Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Iniciativa za ukinitev ženskega in moškega čveka

Iniciativa za ukinitev ženskega in moškega čveka


Res je usoda. Vendar usoda ni naključje, ampak le druga beseda za bistvo vsega bivanja in delovanja.
Kot sem že pred časom napisal, človek ni kriv, da se rodi v nekem okolju in dobi takšne gene, kot jih pač dobi…Je pa pomembno in odločilno za njegovo usodo, v kolikšni meri bo ozavestil kdo je in prevzel odgovornost za to, kar je.
Naše neznanje in nepoznavanje naravnih zakonitosti, nas ne obvaruje pred posledicami naših dejanj.

Vem, da se večina ljudi otepa odgovornosti kot hudiča..A vendar ima tudi odgovornost svojo dobro plat. In to je, da nam da moč. Šele z odgovornostjo pride sposobnost vplivanja na usodo.
Nekaterim celo ustreza to, da ljudje nočejo odgovornosti in da odgovornost prevzemajo določene institucije….Ravno zato, ker je to način množičnega nadzora. Dokler so ljudje neodgovorni in verjamejo, da je odgovorna oblast ali nekdo drug, tako dolgo so brez moči, da bi kaj spremenili. Zakaj bi kaj spreminjal pri sebi, če je pa nekdo drugi odgovoren ? Razumeš ?
Preostane ti samo jamranje in samopomilovanje..Si žrtev, ker si v imenu neodgovornosti prodal moč in s tem lastno usodo nekomu drugemu. Pač tistemu, ki je kao odgovoren….

In to je namen mojega pisanja..Ne to, da bi morali biti za vse krivi, ampak to, da se nadzor nad našimi življenji in usodami, povrne k nam. Saj le mi sami vemo kaj je najbolje za nas in le nam je mar za nas…Ne pa nekim institucijam in oblastem, ki v nas vidijo le sredstva za dosego lastnih ciljev.


Rak je posledica neodgovornega življenja. Seveda imajo verjetno vpliv tudi geni, ampak veliko pa k temu pripomoremo sami z nepravilno prehrano, nezdravim življenjem, stres, katerega se več let nikakor ne znebimo itn. Vse kar damo vase, vse kar čutimo v sebi, vpliva na to, kakšen kemične snovi se sproščajo po našem telesu. Te snovi so lahko zdravilne, lahko so pa tudi škodljive oziroma je tistih zdravilnih premalo, da bi telo zaščitile pred nevarnostjo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Najprej se je treba vprašati, zakaj in kako se je znašla v bližini posiljevalca. Eni ljudje so zelo neodgovorni, pripravljeni so tvegati svoje življenje za trohico zabave. Seveda se ne zavedajo posledic, ki bi se lahko zgodile v nekih okoliščinah, v katere se spuščajo. Vidijo le zabavo, ne razmišljajo dlje od tega. In potem se zgodi posilstvo, pri tem pa se ne čutijo niti malo odgovorne. Zakaj si to zasluži? Zato, da postane odgovornejša predvsem, kot je bila, predvsem do sebe. Vedno imamo vpliv na potek dogodkov, le da se tega ne zavedamo. Manj, kot smo odgovorni (tudi izkušeni), manj vidimo in vemo, v kaj se spuščamo.[/quote]

Marko, všeč mi je tvoje razmišljanje. Denimo, ni kriv samo goljuf, ampak tudi tisti, ki se pusti ogoljufati. Dam primer naivne ženske, ki nasede kakšnemu kurbirju, ki ji govori lažne, hinavske besede, ona mu pa vse sveto verjame. Na koncu je tudi ona kriva, ko bo razočarana, ker ni prepoznala, da ima opravka z neiskreno osebo. Isto smo krivi, ko vedno znova volimo lažnive politike in tako naprej.


Niso bili sami krivi, krivi so bili tisti, ki so ji požgali. V življenju ne moremo vsega kontrolirati, tega nihče ne trdi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Podobno je z neko osebo, ki je živela v nasilnem odnosu. Tako dolgo, dokler se otepa z občutki krivde ter krivdo išče pri pijanem očetu, tako dolgo ohranja svoj začaran krog nezadovoljstva.
Preteklosti ne moreš spremeniti, lahko pa sprejmeš odgovornost za to, kar si in s tem vzameš usodo v svoje roke. Šele potem imaš moč, da kaj spremeniš in se osvobodiš ujetosti ter občutka žrtve.


