Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ljubljana ima najvišje najemnine v Evropi, izjeme London, Pariz

Ljubljana ima najvišje najemnine v Evropi, izjeme London, Pariz

Ko bomo pa mi v penziji, pa s 700 € penzije, pa ker si še nepremičnine že sedaj ne moremo kupiti, bomo pa kaj?

Glede na nakupne cene nepremičnin, so najemnine v Sloveniji(tudi Ljubljani) relativno ok.

Tudi v kakšni Pragi, kjer so plače podobne tistim v Ljubljani, boste za 1 sobno stanovanje v centru plačali dobrega tisočaka + stroške.

Tudi v kakšnem Munchnu boste v centru plačali za isto stanovanje blizu 1500 eur. V Milanu 1350

Cene izven mesta, so seveda nižje, vendar se boste v tem primeru vozili 60-90 minut v službo. Tudi v Zasavju, ki je toliko oddaljeno, so cene neprimerno nižje!

Primerjati Ljubljano z kakšno staro Gorico in Trstom(mesti, ki jih zapuščajo celo Kitajci), je smešno!

Odgovor na objavo uporabnika
Peter Pan988, 06.01.2025 ob 10:51

Glede na nakupne cene nepremičnin, so najemnine v Sloveniji(tudi Ljubljani) relativno ok.

Tudi v kakšni Pragi, kjer so plače podobne tistim v Ljubljani, boste za 1 sobno stanovanje v centru plačali dobrega tisočaka + stroške.

Tudi v kakšnem Munchnu boste v centru plačali za isto stanovanje blizu 1500 eur. V Milanu 1350

Cene izven mesta, so seveda nižje, vendar se boste v tem primeru vozili 60-90 minut v službo. Tudi v Zasavju, ki je toliko oddaljeno, so cene neprimerno nižje!

Primerjati Ljubljano z kakšno staro Gorico in Trstom(mesti, ki jih zapuščajo celo Kitajci), je smešno!

Vam se ni kliknilo da so najvišje najemnine na Balkanu  in Vzhodni Evropi.

V tem obsegu so najvišje  najemnine v Ljubljani in to je res, da najvišje v Evropi. Če se odšteje po 700 eur za 100 kvadratov najema  v Firencah pri trikrat višji plači najemnika, saj najemajo samo tisti z nižjo plačo, je potrebno sprejeti dejstvo , da so najemi v Lj najvišji v Evropi brez Londona, Pariza in še kakšnega velemesta.

Ljubljana je selo in ne mesto proti evropskim mestom.  To kar se gre ta država ne vem  res ne vem če gre  kateri težje v Evropi,  kot v tem našem  grozljivem postkomunističnem sistemu kjer vodi državo nesposoben balkanski  mafijski  kader.

stran je joke, če misliš, da so v new yorku najemnine res 900$ na mesec…

in to stanovanje z DVEMA kopalnicama

 

ja seveda.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ora Lipa, 06.01.2025 ob 06:57

Cene nepremičnin so v Ljubljani zelooo visoke, tudi v Kranjski, Bledu, Obali, zato so tu najemnine visoke.

Vsepovsod drugje v Sloveniji se nepremicnine prodajajo in oddajajo po smešno nizkih cenah.

Vsi lezejo za Ljubljano. Je to logično,  če  skoraj ni najemnih  ponudb za  stanovanja in če  imas 5 sekretov na voljo  in 100 povpraševalcev se bo oddal tudi sekret po londonski ceni.  Tako v Sloveniji je.  Tak je sistem.

Odgovor na objavo uporabnika
160 strani, 06.01.2025 ob 11:59

Vsi lezejo za Ljubljano. Je to logično,  če  skoraj ni najemnih  ponudb za  stanovanja in če  imas 5 sekretov na voljo  in 100 povpraševalcev se bo oddal tudi sekret po londonski ceni.  Tako v Sloveniji je.  Tak je sistem.

Tocno, samo folk to ne razume pac.

Odgovor na objavo uporabnika
Čebela_adela, 06.01.2025 ob 11:53

stran je joke, če misliš, da so v new yorku najemnine res 900$ na mesec…

in to stanovanje z DVEMA kopalnicama

 

ja seveda.

 

..

