Od ljubezni se ne da živeti
Zanimivo je, človek napiše nekaj dobronamernega, drugi ga razume pa slabonamerno (po svojem videnju sveta?) in pol nastane tole, obtoževanje, obsojanje int. Še dobro, da je virtuala in ne pride do fizičnega kontakta. 🙂
Mislim, da je tema v osnovi napačno zastavljena. Ne gre namreč za vprašanje, ali si/bi se vselil z nekom, ki je brezposeln. Gre za vprašanje, kakšen je kontekst te brezposelnosti/nezmožnosti prispevanja k proračunu in ali sta partnerja glede tega na isti valovni dolžini. Če nista, ne bo delovalo. Če pa sta, pa ni nobenega problema. Gre za vprašanje, kako si predstavljata skupno življenje in za vprašanje, kakšne vrednote imata v ozadju.
Če si z osebo na isti valovni dolžini, se lahko soočiš z brezposelnostjo in s finančnim zlomom, ker veš, da gre za trenutno stanje, ki se bo izboljšalo (ali pa, ker ti takšno stanje ustreza in ti ne predstavlja težave niti dolgoročno).
Ljubezen je lahko slepa. Vendar pragmatična vprašanja te v življenju postavijo na realna tla. In takrat – če si na isti valovni dolžini, je o.k.. Če pa nisi, gre vse v franže.
Jaz imam občutek, da gre ženskam precej v nos, če ima moški mlajšo in lepo partnerico in potem je označen za plehkega, češ, da vrstnicam ni dorasel.
Moškim pa gre v nos, če ima ženska premožnega partnerja, potem se namiguje, da je plehka.
V Sloveniji je, kot zgleda, smrtni greh biti premožen moški ali lepa in mlada ženska.
Kaj konkretno je mišljeno z odnosom do denarja in materialnih dobrin?[/quote]
Koliko je obema denar pomemben, koliko so jima pomembne materialne dobrine. Koliko sta pripravljena delat (in žrtvovat) za imet boljši življenjski standard, ali pa koliko jim je pomemben prosti čas (in imata raje manj denarja). Ali jima (vsakemu posebej) je pomembno, da imata nek določen življenjski slog (ki predpostavlja neko finančno preskrbljenost), ali jima je tudi manj dovolj. In koliko manj jima je še vedno dovolj.
Koliko se ujemata v odnosu do denarja (npr. za kaj je vredno zapraviti denar in za kaj ni vredno zapravljati denarja, ali zapravita več kot zaslužita, ali manj, ali varčujeta ali zapravita vse sproti, ali živita zakreditirano ali pod svojimi zmožnostmi,ali veliko zaslužita in živita kot reveža (sta skromna), ali malo zaslužita in živita na veliki nogi, …).
Ali imata enake poglede na to, koliko naj bi (ali pa tudi ne) vsak od njiju prispeval v proračun: ali je to pol-pol, ali pa eden dela za oba in drugi skrbi za družino, ali eden dela “resno” in več zasluži, drugi pa dela bolj malo. ali pa eden od dveh morda sploh ne dela in ne želi delati (hoče biti vzdrževan član družine .), … Skratka, milijon je vidikov, kjer se moraš vsaj približno ujeti.
Zakaj mimo? Ljudje, ki imajo povsem različne prihodke, imajo najpogosteje tudi povsem različen stil življenja. Ja nekdo, ki ima 700 eurov plače, malo težje hodi na križarjenje, na smučanje v Francijo..Karikiram. Torej, samska ženska s eprav gotovo ne bo odločala za partnerja, ki je finančno bistveno šibkejši od nje, če je vsaj malo pametna, saj bi to pomenilo, da bo treba spustiti življenjski slog na nižji rang.
Potem pa naj taka ženska že v štartu išče nekoga, ki je premožen in si bo lahko privoščil križarjenja in še kaj. Kaže da še kako obstajajo ženske, ki se za moške v prvi vrsti odločajo na podlagi njihove situiranosti oz. da je to prvi kriterij na podlagi katerega se one odločijo, ali se bodo zapletle z njim ali ne.
Matjazko, cinik, kje je govora o glavnem motivu? Zakaj pa situiranost ne sme biti en od pomembnih motivov?
Ti kr nekaj pišeš, jaz pa opažam, da so kratkega daha ponavadi zveze, v katere se ljudje spuščajo iz čistega romantičnega sanjarjenja, brez vsakega razmisleka, ali imata partnerja sploh skupne točke.
In stil življenja se vsaj meni zdi pomembna točka. Stil življenja pa je pogosto pogojen s preskrbljenostjo.
Matjažko, od kod čudna predpostavka, da premožen moški ne more imeti dobre osebnosti? Imaš precej čudaški način razmišljanja. In od kod ideja, da ženska takega vzame izključno zarad denarja? Povdarek na izključno?
Res, ljudje, kaj ste vsi večni sanjači, da negirate finančno situiranost kot eno od legitimnih komponent pri izbiri partnerja?
Zakaj je konec koncev problem, če ga vzame zaradi denarja?
Aja, zato, ker če bo bankrotiral, ga bo pustila?
Če te vzame zarad osebnosti, pa je to kao neka garancija, za kaj že? V Sloveniji vsak dan kakšna pusti moškega, ki ni bogat, niti nikoli ni bil.
Joj, matjazko, ti Peter Pan, res moraš enkrat okusiti realiteto..Ker za zdaj o njej le ugibaš.
Heh vsi smo preračunljivi v “ljubezni”, ki po definiciji preračunljivosti ne prenese. Ženske zbiramo po finančnem statusu, moški glede na starost (7-20 let manj ali kako že je formula?) No ženske imamo olajševalno okoliščino za ta “materializem”, ker ne gledamo samo nase, ampak na nerojene otroke, ki jim bo, to pač upamo~~ lepše, če bo njihov oče imel več denarja; moški tu gledajo bolj kot ne samo nase, da bo ženska še dolgo lepa oz da ga bo preživela in skrbela zanj, ko bo star… no saj on bo pa za njo cel cajt prej, samo se tega menda bolj slabo zaveda :))))))
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Forum je zaprt za komentiranje.