Najprej se je treba vprašati, zakaj in kako se je znašla v bližini posiljevalca. Eni ljudje so zelo neodgovorni, pripravljeni so tvegati svoje življenje za trohico zabave. Seveda se ne zavedajo posledic, ki bi se lahko zgodile v nekih okoliščinah, v katere se spuščajo. Vidijo le zabavo, ne razmišljajo dlje od tega. In potem se zgodi posilstvo, pri tem pa se ne čutijo niti malo odgovorne. Zakaj si to zasluži? Zato, da postane odgovornejša predvsem, kot je bila, predvsem do sebe. Vedno imamo vpliv na potek dogodkov, le da se tega ne zavedamo. Manj, kot smo odgovorni (tudi izkušeni), manj vidimo in vemo, v kaj se spuščamo.[/quote]

Marko, všeč mi je tvoje razmišljanje. Denimo, ni kriv samo goljuf, ampak tudi tisti, ki se pusti ogoljufati. Dam primer naivne ženske, ki nasede kakšnemu kurbirju, ki ji govori lažne, hinavske besede, ona mu pa vse sveto verjame. Na koncu je tudi ona kriva, ko bo razočarana, ker ni prepoznala, da ima opravka z neiskreno osebo. Isto smo krivi, ko vedno znova volimo lažnive politike in tako naprej.[/quote]
To želim povedat in nič drugega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Bojim se, da bo ta forum postal kopija Starševskega čveka. Tam so res prave mone, ki razpredajo o tem, kakšne noge ima Bratuškova, če jih preveč kaže, kakšne obleke ima….Moraš biti res butelj, da te pri premierki zanima njeno kazanje nog. Dosti žalostno je, da ljudje ne opazijo, kako slabo nam gre, ko se ukvarjajo s takimi traparijami. Pa tudi premierka bi se morala bolj ukvarjati z gospodarsko krizo in ne s tem koliko nad kolenom bo njeno krilo, ne glede na to, da ima sicer lepe noge.

Pa tebe bi bili naciji veseli.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kaj da ne, danes dopoldne sta to trdila ti in Robi. Berta za sabo. Zdaj se nekaj izmotavata.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Glej, ne vem, komu je namenjeno tvoje predavanje, ker nihče od v tej debati prisotnih ne zanika, da mora posameznik živeti odgovorno, posledice neodgovornosti pa nosi sam. Ampak Ti, Robi, zagovarjaš absolutistične trdidtve, da smo za vse, kar se nam zgodi, krivi sami. To pa so buče, kakorkoli obrneš. In zdaj, da bi te svoje teorije opravičil, trdiš, da tisti, ki oporekajo, da za vse vendarle nismo krivi smai, živijo neodgovorno, bežijo od odgovornosti in se samopomilujejo. Ma brezvezen si.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Niso bili sami krivi, krivi so bili tisti, ki so ji požgali. V življenju ne moremo vsega kontrolirati, tega nihče ne trdi.[/quote]

jaz pa mislim da si zdaj glih tisti del s katerim sem se strinjal obrnil v napačnega…

to da so ravno njih požgali so seveda bli krivi sami ker bi lahko gledali in uvideli možnosti ki jim grozijo (glede na retoriko SS)

Niso pa oni krivi da so šli žide (nasplošno iztrebljat)

tu sta 2 bistveni razliki….

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

http://www.youtube.com/watch?v=Ns9YYSqLxyI

Spider, ti si kratkovidnež. Tvoja dioptrija seže le do kikelj po tvoje ničvrednih poročenih žensk- kot si sam povedal na tem forumu.

Ne gre se, da nekdo podpira nacizem ali kakšno drugo zlo na tem planetu, gre se za to, da nekateri vidijo dlje od posledice, skušajo razumet tudi vzrok.

Obe svetovni vojni sta bili posledici velike krize, druga se je začela tudi zaradi zloma gospodarstva v poznih 30 letih, potem so vzniknile fašistične in nacistične združbe, obubožani narod pa jim je slepo sledil. To se bo zgodilo tudi sedaj, zlom gospodarstva zaradi pohlepnih bankirjev, naraščajoča revščina in postopni kaos. Hitlerja pa so v glavnem financirali židovski viri, kar je dokaj neznano.