…pa lagal boste do zadnjega. Kdor ima  končano osnovno šolo  mu je  jasno kaj je res.

Odgovor na objavo uporabnika
160 strani, 06.01.2025 ob 11:51

Vam se ni kliknilo da so najvišje najemnine na Balkanu  in Vzhodni Evropi.

V tem obsegu so najvišje  najemnine v Ljubljani in to je res, da najvišje v Evropi. Če se odšteje po 700 eur za 100 kvadratov najema  v Firencah pri trikrat višji plači najemnika, saj najemajo samo tisti z nižjo plačo, je potrebno sprejeti dejstvo , da so najemi v Lj najvišji v Evropi brez Londona, Pariza in še kakšnega velemesta.

Ljubljana je selo in ne mesto proti evropskim mestom.  To kar se gre ta država ne vem  res ne vem če gre  kateri težje v Evropi,  kot v tem našem  grozljivem postkomunističnem sistemu kjer vodi državo nesposoben balkanski  mafijski  kader.

Katera dekla pri najemnini v Pragi, Munchnu in Milanu ne razumete? Lahko pogledate lajemnino še v Berlinu, Zurichu, Genevi, Barceloni, Luxembourgu, Salzburgu, Stutgartu…

V Firenzah je najemnina enosobnega stanovanja cca 1000 eur. Neto plače so podobne kot v ljubljani.  V bistvu, če k ljubljanski plači dodate še malico in prevo in regres, ste verjetno precej na boljšem!

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Slovenia&country2=Italy&city1=Ljubljana&city2=Florence&tracking=getDispatchComparison

3/4 ljudem na tem forumu bi morali opravilno sposobnost odvzet

https://www.realestate.com.au/international/it/rent/p5/

 

Vsaj 30 taksnih  pk 700 in 800 eur se najde samo do dtrani 40. ( Link na strani 2. )

So  tudi po 1.700 in gor jasno da,  vendar  je na voljo  cenovno  neomejena   izbira stanovanj….   koliko  kdo zmore.

Neomejena izbira cen in stanovanj so v razvitem samoumevnost.  Kar se smatra pri njih za  1  zvezdico je pri nas 5 zvezdic. V naši skorumpirani državi  se lahko oddaja najslaɓše stanovanje po najvišji ceni. Na Z to ni možno zaradi premočne on lojalne  konkurence. Pri nas  stanovanjske konkurence nimamo,  to v SLo ne obstaja,  je to sploh možno. Imamo  samo  Komunistični stanovanjski monopol.

Prevladujejo  na trgu:  stanovanjski špekulantje s kritjem kreditov od  najemnin,  podedovano

in tajkuni.

Drzava Slovenija je praktično  brez sistema.  Približek Severni Koreji, vladajo nam  diktatorji.

Odgovor na objavo uporabnika
Najemodajalec oderuh Slovenije, 06.01.2025 ob 12:39

https://www.realestate.com.au/international/it/rent/p5/

 

Vsaj 30 taksnih  pk 700 in 800 eur se najde samo do dtrani 40. ( Link na strani 2. )

So  tudi po 1.700 in gor jasno da,  vendar  je na voljo  cenovno  neomejena   izbira stanovanj….   koliko  kdo zmore.

Neomejena izbira cen in stanovanj so v razvitem samoumevnost.  Kar se smatra pri njih za  1  zvezdico je pri nas 5 zvezdic. V naši skorumpirani državi  se lahko oddaja najslaɓše stanovanje po najvišji ceni. Na Z to ni možno zaradi premočne on lojalne  konkurence. Pri nas  stanovanjske konkurence nimamo,  to v SLo ne obstaja,  je to sploh možno. Imamo  samo  Komunistični stanovanjski monopol.

Prevladujejo  na trgu:  stanovanjski špekulantje s kritjem kreditov od  najemnin,  podedovano

in tajkuni.

Drzava Slovenija je praktično  brez sistema.  Približek Severni Koreji, vladajo nam  diktatorji.

