osebnost. Ženske, ki se pomena svoje osebnosti zaveda, je pojem seveda ne bo užalil, ji bo pa povedal nekaj o tistem, ki ga je izrekel. Ženska, ki pa hrepeni po tem, da je njeno telo opaženo, pa se lahko nad tem zgrozi (čeprav ji morda godi) ali pa opazko vzame kot kompliment. Enako je z žensko, ki ji njeno telo ni všeč.
Kako je lahko osebnost razvrednotena, če ni omenjena, obravnavana, ni predmet izrečene ocene, komplimenta, oznake? Marko, ti kar nekaj kracaš v tri krasne oz če bi bil ženska in bi ti kak neznanec pripomnil da si “seksulja” bi te osebnostno razvrednotil…imagine 🙂
Če bi mi to rekel nekdo, ki ga prvič vidim in še to ob poslovni priložnosti, bi to vzela slabšalno (ceneno) in mu eno primazala okrog kepe.:)
Če bi mi to rekel moški, ki sem z njim intima, oz. sva si vsaj všeč, je pa to nekaj čisto drugega, bi vzela kot pohvalno .:)
Skratka odvisno od osebe, ob kateri priložnosti, na kakšen način …. :))
Kako je lahko osebnost razvrednotena, če ni omenjena, obravnavana, ni predmet izrečene ocene, komplimenta, oznake? Marko, ti kar nekaj kracaš v tri krasne oz če bi bil ženska in bi ti kak neznanec pripomnil da si “seksulja” bi te osebnostno razvrednotil…imagine :)[/quote]To je ravno tako kot, če te kdo “ozmerja” z družboslovko in ti glede na tvojo strokovno usposobljenost pripiše neke značajske lastnosti (osebnost razvrednotena ;), ki se tebi zdijo oz ti veš, da so zate neresnične….
Da ne pišem dalje kakšna je tvoja reakcija na vse to oz česa vse si zmožna storit, da bi se te (namišljene) oznake otresla. 😉 :/
Kako je lahko osebnost razvrednotena, če ni omenjena, obravnavana, ni predmet izrečene ocene, komplimenta, oznake? Marko, ti kar nekaj kracaš v tri krasne oz če bi bil ženska in bi ti kak neznanec pripomnil da si “seksulja” bi te osebnostno razvrednotil…imagine :)[/quote]To je ravno tako kot, če te kdo “ozmerja” z družboslovko in ti glede na tvojo strokovno usposobljenost pripiše neke značajske lastnosti (osebnost razvrednotena ;), ki se tebi zdijo oz ti veš, da so zate neresnične….
Da ne pišem dalje kakšna je tvoja reakcija na vse to oz česa vse si zmožna storit, da bi se te (namišljene) oznake otresla. 😉 :/[/quote]Hja… kaj se tu more, nekateri imajo pač pristne predsodke…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Kako je lahko osebnost razvrednotena, če ni omenjena, obravnavana, ni predmet izrečene ocene, komplimenta, oznake? Marko, ti kar nekaj kracaš v tri krasne oz če bi bil ženska in bi ti kak neznanec pripomnil da si “seksulja” bi te osebnostno razvrednotil…imagine :)[/quote]To je ravno tako kot, če te kdo “ozmerja” z družboslovko in ti glede na tvojo strokovno usposobljenost pripiše neke značajske lastnosti (osebnost razvrednotena ;), ki se tebi zdijo oz ti veš, da so zate neresnične….
Da ne pišem dalje kakšna je tvoja reakcija na vse to oz česa vse si zmožna storit, da bi se te (namišljene) oznake otresla. 😉 :/[/quote]
Kakor da je kontekst zakaj se kateri reče, da je seksulja enak temu, da se nekoga ozmerja za nekoristno ali celo škodljivo družboslovko; navsezadnje so vzroki popolnoma različni zakaj se poda npr kompliment (ker je recimo ženska naravno mikavna) ali ker se reče, da je ona iz vrst družboslovcev, ki so krivi, da je sistem tako kot je itd. Kar sem prebrala o pljuvanju je res (torej ni namišljeno) in moje reakcije so moja stvar, jih imam rada 😉
Ja On_, z nečim se pa moram strinjati – nikomur se ne sanja, česa vsega sem zmožna storiti in se lahko le ponorčujem iz tvoje ekstra jalove advokature….na tak način kot si se na tem primeru dokazal ne bi bil sposoben zaslužiti niti za kilo kruha, morda za žemljo pa še ta bi bila dva dni stara..haha…..
