Kakšne ženske imamo moški radi
To je resnica, ker je veliko moških nesposobnih in ob sebi potrebujejo tako, ki nima svoje besede, se pravi, ni nujno, da je neumna, dovolj je, da je nesamozavestna in da ne verjame v svoje mnenje. Ampak take zveze se seveda ne obnesejejo, vsaj ne v prid obeh.[/quote]
Omajgad, kaj ti vse povlečeš vn. Ej, zakaj nisi še tu dodal zraven, da vse to izvira iz otroštva ? Daj še bolj zanaliziraj no, vsaj ena stvar, ki ti gre odlično od rok.[/quote]
Tako rad kritiziraš, svojega mnenja pa nikoli ne napišeš. Po tvoje torej to ne izhaja iz preteklosti. Se pravi pri tebi verjetno iz prihodnosti. 😉
Jst govorim iz izkušenj:) Tisti ljudje, ki oddajajo energijo ponujanja, obupanosti smrdijo že na daleč pa so lahko najbolj uspešni in vizualno najprivlačnejši še vedno energetsko smrdijo.
Treba je biti bolj previden v teh primerih, samozavesten vendar ne v smislu arogance. To je drugo, je velika razlika med samozavestjo, rahlo nedostopnostjo in aroganco.
To ti lahko vsak tip potrdi, ki je uspešen pri ženskah, zakaj je uspešen? Zato ker je samozavesten in nedostopen, neulovljiv in ženske padajo na take tipe.
Na kakšen način nedostopne? Če je ženska dostopna, to ne pomeni, da je “lahka”. Čustveno nedostopen človek za moje pojme ni odlika ali celo erotični draž. Če imaš rada nedostopne moške, potem so verjetno bili tvoji starši takšni, da te ta lastnost privlači.
Jst sem mislila nedostopne, v smislu da se ne obnašaš kot obupanec, in kažeš neko očaranost, pač da se ne odpreš kar takoj. Ne mislim da si potem nesramen, ignorantski do človeka. Samo da si bolj skrivnosten na začetku, da se ta oseba tudi malce potrudi. Da se ne da najprej takoj svoje osebne cifre ampak se da mogoče samo mail itd..
Mislim da je v teh primerih to dobro narediti, potem res vidiš ali je oseba resično zainteresirana vate ali te pa hoče samo podreti. Tisti, ki iščejo samo sex, se v večini primerov nikoli ne potrudijo, takoj obupajo.
Nedostopnost je zame tudi skrivnostnost, in mislim da to vsakega od nas privlači, če preveč hitro od sebe poveš, človek lahko izgubi zanimanje.
Princess
To je šele problem, ko kasneje človeka bolje spoznaš in se razblini okrog njega vsa ta pripisana “čarobnost#, zameglejevanje in fantaziranje, ki polni domišljijo, ponavadi življenjsko neizkušenih in zasanjanih (najstnic), kako “bogata” in “skrivnostna” je ta oseba – ko vidiš, da je dejansko pust in prazen, da za to masko in osebnimi pričakovanji ni te osebe, ki si jo hotela/želela videti.
Tebi je torej pomembno, da se osebe potrudi le na začetku? Nedosoptnost moraš torej “igrat”, če prav razumem. Če sam nimam skrivnosti in sprejemam pri sebi vse, kar je na meni in sem to nekomu pripravljen pokazat, se odpret, sem torej neprivlačen? Po tej logiki moraš ostat cel čas zveze skrivnosten in se nikoli ne smeš popolnoma odprt, da ostaneš drugi osebi privlačen. Se pravi, se nikoli ne odpreš? Prav razumem?
Ne no:) ne mi zdj besede preobračat. Gre se za skrivnostnost na začetku spoznavanja. Da nisi tam ves obupan pa poveš svojo celo lajf story in svoje osebnostne težave. To nekateri resnično počnejo pri spoznavanju.
Ok, ko smo že od spoznavanja naj vam povem en svoj dejt ki sem ga imela s slovenskim tipom ene 7 let nazaj. S tipom greva v kino, tam stojiva v vrsti za vstopnice in tip mi prišepne na uho “a me počakaš grem samo kakat” lolz. Ne hecam se to se mi je zares zgodilo:), odrasel tip star 25 reče da gre kakat kot mali otrok. Se mi je smilil, ker ne ve kako se obnašati do žensk, nima pojma in bo imel sigurno probleme pri ženskah. No ja vsaj film je bil dober takrat:)
Ne Marko nisi me prav razumel, mislila sem da mora biti neka skrivnostnost na začetku to je meni privlačno iz obeh strani moške in ženske. Seveda potem ko človeka spoznavaš se počasi odpiraš, normalno tudi čustveno. Če tega ni samo adijo.
