Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek osvajanje

osvajanje

Včasih :)))
Saj o tem govorim, za razliko od tebe, ki se ne strinjaš s tem da imamo vsak svojo vlogo.
Pa ne sedaj šporheta zraven mešat…. 😉 :)))

Pa saj flirtanje poteka dvosmerno! Če sem prva opazla zanimivega tipčka in ga malo “lepše” pogledala, so what? Če se je odzval, še ne pomeni, da sem jaz leader, on se pa samo šlepa! V končni fazi je res vseeno, kdo je koga prvi zapazil. Igra osvajanja in dvorjenja poteka še nekaj časa in prvi exe contact je šele začetek, uvod.

Proti tem pa res nimam nič. To ni osvajanje.

In ne počutim se čudno če nisem bil prvi. Se pa počutim čudno če nimam glavne vloge. Če jst ne povabim na zmenek, itd. Taka kot si ti najbrž tipu ne dovoliš da te vodi pri plesu, imam prav?


Mogoče se ne strinjaš, ker imaš morda o (pravem) moškem drugačno predstavo, kot ostala večina žensk. Hočem rečt, da to kar je zate pravi moški, je za nekoga feminilen tip. Ampak s tem sploh ni nič narobe, le naše predstave o tem, kaj je za nas pravo, so precej različne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Se pravi, da si boš pač poiskal žensko, ki se počuti udobno ob tem, da jo nekdo vodi. In ne pričakuj, da bodo vse takšne, ker zgoraj vidim, da se razburjaš nad boljšo polovico. Če se nisi pripravljen ali zmožen prilagodit, ne jamraj, da so ženske krive, da ti ne moreš igrat moške vloge, ker je to nesmiselno. Če so se ženske spremenile (po tvoje), so se z razlogom, ampak verjetno se sploh nihče ni spremenil, samo ljudje odraščamo in stvari vidimo drugače, kot smo jih nekoč. Mogoče so se tudi nekatere stvari spremenile, ampak to ni pomembno, ker človek je itak prilagodljiv. Mora bit, če želi preživet, to nam je v naravi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Zakaj pasiven položaj ?
Razen, če ženska ne želi biti ženska, opravljati del svojih nalog in je v ozadju nek manjvrednostni kompleks, ki ji preprečuje, da bi se sprejela takšno, kakršna pač je.

Težiti k enakopravnosti, pomeni nenehno precenjevanje in ocenjevanje…Kdo je naredil več, kdo manj….To zna biti precej naporno. Je pa dober razlog, da se lahko na nekoga jeziš. 🙂

Marko spet napačni zaključki.

Povsem zgrešen pristop. Težiti k enakopravnosti ne pomeni, da se na vse kriplje trudiš naredit 50-50 odnos, ker odnosi niso matematika.

Enakopravnost (vsaj pri meni) pomeni, da ko pridieš v situacijo, ko je “treba” kaj narest, da ne razmišljaš o tem, ali je to moško ali žensko delo, ali je to ustrezno ali to ni ustrezno za tvoj spol/status ipd., ampak ali imam čas to opravit. Ne tisto, zdaj si ti na vrsti, dragi, prejšnjič sem jaz, ampak da ko vidiš, da je treba nekaj narest (ne mislim tu samo gospodinjskih del), da narediš in ne kalkuliraš, koliko si ti vložil in koliko on/ona. Morata pa bit za tak odnos dva podobna, ne da se na ta račun en šlepa zraven. Torej dva na približno enaki stopnji zrelosti.

Enakopravnost pomeni svobodo, odprtost, sprejemanje. Vsaj zame.


Ne vem, meni ustrezajo in zame so pravi. Lahko pa poveš, kaj je napačnega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Povsem zgrešen pristop. Težiti k enakopravnosti ne pomeni, da se na vse kriplje trudiš naredit 50-50 odnos, ker odnosi niso matematika.

Enakopravnost (vsaj pri meni) pomeni, da ko pridieš v situacijo, ko je “treba” kaj narest, da ne razmišljaš o tem, ali je to moško ali žensko delo, ali je to ustrezno ali to ni ustrezno za tvoj spol/status ipd., ampak ali imam čas to opravit. Ne tisto, zdaj si ti na vrsti, dragi, prejšnjič sem jaz, ampak da ko vidiš, da je treba nekaj narest (ne mislim tu samo gospodinjskih del), da narediš in ne kalkuliraš, koliko si ti vložil in koliko on/ona. Morata pa bit za tak odnos dva podobna, ne da se na ta račun en šlepa zraven. Torej dva na približno enaki stopnji zrelosti.

Enakopravnost pomeni svobodo, odprtost, sprejemanje. Vsaj zame.[/quote]
Krivokljunka…Potem tebi niso tuja tehnična opravila ?
Meni ni problem skuhati kosilo in pomiti posodo vsak dan..Pa dati cote prat in obesiti….Pa še peglat si znam sam…Tak, da ženske v bistvu sploh ne rabim. 🙂
Me pa zanima, če bi ti vedela popraviti računalnik in ostale tehnične zadeve pri hiši ali pa opraviti kakšna težja fizična dela ?

Če še malo sam komentiram. Ker sem moški in pri meni velja nekako, da tradicionalno osvaja več moški. Priznam pa, da mi je všeč, če me ženska osvaja.

Očitno ti ni jasen pomen enakopravnosti. Ni isto kot enakost.

Nekatere stvari že znam sama popravit, sem prisiljena se naučit. za ostalo pokličem mojstre. Ne gre za to, da nekaj znaš ali ne znaš naredit. Samo zato, ker ne znaš ali znaš, še ne pomeni, da ti pa drugih zadev ni treba.

In ne se slepit, da je vsak tip tehnično podkovan, marsikateri ni, je pa zato njegova ženska 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close