Kontekst seksulja-družboslovka res ni enak, lahko bi pa šlo za podobne občutke pri tistem, ki je takih “komplimentov” deležen. V to smer je želela pokazat moja advokatura…. 🙂
Se pa več kot strinjam, da samo za stare žemlje se pa res ne splača naprezat….. 😉 😀
Kontekst seksulja-družboslovka res ni enak, lahko bi pa šlo za podobne občutke pri tistem, ki je takih “komplimentov” deležen. V to smer je želela pokazat moja advokatura…. 🙂
Se pa več kot strinjam, da samo za stare žemlje se pa res ne splača naprezat….. 😉 :D[/quote]Kolikor sama razumem terminologijo skjja, je izraz seksulja ekspresivnega značaja, družboslovec(-ka) pa ne, in če se kdo kot družboslovec ne počuti koristnega družbi, prvič še ni rečeno da je škodljiv (ne vem, slovenci smo žal močno polarizirani-kdor ni z nami, je proti nam) in drugič gre za subjektivne občutke, ki v bistvu imajo vezo z osebno zgodovino, značajem, temperamentom in drugimi osebnostnimi lastnostmi. Toliko o advokaturi On_, kaj naj rečem… nice try, ampak prepusti zadeve profesionalcem in raje opravljaj svoj prizemljeni poklic, ki menda ne dopušča toliko različnih interpretacij~~
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Kako je lahko osebnost razvrednotena, če ni omenjena, obravnavana, ni predmet izrečene ocene, komplimenta, oznake? Marko, ti kar nekaj kracaš v tri krasne oz če bi bil ženska in bi ti kak neznanec pripomnil da si “seksulja” bi te osebnostno razvrednotil…imagine :)[/quote]
Če bi pozorno brala, bi videla, da sem napisal, da je LAHKO razvrednotena, se pravi, da se oseba LAHKO tako počuti. Kot vidiš, jih je tudi kar nekaj komentiralo to oznako kot žaljivko. Razvrednoteno lahko pomeni tudi drug izraz za manjvredno ali pa nevredno kaj več kot za objekt v tem primeru.
Kako je lahko osebnost razvrednotena, če ni omenjena, obravnavana, ni predmet izrečene ocene, komplimenta, oznake? Marko, ti kar nekaj kracaš v tri krasne oz če bi bil ženska in bi ti kak neznanec pripomnil da si “seksulja” bi te osebnostno razvrednotil…imagine :)[/quote]
Če bi pozorno brala, bi videla, da sem napisal, da je LAHKO razvrednotena, se pravi, da se oseba LAHKO tako počuti. Kot vidiš, jih je tudi kar nekaj komentiralo to oznako kot žaljivko. Razvrednoteno lahko pomeni tudi drug izraz za manjvredno ali pa nevredno kaj več kot za objekt v tem primeru.[/quote]Privlačnost (erotična) je ravno tako osebnostna lastnost, in ni samo telesna, ampak so tu še druge komponente; dotični izraz se prilično ceneno če ne že vulgarno sliši in se nanaša skoraj izključno na fiziko, torej na nek način zminimalizira ostalo.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Kate… načeloma se strinjam s tabo, pa vendar ne vidim, da ta izraz (ki meni sicer sploh ne sede, ker obstja veliko boljših kompolimentov za privlačno žensko) izniči oz. zminimalizira človeka kot osebnost. Ljudje smo pač veliko več od telesa in nekdo, ki nas ne pozna, ne more zamajati naš lasten občutek vrednosti. Če jo poznamo in se je zavedamo, seveda.