Nerazumljivo se izražaš. Da nekaj mora bit, se sliši tako prisiljeno, kot da se je treba pretvarjat, da to ustvarimo. Oseba ti je všeč ali pa ti ni. Skrivnostnost itak vsi dojemamo in vidimo po svoje, na različne načine. Ampak vseeno, mislim, upam, da te razumem.
Osebne težave? Zakaj bi govoril o osebnih težavah? Če govoriš o osebnih težavah, to pomeni, da ne zanima oseba, ki je s tabo na zmenku. Navadno takrat spoznavam drugo osebo, ne grem tja na osebno terapijo. Ne spomnim se, ali pa se ne zavedam, da bi imel kdaj tak primer. Če se ga imel, me je verjetno odvrnilo.
Ja, v bistvu je full dobro veliko dejtati, ker dobiš izkušnje. Seveda je potrebno biti to kar si. So pravila Matjazko pri dejtanju, nenapisana pravila, tukaj se ne gre za pretvarjanje. Samo je določena etiketa pri spoznavanju ljudi, ki se meni zdi da je super če jo oseba obvlada. Da se ne gre over the edge.
Če ste šli v offtopic, grem pa še jaz (čredni nagon haha).
Tudi meni se zdi butasto že na 1. kavi razlagat osebne probleme pa it v detajle glede spolne/partnerske preteklosti in morebitnih duševnih težavah. Ena moja kolegica vse te zadeve že zve na prvih dejtih. Meni se to definitivno zdi over the edge, o katerem piše Princess. Sem spada tudi jamranje o prejšnjih bivših pa kok je bla pra*ica ali pra*ec, kake mu/ji je delala – sicer potem vedno pomislim, saj to tudi nekaj o tebi pove in tvoji hrbtenici, če si to dopuščal/dopuščala. Ker roko na srce, od takih preosebnih pogovorov nimamo nič kaj večjega vpogleda v psiho, osebnost človeka, s katerim smo na dejtu. To da je bil 3 leta v depresiji, meni nič ne pove o tem, kako se on sicer obnaša v življenju, kaj ga veseli, v čem uživa, kake ambicije ima oz.. želje itd.
Se pa po eni strani strinjam tud z matjazkom, ki pravi, da je neumno imet vnaprej postavljena vprašanja oz. teme. Pogovor naj bi se razvijal spontano, samo o preveč osebnih zadevah mi ni apetitlich razlagat ali poslušat. Prav moram se spomnit, če sem že mela kdaj tak primerek pa mislim da ne. Ker potem definitivno do 2. dejta ne bi prišlo.
Princess, če ti bo kdja šlo za nohte pri freelance jobu, se obvezno vrzi v pisanje priročnika, po drugi strani pa moraš dobro napisat, ker je takih priročnikov kot listja in trave. Mogoče, če bi lansirala kot e-book … 😉
Thanx za reply Krivokljun:) sem zašla v offtopic ker se mi zdi ta tematika bolj zanimiva. Saj to je velik problem ne samo pri moških, še pri sebi sem opazila ko sem v preteklosti na kakšnem dejtu tupila kar ene tretje stvari, ki niso bile primerne za prva spoznavanja.
Omenjanje in opravljanje bivših je verjetno ena izmed največjih napak, ki jih lahko narediš pri spoznavanju.
Se strinjam da če je kemija prava, mora pogovor teči brez večjih problemov. Sva s frendom že razmišljala enkrat če bi napisala en tak mini buklet o online-net datingu, ker imava obadva dosti izkušenj iz tega področja. Glede pošiljanja slik, kdaj je pravi čas da se dobiš, kako preveriti osebo, glede zaščite..itd..
Aja, tako kot un tip, ki mi je rekel da ga tišči kakati:) Tisto je bilo res nekaj kar ne bom do konca lajfa pozabila. Jst zdj če koga spoznam pa da mi začne lapati od bivše, potem običajno takoj prekinem, se mi ne da več tega poslušati. Ali pa en tip mi je prinesel na prvi dejt album s slikami svoje mamice, in mi jih potem kazal, je bil čisto navdušen nad svojo mami, kolk huda ženska ane:), copatek. Full mi grejo pa na živce tisti ki se jokajo kaj jim je bivša naredila in potem izveš vse, kakšna je bila v postelji in bla bla..skratka neprimerno in boring. In tak človek bo isto od tebe govoril drugim.
