Pralni prašek in mehčalec
Za belo perilo uporabljam prašek Dash – pazim, da je narejen v Italiji in ne na Madžarskem, za pisano in temno perilo pa gel Dash. Mehčalec imam Lenorjev – tisti z medvedkom, uporabljam pa ga samo za pisano in temno perilo. Belo perilo operem brez mehčalca in posušim v sušilcu in ima prijeten vonj.
Verjetno je pri tebi problem v tem, da se perilo predolgo suši in ne v slabem prašku ali mehčalcu. Če uporabljaš veliko mehčalca, se perilo suši še bolj počasi kot sicer, ker zadržuje vodo.
Namen mehčalca ni v tem, da naj bi perilo dišalo ampak v tem, da se z njegovo pomočjo tkanina (niti), po pranju spet poravna v prvotno stanje. Mehčalca ni potrebno dajati toliko kot svetuje proizvajalec ampak polovico manj, najbolje je dati pol zamaška mehčalca, pol vode.
To obrazložitev sem brala že dolgo časa nazaj v neki reviji in se z njo strinjam.
Pa dobiš oboje v ljubljani? tistega z mađarske in iz italije? Meni daš diši res perfektno. Včasih tudi mehčalca ne dam zaradi tega, ker ima sam po sebi lep vonj.
Perilo moraš dati takoj iz pralnega stroja, ko stroj konča pranje. Potem ga ne smeš predolgo sušiti (ko včasih nimaš časa pobrat situacija), ali ga sušiti v sobi, ki iz kakršnegakoli razloga zadržuje kakšen vonj. Meni je všeč, če je perilo sušeno zunaj na zraku.
Ariel in Persil, ter Silan testirajo na živalih. Umirajo v groznih mukah, ko jim jih tlačijo v želodčke in oči. Grozno. Je pa res težko najti nekaj, kar ni testirano na živalih. Sama uporabljam znamke ki so manj znane ali pa manjših proizvajalcev, ker ti običajno nimajo možnosti delanja testov na živalih.
Poznam osebo, ki se profesionalno ukvarja z mehčalci. Pravi, da pri njih mehčalcev absolutno ne uporabljajo, ker so svinjarija. Tako polni so strupov. Res, nekateri lepo dišijo, vendar je to visoka cena!
Srečno pri izbiri!
Sašica, tiste firme, ki se “ven mečejo”, da ne delajo testov na živalih… tiste pa uporabljajo izsledke testiranj, ki so jih opravile “umazane” firme, oziroma surovine, ki jih je že testiral nekdo drug. Tako da je tudi to vse skupaj eno veliko zavajanje, ravno tako kot s calgonom.
Mimogrede, Serviser, imaš popolnoma prav. Pa ne samo, da so v vseh pralnih sredstvih že dodani mehčalci vode, reklama je zavajajoča tudi v točki, kjer pravi, da imamo v Sloveniji trdo vodo, kar je pa zelo daleč od resnice. Npr. voda od Mariborskega vodovoda ima 14 dH in je srednje trda, ne trda; tisti, ki imajo vodo direktno s Pohorja, pa imajo celo povsem mehko vodo. Za ostale dele Slovenije sicer ne vem, ampak mi že ti podatki zadoščajo, da se mi zdi reklama za calgon čisto mimo.
Mi, odkar se je pojavila v družini bolezen, bolj pazimo glede vseh teh strupov in kemikalij, tako da zdaj uporabljamo prašek Frosch, namesto mehčalca pa kis (o tem so že na forumu starševski čvek razpravljali pred časom – jih kar veliko uporablja kis in res perilo nima nobenega vonja po kisu! – je ceneje in predvsem bolj zdravo ter ekološko razgradljivo!)
lp
Forum je zaprt za komentiranje.