Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Poslušati razum ali srce?

Poslušati razum ali srce?

Če ti prijateljica ne želi vse dobro, tudi v ljubezni, potem to ni pravo prijateljstvo in se ti ni treba ozirati na njene občutke, tudi če jo prizadeneš oz. razpade vajino prijateljstvo, bo to po njeni krivdi zaradi ljubosumja in nerealnih, da ne rečem otroških pričakovanj, saj ji ni uspela čustvena ločitev od bivšega, da še vedno goji neka nerealna, sanjava hrepenenja. Torej razum je tvoj podpornik v tem primeru in je srce prosto do izbire.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Vse, kar je prepovedano, “deluje” najslajše.:)


Torej imaš rada prepovedane sadeže…..:)

Srce ne more vedeti….Vedel bi naj razum…A sedaj prevladujejo čustva, ki so preglasila razum.
Če nimaš izkušenj s prepovedanimi sadeži, je to prava priložnost, da spoznaš kdo si.[/quote]

Verjetno tebe mikajo prepovedani sadeži, da si se tu notri našel in projeciral svoje želje na njo? :))

Če si pozorno bral, ne gre za zasedenega moškega, da bi govorili o čem prepovedanen, nedovoljenem.

Zadnji stavek pa pomeni kaj? Moralka? Samospoznanje v zvezi s čim? Priložnost? Nobene sporočilnosti ne vidim v tem stavku, bolj mi diši na novodobniško bučko, da se nekaj napiše, kar naj bi zvenelo “modro” in “učeno”. Torej bolj je zmedeno, logično in vsebinsko nepovezano, nesmiselno, raje se nekateri poslužujejo/te tega. Zakaj že? 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Sem pozorno bral…Moški sicer ni zaseden, ampak je bivši od prijateljice.

Zgleda, da bivše od prijateljjic, avtorica dojema kot zasedene in s tem prepovedane.

Da naj proba, da bo vedela in spoznala kaj pomeni, če si z nekom, ki ga doživljaš kot prepovedan sadež. 🙂
Mogoče bo ga vedno doživljala z odporom, če ne bo presegla tega prepričanja….Ne vem….

Vse, kar je prepovedano, “deluje” najslajše.:)[/quote]
Deluje res….Ker smo radovedni in pomeni nekaj novega. 🙂

Tudi jabolko je bilo včasih prepovedan sadež, zdaj pa vidiš, kam smo prišli…:)

Upam da še obudim to temo..
Jaz sicer nimam problema s fantom/partnerjem, ampak z odločitvijo glede faksa, dilema pa je podobna zato pišem sem. Trenutno študiram v Ljubljani doma sem pa na drugem koncu Slovenije. Stara sem 19 in končujem prvi letnik. Sicer pa imam pred seboj še celo izpitno obdobje. Dilema: Vleče me domov. H družini, prijateljem in fantu. Težko mi je za vikend usklajevat vse to pa še delo. Poleg tega pa mi je še faks težak in nisem povsem prepričana da je pravi zame. Bolj ga delam zaradi stopnje in možnosti za delo. Doma pa bi se vpisala na drugi faks, z nižjo stopnjo in seveda malce manjšo perspektivo. Razum mi pravi naj ostanem v LJ (Saj po eni strani na trenutke ni tako hudo, sem samostojna, imela bom višjo stopnjo, tu je več možnosti za delo, pa še prepričanje ki so mi ga vcepili starši da je faks nujen…), srce se pa trže ob misli da bi moralo tako “potrpeti” (Kot pravi moja mami) še dobra 4 leta, ter me vleče domov..
Nasvet?
Najlepša hvala. Lp, M

Pišeš kot da si šla najmanj v Avstralijo. Pa se lepo furaj vsak dan gor in dol. In boš s svojo mamico ter atijem…forever.

ljudje z dilemo srce razum imajo samo eno izbiro.
razuma namreč nimajo

Kaj je štiri leta v primerjavi s celim življenjem?
Kje si bila pred štirimi leti in kako “daleč” se ti je zdelo tole danes? 😉

