Pa dajmo o dečku s petardo in državi ter starših
Deček, ki naj bi se poškodoval s petardo in je mladoleten zadeve potekajo tako. Starše se lahko pokliče na sodišče in so kaznovani, ker so njegovi skrbniki in je prišlo do hudih poškodb, kar lahko kdo natolcuje, toži, da niso dobri starši in vestni skrbniki in jim gre krivda. To so prakse.
—————
Država čeprav je krivda na njej, saj ona dopušča preprodajo pirotehničnih sredstev, ki so izredno nevarna in škodljiva za človekovo zdravje in okolje ob enem celo SLUŽI, SI KOPIČI DOBIČEK na teh nevarnih snoveh in izdelkih pa ima celo gnusno tendenco, da drugim sodi in jih krivi pa čerpav se je ona postavila za mačeho ljudem, skrbnika, varovalca itd. Država ne odgovarja, ni kaznovana pa BI MORALA BITI. Kajti država je dopustila nevarno sredstvo in ni preprečila, da bi ga otrok imel v rokah.
Torej krivda gre najprej njej.
Za debile ki ne razumejo.
Če država dopusti, da prodajajo bombe legalno in služi na tem in dopušča da bombe dobijo otroci v roke potem pa se zgodi najhujše je seveda država tista, ki se okorišča na hudih nesrečah, težkih okoliščinah , hudih poškodbah, težkih usodah ljudi in je zato ZLOČINEC , ki mora biti kaznovan. Ker država je fiktivna in državo v bistvu predstavljajo in igrajo njeni uslužbenci so posledično oni zločinci in morajo biti poklicani na odgovornost in težko kaznovani, da se podobno hudo ne bi več ponavljalo saj se že vrsto let pa zabita čreda nima logike, ki jo sam povem.
Mladoletni ne morejo kupiti pirotehnike. To omejuje država. Odraslih pa pač ne more. Ne more niti nadzorovati da se neodgovorni primitivci razmnožujejo. In uničijo otrokom življenje. Ni na državi to. Je na odraslih. Otrok je tu edina žrtev. Odraslega, ki mu je omogočil to….pač na hladno. Kamor spada. Je namerno ogrozil mladoletno osebo.
DRUGO, GREMO DALJE:
Policajo so plačanci, ki naj bi varovali ljudi in premoženje. Če je otroku razneslo roko potem ga očitno niso varovali in obvarovali pa čeprav je to njihova naloga, pizda plačani so zato. Jih ni bilo poleg, d abi ga lahko? Ok ta logika.
Kako torej se lahko starše preiskuje in tožari kaznuje, ker niso bili poleg in bi morlai skrbeti za varnost otroka?
Torej starša sta da varujeta otroka, policaj je da varuje ljudi (otrok je tud čvouk kao ane) , preiskujejo pa sodijo pa samo starše. Zakaj policaje ne preiskujejo in kaznujejo ker niso obvarovali ljudi? Boda dal colnge nazaj, ker so dobili plačano da jih pa jih niso? Dokazi da jih niso? Hude poškodbe otroka, otrok.
Torej colnge nazaj državno mafijo kaznovat!
nope, 06.01.2025 ob 13:13
Mladoletni ne morejo kupiti pirotehnike. To omejuje država. Odraslih pa pač ne more. Ne more niti nadzorovati da se neodgovorni primitivci razmnožujejo. In uničijo otrokom življenje. Ni na državi to. Je na odraslih. Otrok je tu edina žrtev. Odraslega, ki mu je omogočil to….pač na hladno. Kamor spada. Je namerno ogrozil mladoletno osebo.
Policaji in druga državna mafija zaposlenih državnih uslužbencev so tudi ODRASLI.
