Ljubljana ima najvišje najemnine v Evropi, izjeme London, Pariz
Glede na nakupne cene nepremičnin, so najemnine v Sloveniji(tudi Ljubljani) relativno ok.
Tudi v kakšni Pragi, kjer so plače podobne tistim v Ljubljani, boste za 1 sobno stanovanje v centru plačali dobrega tisočaka + stroške.
Tudi v kakšnem Munchnu boste v centru plačali za isto stanovanje blizu 1500 eur. V Milanu 1350
Cene izven mesta, so seveda nižje, vendar se boste v tem primeru vozili 60-90 minut v službo. Tudi v Zasavju, ki je toliko oddaljeno, so cene neprimerno nižje!
Primerjati Ljubljano z kakšno staro Gorico in Trstom(mesti, ki jih zapuščajo celo Kitajci), je smešno!
Peter Pan988, 06.01.2025 ob 10:51
Glede na nakupne cene nepremičnin, so najemnine v Sloveniji(tudi Ljubljani) relativno ok.
Tudi v kakšni Pragi, kjer so plače podobne tistim v Ljubljani, boste za 1 sobno stanovanje v centru plačali dobrega tisočaka + stroške.
Tudi v kakšnem Munchnu boste v centru plačali za isto stanovanje blizu 1500 eur. V Milanu 1350
Cene izven mesta, so seveda nižje, vendar se boste v tem primeru vozili 60-90 minut v službo. Tudi v Zasavju, ki je toliko oddaljeno, so cene neprimerno nižje!
Primerjati Ljubljano z kakšno staro Gorico in Trstom(mesti, ki jih zapuščajo celo Kitajci), je smešno!
Vam se ni kliknilo da so najvišje najemnine na Balkanu in Vzhodni Evropi.
V tem obsegu so najvišje najemnine v Ljubljani in to je res, da najvišje v Evropi. Če se odšteje po 700 eur za 100 kvadratov najema v Firencah pri trikrat višji plači najemnika, saj najemajo samo tisti z nižjo plačo, je potrebno sprejeti dejstvo , da so najemi v Lj najvišji v Evropi brez Londona, Pariza in še kakšnega velemesta.
Ljubljana je selo in ne mesto proti evropskim mestom. To kar se gre ta država ne vem res ne vem če gre kateri težje v Evropi, kot v tem našem grozljivem postkomunističnem sistemu kjer vodi državo nesposoben balkanski mafijski kader.
Ora Lipa, 06.01.2025 ob 06:57
Cene nepremičnin so v Ljubljani zelooo visoke, tudi v Kranjski, Bledu, Obali, zato so tu najemnine visoke.
Vsepovsod drugje v Sloveniji se nepremicnine prodajajo in oddajajo po smešno nizkih cenah.
Vsi lezejo za Ljubljano. Je to logično, če skoraj ni najemnih ponudb za stanovanja in če imas 5 sekretov na voljo in 100 povpraševalcev se bo oddal tudi sekret po londonski ceni. Tako v Sloveniji je. Tak je sistem.
160 strani, 06.01.2025 ob 11:59
Vsi lezejo za Ljubljano. Je to logično, če skoraj ni najemnih ponudb za stanovanja in če imas 5 sekretov na voljo in 100 povpraševalcev se bo oddal tudi sekret po londonski ceni. Tako v Sloveniji je. Tak je sistem.
Tocno, samo folk to ne razume pac.
160 strani, 06.01.2025 ob 11:51
Vam se ni kliknilo da so najvišje najemnine na Balkanu in Vzhodni Evropi.
V tem obsegu so najvišje najemnine v Ljubljani in to je res, da najvišje v Evropi. Če se odšteje po 700 eur za 100 kvadratov najema v Firencah pri trikrat višji plači najemnika, saj najemajo samo tisti z nižjo plačo, je potrebno sprejeti dejstvo , da so najemi v Lj najvišji v Evropi brez Londona, Pariza in še kakšnega velemesta.
Ljubljana je selo in ne mesto proti evropskim mestom. To kar se gre ta država ne vem res ne vem če gre kateri težje v Evropi, kot v tem našem grozljivem postkomunističnem sistemu kjer vodi državo nesposoben balkanski mafijski kader.
