Pa da še tu rečemo kakšno o tem
Stavke kot take niso nikoli čist spontane oz zelo redko, sploh pri nas, ko so “predpisane z zakonom” kdo, kako, kdaj…itd Tako da je to bilo zrežirano iz nasprotne starani.
Pač pri nas gre vse po principu kdo bo koga, država pa propada….. 🙁
Stavke kot take niso nikoli čist spontane oz zelo redko, sploh pri nas, ko so “predpisane z zakonom” kdo, kako, kdaj…itd Tako da je to bilo zrežirano iz nasprotne starani.
Pač pri nas gre vse po principu kdo bo koga, država pa propada….. :([/quote]
Reši se kdor se more… na žalost si do zdaj še nisem uspel nabavit ene parcelce na Grških otokih, daleč stran od ponorelega sveta…
Predstavniki delavcev volijo vedno tako, kot se jim splača. Upam, da v tem primeru vsaj tako, kot se splača “vsem” in ne zgolj tistim trem, ki sedijo za mizo.
Iskreno povedano, nisem mislila, da bo izvoljen. Sem mislila, da se bodo bali, glede na vso reklamo okoli tega primera in da si ga ne bodo upali izvoliti.
No, vsaj jasno je zdaj, kdo ukaže v PS in katera “opcija” zmaguje.
Predsednik vlade, ki nima nobene moči niti v svoji stranki je … marioneta (saj ne, da sem mislila prej kaj drugače, ampak žalostno je, ko se to tako jasno pokaže – in vsem na očeh ). Lenčiča se mi kar malo smili. Ko enkrat sotrpini v vladi zavohajo, da nimaš nobene moči whatsoever, sploh Erjavec in Virant :), se začne pravo zaj… v glavo.
Najbolj šokantno se mi pa zdi, da je zdaj vsem na očeh, tudi najbolj naivnim butcem, da imamo dve vladi. Eno uradno in eno neuradno. Uradna dela tekoče posle – pobira davke, ureja proračun, kozmetično popravlja zakone in preverja, če sem v dohodnini plačala 5 EUr premalo. Druga pa dela velikopotezne posle, s katerimi smo zgolj “seznanjeni” in ki ključno vplivajo na našo prihodnost.
A se ti tako toži po starih časih, da ne ločiš zrna od plevela???
Mojemu sporočilu si dal neko negativno konotacijo, ki je ni imelo, Meni se zdi čisto normalno in nič sporno, da volijo tako, kot se jim splača. Jaz bi tudi volila tako, kot se mi splača, če bi bila na njihovem mestu. Želim si zgolj to, da volijo tako, kot se delavcem splača (torej ne zgolj njim osebno, temveč tudi tistim, ki jih predstavljajo), saj sicer ne vem, ali lahko to imenuješ drugače kot korupcija.
Ali je smiselno, da o predsedniku uprave volijo predstavniki delavcev, je pa debata, ki ne sodi v ta okvir.
[/quote]
a nima sedanja/stara uprava neke posle na sodiščih ☺[/quote
So what???
Ali si kdaj imel opravka s slovenskimi sodišči?
Jaz sem jih tudi jemala kot nek sveti hram pravne države. Ko pa si na položaju, da spremljaš od blizu enih 10-15 tožb, te kar srce boli, kakšne in kolišne šlamparije ustvarjajo. Če bi ljudje vedeli … parlament je Amerika v primerjavi s tem, kar se dogaja tam…
a nima sedanja/stara uprava neke posle na sodiščih ☺[/quote]
So what???
Ali si kdaj imel opravka s slovenskimi sodišči?
Jaz sem jih tudi jemala kot nek sveti hram pravne države. Ko pa si na položaju, da spremljaš od blizu enih 10-15 tožb, te kar srce boli, kakšne in kolišne šlamparije ustvarjajo. Če bi ljudje vedeli … parlament je Amerika v primerjavi s tem, kar se dogaja tam…[/quote]
emm … o katerih ti to? o članih uprave ali sodnikih ☺
moj point je, da je uprava odstavljena, ker imajo opravke na sodišču — in, da je zato (predčasno) prišlo do razrešitve in imenovanja nove uprave Luke Luke Koper ☺
A se ti tako toži po starih časih, da ne ločiš zrna od plevela???
Mojemu sporočilu si dal neko negativno konotacijo, ki je ni imelo, Meni se zdi čisto normalno in nič sporno, da volijo tako, kot se jim splača. Jaz bi tudi volila tako, kot se mi splača, če bi bila na njihovem mestu. Želim si zgolj to, da volijo tako, kot se delavcem splača (torej ne zgolj njim osebno, temveč tudi tistim, ki jih predstavljajo), saj sicer ne vem, ali lahko to imenuješ drugače kot korupcija.
Ali je smiselno, da o predsedniku uprave volijo predstavniki delavcev, je pa debata, ki ne sodi v ta okvir.[/quote]
V čem je torej problem?
dogajanje po izvolitvi G2M za predsenika Luke Luke Koper kažejo na dve zastrašojoši!! anomaliji:
1. medijci pojma nimajo kaj nakladajo – niso prebrali npr. javno dostopnega Statuta Luke Koper
2. Politiki vladajoče koalicije NISO!!! / NIMAJO demokratični/vedenja o demokraciji.
3. Člani vladajoče koalicije so se predhodno opredelili, da se ne bodo vtikali v imenovanja vodstev ((para)državnih) firm … sedaj pa kokodakajo in opletajo, da frči perje .. gnide? dvojna morala? dripci?
G2M je bil izvoljen legitimno, skladno s Statutom.
Še več – udeležba na Nadzornem svetu je bila 100% (lahko bi bila seja obstruirana!!)
zato so tudi glasovi Proti G2M legitimirali njegovo izvolitev!!
Kaj, ko bi se “politikanti” in mediji spravili nad tiste, ki so postavili NS LLK ☺ — to je nad sebe ☺
Mediji zeeeeelo dobro vedo kaj je treba naložiti javnosti! To je sestavni del farse, ki se odvija za javnost.[/quote]
a dej no … napol šolani pijanči in nastavljivke … vedo??? karkoli
še BorutP jim je “zje.bal” znanje, pa so se tako norca delali iz njega
Zoki pa je LJ zapufal za naslednjih 35 let je pa še vedno vreden objave svojih bravur … ccc –
spet bo treba v ilegalo in “švercati” kar nomenklatura rabi, ko bodo medijci pisali, da so v (I), (A), … banane dražje kot pri nas … ampak pri nas jih ne moreš kupiti, ker jih ni ☺
Forum je zaprt za komentiranje.