Od ljubezni se ne da živeti
Večkrat se tu gor kdo usaja, če nekdo pošteno pove, da pričakuje od partnerja, da ima službo, da dela doma v gospodinjstvu in tako naprej.
Mene pa dejansko zanima koliko vas je takih, ki ste se odločili za skupno življenje s partnerjem, ki je brez službe. Recimo fant in punca en čas hodita pa bi šla skupaj v svoje stanovanje (ne k staršem), ki ga je potrebno kupiti ali najeti, opremiti… koliko vas je šlo v to, če vaš fant/punca ni imel službe?
Ne govorim o tem kdo bi šel, sprašujem kdo je dejansko to prakticiral in ob kakšni plači?
Koliko vas je takih, ki imate punco/fanta pa veste, da ta ne bo nič delal v gopodinjstvu, da vam jasno pove, da ne bo pomagal kuhat, prat, gospodinjit… oz. to veste že s skupnih dopustov. V glavnem, da si recimo on predstavlja, da hodita oba v službo, gospodinji pa le ona. Koliko vas je šlo s takim skupaj živet? In kako vam je sedaj, ko prideta oba iz službe pa on drema, gleda tv, drema, vi pa za štedilnikom ali pa čistite ali pač karkoli drugega gospodinjskega zanj?
Torej pišite tisti, ki ste šli v skupno življenje z nekom pa ste vse stroške sami nosili.
Ter tisti, kjer en vse pogospodinji, drugi pa takrat počiva, lenari.
Kako je v takem skupnem življenju?
Jaz sem tak primer, celo otroka sva dobila, ko je bil on še pred službe, celo večje stanovanje sem/sva kupila v tistem obdobju. Od začetka je bil moj denar skupen denar, nikoli nisem rekla besedice glede tega. So pa bili takrat drugačni časi, pa to ni bilo tako daleč nazaj, deset let. Danes finančno ne bi zmogla podpirati še nekoga, takrat pa ni bilo problema.
No, pri nama je bilo tako, da ko so se nagrmadile dodatne obveznosti, se je pokazalo, da je tudi kronični lenuh. Je mislil, da je z odhajanjem v službo opravil vse svoje obveznosti.
Lepo, potem mi ni treba nič več napisati. Si pa očitno zgrešila, da je napisano v pretekliku.[/quote]
Preteklik je lahko tudi včeraj ali pa še dve uri nazaj. 🙂
Jaz sem to naredila. Pa še predno sem pravzaprav vedela, da ima svoje finance. Enostavno sem videla, da ni ‘luzer’ in da je pač trenutno brez službe. Imela sem prav.
Se je pa že začelo ‘slabo obdobje’ in tri moji prijatelji so takrat ostali brez službe. Od tega en kemik, drugi pa arhitekt, se pravi sem do takrat že videla, da se to dogaja. Do sedaj se je vsem že uredilo, sicer nimajo vsi sanjskih služb, najslabših pa tudi ne.
http://www.youtube.com/watch?v=w3eYJouFFJ8
Ljubezen je vse :)))
Lepo, potem mi ni treba nič več napisati. Si pa očitno zgrešila, da je napisano v pretekliku.[/quote]
Kaj je potem poanta tega, da je pisano v pretekliku?
Forum je zaprt za komentiranje.