Re: biseksualka?
Če uživaš meso, ne pomeni, da živalim ne priznavaš občutkov, kot tudi ne pomeni, če si vegetarijanec, da si imaš rad živali (in ljudi).
http://sl.wikipedia.org/wiki/Antropomorfizem%5B/quote%5DČe si vegetarijanec ne moreš imet rad živali, ker jim odžiraš hrano….. 😉
Sigurno živali nimajo enakega “nabora čustev” kot ljudje pa vendar ne moreš trditi, da sploh nimajo čustev. Taka izjava je bolj človekov napuh, samovšečnost, večvrednost….
Sam trdim, da jih imajo le izražajo jih na drugačen (nam nerazumljiv?) način.
Ne bi bilo prvič, da se strokovnjaki motijo, sploh taki, ki se napajajo pri koritu ki ga zagovarjajo…. :/
Ker večini tako ustreza.
Če bi učili, da je sadje-jedec, bi večina bila v konfliktu.
Sigurno nekaj čutijo, le razlagajo si jih na svoj tipičen način.[/quote]
Ker znanstvenikom po celem svetu ustreza, da si kar nekaj izmišljujejo. Ker znanost pomeni “kar na pamet nekaj”, ta bo, ja… :)))))
new-age bučke press
Saj si ne izmišljujejo. Pomembno je iz katerega zornega kota gledaš in iz katerega časa v sami človeški evoluciji.
Dandanes je res človek vsejedec. Včasih pa ni bil. Tu pa tam je res pojedel kakšno žuželko vmes…:)
Dandanes je predvsem kuho in peko-jedec. Uživa predvsem mrtvo in predelano hrano, zaradi česar ima toliko težav.
Nobena žival ne kuha svoje hrane, zato tudi človek v osnovi ni takšen vsejedec, kot je danes.
Saj si ne izmišljujejo. Pomembno je iz katerega zornega kota gledaš in iz katerega časa v sami človeški evoluciji.
Dandanes je res človek vsejedec. Včasih pa ni bil. Tu pa tam je res pojedel kakšno žuželko vmes…:)
Dandanes je predvsem kuho in peko-jedec. Uživa predvsem mrtvo in predelano hrano, zaradi česar ima toliko težav.
Nobena žival ne kuha svoje hrane, zato tudi človek v osnovi ni takšen vsejedec, kot je danes.[/quote]
V znanosti ni relativnosti in zornih kotov, subjektivnih intepretacij, ker naravoslovje je eksaktna veda in ne (ideološka) filozofija (v tvojem primeru se mi zdi, da gre za nagib k novodobništvu), mora biti objektivna, potrjena, utemeljena, dokazana. Darwinova teorija tudi ni bila potrjena na njegove lepe oči npr.
Ker večini tako ustreza.
Če bi učili, da je sadje-jedec, bi večina bila v konfliktu.
Sigurno nekaj čutijo, le razlagajo si jih na svoj tipičen način.[/quote]
Ker znanstvenikom po celem svetu ustreza, da si kar nekaj izmišljujejo. Ker znanost pomeni “kar na pamet nekaj”, ta bo, ja… :)))))
new-age bučke press[/quote]Znanstveniki po celem svetu živijo od nekoga, ki jih plačuje in vir plačila je po celem svetu isti.
Pa ne mešaj evolucije in prehranskih razvad.
Čeprav tudi o evoluciji bi lahko kakšno rekli in o nekem % dednega zapisa, ki je tam pa niti ne vedo zakaj, kakšno funkcijo ima.
Ker znanstvenikom po celem svetu ustreza, da si kar nekaj izmišljujejo. Ker znanost pomeni “kar na pamet nekaj”, ta bo, ja… :)))))
new-age bučke press[/quote]Znanstveniki po celem svetu živijo od nekoga, ki jih plačuje in vir plačila je po celem svetu isti.
Pa ne mešaj evolucije in prehranskih razvad.
Čeprav tudi o evoluciji bi lahko kakšno rekli in o nekem % dednega zapisa, ki je tam pa niti ne vedo zakaj, kakšno funkcijo ima.[/quote]
Aha, teorije zarot ala Zeitgeist. :))) Vsi znanstveniki so podkupljivi in se prodajojo za denar kot prostitutke. 😀
Aha, če je nekdo “znanstvenik” potem pa ni podkupljiv?….