Kje je njihova odgovornost? Dobivajo plače tudi iz tega ko se davči prodajo piritehničnih sredstev, eksploziv. Ker dajmo nehat bluziti debilna čreda o nekih pirotehnikah, EkSPLOZIVA SO TO. Tisto kar explodira je lahko omenjeno kot eksplozivo. Petarda eskplodira ne pirotira. Naj si nehajo izmišljati debilne mehke besede ki prikrivajo pravo naravo stvari in snovi. Tako velika bomba, kot petarda sta eksplozivna stvar. Torej ne prodajajo priotehniko ampak eksploziva in to čisto legalno, folk je poškodovan za cel lajf in to mulc, ki bi ga morali varovati vsi tako stari kot državna banda in ga niso. Preden se je zavedal kot odrasel nevarnosti je že žigosan za cel lajf? Kakšna napredna sodobna družba je to pizde in kurci blesavi človeški debilni zabitočredniki?
Vso zdravljenje bi morali naložit staršem, ker nimamo denarja, da zdravimo otroke, ki imajo redke bolezni in moramo državljani zbirat zamaške ali denar. Za to pa imamo in zastonj zdravimo in operiramo, ko je čisto njihova krivda, da se otrok igra z prepovedanimi petardami. To je res neumno. Vprašljivo je tudi kako se otroci nenadzorovano igrajo s pirotehniko, kaj počnejo starši otrok itd.
Kolikor vem, je država prepovedala prodajo petard. Če jih kupi na črnem trgu pa ni država kriva za to.
Enako je cigaretami in alkoholom, prepoved velja za mladino do 18 leta starosti, pa kljub temu pridejo do cigaret in alkohola. Vse kar lahko država (inšpekcija) naredi je, da čimbolj nadzoruje prodajo, zato na primer v Leclercu že nekaj časa ne prodajajo cigaret, ker so dobili prepoved prodaje za 3 mesece.
PS Tudi prodaja marihuane je nedovoljena, pa ljudje pridejo do nje. Da o trdih drogah ne pišem. Saj veš kako to gre, kajne?
Prokleta banda državna:
-prikriva imenovanje in ga omiluje z nekimi besedami kot je pirotehnika da ne bi izražalo tistega kar se res prodaja in sicer EXPLOZIVA.
-kaznuje starše ki so že tako udarjeni ko je njihov otrok poškodovan za vse življenje in jih še dodoatno kaznuje
-služi na nesrečah in trpljenjih ljudi in laže da je njihov zaveznik in zaščitnik
-ne sodi in ne kaznuje tiste,ki so napisali zakonodajo in jo sprejamali in potrjevali, da se exploziva lahko prodajajo in so to zavili v lažni celofan neke pirotehnike (EKSPLOZIVA SO MANJŠA ALI VEČJA) PETARDA EXPLODIRA, BOMBA ESPLODIRA).
-ne sodi tistim, ki so PLAČANI da preprečujejo da bi otroci prišli v stik z eksplozivi ampak kaznuje starše, ki niso plačani, da bi omenjeno preprečevali
-državna gamad nikoli ne odgovarja in nikoli ni kaznovana za svoje zločine proti ljudem
ZBUDI SE ZABITA ČREDA ČLOVEŠKA !
ne pametuj Darko, 06.01.2025 ob 13:28
Kolikor vem, je država prepovedala prodajo petard. Če jih kupi na črnem trgu pa ni država kriva za to.
Enako je cigaretami in alkoholom, prepoved velja za mladino do 18 leta starosti, pa kljub temu pridejo do cigaret in alkohola. Vse kar lahko država (inšpekcija) naredi je, da čimbolj nadzoruje prodajo, zato na primer v Leclercu že nekaj časa ne prodajajo cigaret, ker so dobili prepoved prodaje za 3 mesece.
PS Tudi prodaja marihuane je nedovoljena, pa ljudje pridejo do nje. Da o trdih drogah ne pišem. Saj veš kako to gre, kajne?
Debil ti nič ne veš. Eksploziva reklamo za nakup dobivaš tudi na dom. Rakete tudi eksplodirajo in ne pljuvajo, ne pirotirajo, ne plavajo, se ne smejejo ampak EKSPLODIRAJO.
jIH RES NI MOGOČE LEGALNO KUPITI? dej odjebi kreten kje žviš na kateri zemlji, d ani t apo kateri hodiš zabitočrednik
Kdo so to, kdo ste, kar sami se preštejete in javite, če si želite milejše kazni. Ker če se zabita čreda nekoč zbudi boste ob glave.
