Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Pralni prašek in mehčalec

Pralni prašek in mehčalec

Kje pa dobite vse te praške (Frosch,faks helizim, Ornel, Dash …)? Kako pa se uporablja kis pri pranju (koliko ga dat katerega ….)? LP

Jaz kupujem ekološke izdelke – naravi prijazne, vonj je zadnji na spisku oz. sploh ni zaželjen.

Tebi pa svetujem, da si prebereš kaj o škodljivosti parfumov v izdelkih – te bo takoj minil vonj pa še kaj drugega tudi!

Zakaj bi pa bili parfumi škodljivi? Kje škodijo? A mogoče koži? Povej več, če veš. Kaj se ti zgodi, če vse to uporabljaš? Kateri so ekološki izdelki in kje jih dobiš?

V parfumih je veliko škodljivih snovi,vendar proizvajalci to prekrivajo.Preberi si:www.umanotera.org

Mi kupujemo Frosch v Muellerju (v MB, a najbrž imajo tudi v LJ), pa menda so nekateri izdelki tudi v DM oz. v Mercatorju, ne vem točno! Tudi detergent za posode od Froscha.
O kisu pa so enkrat že razpravljale mamice na Starševskem čveku – uporabljajo ga predvsem tiste, katerih otroci imajo kake alergije itd., tako da očitno mehčalci res niso tako nedolžni, kot tudi ne nobene druge kemikalije!

Kisa uporabim približno toliko kot bi mehčalca, uporablja pa se ponavadi prozorni kis. In res, verjemite, po pranju ni nobenega vonja po kisu, čeprav nekatere potem še enkrat dajo na izpiranje, ampak po mojem to ni potrebno! Res je, da zmehča malenkost manj kot mehčalec, ampak naj vam bo zdravje prvo! Ali pa naredite kompromis in uporabite kis vsaj za perilo, nogavice itd. torej tisto, ki je najbliže koži. Mi ga pa zdaj uporabljamo kar za vse in je čisto ok.
Lp

Jaz že vrsto let uporavljam Persil in mehčalec Lenor ali pa Silan. Perilo mi prav nič ne smrdi. Mogoče je vse v načinu sušenja ali pa v doziranju. Ne vem. Jaz perilo, ko je oprano, obesim (poleti na balkon), zdaj pozimi pa ga sušim v stanovanju. Imam centralno ogrevanje, tako je zelo hitro suho. Belo perilo, brisače, rjuhe in podobne stvari pa tako ali tako sušim v sušilcu. Meni perilo ohrani vonj tako ali drugače.

LP

ariel ali persil (večinoma samo prašek), mehčalec pa lenor ali silan.

Dash in Lenor ali Silan.

Za volno ali temna oblacila pa ustrezen Perwool.

Disi!:-))

POmembno je, da praska ali mehcalca ni prevec. Moj je sam pral in je dajal 2-krat vec,kot je bilo treba. Ojoj! Perilo je imelo cisto NAPACEN vonj!

ko je pral perilo moj tip, sem imela ves čas neke alergije in ekceme. Čez čas sem ugotovila, da ful predozira oboje – prašek in mehčalec. Zdaj perem jaz. Obojega dajem čimmanj, nikoli pa ne nabutam stroja čisto do konca. Tudi jaz, tako kot sasica ne uporabljam najbolj znanih znamk. Tam je največ svinjarije.

Se popolnoma strinjam. Moja tašča pretirava z doziranjem in kljub vsemu njenemu trudu perilo ne diši oz. smrdi! Npr. krasno mehka in čista brisača smrdi, smrdi tudi koža potem ko se obrišeš vanjo. Predoziranje je po mojem njen problem.
LP

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close