Ta opcija odpade in je sveto res tisto s čemer so ti v šoli nafilali glavo….[/quote]
Aja, naj zažgem učbenike za biologijo, ker ON tako pravi? 😀 Saj gre povsod za konspiracije? :)))
Svetost ima veze z vero, znanost nima nič skupnega z vero. Če se z nečim 99% znanstvenikov, strokovnjakov z danega področja, strinja, kakšna je tvoja kompetenca, da oporekaš, ker nekaj misliš na špekulativni (laični) ravni, da je tako? Lepo te prosim. :))
Znanstvene raziskave usmerja kapital. In kapital ima ponavadi v ozadju določen namen. To je, še več kapitala. :)[/quote]
To ve vsak, da ima na določenih področjih večji vpliv razni prehrambeni lobiji. Zato je dobro tudi brati kakšne neodvisne znanstvene raziskave, poudarjam besedo znanstvene. Ker eno je ideologija kapitala, drugi pa je ideologija načina prehranjevanja (verska ideologija), ki ga forsira novodobništvo. Torej ne kupim ne od enih in ne od drugih nekih radikalnih ponudb, da je npr. vso meso zelo zdravo, kakor ne, da je meso absolutno škodljivo.
Znanstvene raziskave usmerja kapital. In kapital ima ponavadi v ozadju določen namen. To je, še več kapitala. :)[/quote]
To ve vsak, da ima na določenih področjih večji vpliv razni prehrambeni lobiji. Zato je dobro tudi brati kakšne neodvisne znanstvene raziskave, poudarjam besedo znanstvene. Ker eno je ideologija kapitala, drugi pa je ideologija načina prehranjevanja (verska ideologija), ki ga forsira novodobništvo. Torej ne kupim ne od enih in ne od drugih nekih radikalnih ponudb, da je npr. vso meso zelo zdravo, kakor ne, da je meso absolutno škodljivo.[/quote]Tvoj edini argument je, da to piše v učbenikih za biologijo.
Kolikor jaz vem, tam piše, da imamo z opicami skupnega prednika, da imamo podobno strukturo zobovja, in celoten način presnove in vsega dednega zapisa z njimi skupnega v 98%… človek s svojimi rokami brez da bi uporabil (in pred tem izdelal orodje,) ne more ubiti zveri, ne domače živali (ki je sploh ne bi mogel udomačiti), niti ne uloviti rib, česar pa se je naučil skozi stotisoče let…še vedno se genetski material od opic razlikuje v samo 2%, in ta dva procenta v biološkem smislu naj bi pomenila, da mora jesti toliko mesa, kot ga je moderni človek?
Mislim da ne, gre za lobije živilsko predelovalne in druge industrije, ki se ne meni za tretji svet in njihovo bedo, ki zaradi tega, ker beli človek tako po nemarnem ravna z živo in neživo naravo, životari v bolezni, lakoti in vsesplošni revščini. Sicer si pa skrbno zanesljivo sami žagamo vejo… tudi in predvsem s pomočjo (bioloških) učbenikov…..
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Dobro napisano.
Bistvena razlika, ki nas loči od živali je v našem umu. Naš um in znanje sta res napredovala, v genetskem smislu pa ne veliko. Zato imamo največ problemov ravno zaradi neprilagojenosti, saj svoje telo posiljujemo z nekimi iznajdbami in predelano hrano (tudi GSO), na katero telo ni prilagojeno.
Dobro napisano, drži. Čeprav vsak, ki malo preleti forum hitro zazna, da ima Matjažko najraje na jedilniku kot najljubšo jed mlade srnice. Takega zagrizenega mesojedca navajat na brezmesno prehrano je bolj ali manj utopija, bo privlekel vse učbenike na dan, čeprav dognanja v njih nimajo veze z resnico, ki je pač ta, da je človek vegetarijansko bitje.
Katenjka
To me sedaj moti, če gre za nepoučenost. Ker če je nepoučenost, je slepo prepričanje v nekaj ali ideološka predpostavka. Človeku najbližja opica je šimpanz – za te so dolgo časa mislili, da so zgolj vegetarijanci, pa ne drži, saj lovijo druge manjše opice in jih razkosajo ter pojedo.