Raje, ko na neki ludni avstralski strani, si poglejte eno lokalni(italianski) portal, kjer preverjajo avtentičnost oglasov(scamov je na tem področju ogromno!):

Eno sobna stanovanje, so bliže 1500 -2000 eur. Za manj kot tisočaka boste med 300 stanovanji dobili približno 10 – in še tukaj je navadno razlog slaba lokacija

https://www.immobiliare.it/affitto-monolocali/firenze/?criterio=rilevanza&superficieMassima=80&mapCenter=43.773223%2C11.263192&zoom=15&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=search%7Cresidential%7Csale%7Cit%7Call%7Cit&gclid=CjwKCAiAm-67BhBlEiwAEVftNryA5NoB6fg9MLfo3fy4ffq0JtwU0rymYh7xJKuVZ5t_FYUA1B0qtBoCypkQAvD_BwE#geohash-srb0bpu

Odgovor na objavo uporabnika
Peter Pan988, 06.01.2025 ob 12:24

Katera dekla pri najemnini v Pragi, Munchnu in Milanu ne razumete? Lahko pogledate lajemnino še v Berlinu, Zurichu, Genevi, Barceloni, Luxembourgu, Salzburgu, Stutgartu…

V Firenzah je najemnina enosobnega stanovanja cca 1000 eur. Neto plače so podobne kot v ljubljani.  V bistvu, če k ljubljanski plači dodate še malico in prevo in regres, ste verjetno precej na boljšem!

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Slovenia&country2=Italy&city1=Ljubljana&city2=Florence&tracking=getDispatchComparison

 

Razponi cen  so neonejeni.

 

Za 700 eur lahko  najamete v Firencah 100 kvadratov. Kot napisano in za Slovenijo bi to bilo  5 zvezdic. Lahlo pa tudi plačate 3000 in 4000 eur za enako kvadraturo na isti lokaciji.

Za 700 eur, vemo,  dobiš pa v  Lj kurnik. Eno sobo oz garsonjero.

 

Izjemno  se trudite, da bi zakrili komunistično realnost,  kot vsak tipičen najemodajalec tajkun.

Odgovor na objavo uporabnika
Peter Pan988, 06.01.2025 ob 12:50

Raje, ko na neki ludni avstralski strani, si poglejte eno lokalni(italianski) portal, kjer preverjajo avtentičnost oglasov(scamov je na tem področju ogromno!):

Eno sobna stanovanje, so bliže 1500 -2000 eur. Za manj kot tisočaka boste med 300 stanovanji dobili približno 10 – in še tukaj je navadno razlog slaba lokacija

https://www.immobiliare.it/affitto-monolocali/firenze/?criterio=rilevanza&superficieMassima=80&mapCenter=43.773223%2C11.263192&zoom=15&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=search%7Cresidential%7Csale%7Cit%7Call%7Cit&gclid=CjwKCAiAm-67BhBlEiwAEVftNryA5NoB6fg9MLfo3fy4ffq0JtwU0rymYh7xJKuVZ5t_FYUA1B0qtBoCypkQAvD_BwE#geohash-srb0bpu

Pomovno se trudite. Jaz vam lahlo pripnem  link tudi za 10.000  najem 50 kvadratov v Trstu. Pa vemo,  da se tam lahko kupi  garsonjera za 40.000 eur.  Dejstva  so takšna, kot so opisana iz moje strani.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Najemodajalec oderuh Slovenije, 06.01.2025 ob 13:06

Pomovno se trudite. Jaz vam lahlo pripnem  link tudi za 10.000  najem 50 kvadratov v Trstu. Pa vemo,  da se tam lahko kupi  garsonjera za 40.000 eur.  Dejstva  so takšna, kot so opisana iz moje strani.

 

 

No, potem pa hitro najdite in prilepite en “legit” oglas,  ki ga najdete na portalu, ki ga uporabljajo lokalci(italiani)

https://www.immobiliare.it/affitto-monolocali/firenze/

Kakšnih 700 eur za 100 kvadratov neki ha ha. Za ta denar dobite kvečjemu 18 kvadratov veliko garsonjero na robu mesta.

Na linku, ki sem ga prilepil je med 263 enosobnimi stanovanji približno 10 cenejših od 100o eur. Še ta so izven centra.

Ne razumem, kako tega ne morete razumeti? ALi ste sploh kdaj živeli izven Slovenije?