Des Griffin povzema te dogodke takole:

»Mednarodni bankirji so s svojimi agenti ustvarili pogoje, ki so pripeljali do prve svetovne vojne; kot rezultat vojne so izvršili finančni umor; financirali so rusko revolucijo in prevzeli nadzor nad to obsežno deželo; po vojni so manipulirali z dogodki v Evropi, da bi “ustvarili pogoje” (besede Edwarda Stantona), ki bi jim omogočali finančne “prestole v nebesih”; uporabili so ameriška posojila, s katerimi so zaslužili ogromne provizije, da ponovno opremijo nemško industrijo z “najmodernejšimi tehničnimi dosežki” in ustvarijo “industrijski sistem … po moči drugi na svetu, daleč pred prvim zasledovalcem”; v razvoju svoje brezvestne, monopolistične grabežljivosti so uporabili in zlorabili Nemce do točke, ko so si zaslužili njihovo nesmrtno sovraštvo, hkrati pa so z izgradnjo nemške industrije, ob velikem nasprotovanju ljudstvu, ustvarili temelje, na katerih bi se lahko na politični oder zavihtel močan mož, ki bi za “svojo stvar”, z obljubo svobode pred mednarodnimi finančnimi plenilci, lahko združil množice. Nemčija v zgodnjih tridesetih je bila tempirana bomba, ki so jo ustvarili mednarodni bankirji, čakajoč na osebnost tipa Hitler, ki bi se pojavil na prizorišču in prevzel oblast.« (Descent into SIavery, Padec v suženjstvo)

ADOLF SCHICKELGRUBER IN »THULE GESELLSCHAFT«

Če hočem osvetliti misteriozni tretji rajh in vlogo Adolfa Hitlerja, moram za trenutek preskočiti v prihodnost. Povsod po svetu so bili Nemci – in po nedavnih napadih na domove ljudi, ki iščejo politično zatočišče še vedno so – sinonim tretjega rajha. A zelo malo je ljudi, ki poznajo dejanske motive takratnega časa. Pogosto slišimo o »teoriji nadvladujoče arijske rase« in »pobojih Židov v plinskih celicah«, a niti odstotek ljudi ne ve, zakaj je do tega prišlo. V svojih šolskih knjigah nemški otroci lahko prebirajo zgodbe o podlem Hitlerju, ki je s pomočjo propagande in množične hipnoze edini grešni kozel takratnega časa. Nič pa se ne sliši o tem, od koga je prevzel svojo ideologijo, kdo ga je postavil na položaj in predvsem, kdo ga je financiral. Dejansko je 95 odstotkov finančne podpore izviralo iz židovskih virov. Zanimivo, kajne? Zavezniki so namerno odstranili ali prepovedali knjige, ki bi to lahko razkrile, in tako danes nedavno nemško preteklostjo prekriva skrivnostna črna tančica.

Haha, tisto zgoraj sem narobe pripela, ker vmes gledam dnevnik. :)))))


Najprej se je treba vprašati, zakaj in kako se je znašla v bližini posiljevalca. Eni ljudje so zelo neodgovorni, pripravljeni so tvegati svoje življenje za trohico zabave. Seveda se ne zavedajo posledic, ki bi se lahko zgodile v nekih okoliščinah, v katere se spuščajo. Vidijo le zabavo, ne razmišljajo dlje od tega. In potem se zgodi posilstvo, pri tem pa se ne čutijo niti malo odgovorne. Zakaj si to zasluži? Zato, da postane odgovornejša predvsem, kot je bila, predvsem do sebe. Vedno imamo vpliv na potek dogodkov, le da se tega ne zavedamo. Manj, kot smo odgovorni (tudi izkušeni), manj vidimo in vemo, v kaj se spuščamo.[/quote]

Marko, halo, kakšne kvasiš. Nobena ženska si ne zasluži, da je posiljena. Posledice posilstva so lahko katastrofalne, marsikatera ženska po posilstvu ne more več vzpostaviti normalnega kontakta z moškim. Kaj pa v primeru, da se ženska vrača zvečer v mraku domov in jo za blokom čaka posiljevalec? Si je sama kriva, da je bila posiljena, ker se je v temi vračala domov. Ali je to po tvoje neodgovorno? Ne morem verjet, da tako razmišljaš. To je isto, kot tisti, ki pravijo, da je pedofila izzival otrok. Si je otrok sam kriv, da je bil posiljen/zlorabljen? Daj malo premisli kaj pišeš.