Menda je jasno kateri zakoni omenjajo prodajo eksploziva (hinavska beseda za prikrivanje in drugačno pimenovanje explozivnih snovi, stvari : pirotehnika) in tudi je zavedeno, kdo je sprejemal, kdo je spisal zakonodajo in kdo so tisti, ki si ustvarjajo zaslužke in dobičke iz tega.
Za ljudi kot si ti avtor in tebi podobnim, je edino smiselno življenje v avtoritarnem režimu, kjer je prepovedano vse, kar ni izrectno dovoljeno, za prekršek pa greš v večdesetletno prevzgojo na rob zemlje in tam čakaš, če se te kdo usmili.
Za take kot si ti, osebna odgovornost ne obstaja, še manj napake ljudi, ki so včasih tudi tragične. Zato predlagam selitev v eno od držav, kjer imaš v “rdeči knjigi” zapisano kaj smeš in kaj ne. Življenje je lahko tako simpl ane?
Vsem nam, ki imamo otroke izven OŠ in ki se z njimi tudi pogovarjamo pa je jasno, da večina te nelegalne pirotehnike prihaja iz Bosne. Kdo to tam kupuje ne vem, ampak očitno se z njo tukaj igrajo tudi otroci In zakon narave je, da vsi niso zmagovalci, včasih nekdo tudi nastrada —–> osebna odgovornost!
Še enkrat za zabitop čredo jasno črno na belem:
PETARDA eksplodira
RAKETA eksplodira
BOMBA eksplodira
Torej so petarde, rakete, bombe EKSPLOZIVNA sredstva, stvari.
Če vam pišejo namesto prodaja eksploziva, prodaja pirotehničnih sredstev to ne spremeni DEJSTVA , da prodajajo EKSPLOZIVNA SREDSTVA, STVARI.
To bi moralo biti jasno tako zabiotočrednikom, kot razumnim ljudem.
Če je dete bilo pri zdravniku z raztrganim obrazom in roko in se je poizvedovalo, kaj se je zgodilo, je vsak, ki je vedel kaj o tem v narečju dejal razneslo mu je petardo v roki ali eksplodirala mu je petarda v roki in ne PIROTEHNIČILA , PIROTEHNITILA, PRIOTEHNIFAKING NE VEM KVA MU JE V ROKI.
Pišem razumljivo tudi za zabito čredo da ne bi bila tako zabita, kot je on seveda za državno golazen gnusno človeško, da bo vedela, da nismo vsi ljudje neprisebni in vemo kaj se dogaja.
Darko619, 06.01.2025 ob 13:37
Debil ti nič ne veš. Eksploziva reklamo za nakup dobivaš tudi na dom. Rakete tudi eksplodirajo in ne pljuvajo, ne pirotirajo, ne plavajo, se ne smejejo ampak EKSPLODIRAJO.
jIH RES NI MOGOČE LEGALNO KUPITI? dej odjebi kreten kje žviš na kateri zemlji, d ani t apo kateri hodiš zabitočrednik
Tudi bencin lahko kupiš kreten zabiti, pa 100% alkohol, pa nafto, pa plin pa še marsikaj drugega kar je potencionalno nevarno. In kaj zdaj, ti magarac kretenski, a to pomeni da je država kriva če nek psihopat polije žensko z bencinom in jo zažge? A je država kriva če pride do eksplozije jeklenke?
A je država kriva če nek kreten postavi škatlo z raketami na neraven teren in se le-ta prevrne in izstrelki letijo v sosedovo mansardo?
A je država kriva če mularija na črnem trgu kupuje PETARDE-BOMBE? Kdo je kriv, ti zahojenec kretenski? Država? Ja, v tvoji prazni lubenici že. Zate je vsega kriva država, najbrž tudi za slabo seme ki so ga sproducirala jajca tvojega očeta. Gobezdalo nesposobno zapohano.
Ti si šele en pacient. Zdaj je pa kar država kriva, da je en tamal dobil v roke petardo, s katero si je zapečatil svojo usodo. Si kaj pomislil, kako je država kriva, ker prodaja nože, sekire, strelno orožje, lopate, motike itd, s katerimi se zgodijo umori. Tudi vrvi prodajajo, s katero si nekateri končajo življenje. Prevzemi že enkrat odgovornost za svoje življenje in dopusti, da enako storijo tudi drugi.
