Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Poženščeni moški -oddaja na TV

Poženščeni moški -oddaja na TV

Včeraj zvečer je bila na TV dokumentarna oddaja o odnosih med spoloma.
Ugotovitev: moški so vse bolj poženščeni.
Vodeb in podobni se pa zgražajo nad samostojnimi ženskami.
Trdijo, da smo ženske danes najbolj nesrečne v vsej zgodovini. Jaz pa imam občutek, da se nam ženskam veliko bolje godi kot recimo našim mamam, našim babicam, prababicam.
Po mojem smo veliko na boljšem, bolj srečne kot nekoč. Od kje ta mit, da smo nesrečne, če nismo?

Zakaj pa vas potem toliko vara, če ste srečne ?

Ker jih to osrečuje ?

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Kaj takega so ugotovili??? Pa to je nemogoce!! 🙂 Pa poglejto to poroceno macho zasedbo s foruma… Da so pozensceni??? Nikakor! To so le zreli _custveni_ moski… lol…

Jaz pa vidim pretežno ločene,samske, praznoglave, domišljave, popolnoma nezrele in neodgovorne, ki se vse v eno pritožujejo kako jim drugi grenijo življenje…seveda se za vzorec najde tudi tistih urejenih, ki jim sreča in pozitivna energija sijeta iz obraza kot pomladansko sonce

Od kje pa tebi ideja, da jaz koga varam?
Sicer pa je tako. Da nekoč je lahko imela ženska totalnega telebana za moža pa si ni imela kaj pomagat. Danes pa si lahko vsak skakanje čez plot privošči. Če ne drugega je na boljšem od svoje prednice pri tem, da lahko seksa :).


Od kje pa tebi ideja, da trdim, da ti varaš ?

In temu rečeš napredek ?
To je le beg pred resničnimi problemi.

Karkoli se opaža, dejstvo je, da se nič ni spremenilo v smislu iskanja partnerja. Če je manj resnih na razpolago, to pomeni, da je tudi manj tistih, ki iščejo resnost. Ti se bodo poiskali med sabo, tisti, ki pa želijo resno zvezo, pa se bodo še vedno našli skupaj. Pomembno je, da je človek zadovoljen, “poženščen” ali pa “možat”, ni pomembno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tole si napisal Robi.
Dejstvo je, da smo danes ženske bolj srečne kot nekoč. No tudi v oddaji je nek moški trdil, mislim, da Vodeb, da smo danes ženske nesrečne. Zakaj moški to trdijo, ženske pa ne?

Kake veze ima, kaj trdi Vodeb? Saj ni to, kar on pravi, edina resnica. Tako pač on vidi stvari. Verjetno si pa še malo posplošila njegov pogled na svet. Zakaj te je pa to tako zmotilo, kar trdi? to lahko trdi kvečjemu nekdo, ki se ukvarja z odnosi, z ljudmi, ki imajo težave. Kateri ljudje pa imajo težave, če ne nesrečni?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Bog se usmili tvojega razmisljanja in tvojih “DEJSTEV”, lol

Malo kaj se NI spremenilo. 😉

Malo sem se nerazumljivo izrazil, očitno. 🙂 Spremenilo se ni prav veliko v smislu izpolnitev želja okrog partnerstva oziroma v smislu iskanja smisla za posameznika, v smeri ljubezni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


od kod tebi mit , da ste srečne? z Vodebom je pa tako, kako se naj nekdo uveljavi, kot dežurni dušebrižnik, če ne meče med zainteresirano ( vsega naveličano) javnost dimne bombe?
poglejte malo zadevo širše, v zgodovinskem kontekstu, živimo danes enako kot pred 100 ali 50 leti? se mar niso vloge med spoloma spremenile? želele ste enakopravnost in ste jo dobile oz si jo izborile, zdaj pa jo imate pa ne veste kaj bi znjo, in še vedno sanjarite o tipu ki vas bo ( medtem ko padate v nezavest) elegantno ujel in odnesel v svojo kamro, kjer se boste strastno “ljubile” in zraven vdihovale vonj primarnih telesnih tekočin…ste pač zmedene

Tole si napisal Robi.
Dejstvo je, da smo danes ženske bolj srečne kot nekoč. No tudi v oddaji je nek moški trdil, mislim, da Vodeb, da smo danes ženske nesrečne. Zakaj moški to trdijo, ženske pa ne?[/quote]
Jaz vem kaj sem napisal. In pisal sem na splošno.

Zakaj imaš takšno potrebo trditi, da ste ženske na splošno srečnejše ?
In to celo v množini…..
Število propadlih zakonov, število prevar, število samohranilk…To je zame pokazatelj, da ženske niste toliko srečnejše, kot želiš ti poudariti.

Torej bo ali je skakanje čez plot rešilo naše težave v odnosu ?

Se ženske zato počutite svobodnejše ?
In če ima doma totalnega telebana, zakaj potem živi z njim ? Zakaj ga je sploh izbrala in z njim postala nesrečna, da mora potem zadoščenje iskati pri drugem ? Je to način, kako se maščujejo moškim ? Je potem to razlog za srečo ?
In če svojega vara s poročenim, je potem tisti drugi manjši teleban, pa čeprav on vara drugo žensko ?

