Mladi penzionisti
Tebe bomo poslali v parlament, boš naredila red! :)[/quote]
In ti boš moj osebni tajnik….uuuuu kolk znanja na kupu, se bo kar iskrilo:)). Boš zmogel?:)) Nekam krhko deluješ…tak poba iz ozadja.)).[/quote]
Slabo streljam, menda ti bolje nišaniš. Lahko sem ti sam kot oproda in ti podajam bombe in razstrelivo za tvojo “mašinco”. 😀
Treba je živet svojim dohodkom primerno. Pokojni človekoljub Drnovšek je pred dvajsetimi leti v neki radijski kontaktni oddaji takole odgovoril upokojenki, ki se mu je pritoževala in spraševala, kako naj preživi s tistimi (ne spomnim se več vsote) nekaj tolarji penzije na mesec: “Gospa, vprašajte se raje, kako v Somaliji preživijo s pol dolarja na dan!” In človek je dobil vse volitve do smrti…[/quote]
Tako je, človek naj ne živi samo do kruha, ampak od vsake besede, ki prihaja iz Drnovškovih, pardon, iz božjih ust. :))
Saj bi tako razmišljala, če ne bi bilo v Sloveniji 95 % lopovov, jaz že zdaj tako živim revno, da bolj ne morem sam prosim ne pametovat v tri dni, ozri se okrog malo in tistih 5% ljudi dela za mizerno plačo, bolj se godi tistim, ki živijo od socialnih pomoči in nikdar niso delali, jaz sem že vsa betežna in polomljena tko, da upam, ne bom dolgo živela v revščini, ki me čaka.
Ne razumem, zakaj taki betežni in polomljeni, ki imate notranje informacije o blagostanju socialnih podpirancev, tudi sami ne poskusite tega socialnega paradiža? Pa pojdite še vi na socialo, da vam bo bolje! Vztrajat v nečem, kar te ubija, čeprav veš, da bi se dalo drugače in imaš vse možnosti za to, je pa res neumnost. Namesto, da se tukaj pritožuješ, naredi nekaj zase in se prijavi na socialo, če je to tako super. Dajte se ljudje sami malo zmigat, ne samo jamrat.
Zakaj ti naši politiki pametni, kot so ne spremenijo zakon in vzamejo pol penzije tistim, ki si penzije niso zaslužili in tistim ,ki jo imajo preveč, zakaj že porabi en starček ali starka 2.000 penzije ali več na mesec, drugi pa dela za 500 evrov in ima še otroke po možnosti, če to ni navadna ciganija potem tudi nevem kaj je. Kdaj se bo sploh kaj uredilo v Sloveniji, nikdar se ne bo, ker imajo politiki preveč dela sabi s seboj in se furt na furt kregajo in to jim je edina prioriteta, jebe se njim za narod za sebe imajo dovolj.
Predvidevam, da bi se ga ti z vsemi štirimi branila.[/quote]
Ga branila? Koga? A misliš penzije? Nikoli nisem in nikoli ne bom kradla in goljufala in ovuduharila na polno, zato se tudi do penzije ne bom prigoljufala.
Take zadeve so bile na voljo le nepoštenim, ki so na račun drugih dobili take penzije. Tako, da kdor se ne gre tega, zavrača ja nakraden denar.
Predvidevam, da bi se ga ti z vsemi štirimi branila.[/quote]
Ga branila? Koga? A misliš penzije? Nikoli nisem in nikoli ne bom kradla in goljufala in ovuduharila na polno, zato se tudi do penzije ne bom prigoljufala.
Take zadeve so bile na voljo le nepoštenim, ki so na račun drugih dobili take penzije. Tako, da kdor se ne gre tega, zavrača ja nakraden denar.[/quote]
Skoraj da ne verjamem, da ti kakšna tvoja babica nikoli ni stisnila kakšen evro v roke, tako da ne mi govorit, da ti nimaš nič od njene (pre)visoke penzije.
Dejstvo je, da tukaj omenjaš le ekstreme. Drugo dejstvo je, da marsikdo, ki je pred časom šel v penzijo, prejema več kot če bi danes delal na istem mestu. Tretje dejstvo je, da je še nedolgo nazaj prav gospodarstvo skorajda prisiljevelo zaposlene določene starosti, da gredo v penzijo. in to tisto gospopdarstvo, ki danes najbolj jamra, da je preveč obdavčeno.
Boom, moji stari starši niso imeli nikoli visoke penzije. V bistvu ja trije od njih so umrli pred mojim rojstvom. Ena stara mama pa je bila živa, ampak denarja mi ni dajala, ker ga ni imela. Tudi tisti umrli, niso bili z velikimi penzijami, ker so pošteno delali, ne pa ovajali ljudi, kradli, blatili, goljufali.
Boom, ne omenjam tistih, ki so na pošten način prišli do dosti višjih penzij, kot jih imajo nasledniki.
Je bil pač tak sistem.
Mislim tiste, ki so jih kar tako upokojili, jim kupili cel kup let. Jim za penzijo upoštevali le zadnjo leto plače in ne 10 let kot ostalim (kot je bilo nekoč).
Če je nekdo bil nekoč recimo mizar in je imel plače recimo 800€ pa ima zdaj penzije 700€, mlajši mizar pa pri isti plači le 550€ penzije. Ne moremo reči, da je prvi pokvarjen. Je pač živel v boljšem sistemu. Ni bil priviligiranec.
Jaz imam v mislih samo tiste priviligirance, ki so močno predčasno in veliko bolj ugodnimi pogoji šli v penzijo kot ostali v tistem času.
Nimam v mislih ministra, ampak čisto konkretne osebe, ki jih osebno poznam. Zato vem, da so šli z veliko ugodnejšimo pogoji v penzijo kot ostali v tistem času.
Boom, če oseba sama to pove? Kaj misliš, da laže?
En je udbovc, ostalih par takih pa to niso bili, so pa delali na takih delovnihmestih, kjer so jim kupili precej let in šteli le zadnje leto za pokojnino (v zadnjem letu so jim dvignili plače). Včasih so si upali to na glas povedat. Zdaj seveda ne razglašajo več tega. Samo ljudje smo si zapomnili.
Forum je zaprt za komentiranje.