Fant zasluži meprimerno več kot jaz
V bistvu pa mislim, da si se hotela samo malo pohvalit, da imaš premožnega tipa. Tvoja plača je za slovenske razmere zelo dobra, če on zasluži bistveno več, potem predpostavimo, d aje za slovenske razmere zelo premožen.
Če te to moti, ga pusti in si najdi eenga, ki zasluži povprečno ali podpovprečno plačo.
Žal cifre in postavljanje z njimi niso pokazatelj dobre zveze, kakovostnega odnosa, prej osebnostne nezrelosti, če je to edino (finance, koliko zaslužita), kar vaju veže, kar večinoma izvira iz nuje, kako se postaviti pred drugimi, pač s čimer koli, ponavadi z raznimi status simboli materialne narave, da se tak nekdo izpostavi pred drugimi, da bi v svojih očeh zrastel in se počutil boljše, pomembnejše, imenitnejše, dejansko pa gre za kamuflažo manjvrednostnega kompleksa. V tvojem primeru imam občutek, da je plača tista, na katero apeliraš, tudi izobrazba oz titule, ki pa same po sebi ne naredijo človeka, če v človeku že prej niso določene vsebine oz. kvalitete, med njimi je tudi ponižnost in skromnost, ki je tu, mislim da, ni zaznati…
Forum je zaprt za komentiranje.