Kakorkoli, odrasti bo treba, ne moreš biti vedno pri starših…

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Kje ti žviš ženska ? Faks al delaš vrhunski (UNI LJ jasno, MF, FMF, PF če si zagnana, pa nekaj tehničnih UNI smeri programov BREZ PRIDEVNIKA (elektro, strojna, kemija…), drugače pa bolje da ga ne delaš, sploh če si ženska. Raje dubi JOB. V keri vukojebini živite, da je pomembna STOPNJA ? Morda v državni službi oz. če si superprogramer, kjet šteje znanje (prog. jezikov, drill), stopnja je pa sam za predstavitve delničarjem da ima firma “elite” kader. Za vse ostale pa šteje znanje, tudi v državnih firmah poleg “stopnje” šteje kera smer, če gre za reguliran poklic. Zdele si v vrhnunski dobi, izrabi možnost za vrhunsko zaposlitev, ob delu lahko dokončuješ faks in boš mela VSE hkrati, če se boš pa gnala za stopnjo, kurila mladost, sploh šla na kakšen lame faks, pa lahko da ne boš dobila nobene službe, ker boš že prestara za vstop, nepraktična a hkrati preslabo izobražena za resno visokokvalificirano delo. Vprašaj malo na zavodu etc. 90% faks programov je BULLSHIT, je le ZOO za (bodoče) brezposelne, žal. Še enkrat. Delaj PRAVI in TEŽEK faks, drugače bo itak vreden toliko kot je bil TEŽEK. Danes pa je že vsak skladiščnik dipl.something iz x faksa… in zakaj bi tebe potem plačali več ? think about it. Pojdi za zdravnico, odvetnico, znanstvenico, super elite/težek tech shit morda, al pa raje DELAT.

Iz druge teme kopiram:

” S faksom se jih večina zajebe, ker pokurijo vitalna leta za vstop v kariero, itak delajo prek študenta za nič denarja, potem pa so prestare al pa preveč izobraževene za vstop v kariero.

Tipično je npr. univ.dipl.politologi (obramboslovje) so se zajebal, ker so šli PRVO na faks, potem jih niso več hotli, za vojsko so bli pa prestari. Če bi šli takoj po srednji v vojsko, nedoločen čas, vmes naredili faks, bi INTERNO splezali gor…

Isto so se zajebali FAKS varnostne vede k so hotli bit krimiči, NO GO, po srednji bi morali bit policajčki, ga v 10ih letih mal pofafat sem pa tja, potem faks vmes narest pa INTERNI razpis za krimiča.

Isto med.sestre, namest na faks za MAG zdr. nege pa te fore, lepo po srednji za srednjo sestro, brisat riti pa starim dedkom dati transfuzijo (tiste dni v mesecu malo za polizat), pa potam ob delu faks, dipl/mag pa napredovat v glavno sestro. Direkt pa nema, rabš izkušnje pol pa INTERNI razpis, v UKC so sam še INTERCI, čistilka lohk kandidira za zdr. adminsitratorko, od zunaj NEMA.

ETc etc… Poleg tega je 90%+ faks programov BULLSHIT, neuporabno total, znanja nobenga, a stopnaj predraga za highschool work.

Tko da vse so super, samo najbolje da se 20letnice čimhitreje zaposli za nedoločen čas in to v poklicu/sektorju kjer si želi biti, POTEM pa FAKS ob delu, ker če na delovnem mestu diplomira bo že znotraj lohk zlezla gor, lohk ap tudi drugje išče, če ji sede… so zelo zelo zelo redki faksi, kjer se splača izklučno študirat, tukaj morajo starši vse narest, tud če prodajo avte doma, pa hodjo na bus, sam da hčerkica čimprej doštudira, whatever it takes, time>money. To je pa praktično medicina samo, za izključno, ostalo se da več al manj vse ob delu, verjemite, morda je treba z vajami mal drkat pa uskalevajt, sam se da. Al pa dobro, sej če res dela samo faks, katerkol in to pridno, bo diplomirala že pri 22ih, magistrirala pri 25ih, ni tako slabo, samo vseeno, izključno faks, če ravno doma niso polni denarja, res samo za res najtežje pa najbol zahtevne fakse, drugače raje ob delu, itak študentje večinoma časa delajo nekaj zravn (študenc, popivanje, kajenje)… Čas gre tko al drugač, zato spend it wisely, mnogi moje generacije to nismo vedeli, smo kasnej lekcijo dobro plačali:)”

“PODPIRAM 20letnice, da si vzamejo kredit, sej lih to pravm, da zato mora čimprej, ker v 20ih se jim zdi še smiselno gledat dolgoročno, zato pravm, srednešolsko 19-20 letnico takoj čimprej zaposlit za nedoločen čas, starše ima verjetno še delovno aktivno, ji bodo še lahko pomagali vsaj prvih 5-10let, se bo hitro zresnila, gledala dolgoročno, pri 19 oz 20ih bo imela NEDOLOČEN čas, pa recimo 8h delavnik, tako da če hoče ima še dosti časa da vsak dan nameni 2h za faks in bo garantirano v največ 5ih letih postala dipl/mag OB delovnih izkušnjah, bo lahko napredovala v isti firmi al pa drugi, če bo pametn faks pa sploh. Potem bo gledala same resne fante, k bodo tudi že imeli službe in bodo stari okoli 25let in bosta potem še s pomočjo njegovih staršev morda imela že stvari hitro poštimane. Best of aLL worlds..