Nesrečne so tiste ženske, ki so šle v odnos na podlagi predstav o tem, kako naj bi bilo, ne pa, kako je. Vsako glavo boli, ko se zaleti v zid.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Saj gre vsak v odnos s predstavo o tem, kako bo. Razlika je le, da malokomu uspe to predstavo uresničit. Včasih je vzrok napačna/nerealna predstava, včasih pa je predstava realna, pa je vložek, da, bi se ta izpolnila, premajhen. Se pravi, da smo sebe napačno ocenili.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


In te predstave na podlagi katerih je šla v odnos, so del nje same. Skozi odnos je potem le spoznala kdo je in kakšne predstave v resnici nosi v sebi. Če se je “zaletela v zid”, se je zaletela vase.


Torej bo ali je skakanje čez plot rešilo naše težave v odnosu ?

Se ženske zato počutite svobodnejše ?
In če ima doma totalnega telebana, zakaj potem živi z njim ? Zakaj ga je sploh izbrala in z njim postala nesrečna, da mora potem zadoščenje iskati pri drugem ? Je to način, kako se maščujejo moškim ? Je potem to razlog za srečo ?
In če svojega vara s poročenim, je potem tisti drugi manjši teleban, pa čeprav on vara drugo žensko ?[/quote]

Pisal si za drugo osebo množine, torej si me štel zraven.
Seveda smo srečnejše. Glej več je propadlih zakonov, več je samohranilk. Se ti zdi to slabo? Nekoč je bilo tako, da je lahko mož ženo pretepal, zaničeval, varal, ona je morala biti zraven njega. Danes se lahko loči. Ločenke so veliko bolj srečne kot tiste, ki so morale nekoč trpeti v zanič zakonih.
Na skoke preko plota se žal ne spoznam. Dejstvo pa je, da so si to lahko nekoč privoščili predvsem moški, danes pa lahko tudi ženske, če je moški zanič ljubimec. Bolje ločitev kot to, ampak vseeno bolje pa kot trpljenje kot nekoč.
Robi, sprijazni se z dejstvom, da smo ženske veliko na boljšem kot nekoč.
Tudi veze so bolj kvalitetne.

Dokler in če bo Vodeb (klonirani Rugelj) merilo za to kakšen naj bi bil moški in kakšna ženska, se ne bom čudil ničemur!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!


Ja, že v štartu sem imela v glavi razkorak med realnim in umišljenim – od partnerja, ki prihaja iz disfunkcionalne družine, in ki nikoli ni nič naredil v smeri razumevanja (oz. spreminjanja) svojega družinskega vzorca in njegovih posledic, pač ne moreš pričakovati, da bi sijajen, saj bo slej ko prej prišlo do loma.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Veš ločene, samske… še ne pomeni, da niso srečne.
Ti mečeš v isti koš samske in praznoglave recimo, zanimivo.
Jaz če gledam mlajšo generacijo žensk, deluje veliko bolj srečno kot tiste starejše generacije.
Tudi, če primerjam razmerja pri mladih, so pretežno boljša kot pri starejših.

Danes je ženski v razmerju večinoma dosti bolje kot nekoč. Če pa ne najde pravega moškega pa živi sama in je tudi čisto ok. Nekoč pa je morala trpeti s kakim nasilnežem, če je nanj naletela, danes ji tega ni treba.

V glavnem za ženske se je močno izboljšalo. Tudi kar dosti kvalitetnih moških se najde. Če se pa za katero ne najde pa se ne bo svet podrl.


In te predstave na podlagi katerih je šla v odnos, so del nje same. Skozi odnos je potem le spoznala kdo je in kakšne predstave v resnici nosi v sebi. Če se je “zaletela v zid”, se je zaletela vase.[/quote]
Ja, zato pa sem pristaš tega, da človeka (s)poznaš, preden greš v zvezo z njim, da o skupnem življenju in ustvarjanju družine sploh ne govorim.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

moški so poženščeni zaradi izjemno feminizirane družbe in zato ker se od njih pričakuje stvari ki jih niso vajeni. Posledično ratajo mlahavčki. Take moške naredijo ženske same, ironično da se najbolj potem same pritožujejo čez njih. Metroseksualci so pač danes očitno zelo priljubljeni med ženskami. Cel pobrit pa lahko ga terorizirate.

Puma, pojma nimaš. Metroseksualci niso priljubljeni. Poženščeni tipi tudi ne.
Veliko je praivh moških.
Ženske smo pa veliko bolj svobodne kot nekoč. No razen ti puma, ti si nekam zamorjena, ampak saj bo bolje.


Ojojoj… Moški pa čisto pasivno gledajo, kako jih ženske preobražamo, a ne? V bistvu sebe gledajo v filmu, izven sebe…
Kaj se pa od moških pričakuje tako silno drugačnega, da so čisto zgubljeni v svojih (novih) vlogah?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close