Anonimno 4992, 06.01.2025 ob 13:48
Za ljudi kot si ti avtor in tebi podobnim, je edino smiselno življenje v avtoritarnem režimu, kjer je prepovedano vse, kar ni izrectno dovoljeno, za prekršek pa greš v večdesetletno prevzgojo na rob zemlje in tam čakaš, če se te kdo usmili.
Za take kot si ti, osebna odgovornost ne obstaja, še manj napake ljudi, ki so včasih tudi tragične. Zato predlagam selitev v eno od držav, kjer imaš v “rdeči knjigi” zapisano kaj smeš in kaj ne. Življenje je lahko tako simpl ane?
Vsem nam, ki imamo otroke izven OŠ in ki se z njimi tudi pogovarjamo pa je jasno, da večina te nelegalne pirotehnike prihaja iz Bosne. Kdo to tam kupuje ne vem, ampak očitno se z njo tukaj igrajo tudi otroci In zakon narave je, da vsi niso zmagovalci, včasih nekdo tudi nastrada —–> osebna odgovornost!
Debil ni osebne odgovornosti, če si država lasti OBLAST NAD OSEBAMI razumeš debilno to? Ne ne razumeš ker si del zabite črede in zabitočrednik.
Avtor ni nič proti prepovedi vsega ampak za vestno in odgovorno ravnanje ljudi in fer dogajanje in ne da so nekateri plačani da varujejo pa ne varujejo, da so plačani da pišejo zakone ki naj bi bili podlaga za varno družbo ne pa nevarno in so zato še plačani, da kaznujejo tiste, ki so zadnji krivi, kot prve, tiste, ki so pa prvi krivi in javeč pa jih ne kaznujejo, ker so samo tisti, ki sodijo in kaznujejo in so sami najhujšio zločinci.
To se mora spremeniti. Mora izhaja iz morale. Moralna dolžnost naroda je da se strezne in ne dopušča več takšnih dogajanj, da so najhujši zločinci plačani na podlagi tega kar se hudega zgodi ljudem ob enem pa nekaznovani. Nimajo oni pravice drugih kaznovati, če so sami zločinci in smai ne bodo kaznovani in odgovarjali za svoja zla dela.
Če se je država postavila za oblast in skrbnico ljudi pa ni poskrbela za njih je slaba skrbnica ob enem pa je zaradi tega prišlo do tragičnih dogodkov. Mora odgovarjati, saj druge tudi terja da odgovarjajo za zločine proti človeku.
ti Darko, 06.01.2025 ob 13:55
Ti si šele en pacient. Zdaj je pa kar država kriva, da je en tamal dobil v roke petardo, s katero si je zapečatil svojo usodo. Si kaj pomislil, kako je država kriva, ker prodaja nože, sekire, strelno orožje, lopate, motike itd, s katerimi se zgodijo umori. Tudi vrvi prodajajo, s katero si nekateri končajo življenje. Prevzemi že enkrat odgovornost za svoje življenje in dopusti, da enako storijo tudi drugi.
debil pofukan zabiti
Država se ti gr eboga, očeta, mater, sodnika itd. Kako je to možno, da si ti njej vse dolžan ona tebi niČ?
to si zabit do fundamenta debil jadan
Če se država ne bi šla to kar se gre je družbena odgovornost in osebna.
Ker pa se država gre kar se gre pa je ona krivec in ne osebna odgovornost.
Debil pofukan beri:
Če ti država odloča o čisto vsem, o čisto vsem se hoče vtikat in določat, potem pa vse kar je hudega kar je tragičnega pa po tvoje je del osebne odgovornosti nikoli njene? SI DEBIL RES SI DEBIL.
Tudi če te bo državna ,afija fuknila na bojišče da se streljaš in te prisilila, in boš dobil v čelo metek ali ti bomba razfuka čreva debilna tvoja bo po tvoje to OSEBNA TVOJA ODGOVORNOST in ne državnega manijaka ki te je prisilil da se greš izpostavljat smrtnim nevarnostim.