Medtem ko pa če ta vlak zamudi, pa ga potem serjejo do 25ega prek študenta, fanti isto študentje brez denarja, največja vrednota je sveža domačica za skadit pa da se ga bodo usul ob ljubljanici al študentu, sploh če gre na bend faks bodo bedni ljudje iz gnili srednjih šol brez učnih navad in podlage in ga bodo skupaj bluzili po ljubljani in leta bodo bežala. Potem bo morda pr 25ih spoznala, da je na napačn/nezaposljiv faks šla, šla pr 25ih na drugega, dipl/magistrirala pr 30ih, upajmo tokrat pravo smer, a bo že old pa brez izkušenj in četudi potem dobi neko plačo, mora nadoknadit 10let! in pa še nima stanovanja, ji bo tud 1k+ neto premalo in bo videla, da nima smisla sploh varčevati za stanovanje al karkol in ga bo raje sproti pokurila za INSTANT užitke kot do sedaj.

Upam da sem mal bol razširu moj point, hvala bogu če mate boljše izkušnje :)”

iz teme: http://med.over.net/forum5/read.php?124,10387994

90s in early 00s je konc. Stopnaj stopnja… Zdej je postala prekletstvo, če ni prava, predrag kader, ker več kot srednjo redko rabiš v slo, v privat firmah kjer ni regulacije. Bolje imeti mlade zagnane vesele srednješolce, k so bol praktični in ZADOVOLJNI z 1k na mesec. Medtem k ti bo STOPNJA folk sral po glavi.

For the last time. VRHUNSKI faks oz. “stopnjo” pravo al pa GTFO delat ASAP 😀 Peace.

Ali si se ti razumela in družila s tem fantom še takrat ko je bil v zvezi s tvojo prijateljico? Si že takrat gojila čustva do njega? Predvidevam da sta sedaj že skupaj glede na to da čutiš in si prepričana da je on tisto kar čakaš že 32 let. Torej problem je kako se odločit? Če si ga že toliko dobro spoznala in se ujameta bolj kot si se s komerkoli do sedaj, potem menim da bodi z njim in razloži prijateljici. Čeprav mi ni jasno kako ji boš to razložila, saj je logično da si se z njim dobivala in dojela da je on tisto kar ti hočeš ob sebi, kar pa bo precej boleče za njo. Ne vem pa koliko dobri prijateljici sta? Ti veliko pomeni ali je le prijateljica s katero se vidita občasno? Pravo osebo za neko resno razmerje je res da težko spoznat in če je on tisto kar hočeš potem ga ne izpusti iz rok.

Če se človek odloči za ljubezen je razum vsekakor za izklopit.
LP

Razum ima večjo specifično težo.

Hahahaha! Impulzi pa to…

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

Razum.

Oboje! Razum IN Srce, čez oboje mora it pri celostni osebnosti. Oziroma: Glava, Srce in Mednožje, to je sveta trojica. Če gre čez vse troje, potem je tisto pravo, drugače samo laufaj.

Kaj pa če z “menoj” ni vse v redu? Je pa z glavo, srcem in mednožjem?

Kaj pa če z “menoj” ni vse v redu? Je pa z glavo, srcem in mednožjem?[/quote]tezko, ker ti si glava, srce in mednozje, ce ze tako delimo neko osebnost na dele.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Poslušaj mamo.

Jaz bi se na tvojem mestu odločila zanj, vedno <3 V vsakem primeru bi nekdo trpel, zdaj pa trpita oba, ker ne moreta biti skupaj, da ne bi trpel nekdo tretji… brezveze, življenje je prekratko za taka žrtvovanja, tvoja prijateljica se bo pač morala s tem enostavno sprijazniti…prijateljice najbrž ne boste več, ampak ljubezen tvojega življenja bo pa še vedno ob tebi 🙂 Poleg tega pa je juha najbolj vroča takrat ko se skuha, čez čas, bodo tudi zamere, ki bodo morebiti nastale ob tvoji odločitvi, imele drugačno težo, kot danes… jaz ti reče, srce že ve 🙂 sledi mu…vso srečo *

Glede na to, da je od objave prvega posta že par let, kaj mislite, kako se je odločila? Za razum, ali srce? Jaz grem stavit, da sta s tipom pristala skupaj in da je prijateljica spokala šila in kopita iz njenega življenja. Prav tako pa grem stavit, da je do sedaj spokal šila in kopita iz njenega življenja tudi tip.
Vsekakor pa dečvi od srca privoščim, da si nagleda in dobi nekoga, pri katerih ne bo takih in drugačnih moralnih dilem.

Iz statistike. “Razumnikom” gre bolje in so bolj stabilne veze kot” čustvenikom in mešančkom (en čustvenik in en razumnik)”

..tudi mene zanima razplet njene zgodbe ,ampak če bi jaz bil na njenem mestu ,bi verjetno upošteval,zapoved ,ne želi žene bližnjega….:)

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close