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)


Najprej se je treba vprašati, zakaj in kako se je znašla v bližini posiljevalca. Eni ljudje so zelo neodgovorni, pripravljeni so tvegati svoje življenje za trohico zabave. Seveda se ne zavedajo posledic, ki bi se lahko zgodile v nekih okoliščinah, v katere se spuščajo. Vidijo le zabavo, ne razmišljajo dlje od tega. In potem se zgodi posilstvo, pri tem pa se ne čutijo niti malo odgovorne. Zakaj si to zasluži? Zato, da postane odgovornejša predvsem, kot je bila, predvsem do sebe. Vedno imamo vpliv na potek dogodkov, le da se tega ne zavedamo. Manj, kot smo odgovorni (tudi izkušeni), manj vidimo in vemo, v kaj se spuščamo.[/quote]

Marko, halo, kakšne kvasiš. Nobena ženska si ne zasluži, da je posiljena. Posledice posilstva so lahko katastrofalne, marsikatera ženska po posilstvu ne more več vzpostaviti normalnega kontakta z moškim. Kaj pa v primeru, da se ženska vrača zvečer v mraku domov in jo za blokom čaka posiljevalec? Si je sama kriva, da je bila posiljena, ker se je v temi vračala domov. Ali je to po tvoje neodgovorno? Ne morem verjet, da tako razmišljaš. To je isto, kot tisti, ki pravijo, da je pedofila izzival otrok. Si je otrok sam kriv, da je bil posiljen/zlorabljen? Daj malo premisli kaj pišeš.[/quote]

Mogoče bi lahko za začetek če je šibki spol oz ne dovolj močna samoobrambe pred 1 človekom morala it prej domov 😛

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Najprej se je treba vprašati, zakaj in kako se je znašla v bližini posiljevalca. Eni ljudje so zelo neodgovorni, pripravljeni so tvegati svoje življenje za trohico zabave. Seveda se ne zavedajo posledic, ki bi se lahko zgodile v nekih okoliščinah, v katere se spuščajo. Vidijo le zabavo, ne razmišljajo dlje od tega. In potem se zgodi posilstvo, pri tem pa se ne čutijo niti malo odgovorne. Zakaj si to zasluži? Zato, da postane odgovornejša predvsem, kot je bila, predvsem do sebe. Vedno imamo vpliv na potek dogodkov, le da se tega ne zavedamo. Manj, kot smo odgovorni (tudi izkušeni), manj vidimo in vemo, v kaj se spuščamo.[/quote]

Marko, halo, kakšne kvasiš. Nobena ženska si ne zasluži, da je posiljena. Posledice posilstva so lahko katastrofalne, marsikatera ženska po posilstvu ne more več vzpostaviti normalnega kontakta z moškim. Kaj pa v primeru, da se ženska vrača zvečer v mraku domov in jo za blokom čaka posiljevalec? Si je sama kriva, da je bila posiljena, ker se je v temi vračala domov. Ali je to po tvoje neodgovorno? Ne morem verjet, da tako razmišljaš. To je isto, kot tisti, ki pravijo, da je pedofila izzival otrok. Si je otrok sam kriv, da je bil posiljen/zlorabljen? Daj malo premisli kaj pišeš.[/quote]
Matkič, nobena si ne zasluži, ampak marsikateri se to vseeno zgodi, ker ni dovolj pozorna na opozorilne znake. Še prej pa se moramo vprašati, kako nekdo sploh postane posiljevalec. Je kdo razmišljal o tem? Kako pokvarjen um mora imet tak človek in ali ni logično, da bo zaradi tega nekdo slej kot prej utrpel posledice? Torej se moramo vrniti k izvoru, če želimo to preprečit. Kako postane človek posiljevalec? Razmišljajte ali pa si poglejte TALE film, ki sicer ne govori o posiljevalcu, ampak point je isti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Joj, spet sem pisal Matkiču. Citat je namenjen Noelle seveda. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Najprej se je treba vprašati, zakaj in kako se je znašla v bližini posiljevalca. Eni ljudje so zelo neodgovorni, pripravljeni so tvegati svoje življenje za trohico zabave. Seveda se ne zavedajo posledic, ki bi se lahko zgodile v nekih okoliščinah, v katere se spuščajo. Vidijo le zabavo, ne razmišljajo dlje od tega. In potem se zgodi posilstvo, pri tem pa se ne čutijo niti malo odgovorne. Zakaj si to zasluži? Zato, da postane odgovornejša predvsem, kot je bila, predvsem do sebe. Vedno imamo vpliv na potek dogodkov, le da se tega ne zavedamo. Manj, kot smo odgovorni (tudi izkušeni), manj vidimo in vemo, v kaj se spuščamo.[/quote]