DEJ ZBUD SE KRETEN
Ja, veš da. Država je kriva, da nimaš srednje šole. Država je kriva, da nimaš denarja. Država je kriva, da nimaš svoje strehe nad glavo. Država je kriva.
Najboljše, da se začne pisat zakone do besede natančno. Prepovedano je to. Pa to. Pa to. Pa to. Pa to.
Potem bi bili vsi državljani v zaporu.
Napisat, da ni za otroke, da ni za otroke mlakše od 3 let, da se 10letniku ne daje mobitela in ure, 14-letniki ne smejo kadit, 16-letniki ne smejo pit, otroci ne smejo kupovat sladkarij (sladkor je strup za možgane), energijskih pijač, ne smejo v mrazu ven brez bunde – drugače zapor, ne smejo to pa ono pa tretje.
Vi komaj čakate, da postanemo neka Kitajska, s točkami, da ne boste smeli več početi nič, vse napisano po črki zakona, če ne upoštevaš, greš v zapor.
In to bi morali imeti takšne zapore kot v Braziliji, prenatrpane za 400 %, ni važno, vsi Slovenci v zapor, ker smo po 22h prali perilo v preglasnem pralnem stroju. Vsi v zapor, ker nimate osnovne kulture, ne znate se obnašat, ne obnašat do drugih.
Da vam je treba narisat, da se ne dela tega, pa onega, pa tretjega, a ne, nimate zdrave kmečke pameti, vedno bolj in bolj ste neumni, poglejte kaj se dogaja v šolah. V zapor strpat vse, ki si drznejo med poukom iti na wc, ker to pa ni primerno. Naredimo Slovenijo polno zaporov, prepolno z neumnimi ljudmi, ki ne znajo odgovorno ravnat do sebe in svojih bližnjih (otrok, sosedov, partnerjev, staršev, …)
zA DEBILE:
Če pelješ otroka v vrtec. Kdo je odgovoren takrat zanj? Če se mu v vrtcu zgodi da bo imel raztrgano roko kdo bo odgovarjal? Starš? Otrok sam bo to njegova osebna odgovornost?
Ne ne bo, ker so plačanci v vrtcu za varnost in skrb otroka.
No država si je VZELA RAJON CELOTNE SLOVENIJE , kako celotna slovenija je njen teritorij, vrtec, šola. playground, in na celem področju se gre za skrbnika, glavnega , potem naj tudi odgovarja kar se hudega zgodi na tem področju. In ne samo da ko se dobro dogaja se s tem HVALI in je kao država zaslužna zato, ko pa se hudo zgodi pa prenese odgovornost na druge osebe in debilna čreda ponavlja da se gre za osebno odgovornst. Gre se edino v tem primeru lahko za osebno odgovornost, da je osebna odgovornost DRŽAVNA, ker je tudi smatrana, kot oseba, entiteta.
POJMA NIMATE ZABITE ČREDA POJMA NIMATE
Povem ti zgodbo šestošolca iz Fužin, ki je izgubil tako dlan, kot tudi oko in ušeso.
Par dni pred dogodkom je bila na šoli policija, ki je imela predavanje o petardah. Dotični deček, se je smejal in edini na glas izval policiste, da se njemu kaj takega ne more zgoditi. Prav tako je pred dogodkom kar nekajkrat izzival in sicer tako, da je na prižgano petardo stopil. Je v letih, ko se fantje med seboj dokazujejo in le ta je bil v skupini najbolj pogumen in je med družbo veljal za največjega frajerja. Tudi dober športnik (nogometaš) je bil in zelo lep fant. Žal se je na usodni dan spet potepal po soseski z gručo fantov, ki so hoteli prestopati meje. Ko se je zgodila nesreča, so prižgali petardo kalibra Kobra 10, ki se je pri nas ne more legalno kupiti (so jo dobili iz Biosne, od koder je tudi dečkova družina). Ker je ni takoj razneslo, jo je šel pobarti, da bi jo še enkrat prižgal in v tem trenutku je nastradal za celo življenje.
