Na zakonska svetovanja hodijo sami loleki.
Poznam en par, ki je korenito spremenil in hkrati rešil svoj odnos zaradi svetovanja, po 10 letih zveze. Kako dolgo se bo obdržalo, noben ne ve. :))
Če delata tako, potem je res brez veze. Če stojita za svojimi načeli (ki so jih pripeljali do svetovanja), se zavedata, da nekaj delata narobe, se želita spremeniti oz spremeniti svoj odnos,… potem svetovanje ima smisel. Ker očitno nekaj delata oba narobe, da se ne razumeta. Če gresta samo za to, da bosta imela izgovor – sva poskusila vse (brez da se potrudita še v realnem odnosu!!) potem nima smisla hoditi. Bolje da gresta takoj narazen.
Poznaš ti za en drek. Če ne živiš v isti bajti z njima ne boš nikoli vedel kako se v resnici razumeta. O vsem se pač ne govori naokoli.[/quote]
Zanimivo pa je, da ti veš, kaj in kako se na svetovanjih pogovarjajo. :))
Marsikaj objavi, vse pa ne a ne. Saj si sam to rekel. :))
Par je pač sam povedal, da sta bila tik pred razhodom, zdaj pa se razumeta, kot še nikoli prej.
Če delata tako, potem je res brez veze. Če stojita za svojimi načeli (ki so jih pripeljali do svetovanja), se zavedata, da nekaj delata narobe, se želita spremeniti oz spremeniti svoj odnos,… potem svetovanje ima smisel. Ker očitno nekaj delata oba narobe, da se ne razumeta. Če gresta samo za to, da bosta imela izgovor – sva poskusila vse (brez da se potrudita še v realnem odnosu!!) potem nima smisla hoditi. Bolje da gresta takoj narazen.[/quote]
Če bi si res želela izboljšati odnos, potem bi se tudi sama lahko pogovorila, ne pa da iščeta rešitev pri nekem kvazi svetovalcu, ki še ve ne kako njun vsakdanjik poteka. Saj smo na koncu odrasli ljudje, tam sta si zgradila celo bajto, si ustvarila družino, oba fejst izobražena, potem pa k svetovalcu na pomoč. Bi prej reku, da so to iste fore, kot če greš k vedeževalcu, samo da tu pač nekomu poveš svoj problem in potem ta razpolaga s “pravimi” informaciji, je pa še vedno denar stran vržen, ker na koncu nisi dosegel nič. Lahko, da se bo situacija izboljšala, za kak mesec, ali dva, potem pa spet isto. Da pa ti na glas razlagaš prijateljem, kako se s partnerjem kar od enkrat odlično razumeta, je pa že samo po sebi čudno, deluje, kot da istočasno samega sebe prepričuješ, da vse štima doma.
Če delata tako, potem je res brez veze. Če stojita za svojimi načeli (ki so jih pripeljali do svetovanja), se zavedata, da nekaj delata narobe, se želita spremeniti oz spremeniti svoj odnos,… potem svetovanje ima smisel. Ker očitno nekaj delata oba narobe, da se ne razumeta. Če gresta samo za to, da bosta imela izgovor – sva poskusila vse (brez da se potrudita še v realnem odnosu!!) potem nima smisla hoditi. Bolje da gresta takoj narazen.[/quote]
Če bi si res želela izboljšati odnos, potem bi se tudi sama lahko pogovorila, ne pa da iščeta rešitev pri nekem kvazi svetovalcu, ki še ve ne kako njun vsakdanjik poteka. Saj smo na koncu odrasli ljudje, tam sta si zgradila celo bajto, si ustvarila družino, oba fejst izobražena, potem pa k svetovalcu na pomoč. Bi prej reku, da so to iste fore, kot če greš k vedeževalcu, samo da tu pač nekomu poveš svoj problem in potem ta razpolaga s “pravimi” informaciji, je pa še vedno denar stran vržen, ker na koncu nisi dosegel nič. Lahko, da se bo situacija izboljšala, za kak mesec, ali dva, potem pa spet isto. Da pa ti na glas razlagaš prijateljem, kako se s partnerjem kar od enkrat odlično razumeta, je pa že samo po sebi čudno, deluje, kot da istočasno samega sebe prepričuješ, da vse štima doma.[/quote]Sadni s tabo kamrkoli it bi bilo đabe…… 😀
Če bi si res želela izboljšati odnos, potem bi se tudi sama lahko pogovorila, ne pa da iščeta rešitev pri nekem kvazi svetovalcu, ki še ve ne kako njun vsakdanjik poteka. Saj smo na koncu odrasli ljudje, tam sta si zgradila celo bajto, si ustvarila družino, oba fejst izobražena, potem pa k svetovalcu na pomoč. Bi prej reku, da so to iste fore, kot če greš k vedeževalcu, samo da tu pač nekomu poveš svoj problem in potem ta razpolaga s “pravimi” informaciji, je pa še vedno denar stran vržen, ker na koncu nisi dosegel nič. Lahko, da se bo situacija izboljšala, za kak mesec, ali dva, potem pa spet isto. Da pa ti na glas razlagaš prijateljem, kako se s partnerjem kar od enkrat odlično razumeta, je pa že samo po sebi čudno, deluje, kot da istočasno samega sebe prepričuješ, da vse štima doma.[/quote]Sadni s tabo kamrkoli it bi bilo đabe…… :D[/quote]
Tebe bi blo že verjetno gledat đabe pa tega ne pišemo tu 😉
Ker je đabe? 😀
Če gre nekdo s takim odporom nekam kot to piše Sadni potem itak nima nobenega smisla sploh kam it, če si prepričan, da si sam najbolj pameten in ti nima kdo več kaj pomagat, razložit, prikazat stvar še v kaki drugi luči…
In ta svetovanja so ravno to, da potem človek iz neke druge perspektive pogleda na celo stvar in posledično spremeni nekaj na bolje, ne pa neka instant navodila kako furat zvezo dalje.
Eden je povedal, drugi je pa zraven sedel in se nič pritoževal. 🙂 Ne lažemo vsi tako kot ti Sadni. 😉
Točno tak je tvoj prjatu Marko. Kje si njega vidu kdaj vprašat za kak nasvet, pa kdaj je on komu dal prav, vedno mora bit po njegovem.[/quote]
Sadni, zdaj spet govoriš o sebi, o meni pa trosiš laži. To pa že ni lepo do tebe. Če človek nima težav, običajno tudi ne rabi nasvetov. Si pomislil? :))
Forum je zaprt za komentiranje.