Marko, halo, kakšne kvasiš. Nobena ženska si ne zasluži, da je posiljena. Posledice posilstva so lahko katastrofalne, marsikatera ženska po posilstvu ne more več vzpostaviti normalnega kontakta z moškim. Kaj pa v primeru, da se ženska vrača zvečer v mraku domov in jo za blokom čaka posiljevalec? Si je sama kriva, da je bila posiljena, ker se je v temi vračala domov. Ali je to po tvoje neodgovorno? Ne morem verjet, da tako razmišljaš. To je isto, kot tisti, ki pravijo, da je pedofila izzival otrok. Si je otrok sam kriv, da je bil posiljen/zlorabljen? Daj malo premisli kaj pišeš.[/quote]
Zanimivo je, kako se ljudje izogibamo odgovornosti, če se znajdemo v nasilju ali bolezni……In trdimo da si tega nismo zaslužili, da je pač takšna usoda…Ko pa smo srečni in zadovoljni, pa ni problem odgovornost in krivda. Kot, da naravni zakoni in usoda deluje le v primeru sreče, pri nasilju in boleznih pa ne….

Nevem nevem…

1x se zgodi 2x je že sumljivo 🙂

Grem gledat zasebna da nimam kakega povabila na kafe 😛

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Robi in Marko, me zanima, če bi tako govorila v primeru, ko bi se to zgodilo vajini ženi, punci, hčerki, sestri, materi… žalostno.

Robi, o kakšni odgovornosti govoriš? Kakšno odgovornost nosi nedolžen otrok? Kakšno ženska? Ali žival? Ja, tudi živali posiljujejo.

Marko, kakšne opozorilne znake? Če se, npr. vrača zvečer iz dela domov, nič hudega sluteča?

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)

Ja Noelle, te razumem kaj želiš povedat. In ja, isto bi govoril, če bi se to zgodilo moji hčerki, punci ali materi.
Bom odprl posebej temo, kjer bo razloženo, kaj želim povedat. Najprej bom podal samo link, potem bomo lahko debatirali.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko, halo, kakšne kvasiš. Nobena ženska si ne zasluži, da je posiljena. Posledice posilstva so lahko katastrofalne, marsikatera ženska po posilstvu ne more več vzpostaviti normalnega kontakta z moškim. Kaj pa v primeru, da se ženska vrača zvečer v mraku domov in jo za blokom čaka posiljevalec? Si je sama kriva, da je bila posiljena, ker se je v temi vračala domov. Ali je to po tvoje neodgovorno? Ne morem verjet, da tako razmišljaš. To je isto, kot tisti, ki pravijo, da je pedofila izzival otrok. Si je otrok sam kriv, da je bil posiljen/zlorabljen? Daj malo premisli kaj pišeš.[/quote]
Zanimivo je, kako se ljudje izogibamo odgovornosti, če se znajdemo v nasilju ali bolezni……In trdimo da si tega nismo zaslužili, da je pač takšna usoda…Ko pa smo srečni in zadovoljni, pa ni problem odgovornost in krivda. Kot, da naravni zakoni in usoda deluje le v primeru sreče, pri nasilju in boleznih pa ne….[/quote]
Kaj ti kar nekaj filozofiraš spet ? Saj si nismo sami krivi, da smo taki, zakoni narave so za to poskrbeli. Kaj pa če bi vidva z Markom se prejšnji teden fajn našponala v zadnjično odprtino in bi ti šel danes k zdravniku in izvedel da si fasal virus HIV. Bi ti bilo vseeno, bi to mirno sprejel ? Kdo bi koga krivil, ti njega, ali on tebe, kdo bi prevzel odgovornost ? Tist, ki je dal pobudo za to, ali tist, ki je prvi začel špricat vsepovprek ?

Kaj pa če, kaj pa če…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

haha keri primer Sadni 😀

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Sadni, ne bi mi bilo vseeno, če bi zvedel, da imam HIV. Zato je pa dobro bit odgovoren in ne seksati vse povprek brez začite (vsaj to).
Ampak, če ga klub vsemu dobiš, potem imaš na izbiro dve možnosti, ali boš to sprejel ali pa ne boš. HIV imaš v vsakem primeru in če si še tako zatiskaš oči, ne bo izginil. V katerem primeru imaš več možnosti, da ga pozdraviš oziroma kateri način je boljši za lepše življenje? Da ga sprejmeš in še naprej živiš odgovorno ali pa ga zavrneš in še naprej delaš bedarije? Vsak se naj sam odloči. Jaz bi sprejel.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close