Na samo kraj dogodka je prišlo 5 rešilcev, policija, gasilci. Bilo je zelo grdo, veliko krvi. Žal je bilo čez dve uri na istem mestu spet vse po starem, gruča otrok s petardami, ne glede na to, da so malo prej videli svojega kolega popolnoma razmesarjenega. Žal je kultura na psu in tukaj ne krivim otrok, ampak starše. Vzgoja se mora začeti prvi dan, ko dobiš otrok, ne pa da je kot na divjem zahodu in žal Fužine izstopajo po tem. Ne glede na to, da me boste verjetno napadli, da sem jugofobinja in ne vem še kaj, pa je dejstvo, da so v Fužinah otroci polni petard, prerpovedanih drog ipd., ker se večina staršev niti ne ukvarja z otroci ali pa so tudi sami naučeni, da petarde, streljanje in kriminal pač niso nič takega…..
Še za tistega kretena ki je omenjal bencin.
bencin ti ne prodajajo v pakungi ki je narejena in osmišljena tako, da jo boš prižigal in razstreljeval v okolici
eksplozivna sredstva ti pa prodajajo v času brezvojnega stanja, kao miru in to na način, da je tako pripravljeno da prižigaš in razstreljuješ ter še celo dovolijo da mečeš kar povsod, pa čeprav kazen v sloveniji plačaš lahko že zato, če greš v grmovje scat
to je slovenidebilstan
—————
Ko streljajo s puškami, pištolami to ni dovljeno okoli hiš, v naseljih in kar vsepovsod ampak na streliščih posebej za to.
kako debilna čreda mi povej potem je dovoljeno da pa za nov let kar mečejo eksplozivna sredstva ljudje po vaseh, po travnikih, dvoriščih, hostah, itd? Kje je policija takrat? Če greste ven , pa tudi če za nov let pa streljate s pištolo po ulici ali s puškami vas bodo v nekaj minutah prijeli in hudo kazen boste dobili.
Kako je torej možno in kdo kateri debil to državni dovoljuje da se eksplozivna sredstva ki so hudo nevarna p akar lahko mečejo in je praksa da se, in dopušlča da se kar povsod in ne na za to točno predvidenih mestih in samo tisti, ki imajo neko dovoljenje za to?
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA?
Darko619, 06.01.2025 ob 13:57
Debil ni osebne odgovornosti, če si država lasti OBLAST NAD OSEBAMI razumeš debilno to? Ne ne razumeš ker si del zabite črede in zabitočrednik.
Avtor ni nič proti prepovedi vsega ampak za vestno in odgovorno ravnanje ljudi in fer dogajanje in ne da so nekateri plačani da varujejo pa ne varujejo, da so plačani da pišejo zakone ki naj bi bili podlaga za varno družbo ne pa nevarno in so zato še plačani, da kaznujejo tiste, ki so zadnji krivi, kot prve, tiste, ki so pa prvi krivi in javeč pa jih ne kaznujejo, ker so samo tisti, ki sodijo in kaznujejo in so sami najhujšio zločinci.
To se mora spremeniti. Mora izhaja iz morale. Moralna dolžnost naroda je da se strezne in ne dopušča več takšnih dogajanj, da so najhujši zločinci plačani na podlagi tega kar se hudega zgodi ljudem ob enem pa nekaznovani. Nimajo oni pravice drugih kaznovati, če so sami zločinci in smai ne bodo kaznovani in odgovarjali za svoja zla dela.
Če se je država postavila za oblast in skrbnico ljudi pa ni poskrbela za njih je slaba skrbnica ob enem pa je zaradi tega prišlo do tragičnih dogodkov. Mora odgovarjati, saj druge tudi terja da odgovarjajo za zločine proti človeku.
Ti sam sebe naslavljaš v tretji osebi? Res si revež ej resnično ti ni pomoči.
Sem tudi jaz za prepoved prodaje in uporabe, ampak eni razumemo da nobena prepoved ne reši problema. Problemi se rešujejo na drugačne načine. Ljudje, ki nimajo nobenega stika z realnostjo pa končajo mentalno popolnoma osiromašeni, kot je tale avtor.
Forum je zaprt za komentiranje.