To me pa spominja na tračarske ženske revije, ki sem jih za hec brala kot v OŠ v stilu “kako narediti vse tako, da je moškim všeč” in potem “fantje ne marajo tega, fantje ne marajo onega, pri fantu nikoli ne smeš …” ipd. No, princeska, morebiti ta knjiga ni slaba marketinška ideja .-)
Če izluščimo najpogostejše smernice na MON-u (nekaj jih bom nanizala, ostali lahko nadaljujete; pa ne jemati resno :-):
– stara pod 30, še bolje pod 25 (še malo, pa padem ven iz starostne kvalitete hehe)
– mora biti lepa
– mora biti pametna, a ne preveč
– mora biti preprosta, to = nikoli naličena, nepobarvana, nepobrita, brez nalakiranih nohtov, populjenih obrvi, vedno v teniskah ali planinskih gojzarjih, pete in balerinke so tudi za posebne priložnosti prepovedane in znak kompliciranja
– nosečnost mora potekati brez težav in jamranja, sicer je to znak travm
– postava normalna, brez ekstremov navzgor ali navzdol, bolje kak kg več kot manj
– kuhanje in štihanje vrta ni pogoj, je pa plus
– borbenost ni zaželjena
Thanx Alexis:) Če bi že kaj napisala pod temo dating-a, bi bilo bolj usmerjeno v online dating. Kjer bi bile vključene tudi moje zgodbe in zgodbe mojih frendov v online datingu. Se mi zdi da še ni toliko stvari od tega napisanega. Samo ja lahko se potem tudi te klasične stvari vključi v to. We’ll see, trenutno delam na neki drugi zadevi, ko bo primeren čas bo mogoče čas za kak priročnik.
Ma ne Alexis tipi z MON-a v bistvu za njih bi bila po tem tvojem opisu najprimernejša kakšna Vicky Pollard ona je preprosta, ne prav preveč pametna…:)
http://www.youtube.com/watch?v=xvQbg0gVQVI&feature=relmfu
Al pa Teta Pehta:), ta bi bila tudi kar blizu temu opisu.
Hmmm, kaj pa če ti fant na prvem zmenku pove, da je sicer imel “slabo” izkušnjo, vendar se je iz nje nekaj naučil? V tem primeru še vedno govori o isti stvari (torej pretekli izkušnji), le na malo bolj pozitiven način. Je to “dovoljeno”? Ali res nimate drugačnih izkušenj?
Se ne strinjam s tem, da na zmenku morajo obstajat nepisana pravila. To je preveč umetno. Se pravi, se moram pretvarjat, če se jih želim držat in slučajno moja osebnost tem pravilom ne ustreza. Strinjam pa se, da več izkušenj pripelje do tega, da se začnemo drugače obnašat, bolj “primerno”, pa ne zato, ker bi bila to neka pravila, ampak zato, ker tako čutimo.
Ne vem no Marko, v bistvu če ti tip/ženska začneta omenjati ex-e na dejtu, potem je ta oseba še zmedena, ni še prebolela ex-ov. Torej ni primerna za serious relationship, tudi vprašanja na dejtih, o bivših so bedna in neprimerna. To se je vsakemu od nas že zgodilo da so te spraševali koliko časa si samski? zakaj si šel narazen? to je neprimerno sploh pri prvih spoznavanjih. A te mogoče zanima ex? No I dont think so. To je tudi nespoštljivo do osebe s katero si na dejtu da omenjaš bivše, kaj pa to osebo briga, moraš se tej osebi posvetiti. Preteklost ni važna move on. Ko spoznavaš nove osebe ni dobro omenjati preteklosti, že zaradi svoje zaščite. Razen v primeru če bi se šlo res za kakšno big stvar in potem ko osebo že bolje poznaš in če je moment primeren lahko omeniš. Itak je pa preteklost nepomembna so its better to leave the old skeletons in the closet.
To me pa spominja na tračarske ženske revije, ki sem jih za hec brala kot v OŠ v stilu “kako narediti vse tako, da je moškim všeč” in potem “fantje ne marajo tega, fantje ne marajo onega, pri fantu nikoli ne smeš …” ipd. No, princeska, morebiti ta knjiga ni slaba marketinška ideja .-)
Če izluščimo najpogostejše smernice na MON-u (nekaj jih bom nanizala, ostali lahko nadaljujete; pa ne jemati resno :-):
– stara pod 30, še bolje pod 25 (še malo, pa padem ven iz starostne kvalitete hehe)
– mora biti lepa
– mora biti pametna, a ne preveč
– mora biti preprosta, to = nikoli naličena, nepobarvana, nepobrita, brez nalakiranih nohtov, populjenih obrvi, vedno v teniskah ali planinskih gojzarjih, pete in balerinke so tudi za posebne priložnosti prepovedane in znak kompliciranja
– nosečnost mora potekati brez težav in jamranja, sicer je to znak travm
– postava normalna, brez ekstremov navzgor ali navzdol, bolje kak kg več kot manj
– kuhanje in štihanje vrta ni pogoj, je pa plus
– borbenost ni zaželjena[/quote]
Ampak dejansko vse te smernice ne povedo nič o resnični osebnosti, ki je najpomembnejša. Aja, nekateri imajo za smernico še nacijo.
Forum je zaprt za komentiranje.