Naslednja stvar, ki je moteča, da mora jesti “toliko”, kaj je toliko? Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci. Da je prekomerno najedanje s čimer koli, ve vsak, da je nezdravo..
To me sedaj moti, če gre za nepoučenost. Ker če je nepoučenost, je slepo prepričanje v nekaj ali ideološka predpostavka. Človeku najbližja opica je šimpanz – za te so dolgo časa mislili, da so zgolj vegetarijanci, pa ne drži, saj lovijo druge manjše opice in jih razkosajo ter pojedo.
Naslednja stvar, ki je moteča, da mora jesti “toliko”, kaj je toliko? Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci. Da je prekomerno najedanje s čimer koli, ve vsak, da je nezdravo..[/quote]Ja verjetno jih razkosajo, ker celih ne morejo pojesti lol
Ampak ne jejo mesa osem dni na teden, kot bi to človek, če bi le lahko…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Imaš srečo, jaz ne obupam takoj nad ljudmi, nekaterim sem pripravljen pisati eno in isto tudi po 3x, če je treba. 😀
Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Imaš srečo, jaz ne obupam takoj nad ljudmi, nekaterim sem pripravljen pisati eno in isto tudi po 3x, če je treba. :D[/quote]Ti si kot strokovnjaki, oni tudi tupijo nekaj dokler pač ljudje ne prebavijo tega….
Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Ne govorimo o merskih enotah in razmerjih, ampak zgolj postavki, da smo vsejedci.
Imaš srečo, jaz ne obupam takoj nad ljudmi, nekaterim sem pripravljen pisati eno in isto tudi po 3x, če je treba. :D[/quote]Ali poznate zgodbo o advokatu ki je prijatelja kolega prosil, da bi ga zastopal v nekem procesu? Napisal je zagovor in mu ga poslal, da bi ga prijatelj tam prebral. Pri četrtem dokazu pa je bilo s svinčnikom ob robu načečkano: “Ko boš bral ta dokaz, moraš povzdigniti glas in s pestjo udariti po mizi, kajti ta je najšibkeši.”
Napisal Walter Trobisch v eni svojih tenkih knjižic pod podnaslovom Trpeči moški. Negotovi moški.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ni treba tirkrat pisati, lahko tudi udariš z roko po mizi, kričiš… če misliš da po vsej sili moraš imeti prav… še vedno nimaš–
Govorili smo o postavki, da je človek vegetarijanec (in ne vsejedec!), ki je tekom stotisočletij toliko prilagojen na mesno hrano, da posledice niso več tako tragične, kot so bile recimo pri tipičnih vegetarijancih -prežvekovalcih v primeru hranjenja (siljenja) h kanibalizmu (bolezen bse pri kravah)
Pravzaprav smo se tako prilgodili in rase so že tako vsakasebi, da bi recimo nekateri težko preživeli brez živalske hrane, predvsem tu mislim ljudi v polarnem pasu, pa tudi pri nas, ki nam način življenja ne dopušča več, da ima vsak svojo gredico z zeljnimi glavami in sadnimi drevesi ob njih
In vendar je krompir iz druge celine rešil evropo lakote, in ne domače živali–
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ni treba tirkrat pisati, lahko tudi udariš z roko po mizi, kričiš… če misliš da po vsej sili moraš imeti prav… še vedno nimaš–
Govorili smo o postavki, da je človek vegetarijanec (in ne vsejedec!), ki je tekom stotisočletij toliko prilagojen na mesno hrano, da posledice niso več tako tragične, kot so bile recimo pri tipičnih vegetarijancih -prežvekovalcih v primeru hranjenja (siljenja) h kanibalizmu (bolezen bse pri kravah)
Pravzaprav smo se tako prilgodili in rase so že tako vsakasebi, da bi recimo nekateri težko preživeli brez živalske hrane, predvsem tu mislim ljudi v polarnem pasu, pa tudi pri nas, ki nam način življenja ne dopušča več, da ima vsak svojo gredico z zeljnimi glavami in sadnimi drevesi ob njih
In vendar je krompir iz druge celine rešil evropo lakote, in ne domače živali–[/quote]
Pardona me??? :)) Meni ali Krivokljun? Nič kapirati mi. 😀
Nadaljuj, da ti ne bom veselja jemal, o čemer koli že pač pišeš. :)))
Forum je zaprt za komentiranje.