Katera dekla pri najemnini v Pragi, Munchnu in Milanu ne razumete? Lahko pogledate lajemnino še v Berlinu, Zurichu, Genevi, Barceloni, Luxembourgu, Salzburgu, Stutgartu…
V Firenzah je najemnina enosobnega stanovanja cca 1000 eur. Neto plače so podobne kot v ljubljani. V bistvu, če k ljubljanski plači dodate še malico in prevo in regres, ste verjetno precej na boljšem!
https://www.realestate.com.au/international/it/rent/p5/
Vsaj 30 taksnih pk 700 in 800 eur se najde samo do dtrani 40. ( Link na strani 2. )
So tudi po 1.700 in gor jasno da, vendar je na voljo cenovno neomejena izbira stanovanj…. koliko kdo zmore.
Neomejena izbira cen in stanovanj so v razvitem samoumevnost. Kar se smatra pri njih za 1 zvezdico je pri nas 5 zvezdic. V naši skorumpirani državi se lahko oddaja najslaɓše stanovanje po najvišji ceni. Na Z to ni možno zaradi premočne on lojalne konkurence. Pri nas stanovanjske konkurence nimamo, to v SLo ne obstaja, je to sploh možno. Imamo samo Komunistični stanovanjski monopol.
Prevladujejo na trgu: stanovanjski špekulantje s kritjem kreditov od najemnin, podedovano
in tajkuni.
Drzava Slovenija je praktično brez sistema. Približek Severni Koreji, vladajo nam diktatorji.
Najemodajalec oderuh Slovenije, 06.01.2025 ob 12:39
https://www.realestate.com.au/international/it/rent/p5/
Vsaj 30 taksnih pk 700 in 800 eur se najde samo do dtrani 40. ( Link na strani 2. )
So tudi po 1.700 in gor jasno da, vendar je na voljo cenovno neomejena izbira stanovanj…. koliko kdo zmore.
Neomejena izbira cen in stanovanj so v razvitem samoumevnost. Kar se smatra pri njih za 1 zvezdico je pri nas 5 zvezdic. V naši skorumpirani državi se lahko oddaja najslaɓše stanovanje po najvišji ceni. Na Z to ni možno zaradi premočne on lojalne konkurence. Pri nas stanovanjske konkurence nimamo, to v SLo ne obstaja, je to sploh možno. Imamo samo Komunistični stanovanjski monopol.
Prevladujejo na trgu: stanovanjski špekulantje s kritjem kreditov od najemnin, podedovano
in tajkuni.
Drzava Slovenija je praktično brez sistema. Približek Severni Koreji, vladajo nam diktatorji.
Raje, ko na neki ludni avstralski strani, si poglejte eno lokalni(italianski) portal, kjer preverjajo avtentičnost oglasov(scamov je na tem področju ogromno!):
Eno sobna stanovanje, so bliže 1500 -2000 eur. Za manj kot tisočaka boste med 300 stanovanji dobili približno 10 – in še tukaj je navadno razlog slaba lokacija
Peter Pan988, 06.01.2025 ob 12:24
Katera dekla pri najemnini v Pragi, Munchnu in Milanu ne razumete? Lahko pogledate lajemnino še v Berlinu, Zurichu, Genevi, Barceloni, Luxembourgu, Salzburgu, Stutgartu…
V Firenzah je najemnina enosobnega stanovanja cca 1000 eur. Neto plače so podobne kot v ljubljani. V bistvu, če k ljubljanski plači dodate še malico in prevo in regres, ste verjetno precej na boljšem!
Razponi cen so neonejeni.
Za 700 eur lahko najamete v Firencah 100 kvadratov. Kot napisano in za Slovenijo bi to bilo 5 zvezdic. Lahlo pa tudi plačate 3000 in 4000 eur za enako kvadraturo na isti lokaciji.
Za 700 eur, vemo, dobiš pa v Lj kurnik. Eno sobo oz garsonjero.
Izjemno se trudite, da bi zakrili komunistično realnost, kot vsak tipičen najemodajalec tajkun.
Peter Pan988, 06.01.2025 ob 12:50
Raje, ko na neki ludni avstralski strani, si poglejte eno lokalni(italianski) portal, kjer preverjajo avtentičnost oglasov(scamov je na tem področju ogromno!):
Eno sobna stanovanje, so bliže 1500 -2000 eur. Za manj kot tisočaka boste med 300 stanovanji dobili približno 10 – in še tukaj je navadno razlog slaba lokacija
Pomovno se trudite. Jaz vam lahlo pripnem link tudi za 10.000 najem 50 kvadratov v Trstu. Pa vemo, da se tam lahko kupi garsonjera za 40.000 eur. Dejstva so takšna, kot so opisana iz moje strani.