Kate… načeloma se strinjam s tabo, pa vendar ne vidim, da ta izraz (ki meni sicer sploh ne sede, ker obstja veliko boljših kompolimentov za privlačno žensko) izniči oz. zminimalizira človeka kot osebnost. Ljudje smo pač veliko več od telesa in nekdo, ki nas ne pozna, ne more zamajati naš lasten občutek vrednosti. Če jo poznamo in se je zavedamo, seveda.[/quote]Ja no, o tem je ravno pisal On_, pa je bil tako skritiziran, da ne bi zaslužil več kot za stare žemlje…za žensko je recimo boljše če je malo neumna, ne glede na to kako izgleda, menda, sem slišala :))))
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Če bi pozorno brala, bi videla, da sem napisal, da je LAHKO razvrednotena, se pravi, da se oseba LAHKO tako počuti. Kot vidiš, jih je tudi kar nekaj komentiralo to oznako kot žaljivko. Razvrednoteno lahko pomeni tudi drug izraz za manjvredno ali pa nevredno kaj več kot za objekt v tem primeru.[/quote]Privlačnost (erotična) je ravno tako osebnostna lastnost, in ni samo telesna, ampak so tu še druge komponente; dotični izraz se prilično ceneno če ne že vulgarno sliši in se nanaša skoraj izključno na fiziko, torej na nek način zminimalizira ostalo.[/quote]V mojem poklicu se s tem izrazom (ne ravno dobesedno) kar pogosto srečujem tako s (plemenitim?) namenom pomagam dotičnim, da jim jajčece/a ne gredo v nič/propad. Ker če gredo se tak osebek ciklično vedno znova in znova pojavlja v takem stanju, ko mu gredo vsi osebki istega spola strašno na živce. Lahko bi rekel, da so (pretirano) histerični. Ta izraz ima izvor v grški besedi hystera, ki pomeni maternico in so z njim (zdravilci v srednjem veku) označevali ženske, ki so se “nenavadno” obnašale. To so si pa nekoč razlagali na način, da je ženska zato takšna, ker maternica v njej povzroča nemir, ker se ji premika po telesu z namenom, da bi našla otroka…
Seveda je bilo zdravilo samo eno….. 😉 Zato pohitite, da ne boste (nekoč) “ponujale/prodajale” stare žemlje, ker za njih nekako ni pravega zanimanja….. V bistvu, če vam kdo reče seksulja s tem kaže na pripravljenost, da vas odreši muk, ki vam jih je narava podarila, ko vam je namenila tak (ženski) kostum z vsem kar sodi zraven….
Očitno imajo nekateri izostreno oko za take primerke in dovolj jajc, da to povedo nedvoumno, naglas dotični osebi 😉 :))))
?? A sedaj so ti pa moje (strokovne) razlage prezahtevne, preveč realne? :)))
Sama si “prosila” zanje….
Ps
Tem puncam ni nikoli prav, enkrat jim je prevroče, drugič prehladno, potem je preveč prepiha…… 😀
Privlačnost (erotična) je ravno tako osebnostna lastnost, in ni samo telesna, ampak so tu še druge komponente; dotični izraz se prilično ceneno če ne že vulgarno sliši in se nanaša skoraj izključno na fiziko, torej na nek način zminimalizira ostalo.[/quote]V mojem poklicu se s tem izrazom (ne ravno dobesedno) kar pogosto srečujem tako s (plemenitim?) namenom pomagam dotičnim, da jim jajčece/a ne gredo v nič/propad. Ker če gredo se tak osebek ciklično vedno znova in znova pojavlja v takem stanju, ko mu gredo vsi osebki istega spola strašno na živce. Lahko bi rekel, da so (pretirano) histerični. Ta izraz ima izvor v grški besedi hystera, ki pomeni maternico in so z njim (zdravilci v srednjem veku) označevali ženske, ki so se “nenavadno” obnašale. To so si pa nekoč razlagali na način, da je ženska zato takšna, ker maternica v njej povzroča nemir, ker se ji premika po telesu z namenom, da bi našla otroka…
Seveda je bilo zdravilo samo eno….. 😉 Zato pohitite, da ne boste (nekoč) “ponujale/prodajale” stare žemlje, ker za njih nekako ni pravega zanimanja….. V bistvu, če vam kdo reče seksulja s tem kaže na pripravljenost, da vas odreši muk, ki vam jih je narava podarila, ko vam je namenila tak (ženski) kostum z vsem kar sodi zraven….
Očitno imajo nekateri izostreno oko za take primerke in dovolj jajc, da to povedo nedvoumno, naglas dotični osebi 😉 :))))[/quote]
Hahahahaha… še dobro, da spadam med vretenčarje in lahko ta prispevek komentiram; kompliment za hudomušnost. :)))))
?? A sedaj so ti pa moje (strokovne) razlage prezahtevne, preveč realne? :)))
Sama si “prosila” zanje….
Ps
Tem puncam ni nikoli prav, enkrat jim je prevroče, drugič prehladno, potem je preveč prepiha…… :D[/quote]Ps2
Nisem še nič spil, ko bom bom bolj umirjen….
A kdo kaj ponuja, kaj pa imate? :)))
Forum je zaprt za komentiranje.