No pa daj no link do teh poceni stanovanj? Ker tisti z možgani jih ne vidimo. Ne vidimo stanovanj za 300e. Na teh linkih ki jih lepiš jih ni. So samo sobe/postelje za takšno ceno. Torej daj link do točno tistega stanovanja ki ga očitno vidiš za 300e. Čakamo. Ne bomo dočakali a ne? Mislim da je čas za tablete fante.

Saj se prebivalci našega velemesta vedno hvalite kako je oh in sploh živeti v Ljubljani. Pa imejte še najemnine temu primerne, kaj se usajate.

Odgovor na objavo uporabnika
hm356, 06.01.2025 ob 13:20

Saj se prebivalci našega velemesta vedno hvalite kako je oh in sploh živeti v Ljubljani. Pa imejte še najemnine temu primerne, kaj se usajate.

Saj noben od teh ki tu svoje motnje trosijo ne živi v ljubljani. Živijo pri mamicah. Pa na internetu. Spadajo pa v polje.

Na Tajskem za hrano in stanovanje zapraviš le 250 $ na mesec. Pa mladenka ti da za 1 $.

Odgovor na objavo uporabnika
čakamo, 06.01.2025 ob 13:28

Saj noben od teh ki tu svoje motnje trosijo ne živi v ljubljani. Živijo pri mamicah. Pa na internetu. Spadajo pa v polje.

Saj imate vse na linkih. Jih pa namenoma obstruirate.

Dokazano vse. Večkratno.

https://www.zappyrent.com/en/renting-rome?price=300-500

 

Scam dajte spet kričat.  Kaj si boste ponovno izmislili me prav zanima. Ta pravi komunisti.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/region_rankings_current.jsp?region=150…

Odgovor na objavo uporabnika
Najemodajalec oderuh Slovenije, 06.01.2025 ob 15:14

https://www.zappyrent.com/en/renting-rome?price=300-500

 

Scam dajte spet kričat.  Kaj si boste ponovno izmislili me prav zanima. Ta pravi komunisti.

https://www.zappyrent.com/en/rent/via-carlo-pirzio-biroli-roma-id-19801?_gl=1*hnw9zq*_up*MQ..*_ga*NjkwNjU5MTY1LjE3MzYxNzMzNTA.*_ga_366KEE1FPC*MTczNjE3MzM0OS4xLjEuMTczNjE3MzQwNi4wLjAuMTI4MTA1NDMw

tole je edina luknja za 300e mesečno na tem linku. Začasni najem. Dobesedno kletna luknja z enim oknom. Več kot uro od centra rima z javnim prevozom, pol ure z avtom. Kot da bi pri nas gledal logatec, litijo…..dobiš luknje tam za 300e 🙂 Pa verjetno dosti bolj varne.

https://www.zappyrent.com/en/renting-rome?price=300-500

Veliko  lepše   kot v ‘Fužinama’ in še ceneje. Pa v Firencah.

Odgovor na objavo uporabnika
smešen si, 06.01.2025 ob 15:33

https://www.zappyrent.com/en/rent/via-carlo-pirzio-biroli-roma-id-19801?_gl=1*hnw9zq*_up*MQ..*_ga*NjkwNjU5MTY1LjE3MzYxNzMzNTA.*_ga_366KEE1FPC*MTczNjE3MzM0OS4xLjEuMTczNjE3MzQwNi4wLjAuMTI4MTA1NDMw

tole je edina luknja za 300e mesečno na tem linku. Začasni najem. Dobesedno kletna luknja z enim oknom. Več kot uro od centra rima z javnim prevozom, pol ure z avtom. Kot da bi pri nas gledal logatec, litijo…..dobiš luknje tam za 300e 🙂 Pa verjetno dosti bolj varne.

A spet vi. ..  Vi  morate  imeti v   Lj 100 stanovanj. Se strinjate?  Razneslo vas bo.

Odgovor na objavo uporabnika
Najemodajalec oderuh Slovenije, 06.01.2025 ob 15:02

Saj imate vse na linkih. Jih pa namenoma obstruirate.

Dokazano vse. Večkratno.

Še vedno čakam na to čudežno in prelepo 100 kvadratov metrov veliko stranovanje, ki naj bi ga po vašem mnenju dobili v centru Firence!

Torej bo kaj?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close