Najemodajalec oderuh Slovenije, 06.01.2025 ob 13:06
Pomovno se trudite. Jaz vam lahlo pripnem link tudi za 10.000 najem 50 kvadratov v Trstu. Pa vemo, da se tam lahko kupi garsonjera za 40.000 eur. Dejstva so takšna, kot so opisana iz moje strani.
No, potem pa hitro najdite in prilepite en “legit” oglas, ki ga najdete na portalu, ki ga uporabljajo lokalci(italiani)
https://www.immobiliare.it/affitto-monolocali/firenze/
Kakšnih 700 eur za 100 kvadratov neki ha ha. Za ta denar dobite kvečjemu 18 kvadratov veliko garsonjero na robu mesta.
Na linku, ki sem ga prilepil je med 263 enosobnimi stanovanji približno 10 cenejših od 100o eur. Še ta so izven centra.
Ne razumem, kako tega ne morete razumeti? ALi ste sploh kdaj živeli izven Slovenije?
No pa daj no link do teh poceni stanovanj? Ker tisti z možgani jih ne vidimo. Ne vidimo stanovanj za 300e. Na teh linkih ki jih lepiš jih ni. So samo sobe/postelje za takšno ceno. Torej daj link do točno tistega stanovanja ki ga očitno vidiš za 300e. Čakamo. Ne bomo dočakali a ne? Mislim da je čas za tablete fante.
hm356, 06.01.2025 ob 13:20
Saj se prebivalci našega velemesta vedno hvalite kako je oh in sploh živeti v Ljubljani. Pa imejte še najemnine temu primerne, kaj se usajate.
Saj noben od teh ki tu svoje motnje trosijo ne živi v ljubljani. Živijo pri mamicah. Pa na internetu. Spadajo pa v polje.
https://www.zappyrent.com/en/renting-rome?price=300-500
Scam dajte spet kričat. Kaj si boste ponovno izmislili me prav zanima. Ta pravi komunisti.
Najemodajalec oderuh Slovenije, 06.01.2025 ob 15:14
https://www.zappyrent.com/en/renting-rome?price=300-500
Scam dajte spet kričat. Kaj si boste ponovno izmislili me prav zanima. Ta pravi komunisti.
https://www.zappyrent.com/en/rent/via-carlo-pirzio-biroli-roma-id-19801?_gl=1*hnw9zq*_up*MQ..*_ga*NjkwNjU5MTY1LjE3MzYxNzMzNTA.*_ga_366KEE1FPC*MTczNjE3MzM0OS4xLjEuMTczNjE3MzQwNi4wLjAuMTI4MTA1NDMw
tole je edina luknja za 300e mesečno na tem linku. Začasni najem. Dobesedno kletna luknja z enim oknom. Več kot uro od centra rima z javnim prevozom, pol ure z avtom. Kot da bi pri nas gledal logatec, litijo…..dobiš luknje tam za 300e 🙂 Pa verjetno dosti bolj varne.
https://www.zappyrent.com/en/renting-rome?price=300-500
Veliko lepše kot v ‘Fužinama’ in še ceneje. Pa v Firencah.
smešen si, 06.01.2025 ob 15:33
https://www.zappyrent.com/en/rent/via-carlo-pirzio-biroli-roma-id-19801?_gl=1*hnw9zq*_up*MQ..*_ga*NjkwNjU5MTY1LjE3MzYxNzMzNTA.*_ga_366KEE1FPC*MTczNjE3MzM0OS4xLjEuMTczNjE3MzQwNi4wLjAuMTI4MTA1NDMw
tole je edina luknja za 300e mesečno na tem linku. Začasni najem. Dobesedno kletna luknja z enim oknom. Več kot uro od centra rima z javnim prevozom, pol ure z avtom. Kot da bi pri nas gledal logatec, litijo…..dobiš luknje tam za 300e 🙂 Pa verjetno dosti bolj varne.
A spet vi. .. Vi morate imeti v Lj 100 stanovanj. Se strinjate? Razneslo vas bo.
Najemodajalec oderuh Slovenije, 06.01.2025 ob 15:02
Saj imate vse na linkih. Jih pa namenoma obstruirate.
Dokazano vse. Večkratno.
Še vedno čakam na to čudežno in prelepo 100 kvadratov metrov veliko stranovanje, ki naj bi ga po vašem mnenju dobili v centru Firence!
Torej bo kaj?
Forum je zaprt za komentiranje.