Frigidna partnerica
Seveda, najlaže je pa samo na moške zvalit, ki ga po vaše vlačimo samo “not in ven”, kajne?
Problem imata očitno oba. Tudi ona se z njim ne pogovori, njej se to očitno ne zdi problem ali pa ga noče začeti reševati. Pogovorita se, če sta se že pa skušajta uresničevat in se spominjat na pogovorjeno.
Ženske bi morale razumeti sam nekaj pa bi bilo vse bolje: Za nas moške je seks prav tako čustveno doživetje, ne zgolj mehanska zadovoljitev – govorim o partnerskem odnosu, ko nekoga ljubiš, ne o “športnem seksu”. In, ko nas kljub našemu zelo nežnemu pristopu zavrnete, se počutimo zavrnjene tudi čustveno, če nam ne poveste pravega vzroka zavrnitve.
In spet pridemo do pogovora med dvema o njunih občutjih. Pogovor pomeni tudi poslušanje drugega, da ne pozabimo.
Polno ljubečega seksa vam želim.
Veliko, ki jih deli delo z žensko ali celo vse naredijo za njo, piše o tem, da se moških naveličajo. To je možno malo preveriti. Moški mora biti moški in ženska ženska. Torej tudi glede na delo, ki ga opravlja. Možgani so pač drugačni.
Druga možnost za pomanjkanje spolne sle je depresija in/ali velika teža. Torej kako se žena naspi itd. SIcer pa tako ali tako spolna sla z leti pade. Nisi napisal, koliko je stara?
Ali je res frigidna, ali samo tebe ne mara?
Ali nima nikogar drugega?
Malo preuči, kako je z njenim otroštvom. Če ni bila dovolj ljubljena od staršev, predvsem od očeta, tudi nima dovolj rada moških in recimo ne doživlja orgazma. Ali pa mogoče sploh ni živela z očetom?
Potem pa takšni razlogi, kot, ali se dovolj ukvarja s športom? Kakšno hrano je. Že dovolj sadja se pokaže, kot afrodizijak, recimo fige itd.
Potem bi morale biti vse ženske zaradi odsotnosti enega starša (v tem primeru očeta) čustveni invalidi. V otroštvu sem kmalu izgubila svojega očeta, zato lahko pišem iz svoje lastne izkušnje. Sem čustvena, spolno prebujena in obožujem moške. Nič od tega, kar pišeš, ne zdrži:).[/quote]
Ti imaš podobno izjavo, kot nekateri kadilci: “ta pa je kadil, pa ni umrl zaradi raka. Ta pa ni kadil pa je umrl zaradi raka.” Torej po njihovem, kajenje ne škoduje.
Torej, ti nisi dovolj, da bi rekla, da to ne drži. Poleg tega pa je to samo tvoje mnenje, ne tistih, ki te poznajo.
Sicer pa še pravijo, da je drugačen vpliv, če ženska izgubi očeta, če se ta odseli, ali če ta hčerke ne mara.
No, jaz lahko povem iz svoje izkušnje, da ženska, ki je brez očeta, ni nujno frigidna in sovraži moške. Je zelo velika verjetnost, to je res. Velika verjetnost je, da ima obdobje s podobnimi težavami. Je pa tudi verjetnost, da se začne zavedat svojih prepričanj, da z delom na sebi marsikaj spremeni in moške vzljubi. Je pa tudi verjetnost, da težave nastanejo na drugih področjih, ne nujno pri sovraštvu do moških ali spolni neprebujenosti.
Je pa res, da zase vedno mislimo, da z nami nič ni narobe, pa je v resnici lahko marsikaj.
To je nekaj vredno, da nekdo pove primere iz življenja. Tudi goldfishin primer je nekaj vreden.
A še enkrat, najslabše je, če živi moški ali ženska v nasilni družini ali v ločeni družini. Vdovska družina ima malo boljši vpliv.
Če pa poslušamo filme o raznih množičnih morilcih (če se osredotočimo le na tisto najslabše) vidimo, da je pri večini bila zelo slaba družina.
Potem bi morale biti vse ženske zaradi odsotnosti enega starša (v tem primeru očeta) čustveni invalidi. V otroštvu sem kmalu izgubila svojega očeta, zato lahko pišem iz svoje lastne izkušnje. Sem čustvena, spolno prebujena in obožujem moške. Nič od tega, kar pišeš, ne zdrži:).[/quote]
Vauuu…Smo pa moški res butasti, da ne odkrijemo takšnega zaklada. 🙂
Drugače pa je frigidnost ponavadi posledica psihične zavrtosti in prepričanj, da je spolnost nekaj grdega ali nek tabu.
Treba je žensko malo povprašati kaj meni o spolnosti in kakšen vpliv je imela od staršev.
Vzroki niso vedno v otroštvu. Slabe izkušnje lahko doživljamo tudi kasneje. Odvisno je le, kako jih sprejmemo, doživljamo.
Kaj pa, če ženska rata firgidna po nekaj letih spolne prebujenosti? Se tudi takrat išče vzroke v otroštvu?[/quote]Dvomim, da resnično prebujena lahko tako “zakrkne” in ob nekom. Za ta njen izbor pa so nekje korenine.
Je pa ta tema bila nekako bolj za tiste, ki se (še) niso prebudile 😉
Kaj pa, če ženska rata firgidna po nekaj letih spolne prebujenosti? Se tudi takrat išče vzroke v otroštvu?[/quote]
Ja, ker vzorci iz otroštva določajo naše odzive na situacije v katerih se znajdemo.
Način doživljanja samega odnosa in sam odziv, lahko sčasoma sproži odpora ali depresijo, kar se potem izraža kot frigidnost.
Če bi bila ženska drugačna, bi prej odšla iz neke situacije, preden bi postala frigidna.
Forum je zaprt za komentiranje.